І. Щодо воєнно-політичної обстановки
Сьогодні можна впевнено сказати, що 2022 рік буде глибоко закарбований не лише в українській історії, але й у європейській. Переконливими в цьому питанні є два аргументи: перший, це свіжі дані від “Financial Times” де наводяться показники, що після різкого скорочення експорту російського газу у відповідь на військову агресію “росії” проти України Європа, більше ніколи не повернеться до закупівель енергоресурсів із “росії”.
Довідк ово. Головний європейський трейдер “Andurand Capital” зазначає, що європейські країни швидко навчаються жити без російського газу.
В той час, як другим таким аргументом стали результати соцопитування Центром дослідження суспільної думки “Allensbach” на предмет вивчення поведінки громадян Німеччини, в разі якщо замість України, “росія” б напала на їх країну. І результати жахливі: більшість відповіли, що або здадуться (33% ) або втечуть (24%). І тільки 5% виявили готовність зі зброєю захищати свою землю. Всі решта – фактично утримались.
Нагадаємо, що минув майже рік від початку масштабного вторгнення, тобто суспільно шоковий стан німецьке суспільство сьогодні не переживає та більш того, вже мало змогу самостійно роздивитися, що так звана “друга армія світу” насправді виявилася певним фейком.
Отже, такий стан речей – це вкрай негативний і небезпечний чинник, адже це дає нам відповідь, на питання: “чому досі росіяни та їх різного роду спілки так безтурботно почуваються в Європі”; чому досі росіяни дозволяють собі перебуваючи в Берліні верещати: “дід воював, можемо повторити””.
Отже причина такого мислення дуже неприємна – це політично-психологічний куксерваторизм, себто – “терпіли”. Ну і такий “куксерваторизм” не лише у Німеччині. Без бою здалася б Франція, Угорщина та Італія.
Довідково . Зазначаючи в цьому списку Францію, ми маємо певні побоювання, що це опитування організоване саме Парижем, як продовження боротьби за лідерство в Європі. Але, це не применшує їх результати. Питання вивчається.
Таким чином, Європі дуже пощастило, що “путін” відправив свою окупаційну армію спочатку в Україну, а не висадив десант одразу в Німеччині, хоча “путін” ще з 2014 року говорив про це недвозначно.
Виходячи з цього, ще глибше можна зрозуміти позиції Джо Байдена, Бориса Джонсона та Далі Грибаускайте які час від часу нагадують Європі про необхідність нарешті позбутись цієї ганебної політично-психологічної вади, ставлячи в приклад, звичайно, Україну.
Разом з тим, єдиними вірними рішеннями в цій ситуації можна вважати надання озброєння Україні та розуміння ситуації: ніякої більше співпраці з агресивною “росією”.
Цікавим збігом в цій ситуації є те, що на тлі вищезгаданого опитування Секретар РНБО України висловлює публічно декілька думок з цього приводу.
Серед яких: 1. “росія” – це не лише проблема України, це проблема всього світу. 2. Ідеологія путінізму – це форма сучасного фашизму (ця теза цілковито пряме відсилання на Німеччину). 3. “росія” має бути трансформована, щоб назавжди зник російський “хапальний інстинкт”. 4. Тільки після завершення повного циклу деколонізації, “росія” перестане бути загрозою людству.
Також зазначені тези від РНБО є свідченням вірності наших попередніх висновків від 11 лютого, коли ми зазначали, що додатковим завданням для України, є добитися глибокого політичного реформування російської влади. Окремо зауважуючи, що сама “росія” зробити цього не зможе і що це можна зробити лише під тиском Заходу і під диктовку України.
Тож продовжуючи цей контекст, щодо “піддиктовки”, а також на тлі анонсованої поїздки Джо Байдена до Польщі, ми нагадаємо ключові слова відомого громадсько-політичного діяча цієї держави Адама Міхніка, який зазначив, що європейську суб’єктність і воєнно-політичну міць України в майбутньому будуть вирішувати не Львів і Київ, а Харків і Одеса. І зараз ми бачимо, що це майбутнє вже вирішилося. Бо вже немає ніякого сумніву: адже Одеса і Харків сьогодні прагнуть євроінтеграції так само, як Київ і Львів.
Перед війною ми мали дуже міцну вісь Львів-Київ, яка після Революції Гідності подовжилася до Дніпра. Але було ключове проблемне питання: чи її можна подовжити до Харкова та Одеси? І зараз це питання зникає з порядку денного – Харків та Одеса міцно на цій вісі. І ця вісь зараз міцно тримає всю Україну. Це один із найбільших ефектів цієї війни, на який аж ніяк не розраховували в “кремлі”.
Більш того, саме ця регіонально-політична конфігурація дозволить вибудувати в Україні міцну національну державу, яка після перемоги, якраз і буде здійснювати те, про що сьогодні зазначив Секретар РНБО.
Іншими словами Україна сьогодні має всі, буквально всі, підстави визначати майбутні контури західної цивілізації, і результати вищезазначеного опитування громадян Німеччини тому яскраве підтвердження.
На додачу до цього, вже повертаючись до політично-психологічної вади, яку сьогодні переживає Європа, ми вважаємо, що сучасна російсько-українська війна приведе до утвердженого нового способу думання про своє культурнополітичне та військово-героїчне минуле. Це спосіб думання про реальність, а не про те, як це відображається в суспільній свідомості, що як раз і призводить до таких негативних суспільних вад – “політичних терпіл”.
ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.
Тим часом, за повідомленнями Пентагону: “росія” починає суттєво зтикатися з браком боєприпасів та танків.
Довідково . Байден під час свого візиту до Польщі заявить про подальшу військову допомогу Україні, – Білий Дім.
В унісон зазначеному, ГУР МО України зауважило, що російське командування не має ресурсів, щоб розпочати свій широкомасштабний наступ до річниці повномасштабного вторгнення 24 лютого.
На тлі чого, відомство “лаврова” заявило про свою готовність до переговорів з Києвом, правда без будь-яких умов, а також заговорило про своє бажання мати прагматичні відносини зі США в майбутньому.
В цей час, Пекін через свої пропагандистські канали “Kyodo” закидає інформацію, що має намір до 2035 року потроїти свої запаси ядерних боєголовок і називає причину – подальша ескалація з США через Тайвань.
Довідково . На територію США залетіло ще дві китайські повітряні кулі. Пентагон спостерігає за об’єктами – “BNO News”.
Отже, ми з вами бачимо чотири світові комунікації: перші дві йдуть у парі, як союзники, які демонструють єдність і повне взаєморозуміння у питанні щодо перемоги над “росією”. Наступні дві навпаки, демонструють плутанину, де “росія” розуміючи, що на військовому полі битви вона не гравець, намагається повернутись, хоча б частково, на дипломатичне поле. І судячи з реакції Пекіна, ця ініціатива його васала Китаю не сподобалась: “Пекін натискає на тайванський мозоль і навіть вдається до “кремлівському трюку” з ядерним шантажем.
ІІІ. Що стосується внутрішньо -політичної обстановки.
Тим часом, Головнокомандувач Збройних Сил України, поінформував про те, що відбулась телефонна розмова з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.
Довідково . У “Слузі народу” підготували законодавчі зміни, які дозволяють під час військового стану призначати на посаду міністра оборони військового.
Зазначене є черговим підтвердженням наявності прямої комунікації Збройних Сил України з Пентагоном, що на сьогодні є дуже важливим елементом, особливо на тлі численних викриттів Службою Безпеки України зрадників з числа так званого політичного істеблішменту.
Висновок.
- Все поступово перетворюється на “війну світів”, і у цій баталії “росія” не має жодних шансів, не те, що перемогти, але навіть вціліти.
- Разом з тим, Європа на диво демонструє вкрай негативні політично-психологічні характеристики, що є неприємним, адже невдовзі, з росіянами доведеться робити те саме, що робили союзники з німцями після Другої світової війни. Адже багато росіян навіть не уявляють якого лиха вони накоїли в першу чергу Україні, і якого лиха вони накоїли самі собі.
- І перше таке лихо – це повна залежність “росії” від Китаю, який міцно тримає за горло всю “росію”, що позбавляє будь-які ініціативи з боку “москви”.