І. Що стосується дій ворога та його союзників.
На фоні так званої пам’ятної дати (для росіян звичайно), 70 років з того дня, як здох сталін зазначимо, що “москва” ще до початку своєї нинішньої агресії проти України мала чималий досвід обману мешканців Заходу, особливо в зображенні себе в образі: “ми справедливі”.
Довідково. До дня смерті сталіна перед командувачем окупаційних військ на Вугледарському напрямку “мурадовим” поставили завдання взяти Вугледар за будь-яку ціну. Проте надходить всі більше інформації, що терористи під його командуванням відмовляються йти на самогубні штурми.
Але сьогодні всі потуги “москви” “воскресити сталіна” показали, що спроби “кремля” контролювати цей наратив зазнали невдач. Тобто, “кремль” вкотре не зміг переконати нікого поза вузькою групою “істинних вірян”, що “москва” веде “справедливу війну” в Україні.
До таких “істинних вірян” ми звичайно відносимо Трампа, який знову винирнув з мороку китайської пропаганди в світовий інформаційний простір і пообіцяв “припинити війну за один день”. Але ми з вами вже знаємо, що ця “обіцянка” Трампа – це ніщо інше, як китайський мирний план і його мета – припинити війну, але не здобути перемогу України.
Довідково. Заява Шольца: “путін” має вивести свої війська з території України, саме це – основа для переговорів”, – “CNN”
Іншими словами, конфлікт був би заморожений, тобто сталося б саме те, чого так гостро потребує російсько-окупаційна армія, яка сьогодні потерпає в лавині військових невдач.
Довідково. В “ISW” вважають, що російським окупантам найближчим часом не вдасться оточити донецький Бахмут.
Водночас поява Трампа – це в першу чергу політичний маркер, який вказує на Китай, а вірніше на глухий кут в який його загнали світові демократії.
Довідково. Заява Шольца: “Європа приєднується до ініціативи США щодо запровадження санкцій, якщо Пекін підтримає “росію”, – “Reuters”
Втім після останніх вимушених “китайських одкровень” в західній пресі про те, що Пекін дійсно розглядав таку можливість підтримати “росію”, Китай сьогодні вже аж ніяк не можна назвати “істинним вірянином” (тут мається на увазі, його сподівання, що “путін” зможе перемогти Україну).
Навпаки Пекін демонструє своє розчарування і гнів через те, що через “москву” та її воєнно-політичний програш, цивілізований світ почав все більше цікавитись та контролювати дії китайського диктатора.
Між іншим, виявленням такого гніву є дії “пригожина” який закликав росіян вийти на протести 8 березня у Санкт-Петербурзі та повалити владу діючого губернатора. Тобто, “пригожин” закликає до повалення Беглова, дуже близького друга “путіна” і “супер шанованого” члена партії “єдина росія”.
Цілком очевидно, що без підтримки Пекіну, “пригожин” не зміг би піти на подібний крок, а те, що він таку підтримку має, вказав нам Держдеп США, під час нещодавнього оприлюднення інформації про те, що Китай минаючи відомство “шойгу” надавав “вагнерівцям” супутникові знімки території України.
Одночасно з цим, в розвиток теми щодо “ китайського гніву”, ми прийшли до висновку, що через це дісталось і лукашенку. Два дні детального спостереження за Мінськом показали, що візит до Китаю виявився дуже важким для білоруського самозванця.
А те, що Мінськ раптово припинив виплату зовнішнього боргу, загальна сума якого на 2023 рік складає понад 12 млрд рублів вказує нам на те, що Китай відмінив своє попереднє рішення надати гроші Мінську. А це означає, що “лукашенківські лестощі і кривляння” не спрацювали для “сі цзіньпіна”, і країна Білорусь поступово буде ставати на шлях банкрутства.
Зі свого боку лише окремо додамо, що аналізуючи те, як сьогодні жорстко поводить себе Китай в Африці та Латинській Америці – “дешеві гроші в обмін на надра”, ми припускаємо, що Пекін забажав всю Білорусь.
Отже, підсумки беззмінного правління лукашенка: країна-банкрут яка дедалі глибше буде зв’язувати себе у війні з непередбачуваними наслідками; демографічний удар у вигляді десятків тисяч смертей від “COVID”; сотні тисяч політичних біженців; рекордно низька народжуваність.
На цьому тлі “ інцидент з літаком” грає новими барвами: 1. Концепцію “надійного тилу” знищено; 2. Грошей немає; 3. Тиснути на лукашенка стає простіше. Висновок: на тлі неминучого загострення на фронті – ситуація для Білорусі близька до краху.
Саме тому, єдиним промінчиком надії для лукашенка є обставини, за якими б американське суспільство повірило Трампу з його обіцянкою “припинити війну за один день”, а значить заморозити війну, хоча б до кінця цього року.
ІІ. Що стосується дій країн союзників.
Однак це дуже слабкі сподівання. Адже, на витівку Трампа буквально миттєво реагують відразу три відомства США, які відповідальні за контроль та покарання тих, хто допомагає “росії” і Китаю: “Department of Commerce”, “Department of the Treasury”, та “Department of Justice Tri-Seal”.
Результатом реакції стала їх спільна заява з детальним роз’ясненням нової методики фінансово-економічної комунікації американського бізнесу з такими країнами як Китай і “росія”.
На тлі чого, пул американських ЗМІ поінформував про затримання та передачу під суд двох американців, яким загрожує 35 років в’язниці за те, що вони в обхід санкцій постачали “росії” технології, пов’язані з авіацією.
Ба більш того, така позиція Вашингтону знайшла своє пряме відображення в реакції Прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньяху на заяву Голови МАГАТЕ Гроссі, що “ізраїльська атака на іранські ядерні об’єкти поза законом”.
Довідково. Пряма мова Нетаньяху: “Поза яким законом? Ірану, який відкрито закликає до нашого знищення, можна розробляти зброю для нашого знищення? Який закон не дозволяє нам захищатися”?
Для України зокрема така реакція є вкрай необхідною, оскільки дуже важливо, щоб світові лідери почали відкрито оцінювати роботу місії МАГАТЕ, оскільки в інформаційному просторі з’являється все більше критики на адресу цієї організації, як такої, що співпрацює та підігрує окупантам на території Запорізької АЕС, та узагальнююча, як квінтесенція безвольності міжнародних організацій – тих, хто має бути взірцем моралі та гідності.
Отже, безвольність та політична нерозбірливість не повинні переважати в міжнародних організаціях – це один із важливих аспектів заяви Прем’єр-міністра Ізраїлю.
Тим часом, на Близький Схід вирушає Міністр оборони США де йому належить відвідати Єгипет, Йорданію, Ізраїль та інші регіони. Основне завдання
Лойда Остіна, як зазначав вже раніше (а саме 13 липня 2022 року) Президент США: “знайти ті самі ключі від миру в Україні, які заховані саме на Близькому Сході”.
ІІІ. Що стосується внутрішньо-політичної обстановки.
Тим часом в Україні, навіть через рік повномасштабного вторгнення “росії” досі не знаходить своє відображення – “35 років в’язниці за обхід санкцій”. Мова йде про те, що Україна досі не може ввести відповідальність за обхід санкцій проти “росії”, тоді коли за це вже саджають американців.
Сьогодні за українськими законами той, хто порушує санкції, жодної відповідальності за це не несе. Тим часом, лише “8 років під вартою” – передбачає законопроект, що без руху 9 місяців лежить у Верховній Раді. І навіть з такою “лайт-версією” покарання (менше ніж крупна крадіжка), парламент ніяк не може наважитися його прийняти.
Висновок.
- Вирішальні роки цього століття нарощують темп: “Китай нервує – Захід посилює відповідальність”.
- Увага Заходу сьогодні прикута до Ірану та Близького Сходу в цілому, що вже говорить про практичне впровадження цільових антикитайських заходів.