Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Однією з головних тем найближчих днів будуть вибори в Італії. Це дуже і дуже важливо для італійського народу, всієї Європи, в тому числі та перш за все для нас – українців, адже сьогодні правий блок має найбільші шанси на перемогу із часів Другої світової війни.

 

В своїх попередніх інформаційних матеріалах нами вже неодноразово зазначалося про те, що розквіт та розвиток правих сил в Європі вигідний насамперед виключно “росії” та “китаю”. В той же час, “китай”, зараз вимушений все більше оглядатись назад, оскільки Саудівська Аравія вже почала наступати йому на п’яти.

Ймовірно, саме тому на тлі фактичної перемоги італійських неофашистів, Канцлер Німеччини розпочав свій політичний тур країнами Перської затоки почавши з Саудівської Аравії. Німецькі ЗМІ підкреслюють, що Шольц передав наслідному принцу, що для Німеччини дуже важливо підтримувати Україну у захисті власної цілісності та суверенітету, і Німеччина продовжить це робити. Звичайно, також німці підкреслюють важливість візиту з точки зору енергетичних викликів, з якими зіткнулася Німеччина, Європа та світ через війну “росії”.

Цілком з розуміло, чого так молодого Кронпринца побоюється пристаркуватий “сі”. Адже, принц довго був у ізоляції й накопичив багато амбіцій, час реалізації яких настав. З чим він повернувся в світ – будемо бачити. І, звичайно, найближчими днями вже глибше розберемо цю країну та принца під кутом українських інтересів. Але на сьогодні для нас вже важливий той факт, що принцу вдалося збити пиху китайському диктатору нагадавши йому, що час його вже минув.

 

Одночасно з цим, Білий Дім анонсував зустріч з головними світовими покупцями зброї, щоб обговорити питання нестачі боєприпасів і запчастин для Збройних Сил України після оголошення “росією” мобілізації.

В той же час, ймовірно з цілю завадити Білому Дому організувати вищевказану зустріч, у Конгресі США на тлі проміжних виборів значно побільшало противників допомоги Україні (“The Wall Street Journal”). Так, дедалі частіше трамписти республіканці роблять гучні заяви про те, що гроші, які виділяються Україні, краще витратити на боротьбу з “китаєм” та вирішення внутрішніх проблем США.

Варто зазначити, що п оки такі голоси не критичні для загальної картини, але саме Трамп першим почав спекулювати на питанні перерозподілу грошей, які йдуть на допомогу Україні – потім вже цей посил підхопили деякі інші республіканці.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Продовжуючи це питання, підкреслюємо, що у зв’язку з російською мобілізацією та ескалацією через “референдуми” та нової загрози застосування ядерної зброї, всередині США сформувалася досить міцна коаліція, яка твердо стоїть на тому, що не припинить масштабні проекти військової допомоги, доки “росія” не програє війну.

Єдиною групою, яка виступає за припинення поставок, є дурне лобі Трампа “Make America Great Again”. Сам Трамп вважає, що Америка має кинути Україну, щоб усі гроші переказати на боротьбу з інфляцією.

Водночас є два моменти:

Перший, якщо “росія” досягне хоча б мінімальних успіхів у війні, вона відразу почне через свій союз зі східними державами формувати гегемонію на ринку енергоресурсів, що призведе до падіння впливу Штатів у східному регіоні, а це, своєю чергою, стане базисом для зростання інфляції (власне, це і була ідея Трампа все його правління – вивести Штати з європейської та східної політики та розірвати всі альянси).

Другий, війна з “китаєм” в економічній площині не має сенсу, оскільки “сі” далеко не молодий, тому Штатам навпаки необхідно вже загравати з ймовірними наступниками. Більше того, саме повний військовий розгром “росії” в Україні веде до того, що “китай” залишається без “військової заслінки”, а отже, змушений йти на компроміси. Тим самим “боротьба з “китаєм”” виграється перемогою України: і саме провал “росії” змушує “пекін” дедалі явніше маневрувати у бік західних партнерів.

Саме тому, у США зараз і обговорюється такий сценарій: “додати” обсяг військової допомоги до кожного російського мобілізованого, так щоб путінська цифра у 300 тис. мобілізованих була трансформована в гігантські закриті військові поставки Збройним Силам України.

Серед всього іншого, у Пентагоні також вважають, що “росія” може розмістити ядерну зброю на окупованих територіях України. У цьому випадку американці оголосять публічно і додатково попередять “москву” про наслідки.

Поява цієї інформації саме зараз не є випадковістю: “москві” дають зрозуміти, що на неї чекає в Україні, а мобілізовані росіяни повинні усвідомити, що у разі божевільних акцій “кремля” їм доведеться мати справу не лише зі Збройними Силами України, а й найсильнішою військовою державою планети.

 

ІІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.    

Після того, як у “росії” не вийшло за три дні захопити Київ – був терор. Після того, як і це не спрацювало – тактика випаленої землі. Потім знов терор. Зараз стадія, коли “путін” не дозволяє військам відступити від Херсона.

І розпочалась стара і всім відома гра “хороший та поганий поліцейський”

Ціль – сісти за стіл переговорів для вигідного глухого кута. Це найкращий вихід для “путіна” сьогодні. Щоб цього добитися, “поганий поліцейський (“росія”)” оголошує мобілізацію та погрожує ядерною зброєю.

 

Financial Times: Захід посилює ядерне стримування, наводячи ядерну зброю в бойову готовність після загроз “путіна”.

 

Хороший (“КНР”) – поглядом сварить поганого, і пропонує все це вирішити на “мирних переговорах”. З приємного це означає, що у “росії” справи зовсім кепсько, якщо “пекін” вимушений відкриватись настільки невчасно. З неприємного: буде немало тих, хто на це купиться.

Тим часом, в Ірані влада вже не контролює значну кількість міст та селищ. Протестуючі захоплюють будівлі силових структур, все більше мітингувальників озброєні, в деяких регіонах поліція переходить на бік учасників протестів.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

В той же час, в розвиток заяви радника керівника Офісу Президента Михайла Подоляка про те, що “росія” намагається зламати загальну структуру ядерної безпеки окремо додаємо, що за реакцією світу на дії “росії” спостерігає “КНР”, “КНДР” та Іран, міряючи межі дозволеного і можливого.

Водночас, за ядерними погрозами “росії” спостерігають не тільки вони, а й весь світ. Cеред яких є Пакистан, Ізраїль, Індія і ті, хто знаходиться на межі прориву, і хто думає, можливо йому також потрібно стати ядерною державою.

А значить у наших партнерів мотивації більш ніж достатньо, щоб стримати, і не тільки “росію”, а й все кубло диктаторів. А значить стримати і покарати, а не винагородити. Інакше, російські “ядерні ігри” закінчяться самознищенням планети. В кінці складного шляху, який світ тільки починає проходити, має бути земля без ядерної зброї.

Можливо першим таким яскравим сигналом є прибуття під час війни до Умані 23 тисячі паломників-хасидів для святкування Рош га-Шана, який цього року триватиме три дні – з 25 по 27 вересня.

 

Висновок:                              

  1. США не відступить, доки “росія” не капітулює.
  2. Нині російський режим ще посміхається, побачивши беззубість протестів.
  3. США та Великобританія посилюють військову підтримку, опрацьовуючи сценарії нових різких наступів.
Перегляди:479
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”