Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

1 Відкриття нейробіології – ефективний інструмент для перепрогамування нашого мозку

За допомогою нейробіології – науки, що досліджує функціонування мозку в повсякденному житті, – знайдений зв’язок між тим, як ми запрограмовані (тобто ментально влаштовані), і нашими успіхами і невдачами в будь-якій справі. Це стосується як глобальних цілей всього нашого життя, так і звичайних повсякденних завдань.

Ваш мозок просто вірить тому, що ви повторюєте йому найчастіше, і відтворює те, що ви розповідаєте йому про себе. У нього просто немає іншого вибору!

нейробіологіяЖиття багатьох з нас могло б бути набагато приємніше. Чому? Всі ми знаємо, що життя повинно приносити нам нові можливості, виконання бажань, успіх і радість, що наповнюють кожен прожитий день. Більшість з нас мріє, як мінімум мати гідну роботу, побудувати успішну кар’єру, створити міцну сім’ю і досягти фінансового благополуччя. Це те, чого ми очікуємо від життя. У глибині душі ми впевнені, що повністю заслужили це щастя і, безсумнівно, маємо право отримати його. Але чи замислювалися ви коли-небудь, чому не все у нас відбувається так, як має бути? Чому ми не отримуємо від життя все, чого хочемо і що, по ідеї, повинні мати? Чому везіння приходить тільки до незначної меншості і відвертається від інших?

Чому лише деякі з нас раз за разом виявляються більш успішними, щасливими і щасливими, ніж інші?

У чому тут різниця? Можливо, це карма, яка таємничим чином визначає нашу долю і не залишає нам ніякого права самим обирати свій шлях? То чи можемо ми самі контролювати своє життя? І якщо так, як, по ідеї, і має бути, то, що йде не так? Що не дає нам рухатися вперед? Якщо ми дійсно хочемо домогтися більшого, здійснити всі свої бажання і досягти успіху у всіх сферах життя, то яка перешкода заважає нам в цьому?

Відповідей на це питання існує безліч. Кожен з нас завжди може вибрати ту, яка сподобається йому особисто. Численні поради, що допомагають нам на шляху самовдосконалення, доступні в будь-якому книжковому магазині.

Якщо вірити популярним виданням із самопізнання або провідним численним тренінгів по цій темі, то кожному з нас слід лише прочитати правильну книгу або пройти правильний тренінг, і вже завтра ми зможемо змінити все, що захочемо, почнемо жити в повну силу і отримаємо відповіді на всі питання, що турбували нас .

Нарешті, якщо в світі існує стільки порад про те, як змінити життя на краще, то чому лише рідкісним одиницям вдається змусити працювати ці великі ідеї? Нехай вони і працювали якийсь час, але потім все одно переставали. Мабуть у багатьох методиках досягнення успіху, щастя і віри в себе бракувало чогось життєво необхідного.

Цей компонент був настільки важливий для всього процесу, що без нього ніякі поради не працювали – по меншій мірі, протягом більш-менш тривалого часу. І проблема виявилася не в мотивуючих книгах, семінарах або тренінгах (хоча, безумовно, вони допомагають в нашому самовдосконаленні). А в знанні існуючих по-справжньому ефективних прийомів і схем особистісного зростання. Вони реально здатні і повинні приносити результати. Проте повинна існувати і об’єктивна причина, по якій ефект, який досягається завдяки їм, триває так недовго.

Напевно, багато хто з нас чули фразу з Біблії – «Людина є тим, про що вона думає». І багато-хто її повторюють  про себе і скептично хитають головою, оскільки це здається їм  неможливим. Як можна раптово стати тим, про що ми розмірковуємо? Зрештою, хіба наше фізичне тіло і індивідуальний розум не є абсолютно різними речами?

Однак, багато хто, не усвідомлюють до кінця, що цей біблійний вислів б’є в саме «яблучко».

Проте новітні відкриття в галузі нейробіології, психокібернетики, відкрили завісу таємниці над можливостями людського розуму.

Якщо ви спробуєте вивчити їх, то виявите один незаперечний факт: ви реально здатні стати тим, про що ви думаєте. Будь-які ваші великі і малі успіхи або невдачі залежать від того, як ви запрограмуєте себе, як ви сприйматиме чужі поради та в якому ключі будете вести діалог з самим собою.

Саме ця проста думка може призвести до справжнього прориву у вивченні мислення і необмежених здібностей людини, більшість з яких ще вчора вважалися не чим іншим, як дозвільним шарлатанством.

Кілька років тому лікарі і нейробіологи ще не вивчили і не знали всі хитросплетіння нашого розуму в тій мірі, як ми сприймаємо їх тепер. Не всі електрохімічні таємниці нашого інтелекту були зрозумілі до кінця.

Але зараз, коли дослідження мозку активно тривають, вчені постійно відкривають нам все нові і нові його секрети. Кожен день відбувається якесь нове відкриття в цій галузі, і дослідники вже передбачають, наскільки важливу роль ці наукові знахідки зіграють для всього людства.

Розуміння того, що наш мозок працює, як комп’ютер, відповідно до введених в нього програмам, – це саме те, чого бракувало в більшості спроб створення формул особистісного зростання.

Проблема виявилася в тому, що майже всі вони (програми) складені в корені невірно: ми намагаємося змусити наш мозок зробити те, на що він не був запрограмований спочатку.

Ми хочемо досягти успіху за допомогою «законів успіху», але наш мозок влаштований зовсім по-іншому, тому поставлені цілі суперечать його нормальній роботі.

Деяким з нас все дається простіше, ніж іншим. Вони швидше досягають своїх цілей, і їх життя наповнене великим сенсом. І причина цього полягає в наступному: ті, хто здаються більш щасливими, насправді спочатку запрограмовані на успіх або вчаться позбавлятися від старих негативних програм і замінюють їх новими позитивними. За останні десятиліття ми дізналися про роботу людського мозку набагато більше, ніж було відомо раніше. Тепер ми усвідомлюємо, що завдяки дивовижному комплексному фізіологічного механізму – спільної роботи тіла, мозку і розуму – ми дійсно стаємо живим результатом наших думок.

Тепер це більше не гола теорія досягнення успіху, а справжнісінький науковий факт. Ні вдача, ні наші бажання не грають при цьому ніякої ролі. Не має значення, віримо ми в свій успіх чи ні.

Ваш мозок просто вірить тому, що ви повторюєте йому найчастіше, і відтворює те, що ви розповідаєте йому про себе. У нього просто немає іншого вибору!

За допомогою нейробіології – науки, що досліджує функціонування мозку в повсякденному житті, – знайдений зв’язок між тим, як ми запрограмовані (тобто ментально влаштовані), і нашими успіхами і невдачами в будь-якій справі. Це стосується як глобальних цілей всього нашого життя, так і звичайних повсякденних завдань.

Вам коли-небудь приходило в голову, наскільки результат ваших зусиль, і взагалі, вся ваша поведінка залежить від правил і установок, прийнятих вами від інших людей? Колись ви без всякого опору погодилися з цими чужими твердженнями, поступившись при цьому своїми власними принципами. Ніхто з нас не може виконати навіть незначної дії без впливу цієї програми. Кожен ваш крок, кожен рух, кожне ваше слово – все визначено.

Отже кожна ваша дія є спочатку запрограмована, а тому і кінцевий результат цих дій теж відомий заздалегідь. Іншими словами, ваш успіх в будь-якій справі безпосередньо пов’язаний з тими характеристиками і очікуваннями про самого себе, які зберігаються у вашій підсвідомості. А ми з вами щойно з’ясували, що все це визначено за нас кимось іншим.

Мозок людини – дивний потужний персональний комп’ютер, наявний у кожного з вас. Він здатний здійснювати будь-які розумні вчинки, які тільки прийдуть вам в голову. І тому кожній людині слід знати, як поводитися з ним і направляти на правильний шлях.

Якщо ви все зробите правильно і задасте своєму комп’ютеру потрібний напрямок, він почне діяти єдино вірним способом – стане робити те, що вам потрібно. Якщо ж ми, навпаки, направимо наш комп’ютер по невірному шляху, то він почне працювати в хибному напрямку, продовжуючи реагувати в межах заданих йому негативних програм. Отже ми в буквальному сенсі налаштовуємо свій мозок неправильно, навіть не усвідомлюючи цього.

У підтвердженні цього наведемо приклад негативного програмування, з яким стикнулося більшість з нас. Його алгоритм в кінцевому рахунку став невід’ємною частиною самої структури наших внутрішніх комп’ютерів. І всі подібні нешкідливі, на перший погляд, установки сформували нашу підсвідомість. Слово за словом, думка за думкою, поступово вибудовувалася стіна з невдач, яку ми навіть не помічаємо, не кажучи вже про те, щоб намагатися якось подолати її. Розглянемо, як це працює.

Протягом перших вісімнадцяти років нашого життя, якщо ми виросли в звичайних середньостатистичних сім’ях, ми чули слово «ні», що забороняє нам робити що-небудь або що руйнує наші надії, більш 148000 разів.

Якщо ж нам пощастило трохи більше, то воно повторювалося лише 100000 або навіть 50000 разів. Але скільки б їх не було, кожен з нас неминуче отримав значне негативне програмування, яке призводило до формування навченої безпорадності, песимізму.

Одночасно з цим, як ви думаєте, скільки разів протягом того ж часу вашого дитинства і юності ви чули слово «так» у відповідь на свої питання, на що ви здатні і що реально в ваших силах? Кілька тисяч разів? Або хоча б п’ятсот? Дуже мало! Незалежно від конкретних цифр, більшість з нас чули позитивні відповіді на питання про наші можливості незрівнянно рідше, ніж негативні.

Випадкові слова підбадьорення говорились дуже і дуже рідко, і їх весь час переважували солідні порції щоденних сумнівів і заборон. Таке негативне програмування, яке ми всі отримали (і продовжуємо отримувати наразі), сформувалося не випадково. Воно «йшло» від наших батьків, які прагнули захистити нас, від братів і сестер, вчителів, однокласників, а потім від друзів і колег по роботі. Воно також триває завдяки нав’язливої реклами, негативних новин по телевізору і та інформації в Інтернеті.

Провідні дослідники людської поведінки повідомляють, що приблизно 77% наших думок є негативними і працюють проти нас! Крім того, встановлено, що приблизно 75% наших хвороб ми придумуємо собі самі.

Нічого дивного. Але якщо вся ця статистика справедлива, то виходить, що більшість програм, закладених в нас, заснована на невірних даних. До останнього часу ніхто прискіпливо не вивчав людський мозок, як він влаштований і як змінюється його функціонування. А головне, ніхто не звертав уваги, що цей процес програмування триває протягом всього нашого життя. Всі люди навколо і вся навколишня обстановка певним чином впливають на нашу поведінку, і ми навіть не усвідомлюємо весь гігантський ефект від цього «повсякденного» впливу.

На жаль, велика частина програм, закладених в нас, є непотрібною і шкідливою, – однак ми покірно прийняли їх, і наш мозок ввібрав в себе цю інформацію. Рік за роком, слово за словом, сценарій нашого життя створювався не нами. Таким чином, програми, які тільки накопичувалися і не коректувалися, формували наш власний образ поза нашою волею. Згодом і ми включилися в цей процес.

Ми повірили: те, що нам говорять інші і що ми потім повторюємо собі самі, – є правдою. Неважливо, наскільки мали рацію ці твердження або тонкі натяки, – ми постійно чули одне й те саме. Сотні і тисячі разів нам твердили, що ми ні на що не здатні, – і в результаті ми переконали себе в цьому. Повторення – це дуже переконливий аргумент. Зрештою, ми повірили в той образ самих себе, який нам нав’язали, і стали жити далі, постійно озираючись на нього.

Отже, з часом ми стали такими, якими звикли бачити себе. І таким чином, створили ту невидиму, але міцну стіну з невдач і невпевненості у власних силах, яка заважає нам реалізовувати наші плани, наш потенціал. І так буде тривати до тих пір, поки на нас впливає наша стара негативна програма. Якщо її не стерти або не замінити іншою, вона залишиться з нами назавжди і буде постійно впливати на нашу поведінку. Але … на щастя, це можна змінити.

Завдяки останнім відкриттям в нейробіології, психокібернетеці ми більше не перебуваємо в непереборному полоні наших старих негативних програм і невірних установок. Тепер ми можемо повноцінно жити далі, відповідаючи тому величезному потенціалу, що наданий кожному з нас з народження.  І ми, нарешті, зрозуміли, як змінити наш мозок через щоденний контроль його програмування.

Задумайтесь хоча б на мить, як могло б змінитися ваше життя, якби ви були іншою людиною – запрограмованою зовсім інакше. Як змінилася б ваша поведінка, якби ви виросли з іншим, більш позитивним набором звичок, почуттів і оцінок, які змогли б переконати вас, що ви володієте достатніми здібностями, ентузіазмом і вірою в себе?

Якби в вас спочатку були закладені правильні й ефективні програми, займалися б ви тим же, що робите зараз? Виконували б ви свою роботу точно так само? А як щодо вашого особистого життя? Що в ньому могло б бути інакше або краще? Змогли б ви досягти більшого? Заробили б більше грошей? Володіли б іншим цінним майном? А ваше повсякденне життя – було б вона  більш повноцінним? Як в результаті могло змінитися ваше майбутнє, якби у вас був інший образ себе? Ваші перспективи були б такими само, як зараз, або більш райдужними? А що, якби кожен день, починаючи з вашого глибокого дитинства, ви отримували додатковий заряд рішучості, цілеспрямованості і віри в себе?

Чи можете  уявити ви, які завдання могли б з легкістю вирішити, які проблеми могли подолати і  якою мети досягти?

Зрештою, успіх завжди залежить від самої людини. Адже неважливо, на якому папері пише письменник і по якій дорозі біжить спортсмен. Важливий результат їх зусиль.

Яким би не був ваш вік, який би досвід успіхів і поразок у вас не накопичився, – ви можете переписати стару програму і переробити ваш мозок !!!

Вам під силу змінити всі свої звички і поведінку в цілому в кращу сторону за вельми короткий проміжок часу – не в результаті багаторічних наполегливих тренувань, а легко і просто, практично в будь-який час, коли ви того захочете. Адже одночасно кожен з нас є програмістом свого мозку.

І наш мозок дійсно здатний на це. Тепер ми точно знаємо, як замінити стару програму новими конкретними, спеціально написаними установками, які з часом призведуть до більш ефективної роботи нашого мозку і більш щасливого, успішного життя. Те, що ми тепер знаємо про нейропластичність – здатність нашого мозку змінюватися протягом життя, – має допомогти нам суттєво змінити ті установки, які ми отримуємо від оточуючих і твердим самі собі. Коли ви вирішите цілеспрямовано застосувати ці нові знання в своєму повсякденному житті, то, нарешті, здійсните свою давню обіцянку досягти успіху.

Далі буде

 

Перегляди:96
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”