Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Vajki-TchasyНаш великий недолік у тому, що ми надто швидко опускаємо руки. Найвірніший шлях до успіху – постійно пробувати ще один раз.

Томас Едісон

Раніше я казав: “Я сподіваюся, що все зміниться”. Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб усе змінилося – змінитись мені самому.

Джим Рон

 

Часом нам доводиться пройти через подобу смерті, щоб переродитися на сильнішу, розумнішу і ефективнішу версію самого себе.

Нікому з людей не вдається прожити все життя, жодного разу не втратити кохану людину, когось з близьких людей, або тих, яких вони вважали, що вони мало жити вічно. Але саме ці втрати в результаті роблять нас сильнішими, саме вони відкривають перед нами можливості для майбутнього особистісного зростання, успіху та щастя.

Багатьом судилося пережити безліч прикрощів, включаючи несподівану загибель родича, смерть найкращого друга в лікарняній палаті, зраду близьких людей, партнерів і навіть несподіване звільнення. Так, все це було, м’яко кажучи, неприємним. Кожна з цих подій на якийсь час практично збивала їх із ніг. Але коли вони переставали сумувати, вони продовжували рухатися вперед – ще сильніше, ніж раніше, і з більшим розумінням життя.

І ось, що вдалося дізнатися людям, які потрапили у скрутні часи, і подолали їх гідно. Їхній досвід зібраний воєдино – своєрідна життєстверджуюча філософія, яка, на наш погляд, необхідна кожній людині, яка хоче бути успішнішою, радіснішою і щасливішою. Розглянемо її, зрозуміємо, і … найголовніше застосуємо її у своєму житті. І так …:

  1. Ви – це не ваше минуле. Яким би хаотичним не було ваше минуле, перед вами лежить чистий, свіжий та відкритий шлях. Ви – це не ваші минулі звички. Ви – це не ваші попередні помилки. Ви не те, як до вас хтось колись ставився. Ви – це тільки ви, тут і зараз. Ви – це ваші нинішні вчинки.
  2. Зосередьтеся на тому, що у вас є, а не на тому, чого у вас немає. Ви – це та людина, ким ви є, і те, що у вас є зараз. І, якщо чесно, ваше становище не таке вже й погане – інакше ви б не читали цю статтю. Що вам дійсно потрібно – так це знайти якусь одну позитивну думку, яка надихне вас і допоможе вам рухатися вперед. Тримайтеся за неї якнайміцніше, і постарайтеся на ній зосередитися. Так, вам може здаватися, що у вас нічого немає, а якщо і є, то небагато, але ваш розум може вас надихнути. І ця наснага – єдине, що вам насправді потрібно для того, щоб знову почати рухатися вперед.
  3. Проблеми – невід’ємна складова особистісного зростання. Так-так, наші проблеми та їх вирішення – частина життя та особистісного зростання. Люди втрачають роботу, хворіють, а іноді навіть гинуть у нещасних випадках. Коли ви молоді і ваші справи дуже непогані, вам важко усвідомити це повною мірою. Але найрозумніше, і часом найважче, що ми можемо зробити, потрапивши в подібну ситуацію – скористатися своєю реакцією на неї, щоб загартувати свою волю та рішучість. Ви можете скільки завгодно хотіти кричати, лаятися – але ж ви вище цього, правда? Пам’ятайте, нестримність емоцій, як правило, робить все гірше. І хоча трагедії – це справді погано, вони дають нам можливість стати сильнішими.
  4. Іноді можна дозволити собі «розклеїтись». Вам не обов’язково постійно удавати сильним і вдавати, що у вас все добре. А те, що про вас у подібній ситуації подумають інші люди, вас зовсім не повинно турбувати. Якщо вам хочеться плакати – плачте, це навіть корисно. Посмішка далеко не завжди означає, що ви щасливі. Іноді це всього лише означає, що ви досить сильні, щоб зустріти свої проблеми віч-на-віч.
  5. Життя чудове, і часом коротше, ніж, здається. Пам’ятайте, що завтрашнього дня може і не бути. Для когось його точно не буде. Зараз хтось будує плани на завтра, ще не знаючи, що він помре сьогодні. Це сумно, але таке вже життя. Так що витрачайте ваш сьогоднішній час з розумом, і час від часу зупиняйтеся, щоб зрозуміти, наскільки життя прекрасне. Кожну мить, що ви проживаєте – безцінний дар. Не витрачайте час, думаючи про погане. Краще витратите його на те, що допоможе вам рухатись у потрібному напрямку.
  6. Усі ми часом помиляємось. І чим швидше ви це зрозумієте, тим швидше ви можете стати кращими і в результаті будетеробити менше помилок. Ні, ви ніколи не станете абсолютно непогрішними, але якщо ви замість того, щоб хоча б намагатися цього досягти, сидітимете, склавши руки, у вас точно нічого не вийде. Краще зробити щось і помилитися, ніж взагалі нічого не робити. Ну, то вперед, за справу! Ви або досягнете успіху, або засвоїте важливий урок. Але в будь-якому випадку ви виграєте!
  7. Ви цілком здатні зробити себе щасливими. Почуття змінюються, люди теж, і час біжить уперед. І ви маєте вибір. Ви можете або нескінченно згадувати минуле та його помилки, або спробувати зробити себе щасливими. Посмішка – це усвідомлений вибір, а не якесь диво. Не робіть помилки, не чекайте, поки хтось або щось зробить вас щасливими. Справжнє щастя може прийти лише з глибин вашої душі.
  8. Намагайтеся емоційно уникати ваших проблем. Ви – це не ваші проблеми. Ви – куди більше. Ви – жива людська істота, набагато складніша, ніж усі ваші проблеми, взяті разом. І це означає, що ви сильніші за них – ви можете змінити їх, і те, як ви до них відноситеся.
  9. Не робіть проблему більше, ніж вона того заслуговує. Не дозволяйте одній темній хмаринці закрити все небо. Яким би похмурим не було ваше життя, десь все одно світитиме сонце. Іноді вам потрібно просто забути, що ви відчуваєте, згадати, чого ви заслуговуєте, і продовжувати рухатися вперед.
  10. З усього, що відбувається, можна (потрібно) отримати життєвий урок. З усього. З того, з ким ви зустрінетеся, того, що з вами трапиться. Усе це – частина великого уроку під назвою «життя». І тому ніколи не відмовляйтеся в ньому повчитися, особливо коли не все йде так, як вам того хочеться. Якщо ви не отримали ту роботу, яку хотіли, або у вас не склалися нові відносини, отже попереду на вас чекає щось ще краще. І засвоєний вами урок – перший крок до цього.
  11. Розглядайте будь-яке випробування як шанс чогось навчитися. Запитайте себе: «Чому я можу навчитися у цій ситуації»? У яку б ситуацію ми не потрапили, кожна з них може навчити нас чогось нового. Як стати сильнішим. Як спілкуватися з людьми. Як довіряти своїм інстинктам. Як висловлювати своє кохання. Як вибачати. Як знати, коли відпускати. Як прагнути нового.
  12. Опустити руки і рухатися далі – дві різні речі. У житті кожного з нас неминуче настає момент, коли ми втомимося від спроб наздогнати і все виправити, але це не означає, що ми зважилися здатися і опустити руки. Це не кінець, це новий початок. Просто ви починаєте розуміти, що вам не потрібні деякі люди і той розпал непотрібних пристрастей, які вони приносять у ваше життя.
  13. Тікайте подалі від негативних людей. Щоразу, коли ви позбавляєте своє життя чогось негативного, ви звільняєте в ньому місце для позитиву. Життя надто коротке, щоб провести його з людьми, які харчуються вашим щастям, немов вампіри – кров’ю. Позбавляйтеся негативних людей, бо вони – майстри руйнувати ваше почуття впевненості та самооцінку. Краще оточуйте себе люди, які допоможуть виявити ваші найкращі риси.
  14. Не забувайте любити себе. Одна з найсерйозніших неприємностей, які можуть статися з вами в житті – шанс втратити себе, занадто люблячи когось ще, забути про те, що ви теж людина, і теж гідні кохання. Ось скажіть, коли востаннє вам хтось казав, що любить вас просто так, безумовно? Що те, що ви кажете і думаєте, для цієї людини дуже важливо? Коли вам востаннє хтось казав, що ви чудово справляєтеся ? А коли цим «кимось» були ви?
  15. Затаївши зло, ви насамперед шкодите собі, а не іншим. Намагайтеся завжди прощати людей і йти далі, навіть якщо вони ніколи не попросять вас про прощення. Це потрібно не їм, а вам. Затаївши на когось злість, ви позбавляєте себе щастя. Позбавте себе цього непотрібного стресу – прямо зараз.
  16. Ви не самі. І проблеми бувають у всіх. Не спати ночами, турбуючись про друга. Намагатися підібрати з підлоги уламки своєї душі після зради. Відчувати себе найгірше на світі через те, що хтось любить вас недостатньо сильно, щоб залишитися з вами. Боятися пробувати щось нове тому, що у вас може не вийти. Ніщо з цього не означає, що з вами щось не так, або що ви божеволієте. Це лише означає, що ви людина, і що вам потрібно трохи часу для того, щоб прийти в порядок. Ви не самі. Якими б жалюгідними чи збентеженими ви не відчували себе через ситуацію, в яку потрапили, багато людей потрапляло до неї до неї, і багато хто потрапить після. І коли ви кажете собі «Я один такий», ви нахабно брешете.
  17. Вам є, за що дякувати долі. Так, цей світ сповнений смутку, але він сповнений і людьми, які його долають. Часом вам варто забути про те, що пішло з вашого життя, щоб сильніше цінувати те, що залишилося, і чекати на те, що буде далі. І навіть коли справи, здавалося б, зовсім погані, корисно поглянути на своє життя з іншого боку. Ви не лягали спати голодними. Вам не довелося спати надвір. У вас є вибір, що вдягнути. Та й на роботі ви працюєте не по 20 годин за злиденну зарплату. У вас є доступ до чистої питної води. Якщо ви занедужаєте, то можете піти до лікаря. Вам не доводиться тремтіти в страху. У вас є доступ до Інтернету. Зрештою, ви вмієте читати. Багато людей порахували б вас непомірним багатієм – так цінуйте те, що у вас є.
  18. Постійно плекайте свою внутрішню надію. Втрата, занепокоєння, хвороба, розтоптана мрія – як би погано вам не було, наскільки б непомірним не здавалися вам ваші амбіції, щодня намагайтеся прикладати руки до свого серця і голосно говорити: «Тут мешкає надія».
  19. Неприємна істина куди краща за солодку брехню. Ви повинні бачити такі речі, як вони є, а не такі, якими б ви бажали, щоб вони були. Краще гіркі ліки, ніж підсолоджена отрута.
  20. Деколи нам найбільше щастить саме тоді, коли ми не отримуємо бажаного. Саме так, тому що це змушує нас переоцінити наші пріоритети, відкриває шлях до нових можливостей та взагалі змушує окинути все свіжим, нічим не стиснутим поглядом.
  21. Сміх – найкращі ліки від стресу. Смійтеся над собою, та частіше. Намагайтеся знаходити кумедне у будь-якій ситуації. Оптимізм приваблює щастя. Якщо ви будете позитивні, вам не доведеться шукати хороші речі та добрих людей. Вони самі вас знайдуть.
  22. Помилки нам лише на користь. Усі ми робимо помилки. Ми дозволяємо людям користуватися і чинити з нами так, як ми того не заслуговуємо. Але якщо добре про це подумати, наші невдалі вибори багато чому нас навчили, і хоча дещо нам уже не повернути, а вибачення від деяких людей не дочекаєшся, наступного разу ви не повторите тієї ж помилки. І тепер ми маємо більше влади над нашим майбутнім. Пам’ятайте, помиляється не той, хто падає, а той, хто не встає, навіть коли він має таку можливість. То встаньте ж! Часто хороші речі зникають із нашого життя тільки для того, щоб на їхнє місце стало щось краще.
  23. Перейматися – лише дарма витрачати енергію. Занепокоєння не позбавить вас від неприємностей завтра. Воно позбавить вас енергії сьогодні.
  1. Якщо вам важко йти вперед, робіть невеликі кроки. Потрібно завжди змушувати себе йти вперед, особливо у важкі часи. Не можна втрачати інерцію! Поки ви рухаєтеся вперед – нехай навіть зі швидкістю равлика – ви неодмінно дістанетеся до фінішної межі. Так що радійте кожному зробленому вами кроку, не має значення, наскільки великому. Адже кожен крок іде від минулого туди, де ми хочемо бути завтра. І неважливо, куди ви прагнете – до кращого життя або заповітної мрії – ви досягнете її, зробивши багато кроків в тому самому відстані, по одному за раз.
  2. Завжди знайдеться хтось, кому ви не сподобаєтеся. Вам просто не вдасться сподобатися всім довкола. Що б ви не робили, завжди знайдеться хтось, кому ви не сподобаєтеся. Тож не звертайте на нього увагу, і робіть те, що вам підказує серце. Те, що говорять і думають про вас інші, не так уже й важливо. Набагато важливіше, що про себе ви самі думаєте.
  3. Вам буде набагато краще без деяких людей, які, як ви вважали, вам потрібні. Гірка істина в тому, що деякі люди будуть з вами тільки доти, поки у вас є те, що їм потрібно. Ну а коли потреба у вас пропаде – тільки їх і бачили. А хороша новина в тому, що рано чи пізно всі ці тимчасові правителі зникнуть з вашого життя, залишивши в ньому лише тих надійних друзів, на яких можна покластися.
  4. Єдиний ваш суперник – ви самі. Коли ви помітите, що порівнюєте себе з колегою, сусідом, другом чи знаменитістю, зупиніться! Зрозумійте, що у вас із ними нічого спільного. У вас інші слабкості та сильні сторони – сторони, яких у інших людей просто немає. Виділіть хвилинку і спробуйте зрозуміти, у чому вони ваші сильні сторони, і будьте вдячні, що вони у вас є.
  5. Не все, що з вами трапляється, вам підвладне. Але у вашій владі те, як на це реагувати. У будь-якому житті є як позитивні, так і негативні аспекти, і те, щасливі ви чи ні, залежить від того, на чому ви концентруватиметеся. Наприклад, якщо ви застудилися, радійте, що це тимчасово, це минеться, і що ця хвороба не загрожує вашому життю. Чи програли гру в баскетбол? Зате ви провели час із друзями за здоровим та веселим заняттям. Курс гривні впав? Нічого страшного ще підніметься. І взагалі, вам пощастило, що у вас є заощадження, коли багато хто ледве зводить кінці з кінцями.
  6. Життя ніколи не буде простим і легким. Якщо ви цього від нього очікуєте, на вас чекає лише розчарування. Ніщо гідне не дається нам задарма. І тому щоранку будьте готові бігти далі й швидше, ніж учора – але у потрібному напрямку! Це буде непросто, але в результаті – воно того варте!
  7. Ваше майбутнє бездоганне. Яким би поганим не було ваше минуле, ваше майбутнє все ще бездоганне. І не смійте намагатися склеїти ранок нового дня із залишків учорашнього дня. Не оглядайтеся назад, якщо там нема на що дивитися. Щодня – це новий старт, новий початок. І кожен новий день – це перший день залишку вашого життя. Один із найкращих способів залишити всі тривоги минулого позаду – зробити щось таке, за що ви в майбутньому сказали б собі нинішньому спасибі.
  8. Ви не зайшли в глухий кут, вам просто потрібно дещо зрозуміти. Усім нам часом здається, що ми зайшли в глухий кут. Ми сумніваємося в вашій здатності приймати рішення, здатності змінити все ваше життя, відкрити новий розділ у книзі нашого життя, або просто вступити до самостійного життя. Але знайте: якщо птицю зі здоровими крилами довго тримати в клітці – звідки їй знати, що вона може літати? Ваші крила при вас, і якщо вам здається, що ви в безвиході, розімніть крила. Небагато зусиль – і ви просто перелетите через стіну.
  1. Кожна монета має іншу сторону. Саме тому ми не можемо випробувати задоволення, не пізнавши біль. Не впізнаємо радості, не пізнавши смутку. Не станемо впевненими, не побувавши розгубленими, та й спокою без занепокоєння не буває. І хіба може бути надія у світі без розпачу? І вам не знайти монети з однією стороною, за яку можна купити щасливе, безхмарне життя.
  2. Ви завжди маєте вибір. У будь-якій ситуації ви не опинилися, у вас завжди є як мінімум два варіанти вибору. І якщо ви не можете змінити фізично, ви можете змінити те, як ви про це думаєте. Ви можете просто сидіти в темряві, або ви можете знайти в собі внутрішнє світло, і, зазирнувши в свою душу, побачити там те, про що ви і не підозрювали. І тоді криза перетвориться на можливість навчитися чогось нового, а руйнація вашого світу – на можливість вибудувати на його уламках новий.
  3. Задауючи негативні питання, ви отримаєте негативні відповіді. На запитання «Чому я?», «Чому не я?», «А що, якби?» і їм подібні просто не можуть бути позитивні відповіді. Тож чт дозволили б ви комусь ще ставити ті питання, що ви ставите собі? Навряд чи. Тож чи не краще ставити собі питання, які можуть підштовхнути вас у потрібному напрямку? Наприклад, “Як я можу просунути вперед?”, “Що зараз у моєму житті під моїм контролем?”, “Як я можу просунути вперед?”.
  4. Кожен кінець – це новий початок. Скажіть собі: «Дороге минуле, дякую тобі за все, чого я в тебе навчився. Дороге майбутнє – чекай на мене, я вже йду! »Часто початок чогось великого трапляється саме в ту мить, коли ви думаєте, що це кінець усьому. Колись знаменитий голландський ковзаняр Кейс Феркерк сказав: «Падаючи і встаючи, ти ростеш». Це про подолання, самовідданість і працьовитість. Людина була створена, щоб через подолання пізнати себе — свій характер та можливості…

Навіть немовля, народжується, долаючи перешкоди. Це є перший іспит, бо воно змогло вижити і з’явився крізь муки на світ.

Нічого так легко не буває. Все життя — біг із перешкодами. Той, хто оступився, просто повинен піднятися і продовжити біг, якщо треба взяти маленький тайм-аут … але продовжити і не опускати рук. Протягом усього нашого життя ми виробляємо так званий «внутрішній стрижень». І в міру подолання перешкод він все міцніє і міцніє.

Звичайно ж, не варто вигадувати собі додаткових труднощів, якщо і так легко може вийти. Але тут таїться небезпека.

Той, кому все завжди легко дається, розслабляється … і рано чи пізно з’явиться проблема, яка застане його зненацька. Він не звик “переборювати”, досі все вдавалося без особливих зусиль. Це, як студент, який здає все екстерном і «автоматом». У якийсь момент виявляється предмет, який не вдалося здати «автоматом». Це стає справжньою катастрофою для такої людини, яка не звикла до труднощів. Десь навіть можливо надто самовпевненої до цього і вона різко «вимикається», тоді як для її товаришів це звичайна справа. Ц – звичка “тримати удар”.

По життю треба вміти тримати удар, хоч би що трапилося, потрібно йти до кінця. Це тренування того самого «стрижня», щоб він став сильним та гнучким, на який можна буде спиратися у важкі моменти життя.

Ви можете як завгодно боятися, сумніватися, плакати і нарікати на свою долю, але не втрачайте віри в себе – НЕ зупиняйтеся. Навіть якщо вас збили з ніг, встаньте та продовжіть свій шлях. “Дорогу здолає той, хто йде”.

 

 

Перегляди:278
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”