Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Західні офіційні особи проаналізувавши всі атаки “росії” та їх наслідки на енергетичну інфраструктуру України визнали, що кремлівська терористична кампанія цільових бомбардувань, була настільки методичною та руйнівною, що це може означати тільки одне: атаками керують спеціалісти з електроенергетики, які точно знають, які цілі завдадуть найбільшого болю українській системі.

 

Отже, частково це підтверджує і наші попередні висновки, де ми зазначали про те, що вже ближче до грудня російськи терористи розпочнуть атаки по першорядним енергетичним об’єктам.

 

Тим паче судячи з висновків західних офіційних осіб на боці окупантів ймовірно працює зрадник, який володіє відповідною інформацією.

Тим не менш, на сьогодні для України головним є той факт, що про це кажуть саме європейські політики, вони цим занепокоєні, а значить їх позиція щодо підтримки України ні скільки не змінилась.

 

Заява голова Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн :ЄС не повинен дозволити “росії” знищити енергетичну інфраструктуру України”.

Підтвердженням зазначеного, є прибуття до   Києва Президента Німеччини у період коли європейська демократія активізувала свої зусилля з надання військової та фінансової підтримки України.

Довідково . Цей візит відбувся, коли офіційні особи Німеччини відкрили одноденну конференцію в Берліні, присвячену відбудові України, а європейські лідери пообіцяли “план Маршалла” для зруйнованої війною країни.

 

Одночасно з цим, візит пана Штайнмаєра свідчить також про покращення відносин між Берліном і Києвом після місяців напружених відносин.

До цього слід також додати, що німецька газета “Frankfurter Allgemeine Zeitung” опублікувала спільне есе пана Шольца та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, у якому вони виклали своє бачення реконструкції України, яку вони назвали “завданням поколінь, яке має початися зараз”, де серед всього іншого, також зазначено про відновлення енергетичної інфраструктури та створення належних умов для того, щоб Україна пережила майбутню зиму.

Останнє між іншим підтверджує вірність нашого попереднього висновку від 24 жовтня, де ми зазначили про те, що Європа досягнувши своєї енергетичної незалежності від “кремля” в подальшому буде працювати на те, щоб Україна пережила майбутню зиму.

В контексті зазначеного слід окремо зауважити, що                                європейська ціна на природний газ цього тижня рекордно впала до рівня, який більш ніж на 70% нижче свого рекордного рівня в серпні. І, якраз однією з головних причин падіння ціни є те, що Європа, на даний момент, має весь необхідний запас природнього газу.

 

Довідково . Це пов’язано з тим, що влітку Європа розпочала глобальну закупівлю газу, після того як “росія” скоротила потік природного газу. Світові компанії, що продають природний газ, заполонили європейський ринок: спеціальні кораблі мчали в Європу з США, Катару, Саудівської Аравії, ОАЕ, та інших країн, які виробляють великі обсяги газу.

 

На додачу до цього, а також в рамках   політично-аристократичного вчинку Джонсона уступити перемогу Ріші Сунаку, щоб тим самим змотивувати Індію вибрати демократичний шлях подальшого розвитку, подібний вчинок робить сьогодні Італія по відношенню до Саудівської Аравії, яка зараз перебуває ще в гіршому політичному положенні ніж Індія, будучи військово-політично затиснутою в регіоні між Іраном та “китаєм”.

 

Для врахування . Двоє найбільших НПЗ Індії після призначення Ріші Сунаку прем’єр-міністром Великобританії припинили купувати російську нафту – Bloomberg.

 

Так, новий Уряд Італії недвозначно заявив про те, що, як ніколи раніше прагне до розширення співпраці з Саудівською Аравією у сфері енергетики, інвестицій та прав людини. Але на фоні питань енергетики та інвестицій Глава італійського уряду пані Мелоні ставить наголос саме на правах людини. І, що для нас важливо, відповідь не забарилась і при цьому відразу від обох лідерів: короля Салмана та наслідного принца Мохаммеда бін Салмана, які підтримали ідею прем’єр-міністра Італії.

В даній комунікації ми розгледіли наступні позитивні чинники:  перший, Саудівська Аравія, де знаходяться ключі від миру на Близькому Сході завдяки Італії зорієнтувалась зі своїм напрямком політичного розвитку після “китайських загроз”; другий, Рим почав явно дзеркалити поведінку Лондона, що є додатковим позитивом для Збройних Сил України в питанні постачання зброї; третій, зазначена поведінка нинішнього Уряду Італії значно усмирить апетити та наміри європейських політиків правого крила щодо подальшого розколу європейської про-української коаліції.

Третій чинник для України зараз дуже важливий, оскільки ультраправі сили вже отримали певні результати від своїх дій. Так, заклики до мирної угоди з “росією” знову стають все більш актуальними в Європі, оскільки після енергетичного занепокоєння, почала зростати наступна хвиля масових протестів щодо інфляції, яку посилила російсько-українська війна.

Підтвердженням цього є прохання Президента Франції на зустрічі з папою римським Франциском, зателефонувати “путіну” та Джо Байдену для того, щоб вони домовились про зупинку війни в Україні, що є нічим іншим як неприйнятним фактом умиротворення російського агресора.

В цьому контексті слід підкреслити, що Франція досі перебуває в полум’ї протестів, які в будь-яку мить можуть вийти з під контролю Парижу.

Т им не менш, Європа відносно розібравшись з енергетичною кризою в своїх країнах починає працювати над покращенням своєї економічної складової, щоб значно зменшити інфляцію, і Ріші Сунак відомий в Європі, як жорсткий економіст, ймовірно стане певним орієнтиром, що і засвідчує поведінка Риму

Підводячи підсумок всього вищевикладеного вкотре наголошуємо, що ця війна не тільки про територіальні кордони. Не стільки про суверенітет України. І навіть не про знищення “росії”. Це про те, в якій системі ми житимемо завтра: в демократії чи диктатурі. В світі “ сі – путіна” чи там, де є свобода та цінності сьогодення, а не “забуті спогади з далекого минулого”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, після невдалих спроб впровадити кремлівський проєкт “брудна бомба”, в “росії” анонсували про проведення чергових ядерних навчань “Гром-2022”. Це другі за цей рік навчання, перші відбулися за п’ять днів до вторгнення в Україну.

 

Довідково . Точних термінів проведення “Гром-2022” поки що не озвучено, але за договором зі США “кремль” має заздалегідь попередити про них.

 

Цілком однозначно, що цим “кремль” черговий намагається символічно підняти рівень ескалації військового конфлікту, чим реанімувати свою псевдосубєктність на міжнародній арені.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, в контексті безпосередньо України, слід зазначити, що на тлі цільових бомбардувань енергетичної інфраструктури, ядерних погроз через шантаж підірвати Каховську ГЕС, наративом дня, який суттєво остудив кремлівські наміри став коментар секретаря РНБО України про те, що у разі підриву Каховської ГЕС Крим залишиться без водопостачання на 10-15 років, а можливо, й назавжди.

 

Висновок.           

  1. Європейська про-українська коаліція проявляє свою внутрішню активність, навіть не дивлячись на енергетичну та економічну кризу в Європі.
  2. Великобританія, як цілевказівник Індії, в той час як Італія демонструє політичну ініціативу щодо налагодження комунікації з Близьким Сходом.
  3. росія” – “кремль” – “путін” досі в тих самих васальних позиціях.
Перегляди:354
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”