Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Італійського дива не сталося: блок правих партій, до якого входить Мелоні (“Брати Італії”), Сальвіні (“Ліга”) та Берлусконі (“Forza Italia”) впевнено переміг на позачергових парламентських виборах. До створення коаліції ще кілька тижнів прем’єр-міністром продовжуватиме бути Маріо Драгі.

Всередині жовтня нові парламентарі будуть затверджені та скликані в парламенті. Потім Президент Італії Серджо Маттарелла розпочне консультації зі спікерами обох палат і представниками партій про кандидатуру прем’єр-міністра.

Отже, італійці впевнено проголосували за найправіший уряд країни з часів Другої світової війни. Партія “Брати Італії” – одна з жорстких з усіх постфашистських партій Італії, а сама Мелоні захоплюється Беніто Муссоліні, який прийшов до влади рівно сто років тому внаслідок державного перевороту.

Більш того, всі світові ЗМІ сьогодні навипередки стверджують, що Мелоні може стати першою жінкою прем’єр-міністром Італії. Але, навряд чи це надихне жінок Італії, бо у Мелоні не чітка позиція щодо права жінки на аборт, а також вона негативно відноситься до гендерних квот.

В той же час, варто зазначити, що Мелоні ще донедавна: захоплювалася “путіним”; виступала проти США; вважала, що змова міжнародних корпорацій та банкірів діє проти італійців, в тому числі в політиці еміграції; відкрито товаришувала з Орбаном та Ле Пен; виступала за суттєве зменшення впливу ЄС на політику Італії.

Разом з тим, з наближенням виборів, риторика та поведінка Мелоні дещо змінилася: суттєво зменшила свій євроскептицизм; обіцяла продовжувати порядок денний Драгі; й навіть тихо зріклася Муссоліні.

Водночас, залишається одне з найголовніших питань: чи дійсно Мелоні стала поміркованою, чи пізніше стара Мелоні повернеться.

Адже, як ми зазначали в своїх попередніх інформаційних матеріалах Драгі залишив після себе стійкі інститути та бар’єри, що мають не дозволити Мелоні відчутно вийти за межі визначеного ним курсу, серед яких: найбільший пакет допомоги ЄС, який схвалено окремо для Італії (а це сотні мільярдів євро). Але надається він траншами, кожен з яких прив’язаний до реформ та заходів, які має виконати Рим. Без грошей ЄС з боргом в 150% ВВП Італії буде майже неможливо пережити цю складну зиму. Тож вплив ЄС на дотримання Римом курсу залишається міцним. Енергетичні проекти, що мають послабити залежність Італії від російських енергоресурсів, запущені Драгі до рівня, з якого майже неможливо їх розвернути. Аналогічно з багатьма реформами. Більш того, діючий Президент Італії підтримував Драгі та його політику, що також буде слугувати стримуючим фактором.

Все це в комплексі робить надскладним та невигідним для Мелоні найближчі місяці відхилятися від курсу. Але, результатам голосування італійців точно зрадіють в “кремлі”, оскільки в третій за розміром економіці ЄС перемогли сили, які ближче до них, ніж до України, Брюсселя чи Вашингтона.

Проте навряд чи очікування “кремля” щодо їх ефективності в досягненні бажаних для “москви” цілей виправдаються, навіть якщо зараз цей бій за Італію вони виграли.

Сім місяців Україна разом з партнерами переконувала країни, що “сиділи на паркані”, про те, що “росія” воює не проти України чи Заходу“росія” оголосила війну кожному з вас.

Більшість країн не вірили, продовжуючи залишатися в створеній “москвою” реальності, де США нібито змушують всіх обирати сторону або нейтралітет, але сувора реальність чим далі, тим більше їх вже наздоганяє. Адже, цифри не вірять в пропаганду, саме з такими почуттями мала б сьогодні прокинутися планета. Або щонайменше на стадії дуже наближеній до них.

Нижче, надаємо короткий опис від “The New York Times” того, як російська війна через перемогу нових фашистів наздогнала світ:

 1. Глобальні ринки стали ще більш нестабільними в понеділок 26 вересня, оскільки стурбовані інвестори перемогою правих в Італії хвилюються про майбутні перспективи глобальної рецесії, спричинені підвищенням процентних ставок, нестачею енергоносіїв та інфляцією.
 2. Фондові ринки Японії та Південної Кореї впали приблизно на 3%.
 3. Китайські акції також впали, оскільки центральний банк дозволив юаню послабитися по відношенню до долара до рівня, який вважався психологічним бар’єром.
 4. Європейські ринки знизилися ще на ранніх торгах.
 5. Основна увага була прикута до Великобританії, де фунт стерлінгів впав до рекордно низького рівня по відношенню до долара, близько 1,03 долара, після чого дещо відновився. Британська валюта, взагалі торгується на найнижчому рівні з 1985 року.
 6. Ф’ючерси у США також знизилися, що означає, що ринки відкриються зі зниженням вже п’яту сесію поспіль.

Цей список можна продовжувати далі.

Таким чином, після агресивної війни “росії” в Україні, глобальна економіка втратила імпульс, що уповільнює зростання і чинить додатковий підвищувальний тиск на інфляцію в усьому світі.

В результаті чого у всьому світі зберігається суттєва невизначеність майбутніх економічних перспектив зі значними ризиками зниження.

Може здатися так, що цивілізований світ тільки після перемоги італійських неофашистів починає по-справжньому прокидатися від летаргічного сну в який його уклав “кремль”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, на тлі так званої “часткової мобілізації” починає спалахувати Кавказ. Поки що складно сказати, що протестувальники досягнуть успіху, але вони можуть запустити феномен “бунтів на околицях імперії”.

 

Довідково . Весь Кавказ – це люди, так чи інакше зі знівеченим “російською імперією” (у будь-якій її історичній іпостасі) минулим. Геноцид, депортації, дискримінація.

 

Історія “росії” кишить війнами на Кавказі, тому національно-визвольний рух у “росії” може розпочатися лише з цього регіону. Адже, Кавказ поки єдиний хто виявляє готовність до виходу за межу того, що прийнято називати “цивілізованим протестом”, а отже, він має перевагу перед тими, хто цю грань не готовий ще перетинати. А це, у свою чергу, визначає ймовірність приходу до влади на Кавказі національно-орієнтованих лідерів, які не просто пам’ятають свою багатостраждальну історію, а й готові боротися за незалежне майбутнє свого народу. Для “кремля” це катастрофа.

 

Довідково . Стрілянина у військкоматах і протести – це лише п’ятий день мобілізації у “росії”, – Михайло Подоляк.

 

О скільки будь-який, навіть найменший, суб’єкт, який проголосить себе повністю автономним або навіть незалежним (за “правою самовизначення народів з ООН”: (на відміну від всіляких “Л/ДНР”), самостійні народи на Кавказі є), запустить “доміно”, яке почне руйнувати федеративний устрій.

Отже, Кавказ прокидається.

В той же час, головною інтригою у всьому цьому процесі будуть майбутні події, які пов’язані з рішенням “путіна” надати “кадирову” право придушити протести в Дагестані, з врахуванням того, що сам “кадиров” відмовився у себе проводити “мобілізацію”.

Серед всього іншого, варто сказати також про те, що Вірменія офіційно відмовилася брати участь у навчаннях “ОДКБ”, а ще Єреван готується порушити питання про подальше перебування на території країни російської військової бази в Гюмрі.

Це ніщо інше, як закономірний результат політики “росії” у цьому регіоні та результат візиту до Вірменії Ненсі Пелосі.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, Британія запроваджує нові пакети санкцій проти “росії” у зв’язку із проведенням референдумів на зайнятих нею українських територіях. А у Конгресі США досягли попередньої домовленості про надання додаткової допомоги Україні на суму приблизно 12 мільярдів доларів.

Таким чином, ми можемо переконатись, що наші партнери послідовні в своїх кроках, чим черговий раз говорять “путіну” про те, що йому не допоможе ядерна зброя, навіть якщо він її застосує, а він її навряд чи застосує, тому що Захід дав чітко зрозуміти, що настане неминуча військова відплата на адресу “росії”.

Найголовніше ж – це те, що у “путіна” немає жодного шансу приховати підготовку до завдання ядерного удару: про його наміри стане відомо задовго до того, як ядерна зброя опиниться на полі бою.

 

ІV. Внутрішні суспільно   -політичні події.

Одночасно з цим, за даними місії МАГАТЕ розпочалися переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС, окупованій росіянами.

 

Довідково . Польща закликатиме виключити “росію” із МАГАТЕ, якщо вона не виведе війська із ЗАЕС, – заява Енергоатому.

 

Підтвердженням на ших попередніх висновків про те, що розквіт правих сил в Європі потягне за собою нову війну є слова Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного: перемога України у війні з “росією” не буде фіналом. Наша перемога стане можливістю перевести подих і підготуватися до наступної війни.

 

Висновок:                                                  

 1. Офіційна перемога правих сил в Італії стала холодним душем для цивілізованого світу.
 2. В результаті чого у світі з’явилась невизначеність майбутніх економічних перспектив.
 3. В той же час, “кремль” своїми діями “ефективно накладає” на “росію” нові санкції: спочатку газове ембарго, а тепер заборона на виїзд чоловіків за кордон. І все це завдяки найкрутішій адвокації Збройних Сил України.
 4. Зазначене призвело до того, що один з регіонів федерації – Кавказ, почав прокидатись.
 5. Таким чином російський диктатор навряд чи подолає фундаментальні структурні проблеми, намагаючись мобілізувати велику кількість росіян для продовження своєї війни в Україні.
Перегляди:406
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”