І. Щодо воєнно-політичної обстановки.
Рівно дев’ять років тому “кремль”, після втрати свого контролю над “Майданом” (Революція Гідності) почав реалізовувати свої подальші агресивні кроки проти України через впровадження заходів з анексії Криму.
Для врахування . Саме тому сьогодні трампист і кремлівець Ілон Маск пише у своєму “Твіттері” що “Революція Гідності” – це “держпереворот”.
В контексті чого вважаємо за необхідне окремо зазначити, що російський неоімперський проєкт не завжди повторює “совєцьку” еру, вимагаючи ідеологічної відданості чи контролю, зокрема це стосується і Криму.
Основна мета – здійснювати домінантний вплив на зовнішню політику та політику безпеки сусідніх урядів, щоби вони або залишались нейтральними, або підтримували російський зовнішньо-політичний порядок денний.
Для врахування . Заява Прем’єр-міністра України: “У найближчі 100 років жодного примирення і тим більше співробітництва України з “росією” не буде”, – Денис Шмигаль.
Тобто, анексія Криму на певний період часу стала шокуючим ефектом для всього світу, в той час, як “фінансово–енергетична російська окупація” європейської економіки взагалі утворила якийсь “закон мовчання” (мається на увазі щодо анексії Криму), щось на кшталт так званого кодексу честі італійської мафії – омерта, коли вся Європа була жорстко зв’язана з “москвою” круговою порукою та взаємним приховуванням кремлівських воєннополітичних злочинів, а пізніше і українською кров’ю з боїв Донбасу.
Довідково . Нагадаємо, що перші більш-менш конструктивні санкції проти “росії” (але все одно не фінансово-економічної спрямованості) були введені тільки після збиття “кремлем” малайзійського боїнгу “МН-17”.
Однак у випадку з Україною “москву” знову чекало розчарування через нездатність нейтралізувати українську державність шляхом створення сепаратистських утворень на її території у 2014 році, що пізніше і призвело до широкомасштабної військової інтервенції в лютому 2022 року.
Інформаційно . США підтримують Кримську платформу та ніколи не визнають анексію півострова, – Держдеп США.
Цікаво, але аналізуючи сьогодні (з отриманням нового досвіду і даних) стратегію національної безпеки “росії”, яка була затверджена “путіним” ще у липні 2021 року ми прийшли до висновку, що вона зосереджена виключно (підкреслюємо) виключно на запобігання руйнуванню російської державності (не розвитку, не зростанню, не ескалації, не просуванню, а саме на запобігання руйнуванню).
Тобто, виявляється, що у липні 2021 року в “кремлі” вже певним чином розуміли, що розв’язана ним війна проти України програна і якщо не розпочати нові більш кардинально-шокуючі кроки на кшталт бліц-кригу і “Києва за три дні”, “росія розпадеться.
ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.
Між іншим, розкрити і ще раз ознайомитись зі стратегією національної безпеки “росії” нас змусила заява “путіна”, який раптом офіційно заговорив про те, що “росія” розпадеться, і про те, що навіть “російський народ” розділиться на “московитів”, “уральців” тощо.
Це майже пряма цитата “путіна”, який своєю заявою засвідчує вірність всіх наших попередніх висновків щодо наближення того самого важливого періоду коли розпочнеться процес з розшматування “росії”.
Довідково. На повний провал виконання та впровадження заходів стратегії національної безпеки “росії” вказали численні коментатори заяви “путіна”, серед яких його похресниця Ксенія Собчак.
Від себе підкреслимо, що “путіна” ніхто не тягнув за язика, оскільки така кремлівська позиція навряд чи піде на користь Китаю, який сьогодні розмірковує про свій подальший вклад в російсько-українську війну.
Отже, “ путін” сам проговорився про те, що такий спокусливий варіант розвитку подій дійсно існує і про те, що він цілком можливий.
Для врахування . Окремо, в контексті наших вчорашніх висновків щодо китайського застосунку “ТікТок” зауважимо, що вже сьогодні Єврокомісія заборонила своїм співробітникам використовувати “TikTok”, як на службових, так і на особистих телефонах — ЗМІ.
В той же час, за результатами повторного вивчення стратегії національної безпеки “росії” (з отриманням нового досвіду і даних) ми розгледіли, що російська державність чітко та виключно зосереджена навколо так званої елітної касти чиновників, офіцерів та олігархів, які на сьогодні відділені від більшості російського населення.
А отже розбіжності між державою та суспільством все більше поглиблюється, а внутрішній тиск зростає, що і змушує “путіна” робити такі заяви. Тобто “путін” намагається таким чином повернути контроль над тими, хто сьогодні являється тим самим підґрунтям національної безпеки “росії”.
Також це вказує на те, що “кремль” більше не може покладатись на пропаганду, політичні маніпуляції, економічну стабільність та імперську мобілізацію, щоби стримувати соціальні очікування та тиск.
Довідково . “Forbes”: “росія” витратила на війну з Україною в районі $115 млрд. Це третина всіх доходів російського бюджету за 2021 рік.
І якщо вже завтра ми з вами почуємо, що у “росії” посилюється репресивна політика, це буде означати, що “путін” втратив контроль над так званою елітою, оскільки репресії – це єдиний крок для “путіна”, щоб відтягнути час.
Водночас, підтвердженням останніх тез, особливо в частині, що стосується втрати важелів навколо імперської мобілізації стали події на білоруському аеродромі в Мачулищах, де був пошкоджений вкрай дорогий та важливий літак для ворога “А50”, яких у агресора лише десяток на всю окупаційну армію.
Вже підтверджено, що це були удари з БПЛА, які викликали в “москві” шалений сказ та рішення про проведення розслідування, де перші кроки слідства, попередньо, привели до резиденції “лукашенка”. В результаті чого, нам стають очевидними кілька речей, серед яких:
- Політичний міф про надійність “білоруського тилу” знищено. Так само як і залишки міфу про те, що російське ППО найнадійніша у світі.
Для врахування. Тим часом, французька компанія “Thales” оголосила, що поставить в Україну радар “GM 200” для системи ППО, — гендиректор компанії Партіс Кейн.
- Не маючи можливості відповісти Україні за цю витівку, у Білорусі посиляться репресії проти пересічних громадян, особливо на хвилі масових повідомлень про причетність до цієї події білоруських партизан.
- Посилення репресій в Білорусі, тим паче під домінацією російських спецслужб негативно вплинуть на рейтинги прихильності до “лукашенка”, ба більш того, знайдуть своє відображення в “росії”, що може спровокувати “кремль” теж посилити репресивну політику всередині своєї країни, а значить визнати, що контроль над своїми елітами втрачено, про що зазначено вище.
В контексті останнього прогнозу, але вже для самостійного усвідомлення ситуації, лише нагадаємо, як під час своєї варшавської промови Президент США раптом згадав та окремо подякував білоруським партизанам.
Висновок.
- У своїй зовнішній політиці уряди держав, що межують з “росією”, дотримуються стратегії обмеження ризику та шукають гарантії безпеки деінде, щоби не стати васалами “москви”, про це принаймні свідчить відмова всіх “постсовєцьких” держав визнати анексію Криму.
- Численні слабкі сторони “росії” посилились розвінчуванням аури неминучості її міжнародного статусу, що призвело до втрати такого важелю впливу на зовнішню політику як імперська мобілізація, та більш того призвело до визнання диктатором особисто розпаду російської державності.
- У незграбному імперському механізмі у найнеочікуваніший момент завжди ламається якийсь із критичних елементів, і сьогодні це Білорусь.