Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Топ-темою поточного тижня було і залишається питання “ядерної угоди”  з Іраном. Тому, підсумовуючи тиждень вважаємо за необхідне ще раз підняти основні маркери та політичні орієнтири, які будуть впливати  на подальший розвиток військово-політичної ситуації навколо УкраїниОТЖЕ :

  • З моменту виходу Трампа з “ядерної угоди” в 2018 році санкції проти Ірану діють. Але їх ефективність настільки низька, що Тегеран вільно постачає “росії” безпілотники, “росія” запускає іранський супутник в космос, іранська ядерна програма галопувала вперед (фактично до отримання Іраном ядерної зброї залишились тижні або навіть дні), а атаки іранських терористичних організацій не зменшилися, а навпаки збільшилися.

Отже, все вище перелічене є нічим іншим, як наслідками політичного холуйства пана Трампа, які він після себе залишив світу і Україні зокрема.

  • . На цьому тижні, США, готуючи відповідь Ірану на його рішення змінити текст угоди, запропонований Жозепом Бореллем, здійснюють дві атаки на іранські терористичні угрупування на півночі Сирії. Після чого Тегеран припинив своє нав’язування.

Довідково . Перед цим, Ізраїль проводить успішну операцію в Газі проти іранського проксі Палестинського ісламського джихаду, лідер якого в цей час перебував в Тегерані.

Варто зрозуміти, що повернення до “ядерної угоди” не забороняє ані Ізраїлю, ані США проводити подібні операції. Вони є нічим іншим  як військовим механізмом впливу на зовнішню політику Ірану.

  • Іран без ядерної зброї точно менше загрожує світу, ніж Іран з ядерною зброєю. І просто буде менше ядерної зброї в світі, а це – однозначно менше загроз. Підписання “ядерної угоди” відкладе ядерну програму Ірану на 2,5 роки. Поки вона діятиме, Іран не матиме ядерної зброї, як це обіцяв Джо Байден.
  • В Ізраїлі в листопаді цього року вибори. І Лапід, і Ганц, і Нетаньяху – кандидати в прем’єр-міністри. На фоні чого є доволі велика проблема, оскільки завдяки російській пропаганді, населення Ізраїлю, ще до виходу з угоди Трампа було переконано, що “ядерна угода” – це помилка Обами.

Саме на цьому зіграв  Трамп, коли виходив з “ядерної угоди”.  Що черговий раз засвідчує про узгодженість дій Трампа і “кремля”.

Тому, якщо відокремити передвиборчу критику “ядерної угоди”, залишаються дві поступки Ірану проти яких виступав Ізраїль: перше, закриття розслідування МАГАТЕ щодо ядерної програми Ірану, друге, зняття санкцій з іранської терористичної організації “КВІР”.

По цим позиціям США відповіли Тегерану – ні.

  • Тегеран зараз на жаль ще не вірить Заходу. Водночас, щоб отримати можливість зайняти європейський нафтовий ринок замість витісненої “росії” йому таки потрібно повірити, що Захід виконає свою частину угоди.

В поєднанні зі всім вище та з додаванням до цього стратегічного провалу “росії” з її вторгненням в Україну, за нашими прогнозами має значно зменшити бажання Тегерану продовжувати своє зближення з “москвою”  і “пекіном” відповідно у виклику, який вони кинули світу.

Отже , чи погодиться Верховний духовний лідер Ірану Алі Хаменеї  з цим ми вже невдовзі дізнаємось. В той же час, серед думок світового політикуму вже є певні висновки, що Президент Ірану Ібрагім Раїсі схиляється до підписання “ядерної угоди”.

 

ІІ. Що стосується дій країн – союзників.

Продовжуючи тему європейського занепокоєння щодо майбутньої “сурової зими”, через яку за повідомленнями численних європейських ЗМІ, має розвалитись військово-політичний консенсус, Білий Дім заспокоїв окремо зазначивши, що складнощі опалювального сезону 2022-2023 не вплинуть на європейських союзників та на їхню підтримку УкраїниЗахід об’єднаний!

Отже,  ми вкотре можемо переконатись, що всі ці “медіастурбованості”, щодо “суворої зими” є нічим іншим як черговими інформаційними кремлівськими вкидами, щоб посіяти панічні настрої в Європі.

А також, ми бачимо миттєву реакцію Вашингтона на це. В той час, як європейські лідери не поспішали спростовувати її, що засвідчує про залишки політичної інфантильності щодо кремлівських спецоперацій.

На додачу до цього, Білий Дім нагадав обіцянку Джо Байдена, ще на початку війни 2022 збільшити експорт газу до Європи на 15 млрд. м³ цього року. Багато було тоді коментарів, що це неможливо. В інформаційному просторі наводилася низка причин, чому є висока ймовірність того,  що Байден не виконає цю обіцянку. Зараз 28 серпня. Рік ще не закінчено.  А експорт газу до Європи зріс з березня вже на 20 млрд. м³.

Отже, Джо Байден не тільки виконав свою обіцянку, а й як вже традиційно відбувається з ним, перевищив всі очікування. Всього експорт газу до Європи порівняно з 2021 зріс на 87%.

Тим часом, в идання “Forbes” поновило свій рейтинг 20 країн-друзів України. Очолює список Польща. Крім неї, до першої п’ятірки увійшли всі країни Балтії та США. Великобританіяна 7 місці, а Німеччина – на 17.

 

Довідково . Під час розподілу місць враховувалось кілька факторів підтримки України. Зокрема, запровадження санкцій, допомога біженцям, допомога Україні у відсотковому співвідношенні до ВВП.

 

ІІІ. Що стосується дій країн – супротивників.

На тлі зазначеного, західна розвідка повідомляє, що завдяки руху сучасних українських партизанів і певного розколу серед окупантів кремлівські плани щодо проведення псевдореферендумів – зриваються. При цьому, окремо зупиняючись на тому, що їх провал напряму пов’язаний з тим, що “кремль” намагається виправити помилки з кримського псевдореферендуму. Саме тому, окупаційні адміністрації уникають залучення російських адміністраторів для виконання цих функцій, щоб процес референдуму виглядав як ініціатива широких мас з місцевою підтримкою. А такої підтримки немає.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

На фоні терористичного атомного шантажу на Запорізькій АЕС, Україна офіційно припинила співробітництво з “росією” у галузі атомної енергетики.

Довідково . Уряд припинив дію угоди про науково-технічне та економічне співробітництво з “росією” у галузі атомної енергетики.

Та задля того, щоб підсилити свої наміри Офіс Президента України зазначив, що проведення будь-яких перемовин з “росією” не можливі.  Отже,  українське суспільство непохитне у своєму стремлінні перемогти агресора на полі битви.

Тим часом, понад мільйон тон зерна вже було експортовано з України  за зерновою угодою. Угода як ми переконалися працює, і Україна гідно представляє себе в міжнародній політиці як її суб’єктна частина.

 

Висновки. Автократії завжди недооцінювали силу демократичних країн і саме це їх приведе до поразки.

Перегляди:575
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”