Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І.  Щодо воєнно-політичних відносин.

Сьогодні ми маємо важливий факт того, що переважна більшість світу — нації з усіх регіонів, великих і малих, які представляють широкий спектр ідеологій і урядів здійснили історичний прорив єдності навколо України.

Так, не дивлячись на всі намагання “китаю” та “росії” зірвати або як можна на більше затягнути процедуру розгляду ГА ООН питання щодо засудження російської спроби анексії ще чотирьох регіонів України – асамблея таки ухвалила необхідну для нас резолюцію: 143 із 193 країн-членів підтримали Україну.

 

Підкреслюємо, що це більше ніж хороший результат. Бо, буквально ще позавчора прогнози були доволі невтішні, на кшталт того, аби отримати хоча б 100 голосів,  як в 2014 році по Кримській резолюції. 

Цьогорічний рекордний результат – це цілком заслуга методичної дипломатії Білого Дому. Рекорд єдності – це також сигнал для “китаю”, що він суттєво прорахувався, як у здібностях України захистити себе, так і у єдності Заходу і світу.

Отже, підсумки голосування ООН: ніхто не бажає підтримувати “путіна” та його варварське бажання анексувати частину України. 

Але на цьому позитивні чинники для України не закінчились, так ПАРЕ твердою більшістю офіційно визнала російський режим – терористичним.

 

Довідково . “За” проголосувало 99 зі 100 осіб. Також у резолюції йдеться, що Захід зобов’язаний постачати Україні більше зброї та систем ППО. Крім того, резолюція наголошує на тому, що “росія” має бути викреслена з “країн-засновників ООН”  і, відповідно, правом вето “росія” мати не може.

 

Це без перебільшення історичне рішення, яке на декілька десятиліть стане для “росії” ганебним клеймом, а також це рішення стало першим вже матеріалізованим кроком для позбавлення “росії” права вето.

Окремо варто зазначити, що це “клеймо терориста” стосується не лише “кремлівських обивателів”, а й усієї вертикалі влади, абсолютно всіх держслужбовців, а також представників усіх “силових структур”, які обслуговують путінський режим. А це між іншим потужний сигнал для того ж “суровікіна”, адже тепер його відповідь міжнародному судді: “я просто виконував наказ”, ще більше погіршить його становище.

 

Довідково. Представники російської еліти починають говорити про можливу зміну керівництва так, як ніколи раніше більш ніж за 20 років правління диктатора “путіна”,- “The Washington Post”.

 

Таким чином, сьогодні  фактично було прокресллено демаркаційну лінію,  що розділяє цивілізований світ від того, що сьогодні називається “росія”

Водночас, ще не зовсім зрозуміла роль російського населення: чи воно заручник і жертва злочинного режиму, чи його утримувач.

Але і на цьому ще не все. Так, на тлі визнання Європою сучасної “росії” як злочинця, Президент США не збавляючи швидкості посилає Європі наступний наратив і завдання для подальшого опрацювання, називаючи “китай” ще більшим викликом для цивілізованого світу, аніж “росія”.

Зазначений наратив Вашингтон, вписав в свою Нову Стратегію національної безпеки США, представлення якої має ось-ось відбутись (дата поки не анонсована).

Разом з тим, на фоні цих, по правді історичних рішень цього століття, Пентагон попереджає світ і Україну зокрема про те, що невдовзі слід очікувати “відповіді” від “китаю” та його лобістів по всьому світу.

Серед всього іншого, Пентагон звертає свою увагу на Ілона Маска, як на людину, що

наближена до Трампа і як на людину, яка невдовзі стане власником “Twitter”.

Дії промисловця-мільярдера Ілона Маска посилили тривогу з приводу того, що він робитиме з “Twitter” далі, оскільки автократи вже використовують цю платформу для поширення брехні про своїх супротивників і розпалювання насильства та хаосу в світі, і прагнення Маска отримати схвалення двох осіб: “сі” і “путіна” викликає особливу тривогу у Вашингтону.

Заява  заступника директора Центру бізнесу та прав людини імені Стерна НьюЙоркського університету Пола Барретта: “Це дуже хороша ілюстрація того, чому буде катастрофою, якщо Маск стане власником “Twitter”. Вже через місяць ми можете побачити провокації, як з боку самого Маска, так і з боку інших людей, які можуть мати глобальні наслідки”.

Отже, після того, як   Ілон Маск остаточно стане власником “Twitter” його сьогоднішнє умиротворення щодо “путіна” та “китаю” суттєво позначиться на майбутній політиці цієї американської комунікаційної кампанії і буде мати свої 2

негативні наслідки, як для американської політики на першому етапі, так і на світову вже на подальших етапах.

Тим часом, на тлі зустрічі міністрів оборони НАТО в Брюсселі, Президент Туреччини Ердоган, країна якого належить до НАТО, зустрівся з “путіним”  у Казахстані. Але турецький лідер не виступає за інших союзників, і було незрозуміло, які цілі він взагалі може переслідувати в цій зустрічі, враховуючи нову чіткість  G7 та ЄС у підтримки наратива Президента України щодо “справедливого миру”, яке передбачає повне відновлення територіального суверенітету України.

 

Довідково . Заява Маріо Драгі партнерам G7 : “Нашою метою має бути мир, але мир, справедливий і якого хоче Україна”.

 

В результаті чого, ми прийшли до висновку, що Ердоган просто політично потішився над “путіним”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога  та його союзників.

Тим часом, на тлі визнання Європоюросії” як терористичної організації, кремлівські ЗМІ зробили заяви, що їх “ФСБ” нібито затримали громадян України за підозрою  у плануванні “терористичних актів” у Свердловській, Московській та Брянській областях.

Після чого, російські блогери посилили риторику, звинувачуючи Україну в тому,  що це вона є терористичною державою, закликаючи російську владу оголосити Україну терористичною країною.

Для надання коментарю щодо зазначеного, ми процитуємо Президента України, який зауважив, далі цитата: ““росія” планує завдати ударів по своїй газотранспортній інфраструктурі з метою звинуватити в цьому Україну і потім завдати удару по українській ГТС перекривши по ній постачання газу до Європи”, кінець цитати.

Від себе лише додамо, що це буде здійснено, як примітивна помста Європі  за сьогоднішнє історично-вирішальне рішення, яке стає черговим військовополітичним переломом у російсько-українській війні зокрема. 

Більш того, цілком можливо, що саме це європейське рішення стало тим самим останнім рубіконом, коли країни, які входять до складу “ОДКБ” вирішили перенести проведення військових навчаннь “Непорушне братство-2022” на невизначений термін, оскільки “армія росії” відтепер і офіційно – терористичне угрупування.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, 15 країн НАТО домовилися створити покращену систему протиповітряної оборони Європи. У проєкті беруть участь Німеччина, Велика Британія, Словаччина, Норвегія, Латвія, Угорщина, Болгарія, Бельгія, Чехія, Фінляндія, Литва,

Нідерланди, Румунія та Словенія. Міністри оборони цих країн підписали на засіданні НАТО у Брюсселі декларацію про ініціативу “Небесний щит”. Тож нова система ППО має краще захищати від крилатих та балістичних ракет, а також безпілотників.

 

ІV. Внутрішні суспільно -політичні події.

Тим часом в контексті вищезазначеної зустрічі міністрів оборони НАТО, Міністр оборони України Олексій Резніков після зустрічі з Генсеком блоку Єнсом Столтенбергом заявив про те, що Україна де-факто вже є членом НАТО.

Одночасно з цим, стало відомо про надходження до України додаткового екстреного фінансування від МВФ у розмірі 1,3 млрд доларів, та підписання грантової угоди між Францією та Україною у сфері безпеки та оборони.

 

Висновок.

  1. Весь світ побачив, і навіть у прямому ефірі, по яким об’єктам наносить військові удари “росія”.
  2. В результаті чого, перебування “росії” у Раді безпеки ООН – стає нелегальним, бо відсьогодні вона для цього немає ніяких юридичних підстав.
  3. Оскільки відтепер російський режим – це терористична організація.
  4. Європа продовжує приймати ключові рішення щодо надання Україні ППО включаючи заяву ПАРЄ, яка заявила, про таку необхідність вперше за свою історію з часу створення цієї інституції.
  5. На голосуванні ООН цивілізований світ побачив реальних союзників “росії” – Білорусь, КНДР, Сирія, Нікарагуа. Але США вкотре нагадує світу, що є ще “китай” і Ілон Маск зі своїм “Twitter.

 

Отже, черговий хід на світовій шахівниці, як з боку “кремля” так і з боку Заходу наближає путінський режим до неминучого мату.

Перегляди:395
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”