Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Залишилося кілька тижнів до сповільнення бойових дій. І завершення чергового етапу війни. Наступний етап – “зима”. “Зима”, яка жорстко протестує стійкість народів. Це буде не стільки війна армій, скільки протистояння витривалості цивільних та політиків, громадянських суспільств та приватного бізнесу. Систем: автократій та демократій. Той суб’єкт, та система, форма, структура, що виявиться сильнішою, та в кращій формі, вийде з зими переможцем.

Після зими, буде вже наступний етап, але його початок і розвиток залежить від того, як світ переживе “зиму” і який “новий світовий порядок” зустріне весна 2023.

В той же час, повертаючись до сьогодення підведемо підсумок цільового саміту ЄС де протягом минулого тижня європейські лідери обговорювали “КНР”.

В результаті чого, вимушені зазначити, що більшість країн ЄС так нічого і не зрозуміли після “росії. Все те ж саме. Водночас, є і приємні відмінності: прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін, виявилася справжнім китайським яструбом, Урсула фон дер Ляйн неочікувано категорична, пряма та чітка, Макрон ніби таки передумав їхати в “пекін”, Німеччину та Шольца почали ганьбити та забивати вже гуртом ще заздалегідь до того, як Шольц в Гамбурзі віддав китайцям портовий термінал. При чому Шольца ганьбили і всередині його країни, і ззовні.

В той же час, в цілому дуже добре і позитивно, що європейці прийняли рішення про необхідність оновити підхід до “китаю”. Але буде катастрофа, якщо вони будуть затягувати рішення на місяці, оскільки страх перед “китаєм” у європейських політиків нажаль ще присутній. Тож нам залишається тільки дивуватися терпінню Таллінна, Вільнюса та Риги, які протягом всього тижневого саміту помірковано слухали інших, при цьому жорстко наполягаючи на терміновому санкційному покаранні “пекіна”.

 

Заява міністра оборони Латвії Артіса Пабрікса: “Позиція країн, які не допомагають Україні у війні, схожа на зраду і ті країни, які не розраховують на перемогу України у цій війні, зраджують ідеали ЄС та НАТО.

 

Тим не менше, ми твердо переконані в тому, що санкції проти “китаю” демократії введуть, оскільки буквально всі розуміють майбутню небезпеку, яку готує всьому світу “пекін”.

Тим часом, “коронований китайський диктатор” вже офіційно почав готувати свою країну до війни та санкцій з боку Заходу.

 

Довідково . 1. “Тільки труднощі приносять велич; тільки важкість приносить більшу славу”, – “сі”. 2. З’їзд закликав підтримувати “сі” в думках, політиці та діях. 3. “КНР” має остаточно ізолюватися від західних ноу-хау та мати можливість сама себе забезпечувати. 4. “Сі” та його ідеологія є ядром партії та їхній авторитет потрібно захищати, – йдеться в змінах до статуту “КПК”. 5. Рішуче протистояти і стримувати тих, хто в очах партії сприяє незалежності Тайваню. 6. “Китай” має досягнути глобального лідерства та стати сучасною супердержавою, яка представляє новий вибір для людства, на сторіччя заснування “КНР” – до 2049 року, – підсумовує “сі”.

Отже, жодного інакомислення або альтернатив  них думок. Жодної опозиції. В думках, в діях та рішеннях всі мають слідувати: захисту “Сі” та країни; розширенню державного контролю за всіма сферами життєдіяльності держави; та агресивній дипломатії.

Серед всього іншого звертаємо свою увагу на те, що “сі” під час обрання звертався до своєї ж доктрини про “біполярний світ”, у рамках якої він презентував нову світову політику, як протистояння двох “титанів”: США та “китаю”.

Інші ж країни, як опосередковано випливає із стратегії “сі”, або приєднаються до одного з оплотів сили, або будуть в ультимативному порядку примушені до співпраці.

Отже, оприлюднена китайська стратегія “біполярного світу” не передбачає існування “росії”, як суб’єкту міжнародної політики і це вже офіційно.Москва” сприймається “китаєм”, як дешева сировинна база, а також як “психлікарня з буйними пацієнтами”, які мають залякувати Захід ядерним ударом у винятковій відповідності до інтересів “пекіна”. Тож, російська “прокитайська партія Радбезу” фактично остаточно здала суверенітет “російської федерації”.

 

Довідково . Надаємо список найближчих осіб до китайського диктатора:

  1. Лі Цян: Новий член команди. Голова партії Шанхаю. Щодо України жодних виступів. В основному – Тайвань.
  2. Чжао Ледзі: голова партійного агентства з розслідування корупції та нелояльності. Те ж саме.
  3. Ван Хунін: ветеран ідеологічного провидця партії, який сформував націоналістичні ідеї самого “сі”. Щось на кшталт російського неофашиста “дугіна”. Також Ван Хунін є один з організаторів проєкту “російська-українська війна 2022”.
  4. Цай Ці: Новий учасник. Його зв’язки з “сі” сягають більш ніж двох десятиліть у провінцію Фуцзянь. Голова партії Пекіну. Фактичний керівник всієї китайської пропаганди.
  5. Дін Суесян: новий член. Близький помічник “сі”, він майже завжди подорожує з “сі”і допомагає йому керувати партійними справами. Щось на кшталт “кремлівського пригожина”. Водночас, в антиукраїнських висловлювань не був помічений, тільки – Тайвань.
  6. Лі Сі: Новий учасник. Він є секретарем партії провінції Гуандун, де він посилив жорсткий контроль зверху вниз. Він збирається очолити партійне агентство з розслідування нелояльних чиновників. Відкрито проти України не виступав, тільки проти незалежності Тайваню.

 

Отже серед списку жорстких яструбів проти України тільки два (3 та 4), всі решта чотири налаштовані захопити Тайвань.

Підсумовуючи питання “КНР” окремо зазначаємо: у рамках зовнішньої політики “китай, крім більш-менш адекватних контактів з Токаєвим, працюватиме на зміцнення “осі абсолютного зла”, куди увійде: сам “китай” як точка економічного насичення, росія” як ядерний неадекват і сировинна база, Іран як джерело напруженості в регіоні, а також ядерного протеже “пекіна”, Сирія, як зона “вакууму сили”, “КНДР”, як полігон тоталітаризму та військового джерела нестабільності в Азії.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Повертаючись до українського порядку денного зазначаємо: країни G7 закликали “кремль” негайно повернути Україні повний контроль над Запорізькою АЕС та вивести з неї свій персонал та війська.

Зазначений посил “кремлю” є складовою інформаційної канви попередніх висновків від 22 жовтня, де ми зазначали про те, що ближче до зими російський окупант розпочне вже вражати основні та першорядні вузли енергетичної інфраструктури України.

Також інформаційним елементом продовження попередніх висновків є вдало проведена цільова атака Ізраїлю по місцю збирання іранських дронів в аеропорту Дамаска.

Довідково . Іран може надати “росії” ще більше бойових безпілотників, – заява Держсекретаря США, як комунікаційний сигнал Ізраїлю продовжувати в такому ж темпі.

Також, з азначена атака є певною відповіддю й офіційному Києву на його запит щодо надання ППО, в форматі: “ми не можемо наразі надати своє ППО, для захисту від іранських дронів, але ми знищимо місця їх збирання”.

Тим часом у Лондоні відбулись акції за повернення Великобританії до складу ЄС.

Зазначене підтверджує наші попередні висновки від 20 жовтня, коли ми прийшли до того, що Британія стала на шлях свого одужання, від лихоманки “Brexitа” і провела внутрішній розбір польотів в колі найвищої англійської еліти. Також, це можна розцінити, як політичний сегмент підтримки Бориса Джонсона, який в обох випадках виступив тригером: в першому щоб вийти зі складу з ЄС, у другому, щоб повернутись.

 

ІІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, американська фінансова розвідка (дані з “Bloomberg”) виявила факт того, що у світі формується так званий тіньовий флот для обслуговування інтересів “москви” ймовірно задля перевезення підсанкційної російської нафти.

Детальних коментарів щодо цього ані Держдеп, ані Білий Дім поки не надають, в той же час, сам факт виявлення, вже прорікає про проведення майбутніх контрзаходів щодо цього.

 

Висновок.

  1. Абсолютна вісь зла: “китай” -“росія”- Іран Північна Корея.
  2. Ризик військових дій з окупації Тайваню суттєво зріс, хоча, як і раніше, не є “гарантією військового результату”.
  3. Холодна війна: китай” – США відсьогодні офіційно розпочалась.

 

Перегляди:353
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”