Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

В розвиток питання, яке нещодавно задавав Президент України лідерам країн “G7” під час своєї сесії з застереженнями щодо пошуку нових пропозицій відносно забезпечення природнім газом Україну, стало відомо, що США обігнали “росію” з постачання газу до Європи. Рекордне постачання було зафіксовано у червні 2022 року.

Таким чином, це перший місяць в історії коли ЄС імпортував більше газу зі США, ніж з “росії”.

Тоді, відповідаючи на запитання Глави української держави Президент США зазначив, що для України готуються спеціальні пропозиції з цього питання.

Таким чином, ми можемо стверджувати, що зазначене є базовим елементом спеціальних пропозицій для України.

 

ІІ. Щодо визначення місця і ролі окремої країни в регіоні по відношенню до України.

ГОЛОВУВАННЯ ЧЕХІЇ В РАДІ ЄС

  1. 1. Кожні шість місяців призначається держава-член ЄС, що буде головувати в Раді ЄС. Головуюча держава визначає порядок денний зустрічей на рівні міністрів, діє як чесний посередник під час переговорів і представляє позицію, узгоджену 27 країнами, перед Європейською комісією та Європейським парламентом. 1 липня Чеська Республіка переймає головування в Раді ЄС, замінивши Францію.

Востаннє, коли Чеська Республіка головувала в ЄС, на початку 2009 року, континент переживав глобальну фінансову кризу, та починали з’являтися ознаки європейської кризи суверенного боргу. Зараз же на порядку денному чеського головування не менше: вторгнення “росії” в Україну, енергетична криза, зміна клімату та європейський саміт.

Для України головування Чехії важливо, оскільки Прага бачить свою роботу протягом наступних шести місяців переважно як засіб реагування на кризу. В цих вправах Чеська Республіка буде прагнути зміцнити регіональну співпрацю на підтримку України.

Отже, сьогодні Європу очолили два колишні ректори університетів:

прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала – політолог, який працював ректором Університету Масарика в Брно з 2004 по 2011 роки.

та його друг, Мікулаш Бек, який керував Університетом з 2011 до 2019 року, а сьогодні є міністром у європейських справах Чеської Республіки.

І тепер Фіала та Бек хочуть представити Чехію як частину Західної Європи, коли вона головуватиме в Раді ЄС, а не як частину Східної Європи.

Довідково. Східна Європа в більшій мірі представлена країнами які перебували в окупації, в той час, як країни Західної Європи це країни з імперським минулим. І ЦЕ ТЕЖ, ЯК ВИЯВИЛОСЯ, ВІДІГРАЄ ВЕЛИКУ РОЛЬ В МІЖДЕРЖАВНИХ СТОСУНКАХ КРАЇН ЄС.

  1. Пріоритети та плани на головування Фіала окреслив ще в середині червня і впершу чергу, як не дивно – це Україна, а саме: зміцнення обороноздатності, подолання кризи біженців та відбудова України після війни.

Базовим девізом головування Чехії в Раді ЄС стала цитата колишнього президента країни Вацлава Гавела — “Європа як завдання”. Але Фіала додав від себе: “Україна й Європа як завдання”.

Довідково. “Європа, а разом з нею й увесь Світ, опинилися в момент глибокої трансформації. Російське вторгнення в Україну похитнуло багато наших переконань, але одне, що вразило так це українські солдати, — сказав Фіала журналістам, пояснюючи, що Європа повинна працювати над створенням нової архітектури безпеки.

Протягом червня Фіала раз за разом наголошував, що його головування буде спочатку воєнне а потім і повоєнним. Отже, перегортаючи сторінку французького головування, Чеська Республіка сповнена рішучості дати новий поштовх.

Також, чеське головування зосереджуватиметься на демократичних цінностях, таких як плюралізм ЗМІ та захист демократичних інституцій ЄС. Серед невирішених завдань буде процедура висунення умов, яку Брюссель запустив проти Угорщини, що може призвести до першого в історії призупинення коштів ЄС.

  1. Окремо щодо України.

У Празі добре розуміють, що на її головування в Раді ЄС значною мірою впливатиме агресія “росії” проти України та її вплив на ЄС і Світ.

Після Польщі Чехія, ймовірно, є країною ЄС, яка найбільше підтримує Київ. Вона поставляє зброю, зокрема танки та вертольоти, та прийняла 350 000 українських біженців. У своїй заяві місії головування Прага підтвердила, що хоче зробити все можливе, щоб отримати більше грошей і зброї для України, “використовуючи всі інструменти та програми, запропоновані ЄС”.

Робота Чехії стала дещо легшою після того, як Україна отримала статус кандидата в ЄС, що є однією із заявлених цілей її головування. Тепер її робота полягатиме в тому, щоб просувати цей процес.

Наступне завдання – переговори про відновлення України після закінчення війни. Це може бути дуже важким завданням, вважають аналітики. Дебати будуть зосереджені на тому, скільки країн ЄС мають внести та як ці гроші, ймовірно, будуть витрачені. Саме тут ЄС може знову розділитися між своїми економними та марнотратними членами.

  1. Щодо Китаю.

Відносини Чехії з Пекіном погіршилися в останні роки, оскільки її зв’язки з Тайванем покращилися. Зараз лунають звинувачення, що Прага захоче переконатися, щоб Пекін не отримав важелі впливу в Європі, ставши ключовим фінансистом післявоєнної реконструкції України, оскільки це буде жорсткою економічною пасткою як для України так і для Європи.

 

КИТАЙСЬКІ ГРОШІ, ЯК І КРЕМЛІВСЬКІ, В УКРАЇНСЬКІЙ КРОВІ

 

Більш того Прага повідомила, що розглядає можливість виходу з китайської інвестиційної платформи “16+1” для Центральної та Східної Європи. Цей крок створює ризик політичного та економічного удару з боку Пекіна по Чехії.

Довідково. Наприкінці серпня 2020 року Голова Сенату Чехії Мілош Вистрціл потрапив у заголовки новин, здійснивши офіційну поїздку до Тайваню, незважаючи на різкі докори та навіть погрози з боку Китаю.

  1. Енергетичний перехід. Як наслідок війни в Україні, другим пріоритетом Чеської Республіки буде енергетичний перехід, йдеться про те, щоб знайти точки дотику для енергетичної незалежності від “росії” та обмеження викидів CO²”.
  2. Щодо Європейського Саміту.

Хоча французьке головування вже змогло успішно розширити статус кандидатів на членство для України та Молдови на саміті ЄС у червні 2022 року, питання розширення ЄС та співпраці з сусідами блоку також будуть у центрі найважливішого неформального саміту, запланованого під час головування Чеської Республіки в Раді.

Подія відбудеться у Празі у жовтні 2022 року та стане найбільшою подією такого роду, оскільки в ній візьмуть участь не лише країни-члени ЄС, а й інші європейські країни, “від Ісландії до України, незалежно від того, чи є вони членами ЄС, чи ні”.

Завдяки цій події Чеська Республіка може опосередковано встановити зв’язок зі своїм останнім головуванням у Раді у 2009 році, коли було започатковано так зване Східне партнерство між пострадянськими державами (Україною, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном) та ЄС.

 

ІІІ. Що стосується дій противника:

Сьогоднішні дії російського диктатора черговий раз продемонстрували наскільки в жалюгідному стані він зараз перебуває. Дві події серед яких погрози “лукашенко” пострадянським країнам, що остаточно дискредитує “путіна” як військово-політичного діяча в очах тих самих пострадянських країн, яким він вустами “лукашенко” погрожує.

Зазначене також підтверджує, що “путін” вже сам розуміє, що його статус і відповідно сила його слів настільки мізерні в очах лідерів країн, що єдиним шансом, що його взагалі хтось захоче почути залишився комунікативний канал через білоруського самозванця, який себе називає президентом.

Довідково. Самопроголошений президент Білорусі заявив, що пострадянським країнам слід зближуватися з “Союзною державою” Білорусі та “росії”, “якщо вони хочуть зберегти свій суверенітет та незалежність.

В той же час, друга подія указує на те, що після останнього рішення Саміту “G7” та НАТО, де Китай, із-за злочинних дій “кремля”, було офіційно викрито і визнано країною-провокатором, “росія” залишилась без підтримки Пекіна. І судячи всього на довгий час, оскільки останній потрапив під контроль світової спільноти і вже проти нього почали запроваджувати цільові санкції.

Зазначений висновок зроблено на підставі виступу “путіна” у штаб-квартирі своєї служби зовнішньої розвідки. Так, відрізаний від західних технологій та світової фінансової системи, президент “росії” вирішив покласти на свою розвідку питання забезпечення російської промисловості західними технологіями. Іншими словами “путін” офіційно дав команду красти все що тільки можна вкрасти, аби хоч якось втримати російську економіку.

Довідково. “У вашого підрозділу багата історія та славні традиції, — заявив “путін”, виступаючи у штаб-квартирі СЗР. – у роки холодної війни саме розвідники надали “неоціненну допомогу у розвитку вітчизняної промисловості та науки” чим сприяли зміцненню обороноздатності.

Отже, за задумом “путіна”: коли нічого свого ніколи не було, то не варто і починати – простіше просто вкрасти. Так було з атомною бомбою, так було з ракетними технологіями, так було з автомобілями. Навіть “пельмені”, “валянки” та “балалайка” вкрадені за кордоном.

Водночас, західні розвідки за останні півроку розгромили майже всі кремлівські резидентури, а російських нелегалів навчилися вираховувати ще на під’їзді до країни. Так, за повідомленням Агентства Національної Безпеки США, після вторгнення “росії” в Україну 60% зарубіжної агентури СЗР і ГРУ відмовилися продовжувати співпрацю з “росією” навіть під загрозою публічного викриття.

Таким чином, виходить так, що унітазів та пралень в Україні окупанти накрали років на 10 уперед, а ставка “кремля” на крадіжку чогось цінного вже не працює.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події:

З 1 липня в Україні зміниться:

прожитковий мінімум який збільшиться до 2508 грн на одну особу;

скасування безкоштовного розмитнення автомобілів (Закон передбачає звільнення від сплати мита, ПДВ та акцизу тільки для тих авто, які купуються для потреб армії);

візовий режим з “російською федерацією(відсьогодні росіяни не зможуть потрапити в Україну без отримання візи);

зростання вартості автострахування (зросте сума страхових виплат, які надає страхова компанія винуватця ДТП потерпілому. Це призведе до подорожчання обов’язкових полісів автоцивілки – ОСАЦВ);

поширення на електронні сигарети тих самих заборон, що і на звичайні (збільшений штраф за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року – 10 200 грн.);

українська мова стане обов’язковою для усіх сайтів.

Також важливою подією для України є рішення Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України підписати Спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням рішучості України набути повноцінного членства у ЄС.

І на завершення до вищевказаного: відсьогодні культура приготування українського борщу визнано культурною спадщиною ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони і як виявилося впершу чергу від так званої служби зовнішньої розвідки “росії”.

 

Перегляди:590
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”