Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Успіхи Збройних Сил України на фронті, зокрема, вдалі контрнаступальні операції, призвели до появи на Заході надії на те, що війна в Україні може бути завершена вже до Різдва.

Довідково . Про це пише “The Times”, де обіцянка на завершення війни цієї зими написана в самому заголовку.                                       

Разом з тим, головною топ-темою дня став “кримський міст”, а саме його обвал в наслідок підриву. Де, більшість світових ЗМІ зійшлися на тому, що зазначене дійство стало результатом політичного розколу всередині “кремля”.

 

На додачу до цього, світові медіа акцентують свою увагу, що на території “росії” стрімко розповсюджується інформація про глибокі політичні розбіжності всередині “кремля”, що суттєво підірвало видимість стабільності путінського режиму, навіть серед свого населення.

 

Довідково. В своїх попередніх матеріалах ми більш детально вже розкривали питання наявності в кремлівському середовищі двох угруповань: перше під прапором “кадирова”, друге під хазяїном ПВК “Вагнер” “пригожиним”, які після поразки під Лиманом виробили у свідомості російського націоналістичного простору слабкість “путіна”, через втрату останнім необхідних важелів контролю за своїм урядом.

Україна з цим висновком цілком погоджується, про що свідчить заява представника Офісу Президента України Михайла Подоляка, який зауважив, що вибух на мості могли організувати самі росіяни, внаслідок внутрішнього протистояння між “ФСБ” та російськими військовими.

Отже , підстав вважати, що Україна причетна до цієї події у “кремля” не має, тим паче йому зараз взагалі не до цього, оскільки пожежа всередині. Але, сам собою інцидент – це привід для подальших спроб ескалувати ситуацію. Водночас, арсенал для ескалації вже невеликий і дедалі ближче до неконвенційної війни, тобто з застосуванням зброї масового ураження.

Окремо сл ід зауважити, що еквівалентної відповіді по “кримському мосту” від “кремля” також не має. Від пропаганди теж нічого конкретного. Методика про те, що “міст слабко пошкоджений”, або про те, що “скоро розпочнуться роботи з відновлення” не враховується, оскільки “кремль” 7 місяців говорив про те, що “міст” – це “головна червона лінія”.

Таким чином, поперше, незалежно від того, яка сторона здійснила підрив (“ФСБ” – для ескалації конфлікту, чи “ГРУ” – як особиста образа “шойгу”, якого “кремль” вирішив злити Заходу), “замовник” отримав важливу інформацію – “червоних ліній” у “кремля” не існує, оскільки після 24 лютого у “путіна” більше немає важелів для реального тиску.

По -друге, російська пропаганда своїм мовчанням явно дає зрозуміти, що в системі почався колапс, що супроводжується некрозом російських еліт.

Довідково . В “москві” почали масово арештовувати військових, що дає підстави думати, що підрив зробили співробітники “ГРУ”. В той час, як західні розвідки фіксують відсутність реакції та бардак усередині кремлівської системи з перекиданням відповідальності то вгору, то вниз по вертикалі.

По -трете, останній наратив “кремля”: “а раптом Захід злякається” йде в минуле: Заходу нема чого боятися, “кремль” підтвердив, що у критичний момент не здатний навіть загрожувати та огризатися.

По -четверте, благання про переговори, які лунають на всіх рівнях кремлівської влади є свідченням того, що військова авантюра зайшла глибше, ніж у безвихідь.

 

При цьому, щодо останнього висновку слід зазначити про появу, на тлі підриву мосту, заяви речника Президента Туреччини Ібрагіма Калини про те, що “путін” сьогодні прагне укласти нову “велику угоду”.

Ц итата Калини з інтерв’ю CNN. ““путін” хоче укласти нову велику угоду.

Нову угоду із Заходом. Частково це, звісно ж, стосуватиметься України. Але насправді – це нова угода між “росією” та західним світом”.

 

Цілком зрозуміло, що це особистий фук “путіна” зі свого бункеру, який Ердоган навіть не побажав сам озвучувати, давши доручення своєму речнику. Водночас, в рамках останніх подій навколо “кремля”: від ганебного відступу на фронті – мобілізації – підриву моста, новий путінський наратив “велика угода”, може стати на Заході темою його капітуляції. Звідціля і поява впевненості у Заходу, що російсько-українська війна може вже закінчитись до Різдва.

В підтвердження того, що “путін” вимушений сам себе рятувати, не дочекавшись від свого китайського сюзерена оперативної допомоги є чергові пасажі від Ілона Маска, який в своїх постах раптово відійшов від української теми і переключився на Тайвань, запропонувавши світу “мирний план” для “КНР”.

Так, Маск пропонує Вашингтону передати “пекіну” частковий контроль над Тайванем. Щось на кшталт угоди по Гонконгу (держава яка вважається місцем зустрічі Заходу та Сходу), але більш м’якішої саме для “КНР”.

Враховуючи наші попередні висновки, де ми зазначали про те, що Ілон Маск працює в парадигмі групи Трампа, а значить “росії” та “китаю”, ми прийшли до висновку, що останній перебуваючи на прицілі у Заходу (16 жовтня початок європейських дебатів по “китаю”) сам себе рятує і йому зараз не до “путіна”.

Довідково . POLITICO Europe зазначає: Лідери ЄС відкладають всі свої плани з енергетики. Тепер вся увага на саміті переключається на “китай”.

Саме тому, “китай” через “Маска – Трампа” заговорив про “мирний план”, щоб в разі чого, мати в подальшому вплив хоча б на Тайвань, в той час, як його васал “путін” заговорив про так звану “велику угоду”, щоб врятуватись хоча б самому.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, мобілізація, оголошена “путіним” після невдалої спроби захопити Україну силами так званої “професійної армії”, посіяла у масовій свідомості росіян паніку та страх небачених до цього раніше масштабів.

Так, за результатами отриманих даних Фонду “Громадська думка” та “ФОМ” рівень тривоги у російському суспільстві подвоївся – з 35% до 75%.

Експерти зазначають, що попередній максимум страху фіксували на тлі початку пандемії та коли влада ввела обмеження на переміщення: рівень тривожності тоді піднімався до 60%.

Отже, масовий призов до армії, перший із 1941 року, “порвав шаблон” росіянам, які звикли сприймати війну, як тему пропаганди та ток-шоу. Реальність того, що відбувається, починає до них доходити.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

В той же час, цілком ймовірно, що десятиріччя буде замало, щоб росіяни до кінця зрозуміли глибину кризи, яку вони влаштувала, в тому числі і для своєї країни. Так, Польща запропонувала використати буквально всі заморожені російські активи, щоб використати їх на відновлення України та для допомоги ЄС в подолання енергетичної кризи.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, “Укрпошта” анонсувала випуск нової марки, яка буде присвячена “кримському мосту”. Точніше, тому, що від нього залишилось.

 

Висновок.

  1. Все, що було навіть зовнішнім символом величі путінської “росії”,

виявилося не більше, ніж блефом. Наступного ювілею вже не буде.

  1. Ми переконанні, що це не тільки тактично важлива, але й стратегічно-символічна поразка для самого “путіна”. Проте, немає сумнівів, що Крим – це Україна та всі цілі Збройних Сил України на українському півострові є законними.
  2. Рівень тривоги в російському суспільстві досяг абсолютного рекорду, як і рівень мотивації українського суспільства перемогти “росію” в її війні проти України.
Перегляди:423
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”