Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Четвертий день поспіль ми бачимо “шок” білоруської державної системи, коли “чутки” про причини смерті Макея, якого, виявляється, можливо ліквідувала російське ФСБ підживило “старий-новий інформаційний тренд” про повторний напад “росії” з території Білорусі.

Причин на чому цей тренд може базуватись ми не виявили. Все більше схоже на те, що “кремль” просто влаштовує чергову інформаційну операцію, оскільки: росія” не готова до зимової війни, а Білорусь не готова вступати у війну своїми військами.

Таким чином, ми черговий раз стверджуємо, що “росія” зараз намагається будь-якими засобами домогтися зупинення бойових дій на період зими. Саме тому, “кремль” по 6 разів на тиждень просить перемовин з Києвом. В той час, як Захід каже добивати російського окупанта.

Бо “кремлю” зараз нема в що одягнути своїх військових мародерів, нема часу навчати своїх мобілізованих, і в кінці кінців нема чим їх озброїти. Саме тому й ведеться обстріл енергетичної інфраструктури та проводяться інформаційні операції з посіяння панічних настроїв серед українського суспільства.

У підсумку до цього ми впевнені в тому, що ні те, ні інше не спрацює.

Тим часом, торкаючись вже протестів в КНР, які ми почали вивчати з 27 листопада, слід зазначити на їх незвичності та рідкісності. Настільки рідкісності, що китайський диктатор опинився на перехресті: почати репресії – ризик поширення протестів, несуттєвого, але все ж таки; послабити “ковідні” заходи – удар по авторитету.

Заява Інституту вивчення миру : “Те, як китайський диктатор впорається з цією кризою, буде дуже повчальним. Його реакція стане яскравим показником того, чи справиться він із завданням керувати одночасно своєю партією та народом “китаю” в майбутньому”.

Зауважуємо, що соціальні протести в “китаї”, як правило, ізольовані, невеликі за масштабом, зосереджені на особистих образах і спрямовують свої вимоги до місцевих органів влади. Однак цього разу вони відбуваються одночасно в кількох містах і залучають набагато більше людей, і всі вони, схоже, висувають однакові політичні вимоги до керівництва партії.

Більш того, ці протести чи не вперше за більш ніж 15 років привели до солідарності між китайцями хань та меншинами в Сіньцзяні, де деякі почали використовували такі слова, як сі цзіньпін йди геть, “свобода” та навіть “демократія”.

 

Довідково. “Це може бути початком більш ширших протестів, оскільки люди не бачать “виходу, кінця та надії”, – Ян Чжан, експерт з “китаю” Інституту вивчення миру.

 

Разом з тим, найбільше побоювання КПК дійсно справдилося б, якби ці образи спонукали до співпраці протестувальників різного походження, як відлуння 1989 року, коли студенти, робітники, дрібні торговці та жителі знайшли спільну справу в протестах із вимогою демократичних змін, та захопили площу Тяньаньмень.

 

Отже, на сьогодні нам залишається далі спостерігати за діями китайського диктатора, оскільки ці протести дійсно почали чинити серйозний тиск на його партію, щоб вона відреагувала. Існує велика ймовірність, що однією з таких реакцій будуть репресії.

Разом з тим, на нашу думку, очікувати від цих протестів вже завтра мінімально значущих результатів не варто, оскільки підступність китайського диктатора вишикувана своїми хитрощами.

Продовжуючи тему “китаю” вважаємо за необхідне сказати про головне: Американо-китайська комісія з огляду економіки та безпеки США через Держдеп опублікувала свою рекомендацію Пентагону підготуватися до наслідків конфлікту між “китаєм” і Тайванем. Де одним із варіантів пропонованої відповіді буде енергетична блокада КНР.

Отже, це підтверджує правильність всіх наших висновків минулого тижня та додатково звертає свою увагу до питання: чому для “пекіну” так важлива “росія”?

 

ІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, вкупі з топовою темою про-кремлівського сегменту в Україні“смерть Макея”, західні ЗМІ наразі почали активно обговорювати суперечку між Володимиром Зеленським та Віталієм Кличком через питання щодо належного забезпечення “Пунктів незламності”.

 

Довідково . “Пункт незламності” – місце безпеки під час тривалого відключення електроенергії чи тепла.

 

Нажаль західний виборець сприйняв це як певні зміни всередині української влади, бо раніше він не чув про подібні суперечки. І ми вимушені зазначити, що ці зміни не на нашу користь, особливо зараз, коли Вашингтон розпочинає цільові дії проти головного винуватця російсько-української війни – “китаю”. Бо, мова йде про столицю: “якщо в столиці такі проблеми, то що говорити про інші регіони”.

Отже, суперечка з приводу неналежної підготовки до зими столиці України помилково розділяє цю відповідальність з “росію” і є негативним чинником, що дискредитує цілісність внутрішньої комунікації.

Припускаємо, що сам е через це до Києва 28 листопада приїхали глави МЗС Естонії, Фінляндії, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії та Швеції.

 

ІІІ. Щодо воєнно-політичних відносин.

Одночасно з цим, Голова правлячої партії Польщі “Право та справедливість” Ярослав Качинський політичною мовою нагадав Києву, що система PATRIOT, може бути надана тільки за умов чіткого визначення свого місця в сучасному світовому протистоянні автократій проти демократій.

В цей час, Президент Франції Еманнуель Макрон, на тлі вищевказаної рекомендації Пентагону анонсує свої особисті великі амбіції щодо Індо-Тихоокеанського регіону, в той час, як Канцлер Німеччини Олаф Шольц протролив китайського диктатора запропонувавши йому західну вакцину від “ковіду”.

 

Довідково. “Франція прагне переманити Індію від її основного постачальника зброї: “росії”, – “Politico Europe”

Для врахування . Для Індії, розташованої між ядерним Пакистаном на сході і дедалі агресивнішим “китаєм” на півночі, ефективність зброї є нагальною проблемою.

 

Цілком очевидно, що дії Макрона і Шольца узгоджені з Вашингтоном і носять цільовий провокативний характер проти “сі”. Оскільки, претензії Макрона на своє господарювання в регіоні, де ще до 24 лютого домінував “китай”, поставило “пекін” у ступор: реакції МЗС відсутня, таблоїди теж промовчали.

Після “Пелосі на Тайвані” та “Гаріс на Філіппінах”, у “сі” залишається тільки одне: дати розпорядження “кремлю” наносити ще більше ракетних ударів по Україні, та все більше дискредитувати її систему внутрішньої комунікації.

Отже, все вище перелічене в цьому розділі, є військово-політичними елементами пазлу, загальна картинка якого починає вирисовується з контексту рекомендацій Пентагону підготуватися до наслідків конфлікту між “китаєм” і Тайванем.

 

Висновок.

  1. Світова турбулентність все більше зростає: китайський народ подає перші слабкі сигнали своєї політичної свідомості, але не дивлячись на те, що сам протест рідкісний, його потенціал ще недостатньо-стійкий.
  2. Демократії почали витончено дискредитувати китайського диктатора, який зазіхаючи на світове панування втратив у себе “під носом” ключовий регіон ХХІ століття.
  3. В той же час, “китай” дзеркалить свій гнів на Україні, підриваючи її ззовні російськими ракетами, та всередині: з’ясуванням стосунків на очах у всього світу.
Перегляди:290
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”