Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Розвиток подій у період 1939-1940 роках дав світові приклад бачення миру в очах диктаторів і їх обіцянок притримуватися мирних угод.

Внаслідок загрози гітлерівської Німеччини розпочати війну з Чехословаччиною через вимогу приєднати до неї Судетські землі з переважним німецьким населенням.

У 1938 році у Мюнхені відбулася міжнародна конференція за участю Франції, Британії, Німеччини та Італії. Згідно укладеної між ними угоди, Судетські землі Чехословаччини передавалися під контроль Німеччини:

блиск в очах-01

Прем’єр-міністр Британії Н.Чемберлен, повертаючись до Британії, оголосив британцям: “Я привіз вам мир!”, – демонструючи угоду з Гітлером, згідно якої загроза війни з Німеччиною начебто зникла:

блиск в очах-02

https://mi3ch.livejournal.com/4159263.html

Мир в очах Гітлера скінчився майже через рік: Друга світова палахкотіла по всій Європі, а німецька авіація бомбардувала міста Британії і Франції.

…У березні 1939 року на запрошення Берліну до Німеччини з візитом прибув Президент Чехословаччини Еміль Гаха та міністр закордонних справ Хвалковський.

Президента Чехословаччини урочисто зустріли, на його честь був виставлений почесний караул:

блиск в очах-03

https://plus7dni.pluska.sk/historia/homolov-puc-posledna-zufala-akcia-zachranu-ceskoslovenska-zaznamenala-totalne-fiasko

блиск в очах-04

14 березня 1939 року Президент Чехословаччини Е. Гаха прибув з візитом до Німеччини.

https://echo24.cz/a/StmPF/emil-hacha–prezident-s-podivuhodne-nestastnym-osudem

В ніч з 14 на 15 березня 1939 року у своїй резиденції його зустрів фюрер Великої Німеччини Адольф Гітлер. Потискаючи Адольфу Гітлеру руку з почуттям великої поваги до Фюрера Великої Німеччини, прямо дивлячись йому у вічі, Президент Чехословаччини Еміль Гаха побачив у його очах мир, спокій і теплу прихильність:

блиск в очах-05

Měl být informován? Prezident Hácha a zpravodajská varování před okupací českých zemí v březnu 1939.

блиск в очах-06

Під час “довірливих” переговорів Фюрер Німеччини Адольф Гітлер довів до відома Еміля Гахи, що о 6-й ранку німецькі війська перетнуть кордони його країни. Щоб уникнути війни слід мирно прийняти протекторат Німеччини і доручити долю народу Фюреру Великої Німеччини. Герман Геринг повідомив, що у випадку відмови підписати документи половина Праги буде лежати у руїнах від бомбардувань вже через дві години – сотні бомбардувальників вже чекають наказу про виліт о шостій годині ранку. https://etnowiki.ru/wiki/Emil_H%C3%A1cha

Під тиском Гітлера Еміль Гаха підписав акт капітуляції і прийняв умови встановлення протекторату Німеччини над Чехословаччиною.

Гітлерівські війська увійшли до Праги.

16 березня 1939 року оголошено про заснування Протекторату Богемія і Моравія. Чехословаччина як держава перестала існувати.

Згодом Гітлер хвалився тим, як він “гахаризував” Чехословаччину.

Блиск миру в очах збільшив кількість вогнищ світової війни, які вже через півроку – 1 вересня 1939 року – підпалили світ новою світовою війною.

Практично події, які в умовах сучасної України себе останнім часом відбулися, виявили те, що подібні “гахаризовані лаврові вінки” постійно прагнуть отримувати певні діячі українського політикуму.

 

 

 

Перегляди:662
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”