Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Російські удари, які цього тижня масовано та демонстративно вразили цивільні об’єкти по всій Україні, притягнули нові обітниці від союзників Києва надіслати ще більше зброї та боєприпасів. Це приємний та важливий чинник, який засвідчує життєздатність та міцність проукраїнської коаліції.

Довідково . Заява Генсека НАТО: “Відправлення систем ППО Україні стане “вищим пріоритетом” у ході сьогоднішньої зустрічі у форматі “Рамштайн”.” Водночас: Джо Байден вимагає від Володимира Зеленського не критикувати обсяги постачання зброї зі США, – “The Washington Post”.

Разом з тим, свіжа стаття “Washington Post” розкриває окремі деталі цієї міцності стверджуючи, що з наближенням зими Вашингтону стає все більш важче тримати цивілізований світ в необхідному для України військовополітичному тонусі.

Так, видання розкриває політичні кроки Білого Дому за лаштунками “Рамштайну”, які були направлені на запобігання появі тріщин всередині проукраїнської коаліції. Коли, тільки за останні два тижні Президент США багатогодинно спілкувався з прем’єр-міністром Індії, Президентом Південної Африки, та іншими іноземними лідерами, серед яких були представники країн Близького Сходу, які не завжди підтримували західну коаліцію на підтримку України, закликаючи їх твердо протистояти “путіну”.

 

Отже, що ми маємо: війна наближається до своєї першої зими, ймовірно, доволі запеклої але деякі союзники США вже стикаються з такими економічними труднощами, що призводить до втрачання їх військовополітичної реакційності.

 

А, як показують ці дискусії, Байден докладає всіх зусиль, щоб утримати те, що стало його центральною місією президентства: збереження глобальної та внутрішньої коаліції на підтримку України, навіть тоді, як у нього самого удома деякі республіканці (група Трампа) висловлюють жорсткий скептицизм щодо військової допомоги Україні.

Для врахування . Прем’єр-міністр Угорщини Орбан назвав Трампа “надією на мир” в Україні, – “Washington Post”,- та звинуватив США у продовженні війни в Україні, але заявив, що мають відбутись саме американсько-російські переговори, що не лягає в єдину інформаційну канву Трампа, який підігруючи “китаю” вимагає російсько-українських перемовин.

Зазначене або особистий промах з боку Орбана, або навпаки сигнал Вашингтону, що “путін” не відмовляється від “великої угоди” з Заходом, навіть після того, як “кремль” здійснив масові ракетні обстріли, та коли дві протиборчі сторони “кремля” узгодили свої подальші наративи щодо війни в Україні.

 

В контексті вищевказаних заходів щодо запобігання політичних тріщин також зазначаємо про Саудівську Аравію, яка за свіжими даними “Financial Times” заявила про те, що своєю поведінкою, щодо зниження видобутку нафти, лише перевіряє стійкість політичних відносин з США (заява міністра королівства). Довідково . Цитата державного міністра королівства Адель аль-Джубейра: “Ідея про те, що Саудівська Аравія зробила це, щоб завдати цільової шкоди США – абсолютно невірна, але королівство для себе вітає більше гарантій.

 

Отже, на фоні того, що наслідний принц MbS, ще при живому монарху (свого батька) вже зайняв його пост прем’єр-міністра, що прирівнюється до неправомірного зречення з престолу, яке спричиняє внутрішнє занепокоєння, зазначене повідомлення від Ер-Ріяда Вашингтону є нічим іншим, як сигналом для залагодження непорозумінь між країнами. Що в рамках майбутньої високоймовірної ескалації конфлікту на Близькому Сході, через заяви та дії Ірану, є позитивним чинником.

 

Окремо щодо Ірану: На сьогодні протестні демонстрації в центрі Ірану, частково вже наближаються до порогу, визначеного у військовій доктрині США як “повстання”, що для світу та України зокрема є позитивним чинником, оскільки Тегеран буде вимушений переключатись на внутрішні проблеми, замість того щоб ескалувати ситуацію в регіоні та допомогати “кремлю”.

 

А тим часом, Берлін анонсував про відвідування Канцлером Німеччини 3 листопада “китаю”, що зробить його першим лідером G7, який відвідає “КНР” з початку пандемії коронавірусу. Більш того, Шольц також, ймовірно, стане першим західним лідером, який зустрінеться з президентом “китаю” “сі” після з’їзду “КПК(16-22 жовтня), під час якого він, як очікується, отримає третій термін, як лідер “китаю”, що порушує норми.

Крім того, візит канцлера відбудеться трохи менше ніж за два тижні до того, як Шольц планує поїхати на саміт G20 на Балі, який “сі” також обіцяв відвідати.

 

Від себе окремо додаємо, що ця поїздка Шольца відбувається в той момент, коли канцлер проходить доволі тонку межу між продовженням тісних економічних відносин своєї попередниці Меркель із “пекіном” (“китай” досі являється найбільшим торговельним партнером Німеччини), — і в той же час займе більш критичну позицію щодо таких питань, як права людини чи мовчазна підтримка “китаєм” війни “росії” проти України.

Довідково . Німеччина постачає в Україну надсучасну систему протиповітряної оборони, якою не володіє навіть Берлін, – New York Times.

 

Ми вже неодноразово зазначали про те, що Шольц розвертає свою країну на 180 градусів: спиною до “москви”. Саме тому, ми вважаємо, що ця поїздка стане його особистим іспитом та його ініціативної політики: геть від “москви”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

В той же час, продовжуючи китайську тематику зауважуємо, що за новими повідомленнями Пентагону наближення третього терміну “сі” в “китаї”, Вашингтон підвищує загрозу війни через Тайвань.

Отже, ц е реальність, яка очевидна для більшої частини 23-мільйонного населення острова, оскільки рішучість китайського лідера “сі цзіньпіна” “вирішити тайванське питання” зростає разом із його прагненням усвідомити місце “китаю” на вершині світового порядку.

В той час, як п рагнення “сі” до цих цілей загрожує ширшим військовим конфліктом, у якому “китай” може зіткнутися зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками в Азії.

Довідково . 5 жовтня Президент Байден повторив, що американські війська захищатимуть Тайвань у разі вторгнення “китаю”.

Тим часом, у “росії” продовжуються “театральні” та демонстративно-політичні заходи, що пов’язані з підривом “кримського мосту”.

Довідково                . У “росії” заявили про арешти восьми осіб у справі про вибух на

“кримському мосту”, – “New York Times.”

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, першим і найважливішим пунктом порядку денного зустрічі країн-союзників у форматі “Рамштайн” – це посилення ППО України.

Заява Глави Пентагону Ллойда Остіна : “США нададуть Україні системи ППО настільки швидко, наскільки це тільки можливо.”

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Підтвердженням зазначеного є заява Президента України про те, що ППО України відтепер його особистий пріоритет номер один, та анонсування очільником його Офісу Андрієм Єрмаком повног закриття неба над Україною.

Другою позитивною новиною стало рішення Президента України про введення у дію десятирічних санкцій проти Сергія Курченка, Павла Лєбедєва, Віктора Януковича та Олега Дерипаски.

 

Висновок.                                        

  1. Ймовірно в світі наступає політико-енергетичний період перевірки міцності проукраїнської коаліції, який з наближенням зими буде все більше загострюватись.
  2. Небо України закривається.
Перегляди:319
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”