Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Оптимізм – світогляд, який
характеризується, бадьорістю,
вірою в майбутнє, в успіх,
схильністю у всьому бачити
добрі, світлі сторони.

щастяЧому треба бачити добрі, світлі сторони, мислити позитивно? Що воно дає для життя? Як цьому можна навчитися?

Часто люди думають, що для того, щоб бути щасливим та радісним, мати гарний настрій, треба спочатку вирішити свої проблеми. І намагаються вирішити їх, перебуваючи у негативному, депресивному стані. Звичайно, їм це рідко вдається.

Насправді, у житті все працює навпаки. Для того, щоб ефективно вирішити проблему, потрібно спочатку перенестися у стан позитиву та позитивних емоцій. У цьому стані набагато легше та успішніше вирішуються будь-які проблеми.

Справа в тому, що ми дуже часто перебуваємо в полоні сумних думок, негативних емоцій, депресії, а чим більше думаємо про погане, тим більше ми ув’язаємо в цій трясовині, руйнуємо свій організм, і, зрештою, заходимо в глухий кут. Чому так відбувається?

Тому що мозок людини налаштований на сприйнятті негативної інформації. Так склалося через еволюцію: щоб вижити людина змушена була постійно бути зосередженою на виявленні небезпеки.

Сьогодні наш мозок працює за еволюційним шаблоном: він намагається завжди і скрізь заздалегідь «ще здалеку» побачити або ще краще, вирахувати можливу загрозу його фізичному, соціальному чи моральному добробуту. Навіть якщо такої загрози і немає, то мозок вигадує віртуальну загрозу, він має багато страшилок, було б бажання. І, як наслідок, 2/3 наших думок мають негативний відтінок. Свій внесок у збільшення негативізму вносить і навчена безпорадність, яка з’являється у дитини в результаті переважання в навчанні та вихованні насильницької парадигми. Звідки тут узятися здоров’ю, гарному настрою, щастю.

Для того щоб знайти конструктивний вихід і подолати проблеми, що виникли, потрібно спочатку перенести свідомість у стан, що відповідає за наш позитивний минулий досвід і за позитивний минулий досвід усіх наших предків.

У цьому стані є безліч варіантів вирішення будь-якої ситуації, є відповіді на всі наші питання, безліч позитивних емоцій, радісних світлих думок, а також безліч різних альтернативних шляхів розвитку ситуації. І завжди є вибір.

Якщо ви хочете перевести свідомість у цей стан, ви можете використовувати для цього будь-які позитивні твердження (афірмації), наприклад, «Я щасливий, спокійний і добре почуваюся», «Моя ситуація вирішується оптимальним чином, на загальне вище благо», «Я знаю позитивне вирішення своєї ситуації», «Все вже добре» або будь-які інші, які приводять вас у світле налаштування розуму і духу.

Навіть багаторазове подумки повторення цих нескладних афірмацій переносить вас у зону позитиву, породжує у вашому мозку позитивні думки та відповіді на всі ваші запитання.

Згодом ви можете продовжувати у повсякденному житті стежити за своїми думками, дотримуватись дієти позитивних думок та хороших новин. У принципі, достатньо зрозуміти основний принцип позитивного мислення, який полягає в тому, щоб перенести увагу з негативних аспектів життя на позитив.

Для цього потрібно вибирати з навколишнього світу і помічати все хороше, концентруватися на позитивних аспектах життя, бачити в людях та в навколишньому світі всі їх найкращі, вищі, світлі, позитивні риси. Також потрібно свідомо намагатися говорити лише про хороше, уникаючи будь-яких пересудів, пліток, поганих новин та негативних висловлювань.

Дотримуючись дієти позитивних думок та емоцій, через деякий час ви звикнете до цього стану, вам сподобається перебувати у світі позитивних, світлих думок та емоцій і вам стане чужим та непотрібним стан негативу.

Позитивні емоції включать у вашому організмі програму на самовідновлення, самооздоровлення, оптимальне функціонування всіх органів, здорове, довге та щасливе життя.

Ще один з методів привчити свій мозок мислити позитивно – це вести щоденник і щовечора згадувати і записувати всі хороші події, які відбулися з вами протягом дня, і дякувати Життя за всі ці подарунки.

Спочатку людині, яка звикла мислити здебільшого негативно, буває дуже важко згадувати та відзначати позитивні моменти у житті. Однак, спробувавши цю методику, почавши відзначати малі, навіть найнезначніші приємні події життя та навколишнього світу, незабаром ви поринете в атмосферу позитиву, радості, чистих, світлих емоцій і вам дуже сподобається цей стан. Чому? Тому що ваше ставлення (позитивне чи негативне) до життя визначає його якість.

Сьогодні наукова фантастика настільки популярна, що подорож на Місяць видається звичайною справою. Ми щодня дивимося по телебаченню фантастичні фільми, в яких люди живуть у космосі та борознять простори Всесвіту. Але в 1961 році ця мета здавалася неймовірною — подібно до того, якби людині запропонували перепливти Тихий океан з Каліфорнії до Японії і тим самим способом повернутися назад.

Наприкінці 1950-х і на початку 1960-х років Сполучені Штати та Радянський Союз заперечували першість у космосі, і СРСР випереджав: запущений на орбіту Землі перший супутник. Американці пережили шок! Потім у СРСР запустили «Супутник II», який вивів у космос першого космічного мандрівника собаку. У 1959 році СРСР послав до космосу апарат «Місяць I» — перший космічний корабель, який зміг подолати тяжіння Землі та вирушити до Місяця. СРСР завдавав американцям один удар за іншим. Вони послали в космос першу людину та першу орбітальну космічну станцію. СРСР перемагав США у космічній гонці.

І в цій майже безнадійній ситуації президент Джон Кеннеді виступив перед конгресом США і сказав, що до кінця десятиліття ми побачимо американця, який гордо ступить на твердь Місяця. Більшості людей здавалося, що це неможливо. Навіть деякі фахівці, які очолювали Національну аерокосмічну агенцію США, вважали, що цей проект неможливий. Вони сказали Кеннеді, що збираються реалізувати цей проект у майбутньому, але нині про це не можна навіть мріяти. В умовах технологічного відставання керівники NASA не були впевнені навіть у тому, що зможуть знайти потрібне технічне рішення. Але їхні заперечення не зупинили Кеннеді. Він не лише поставив перед своїм народом неможливу мету, але й визначив дату її досягнення.

Незважаючи на всі сумніви, 16 липня 1969 космічний корабель «Аполлон 11» стартував із Космічного центру ім. Кеннеді і почав свою подорож до Місяця. Через чотири дні Ніл Армстронг і Баз Елдрін посадили космічний модуль «Гол» на поверхню Місяця, і 500 мільйонів людей спостерігали по телебаченню, як Армстронг зробив свій перший крок по сірому місячному пилу. Потім він сказав знамениту фразу: «Для однієї людини це — невеликий крок, але людства — величезний стрибок».

Неможливе здійсниться, якщо ми позитивно налаштовані на подолання обмеженості наших можливостей.

Ця подорож уявлялася неможливою, але вона була здійснена. Неймовірно, але СРСР, який настільки випереджав США у 1961 році, так і не відправив жодного космонавта на Місяць. Що спонукало американців на цей подвиг, який був здійснений в рекордно короткий час? Причина складалася не силі американської технології і не в загрозі радянської переваги під час «холодної війни».

США висадили астронавтів на Місяць, бо повірили, що можуть зробити це. Миттєво промова Джона Кеннеді перетворила програму подорожі на Місяць з неможливої ​​мрії на здійсненну мету. І… технологічне відставання не мало вирішального значення. Висадка на Місяць стала реальністю тому, що змінилося ставлення до цього завдання. Неможливе здійснюється, якщо ми позитивно налаштовані на подолання обмеженості наших можливостей.

Люди, які працювали над цією космічною програмою, розповідали про те, що в ті роки атмосфера в Національному аерокосмічному агентстві була наелектризована передчуттям успіху. Щодня фахівці розпочинали роботу з єдиною думкою: «Ми відправляємо людину на Місяць». Ціль, яка була поставлена ​​президентом США, стала їх мрією і визначила позитивне ставлення до завдання, яке необхідно було вирішити.

Така сила мрії, була підкріплена правильним ставленням до неї. Але без одного з цих факторів ваша подорож до успіху неможлива:

  • Мрія без позитивного ставлення до завдання залишається безплідною фантазією.
  • Позитивне ставлення без мрії не допоможе рухатися вперед.
  • Тільки мрія, підкріплена позитивним ставленням до неї, відкриває перед людиною безмежні можливості.

Щоб рухатись у потрібному напрямку, необхідно об’єднати мрію та позитивне ставлення до неї. Кеннеді це розумів.

Отже, однієї мрії недостатньо. Тільки ваше ставлення до поставленої мети — а не інтелект, здібності, освіта, технічна обдарованість, збіг обставин або навіть наполеглива праця — є головним фактором, який визначає ваші можливості у здійсненні мрії. Від того, як ви ставитеся до своєї мрії, залежить, як далеко ви просунетеся в подорожі до успіху.

Ваше ставлення не тільки формує майбутнє, а й безпосередньо впливає на сьогодення. Американський психолог і філософ Вільям Джеймс сказав: «Найбільше відкриття нашого часу полягає в розумінні того, що люди здатні змінювати своє життя шляхом зміни свого ставлення до нього».

Рішення, які ви приймаєте, визначаються вашим ставленням до життя. Від цього ставлення залежать ваші дії, а саме вони визначають успіх. Очевидно, що становище, в якому ви зараз перебуваєте, — результат вашого ставлення до себе та життя.

У момент народження всі обставини майбутнього життя лежать поза вашим контролем. Ви не вибираєте своїх батьків, місце та час народження та багато іншого. Але ви ростете і розвиваєтеся, і вчитеся приймати самостійні рішення, тобто починаєте самі відповідати за своє життя. У підлітковому віці кількість подібних рішень збільшується, і після досягнення повноліття ви несете повну відповідальність за своє життя. Якщо зараз вам більше двадцяти одного року — вся відповідальність за рішення, що приймаються, а також за ставлення до життя і до себе лежить виключно на вас.

Тому кожному важливо знати, що Ви можете самі визначати ставлення до життя. І, звичайно ж, воно має бути позитивним.

Однак багато людей (70-80%) негативно ставляться до життя. І вони виправдовують це зовнішніми обставинами.

Насправді ж, ставлення до життя визначається лише самою людиною. Вирішальне значення має не те, що трапляється з вами, а ваша реакція на те, що відбувається. Тому Ваше ставлення не повинно ґрунтуватися на:

  • Обставинах, що ви не завжди здатні контролювати те, що відбувається з вами, але несете повну відповідальність за свою реакцію на те, що трапилося.
  • Дитячих спогадах: минуле минуло, і ви не можете змінити його. Але ви не повинні дозволяти йому керувати справжнім.
  • Обмеженнях, вони є у всіх: недолік здібностей, низький дохід, обмежені можливості чи не найпривабливіша зовнішність. Ми маємо навчитися жити з цими недоліками. Крім того, наші обмеження мають бути мотивом до вдосконалення, а не причиною відмови від розвитку.
  • Рішеннях інших людей: ніхто, крім вас, не несе відповідальності за ваші сьогоднішні рішення. Можливо, в минулому люди спричинили вам зло, але ви можете подолати біль та образу — і жити далі.

Істина полягає в тому, що навіть у найсприятливіших обставинах людина може знайти привід для того, щоб негативно ставитися до життя. І навпаки — навіть у неприємній ситуації ви можете зберігати позитивне ставлення до життя.

Отже, одне з найбільших відкриттів, яке ви можете зробити в житті, полягає в тому, що ви здатні змінитися. Незалежно від того, ким ви були вчора, як негативно ставилися до життя в минулому, сьогодні ви можете змінити своє ставлення до більш позитивного. І це вплине на ваші можливості і все ваше подальше життя.

Адже ставлення до життя визначає ваше просування до успіху

Кілька років тому в одній із шкіл Сан-Франциско був проведений  наступний експеримент. Директор школи викликав трьох вчителів і сказав: «Ви найкращі педагоги в нашій школі, тому ми вирішили дати вам дев’яносто спеціально відібраних учнів, які мають найвищий коефіцієнт інтелекту. Ми хочемо, щоби ви займалися з ними протягом наступного року, а потім оцінимо результат».

Вчителі, учні та їхні батьки позитивно поставилися до цієї ідеї. Навчальний рік пройшов досить успішно, і до його закінчення показники успішності учнів, що брали участь в експерименті, перевищили середні показники в школах Сан-Франциско на 20-30 відсотків.

Наприкінці навчального року директор школи знову зібрав вчителів, які брали участь в експерименті, і сказав їм: «Я хочу зізнатися вам у тому, що ваші учні не були найздібнішими. Ми дали вам найпересічніших учнів».

Звичайно, вчителі зробили висновок, що тільки їх виняткова педагогічна обдарованість дозволила цим учням досягти таких високих результатів.

«Я мушу зізнатися, — сказав директор, — що і ви стали учасниками експерименту випадково. Не можу сказати, що ви найкращі вчителі нашої школи».

Але чому протягом усього року вчителі та учні досягали таких високих результатів? Відповідь приховується в їхньому відношенні до процесу. Їхнє ставлення визначалося позитивними очікуваннями. Вчителі чекали на високі результати від учнів, а учні — високого рівня викладання від вчителів. Обидві сторони досягли успіху, тому що вірили, що зможуть це зробити (зараз це явище називають ефектом Пігмаліона, а відкрив його американський вчений Розенталь).

Ставлення до життя визначає ваше просування до успіху.

Адже воно визначається нашими переконаннями. Саме ваші переконання визначають ставлення до життя, яке, у свою чергу, безпосередньо впливає на те, чого ви в ньому досягнете.

Якщо ви чекаєте тільки гіршого, найімовірніше, ваші очікування виправдаються (спрацьовує ментальний закон очікування: подібне притягує подібне). Але якщо ваші очікування позитивні, ви зможете подолати навіть негативні обставини і рухатися далі. І чим позитивніше ваше ставлення, тим далі ви зможете просунутися

Це підтверджує дослідження, яке було проведене серед 500 найуспішніших компаній у США, яке показало, що 94 відсотки всіх менеджерів вважали, що досягнутий успіх є наслідком їхнього ставлення до справи. Інші чинники, на їх думку, менш значущі. Це ще раз свідчить про те, що якщо ви хочете досягти успіху, ви повинні навчитися позитивно ставитися до життя.

Ваше ставлення впливає не тільки на те, чи досягнете успіху в бізнесі. Воно також впливає на будь-який аспект вашого життя, в тому числі і на здоров’я. Про це свідчать багато фактів, у тому числі дослідження, яке було проведене в клініці при Королівському коледжі в Лондоні. Воно здійснювалося серед пацієнток онкологічного відділення, які перенесли операцію видалення молочної залози. Дослідники простежили історію хвороби 57 пацієнток. Сім із десяти жінок, які виявили позитивне ставлення до захворювання, продовжували жити і через десять років після операції. Але серед тих, хто ставився до свого діагнозу як до безнадійного, померли вісім із десяти.

Саме тому ваше ставлення визначає як ваш успіх, так і невдачу.

Позитивне ставлення допомагає вам досягти успіху. Воно зміцнює ваше бажання досягти поставленої мети, розкрити весь потенціал і допомагати іншим. Воно дає вам сили, які потрібні для вдосконалення. Позитивне ставлення полегшує вашу подорож до успіху. Один із відомих спортивних тренерів сказав: «Обставини складаються на користь тих людей, які докладають зусиль, щоб використати їх на свою користь».

Однак, що включає позитивне ставлення?

Мати позитивне ставлення до життя. Що це означає? Можливо, ви чули знамениту фразу про те, що з двох людей, перед якими стоїть наполовину наповнена склянка, людина, яка позитивно думає вважає, що склянка наполовину повна, а негативно мисляча буде думати, що вона наполовину порожня. Але це не все. Позитивно мислячим людям властива низка якостей.

  1. Віра у себе. Багато людей досягають успіху навіть у тих випадках, коли інші не вірять у них. Але дуже рідко людина здатна досягти успіху без віри у себе. Якщо ви вірите в себе, то здатні самовдосконалюватись та розкрити свій потенціал.

Якщо людина не вірить у себе, то очікує найгіршого не лише від себе, а й від оточуючих. Якщо у вас занижена самооцінка, вся ваша увага буде спрямована лише на себе, вас завжди турбуватиме те, як ви виглядаєте в очах інших людей, бо боятиметеся зазнати невдачі. Але якщо ви вірите в себе, оцінюєте себе більш об’єктивно, то можете самовдосконалюватися і розкрити свій потенціал. А це зовсім інша річ. Не буде перебільшенням, якщо ми скажемо, що сильна та позитивна самооцінка є найважливішою умовою успіху в житті.

  1. Готовність бачити в інших їх найкращі сторони. Важко зустріти позитивно мислячу людину, яка не любила б людей і не намагалася бачити в них найкраще. Допоможе вам досягти цієї якості ефективний спосіб, який н називається “максимальна оцінка людей”. Пояснимо, що мається на увазі. Ми так чи інакше ставимося до кожної людини. І тільки від нас залежить, яким буде це відношення. Ми можемо вважати людину абсолютно нікчемною або досконалістю. Якщо ми прагнемо бачити в людях добрі сторони, замість помічати недоліки — ми «максимально оцінюємо людей».

Така оцінка є дуже важливою. По-перше, зазвичай ми бачимо в інших те, що очікуємо побачити. Якщо ви постійно очікуєте від людей прояву їх позитивних рис і помічаєте їх найкращі якості, вам легше зберігати позитивне ставлення до них.

По-друге, зазвичай люди прагнуть виправдати наші очікування. Якщо ви ставитеся до них позитивно, вони схильні відповідати тим самим. Якщо ви очікуєте від них хороших результатів у роботі і виявляєте свою впевненість у їхніх силах, вони, як правило, досягають успіху. А в тих поодиноких випадках, коли люди ставляться до вас негативно, вам не слід робити з цього особистої трагедії, оскільки ви доклали максимальних зусиль до того, щоб ваші стосунки були позитивними. Не дозволяйте прикрих винятків впливати на ваше ставлення до людей.

  1. Здатність бачити можливості скрізь. Давньогрецький філософ Плутарх писав: «Подібно до того, як бджола витягує мед з чебрецю, найжорсткішої і найсухішої з усіх рослин, розумна людина часто отримує користь із найнесприятливіших обставин». Якими б не були обставини, люди, які позитивно мислять, скрізь бачать можливості. Вони розуміють, нові можливості пов’язані не лише з успіхом чи соціальним становищем, а є результатом правильного ставлення до обставин. Можливості відкриваються тим, хто шукає їх.
  2. Орієнтованість на рішення. Крім того, позитивно налаштовані люди орієнтовані на пошук рішень, а не замикаються на проблеми. Кожна людина здатна бачити проблеми. Для цього не потрібно особливих здібностей та зусиль.

Адже люди, які мислять позитивно, постійно орієнтовані на пошук рішень, вони бачать в кожній проблемі привід для вдосконалення, а в кожній перешкоді — можливість для розвитку. Справді, багато проектів, які  визнавалися неймовірними, але завжди були люди, які їх здійснювали.

  1. Готовність віддавати. Найпозитивніше враження на людей справляє готовність ділитися з ними. Можна додати, що щедрі люди рідко мислять негативно. Серед позитивно налаштованих людей багато тих, хто охоче виявляє щедрість, оскільки допомога іншим — це найбільша радість у житті. Ці люди орієнтовані те що, щоб віддавати, а чи не брати. І чим більше вони віддають, тим більш позитивним стає їхнє ставлення до життя.

Ділитись з іншими – це найбільша радість у житті.

Багато невдах неправильно розуміють цю думку. Їм здається, що щедрість можуть виявляти лише багаті люди. Але це не так. Відомо, що багато людей, які мають невисокі доходи, проте виявляють дивну щедрість. Але є також відомі люди, які скупі та недовірливі, хоча у них багато грошей, хороші сім’ї та чудова кар’єра. Доходи тут не мають вирішального значення. Важливо лише те, як ви розпоряджаєтеся тим, що маєте. А це залежить лише від вашого ставлення до життя.

  1. Наполегливість. Багато людей не досягають успіху в житті, тому що вірять в афоризм: «Якщо ви не досягли успіху в якійсь справі, спробуйте себе в чомусь іншому». Однак успіх рідко приходить до тих, хто дотримується цієї поради. Мрії здійснюються лише тому, що люди наполегливо прагнуть досягнення поставленої мети. Вони відмовляються упокорюватися з невдачами і ніколи не дозволяють собі опускати руки. Проблеми лише змушують їх докладати зусиль». Ці якості – наполегливість, здатність долати розчарування та продовжувати діяти всупереч проблемам – є результатом позитивного ставлення до життя.

Якщо ви позитивно ставитеся до життя, вам легше виявляти завзятість та наполегливість. Якщо ви вірите в те, що успіх близький, зможете продовжувати рухатися до нього. Якщо ви вірите в те, що всі обставини складаються на вашу користь, то зможете подолати тимчасові труднощі в подорожі до своєї мрії. І навіть якщо справи йдуть зовсім погано, ви здатні виявляти завзятість, спираючись на позитивне ставлення, адже ви вірите, що допомога неодмінно прийде.

  1. Відповідальність за своє життя. Ще однією якістю позитивно налаштованої людини є готовність відповідати за своє життя. Невдахи уникають відповідальності.

Однак успішна людина розуміє, що позитивні зміни відбуваються лише в тому випадку, якщо вона бере на себе повну відповідальність за свої думки та вчинки. Якщо ви несете відповідальність за своє життя, то здатні об’єктивно поглянути на себе, оцінити свої сильні та слабкі сторони та почати змінюватися на краще.

Як же навчитися концентруватися на позитиві та акумулювати позитивну енергію?

Концентрація на позитиві включає:

Здатність бачити в людях найкращі їхні риси.

Здатність бачити у будь-якій ситуації позитивні сторони.

Здатність бачити у житті все прекрасне.

Далі ми розглянемо як практично цього досягти.

Здатність бачити в людях найкращі їхні риси. Почнемо із практичної вправи.

Складіть список близьких вам людей. Почніть із себе, адже найдорожча людина для нас – це ми самі. Потім напишіть імена батька, матері, сестер, братів, друзів, родичів та інших близьких людей. Під кожним ім’ям складіть список позитивних якостей цієї людини. Наступного разу, коли зустрінете цю людину, згадайте ваш список і постарайтеся побачити в них ці риси та помітити нові позитивні сторони. Наприклад:

Маша: красива, розумна, добра, чуйна, підтримуюча, спокійна, м’яка, освічена, обдарована …

Коля: відповідальний, дбайливий, чутливий, начитаний, люблячий, романтичний…

Олена: розумна, добра, інтелігентна, любляча дітей, думаюча, талановита…

Іра: розумна, начитана, порядна, освічена, щедра, дбайлива, співчуваюча, тактовна…

Не соромтеся говорити цим людям, що вам щиро в них подобається. Але намагайтеся уникати лестощів і фальшу – це дуже відчувається кожною людиною. Спочатку вам може здатися, що думаючи про хороше і помічаючи тільки все хороше, ви дурите самі себе. Але це не так. Адже ці позитивні якості справді існують у цих людях. Абсолютно в кожній людині є щось хороше, інакше вона не жила б на Землі. Просто те, на чому ми концентруємо свою увагу – це наш вибір. Концентруючись на негативних якостях, ми потрапляємо в полон негативних емоцій – критики, засудження, пліток, недоброзичливості. Концентруючись на позитивних рисах кожної людини, яку ми зустріли, ми відразу ж переносимося в зону “внутрішнього раю” і контактуємо зі світлою основою цієї людини.

До речі, вміння бачити в людях найкращі їх риси дуже допомагає в освіті, бізнесі, на ділових переговорах, при знайомстві та спілкуванні з незнайомими людьми, у влаштуванні особистого життя та розвитку вміння спілкуватися та знаходити спільну мову практично з будь-якою людиною.

Навіть якщо ви виконаєте наведену вище вправу зі складання списків хоча б один раз, ви відразу помітите позитивний ефект у собі. У вас покращиться настрій, додасться позитивна енергія, вам захочеться поділитися з кимось своїми позитивними емоціями. Цей перший експеримент наочно покаже вам, як народжується позитивна енергія. А також після виконання цієї вправи ви станете краще ставитися до себе, до своїх родичів, друзів та знайомих, вам буде легше прийняти та полюбити себе та своїх близьких. А, отже, ваші відносини зміняться на краще. І атмосфера позитиву почне утворюватись у вашому житті та поширюватись навколо вас.

Здатність бачити у будь-якій ситуації позитивні сторони.

Подумайте про ситуацію, яка Вас хвилює та викликає неприємні емоції.

Стисло опишіть цю ситуацію. ______________________________________________________________

______________________________________________________________

Потім напишіть слово “Але” і далі перерахуйте всі плюси, всі позитивні сторони, які принесла ця ситуація. Наприклад, ситуація: нерозділене кохання, моя кохана дівчина не поділяє моїх почуттів

Але:

я навчився більше любити і цінувати себе,

став більш самодостатнім,

став більше заробляти,

у мене з’явився стимул стежити за своєю зовнішністю,

я навчився краще розуміти психологію жінок і чого вони хочуть,

я зустрів дівчину, яка мене покохала і готова стати моєю супутницею життя

Якщо вам складно виконати це завдання і нічого не спадає на думку, то опишіть просто той урок, який ви винесли у своїй ситуації і всі висновки, що випливають з нього, і далі вам стане набагато легше знайти позитивні сторони в тому, що сталося.

Після того, як ви успішно впораєтеся з цим завданням, вам стане набагато легше думати про те, що ще якийсь час тому вас хвилювало та засмучувало. Ви відчуєте, як покращився ваш настрій, наскільки легше ви почуваєтеся. Ви відчуєте приплив радості та позитивних емоцій.

Ця вправа не тільки змінює вашу точку зору, дарує радість та позитивні емоції. Ця вправа є цілюща. Справа в тому, що коли ми переживаємо сильні стреси, важкі ситуації, зневіряємося і плачемо, у нашому біополі утворюються так звані “чорні дірки”, через які потім все життя витікає наша життєва енергія. Часто люди, які пережили сильні стреси, згодом страждають від занепаду сил, депресії, низького рівня життєвої енергії, починають  хворіти.

Відновити себе вам допоможе ця вправа. Складіть список усіх ситуацій вашого життя, в яких ви відчували сильний стрес та негативні емоції. Потім зробіть вищеописану вправу з кожною з цих ситуацій.

Коли ви закінчите цю роботу, ваш стан душі, настрій та фізичне самопочуття значно покращаться. Позитивні думки та енергія, створені у процесі вашої роботи, залатають “чорні дірки”, розкриють внутрішні резерви життєвих сил організму. Відновиться ваш настрій, оптимізм, фізична активність. Ви станете менше їсти (організму буде потрібно менше їжі, яка раніше йшла на латання слабких місць у вашому полі). З’являться сили і ви зможете робити за день набагато більше справ, ніж раніше і менше втомлюватиметеся.

Завдяки позитивному настрою, у вашому житті почнуть відбуватися приємні збіги, вдалі збіги обставин, з’являться нові шанси та різні подарунки долі. Народжена вами позитивна енергія притягне до себе світлих людей та добрі обставини, а ваші старі знайомі стануть краще до вас ставитися і захочуть приділяти більше часу спілкуванню з вами.

Здатність бачити у житті все прекрасне

Заведіть зошит і щовечора пишіть подяку за все хороше, що сталося з вами протягом дня.

Можливо, спочатку вам буде складно пригадати хоч щось хороше. Тоді спробуйте зауважити, що хорошого подарувала вам сьогодні природа: сонечко, синє небо, перший сніг чи літній дощ. Подумайте про красу навколишнього світу, про все, що ви отримуєте від цього світу: смачна їжа, гарний одяг, засоби для існування. Подякуйте за це.

Згадайте з якими людьми ви спілкувалися протягом дня, хто з них підтримав вас, подумав про вас, звернув увагу, сказав вам добре слово. Згадайте про своїх дітей, друзів, близьких людей. Подумайте про те, що потішило вас сьогодні, викликало вашу усмішку та радість. Подякуйте за все це…

Незабаром ви відчуєте приплив позитивної енергії, радість, що переповнює вас зсередини і бажання Всесвіту дарувати вам більше і більше радісних подарунків.

Якщо ви практикуватимете цю вправу щодня, то дуже скоро ваше життя зміниться. Люди з радістю вам допомагатимуть і будуть йти назустріч.

Щодня відбуватиметься безліч приємних збігів, чудових збігів обставин, радісних зустрічей та подій. Ви й самі змінитеся. Навколишні помічатимуть внутрішнє світло, що ллється з вас. Люди потягнуться до вас. Ви знайдете багато нових друзів і багато шансів розпочати нове, щасливе життя.

Якщо ви також дякуватимете життя і за все погане, що з вами відбувається, то дуже скоро дрібні і великі неприємності взагалі практично зникнуть з вашого життя. Навколишні будуть називати вас щасливчиком і не будуть розуміти, чому всі біди оминають вас і вам постійно щастить.

Також ви станете дуже мудрою людиною. Ви перестанете ображатись на людей і життя, тому що станете розуміти, що все, що з нами відбувається – це просто наш урок. Незабаром ви зрозумієте, що вам досить змінитися самим – і світ повернеться до вас своєю найкращою стороною і піде назустріч.

Крім того, виробити позитивне ставлення вам допоможе тренінг – «10 днів позитивного мислення»

Головна мета тренінгу полягає в тому, що протягом наступних десяти днів ви приймете на себе зобов’язання взяти повний контроль над своїм мисленням та емоціями. Для цього ухваліть рішення про те, що ви не будете зациклюватиметеся на негативних думках або емоціях протягом десяти наступних днів.

Запам’ятайте: ваша мета не в тому, щоб ігнорувати перешкоди, що зустрічаються на життєвому шляху. Ваша мета навчитися, щоб відразу ж після появи перешкоди замість негативу, привести себе в ефективний розумовий та емоційний стан, в якому ви не тільки знайдете необхідні рішення, але й почнемо моментальні дії.

Кожна впевнена, успішна людина має здатність зосереджуватися на головному. Зберігати ясність та енергію серед емоційних “штормів”. Як вони цього домагаються?

Більшість дотримується основного правила: Витрачати 10 відсотків часу на саму проблему та 90 відсотків на її вирішення.

Сила, укладена в цьому 10-денному тренінгу, справді дивовижна. Коли ви оволодієте нею, вона створить вам чотири переваги:

1.По-перше, вона змусить вас гостро усвідомити всі звичні розумові моделі, які тягнуть вас назад.

  1. По-друге, вона змусить ваш мозок шукати стимулюючі альтернативи.
  2. По-третє, вона дасть вам неймовірний поштовх упевненості, і ви побачите, що можете перевернути своє життя.
  3. По-четверте, що найважливіше, вона створить нові звички, нові стандарти та нові надії, які допоможуть вам розширити свої можливості так, як ви й не мріяли.

Під час тренінгу керуйтеся такими правилами.

Правило 1. У наступні десять днів не дозволяйте займатися негативними інтерпретаціями. Знаходьте три пояснення, що відбувається та вибирайте найкраще.

Правило 2. Як тільки помітите, що починаєте зосереджуватися на негативному — а це обов’язково станеться, негайно перефокусуйте свою увагу на найкращий емоційний стан, наприклад, дайте відповідь на запитання: Що в цьому хорошого? Чому це мене може навчити? Що я маю покращити в собі, щоб цього більше не траплялося? Зате що хорошого є в моєму житті зараз? Що гірше могло статися і Слава Богу не сталося?

Звичайно, ці питання не усунуть перешкоду, але допоможуть швидко відновити емоційну рівновагу.

Крім того, всі 10 днів ОБОВ’ЯЗКОВО починайте кожен день із ранкових питань:

  1. Що мене радує у моєму житті сьогодні?
  2. Що я хочу досягти?
  3. Що я можу зробити зараз, щоб поліпшити моє життя?
  4. Які в мене чудові здібності?
  5. Кого я люблю?
  6. Хто любить мене?
  7. Які дії є найбільш пріоритетними для досягнення моїх цілей?

Головне всі 10 днів задавати їх собі щоранку та візуалізувати відповіді на ці запитання. Це створює дуже позитивне емоційне тло, яке за 10 днів закріпиться в нервовій системі.

Увечері протягом цих 10 днів треба знаходити по 3 успіхи за день і записувати їх у своєму щоденнику. Пошук і зосередження на своїх щоденних успіхах – дають дуже позитивне емоційне тло на ніч і вранці ви станете свіжим і готовим до нових подвигів.

Правило 3. Протягом наступних десяти днів слідкуйте, щоб вся ваша увага була зосереджена на рішеннях, а не на проблемах. У ту хвилину, коли ви помітите можливість виникнення проблеми, негайно зосередьтеся на тому, як її вирішити.

Правило 4. Якщо ви відступите, тобто якщо зловите себе на тому, що перемелюєте ту чи іншу марну думку чи негативне почуття, то не займайтеся самобичуванням. Це не страшно, якщо ви негайно зробите зміну. Однак якщо ви продовжуватимете зациклюватися на непродуктивних думках або почуттях протягом якогось періоду часу, то вам доведеться почекати наступного ранку і почати весь десятиденний курс заново. Мета цієї програми полягає в безперервній підтримці бадьорого та життєрадісного розумового та емоційного стану.

Максимальний час на те, щоб «паритися» та страждати з приводу проблеми – 2 хвилини. Цього достатньо, щоб помітити проблему та почати змінювати свій стан. Двох хвилин достатньо, щоб визначити, що вами опановують негативні емоції. Зруйнуйте цю модель. Якщо ж ви дозволите цьому стану тривати п’ять хвилин або більше – то ви поки що не навчилися швидко перемикатися.

Тому треба розпочати “Тренінг 10 днів позитивного мислення” з початку! Мета — навчитися «автоматично» усувати негативний стан на самому його початку. І всю свою величезну емоційну та інтелектуальну енергію спрямовувати ВІДРАЗУ на пошуки рішення.

Наполегливе виконання вправ та тренінгу дозволить вам сформувати оптимізм – це відкритість та готовність до зустрічі з невідомим та здатність позитивно мислити. Ці якості, необхідні кожній людині для сприйняття нових ідей, подолання життєвих обставин, досягнення щастя та успіху.

 

Перегляди:196
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”