Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Екзистенційне світове мислення (мислення, в якому бере участь уся “фізично-душевно-духовна складова людини) у ці різдвяні свята було перейнято величезною надією, тією ж таки, що з раннім християнством і проголошенням благовісту, певним чином збурила світ.

В цьому ключі обов’язково треба відмітити заяви офіційних західних політиків, того ж Ріші Сунака, які в своїх привітаннях з вищевказаним релігійним святом все більше робили акцент на цінностях окремої взятої особистості приламуючи це на цінності суспільств, політичних традицій та демократій.

 

Окрім Трампа. Так, Трамп назвав демократів радикальними лівими марксистами, Байдена – “розумово відсталим”, а себе – “блискучим та проникливим” світовим політичним лідером. І все це у вітанні з “різдвом”.

 

Нюанс від лідера республіканців США в Сенаті Мітча Макконнелла: “Рішення Байдена продовжувати підтримувати Україну морально правильне, але справа не тільки в цьому. Це також прямі інвестиції у холодні, жорсткі американські інтереси. Сьогодні США – це Україна”.

 

Чого ми не почули, як це не дивно звучить, від релігійних лідерів, які вперто продовжують ставити акцент виключно на “цінностях” своїх “церков”, а деякі, як той же аргентинський Бергольйо (папа римський Франциск) знов почав демонструвати лукавість не називаючи “росію” – державою агресором.

Принаймні аналіз привітань з “різдвом” яскраво і чітко показав величезну прірву між цілими системами управління, де демократичний лад продовжує проявляти свою відкритість та своє осучаснення, в той час, як релігійна система управління все більше і більше стає схожою на авторитарну опускаючись все глибше і глибше у “середньовіччя”.

 

Для врахування . Леонід Кучма 2003 рік: “Я не знаю жодної православної країни, яка процвітає.” (“Україна не “росія”).

 

Оскільки у світі, де все дане , (світ визнав, що “путін” здійснює агресію проти України) і нічого не пояснюється (лукавість папи римського) слушність моральної вартості позбавлене свого змісту.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, певним проголошенням різдвяного благовісту стали повідомлення про: 1) смерть голови російської компанії “Адміралтейські верфі” (Бузакова), компанії яка виробляла підводні човни, що здатні нести і запускати ракети “калібр”, якими “кремль” вбиває українців (“Ділова Столиця”). 2) втрату військово-тактичної ініціативи російсько-окупаційними військами на бахмутському напрямку (“Інститут вивчення війни”). 3) неспроможність китайської системи охорони здоров’я впоратися з великою кількістю інфікованих (“Reuters”).

Цілком очевидно, що в сьогоднішніх реаліях для  України і не тільки для України, а для всього цивілізованого світу – це позитивні чинники. Особливо якщо врахувати свіжий матеріал від “The New York Times”, який в контексті “битви демократій за Африку” зазначає, що “путін” своєю війною в Україні викликав новий безлад у світі, і Центральноафриканська Республіка (ЦАР) може бути її остаточним вираженням.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Разом з тим, в контексті сучасного світового протистояння інформуємо, що “росія”, тим не менш, погодила кандидатуру Трейсі – посол США в “росії”.

 

В попередніх інформаційних матеріалах ми зазначали, що Лінн Трейсі жорстко, відкрито та “провокативно” виступає за покарання “москви” через її агресію проти України. Тож, таке беззаперечне погодження вказує нам на не готовність, ба більше, неспроможність “москви” апелювати чи оскаржувати таке рішення Вашингтону.

В “професійному світі” дипломатій це означає – “бій програно”.

 

Довідково . Лінн Трейсі (Lynn Tracy) була номінована Байденом на посаду посла США в “росії” 20 вересня.

Інформативно . Заява Держдеп США: ““китай” побачив, що Захід не такий слабкий, як йому здавалося, і не хоче посилювати конфронтацію зі США. А також китайці шоковані стратегічними прорахунками “кремля”, його незграбністю у вирішенні того, що “путін” не може ні контролювати, ні зупинити. Тепер цілком очевидно, що “росія” – агресивний і некомпетентний молодший партнер “китаю””, – Деніел Фрід.

 

Представляючи Трейсі, глава комітету закордонних справ Боб Менендес зазначить: “Посол Трейсі не боятиметься протистояти зловживанням “путіна”, вона потрібна Америці, вона потрібна Європі, вона потрібна Україні”.

 

Отже, не буває кращої гарантії допомоги, аніж випадки, коли допомога виходить від того, хто безпосередньо від результатів цієї допомоги залежить.

І насправді це чудово, що інтереси США та інтереси України ідентичні в цій війні: це якраз додаткова гарантія того, що військова та економічна допомога Україні хоч і буде гальмуватись всілякими “трампістами” та “китаїстами”, але безуспішно.

 

Довідково . Обговорюючи бюджет на 2023 рік, лідер республіканців США в Сенаті Макконнелл сказав: “Переконатися, що міноборони може впоратися з серйозними погрозами, які походять з “росії” та “китаю”, надати допомогу українцям у перемозі над росіянами — це пріоритет номер один для Сполучених Штатів прямо зараз”.

 

До того ж, це гарантує сприятливий для України результат військового конфлікту. Отже, зброя буде і зброї буде достатньо, щоб Україна відновила територіальну цілісність, а США відновили статус “світового поліцейського”.

 

Висновок.

  1. В рамках заяв і подій навколо “різдва” і поточного року в цілому зацитуємо лише заголовок першої сторінки “Washington Post”:Найкраще, що ми можемо сказати про 2022 рік: могло бути все набагато гірше”.
  2. Головною традицією світового екзистенційного мислення беззаперечно стає наратив: “Сьогодні США – це Україна”. Тож тепер хід за Києвом: “Україна – це США”.
  3. Демократії продовжують інформаційно розхитувати “китай”, який з кожним днем все глибше занурюється у ковідну прірву, і ми не зафіксували ознак, що йому поспішають в цьому допомогти.
Перегляди:486
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”