Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
"Читальня-Книжкова полиця"
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
Читайте і насолоджуйтесь)
baner-korekta-2019
Ігор Вітик – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь Тимків – Тонкі аспекти державного управління
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Олексій Карпенко – графіка: історична тематика

Національну ідею визначають як акумулятор прогресивних національних програм, політичних ідей, гасел, цінностей, рушій національного прогресу, основу національно-визвольних рухів, національної самосуверенізації, що становить платформу національної ідеології, визначає теоретичні засади національної свідомості.
Разом з тим вважалося, що специфіка української національної ідеї полягала саме в ідеї свободи, а не творчості, а свобода часто-густо розумілася як стихія нестримності та руйнування. Орієнтація на «незалежність від» була стійкою ментальною настановою, яка спрямовувала активність українців головним чином у напрямку долання, руйнації існуючого стану речей і значно менше стимулювала державотворення.
Ситуацію кардинально перемінили події київського Майдану 2013-2014 років, інтервенція Росії на території українського Криму та інспіровані й підтримувані тією ж Росією бойові дії в Донбасі. У протистоянні з підступним, цинічним і морально неадекватним ворогом ми змінилися. Наші внутрішні чвари втратили свою театральну значущість, зрежисовану переважно тим самим зовнішнім ворогом. Українці згуртувалися, слова «єдність» і «патріотизм» набули свого природного значення, а гасло «Слава Україні! – Героям слава!», що донедавна зберігало відтінки партійності та регіональності за кілька місяців стало беззаперечно всеукраїнським.
В нових умовах на перший план виступають вимоги Майдану, які по суті своїй і є тією обʼєднавчою формулою, що покликана вести народ України до успіху, до справжнього визнання і поваги на міжнародному рівні.
Отже народжена Майданом, закріплена у боях за цілісність України, зрошена кровʼю героїв, які поклали за неї власне життя, національна ідея українців сьогодні полягає у прагненні до колективної свободи творення та розбудови, заснованій на творчих здібностях кожного окремого громадянина. Ось її основні положення:

1. Справедливість. Доступна і справедлива судова система.
2. Чесні вибори і підконтрольність (відкритість) владних структур.
3. Високий рівень життя. Можливість для кожного забезпечити собі достойний рівень заробітків (доходів) чесним шляхом.
4. Особиста безпека громадян. Перетворення правоохоронних органів з репресивних на дійсно правоохоронні.

Пригадали? Майдан стояв саме за це. І ці положення зрозумілі й близькі всім. Корупція та непрофесіоналізм у зазначену систему не вписується жодним чином, отже цілком зрозуміло, чому декому так хочеться не бачити і не помічати той факт, що УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ ІСНУЄ. На радість нам, на злість ворогам ))

Вадим КАРПЕНКО

Перегляди:3,358

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
Інші видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”