Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Попередньо варто звернути свою увагу на одну значущу деталь, оскільки 24 лютого позначилось жорстким інформаційним тиском демократичного світу на Німеччину, яка проявляла певно довге вагання щодо надання Україні танків. Свого часу, німецький філософ Фрідріх Ніцше застерігав, що сила й окремої людини, й цілої нації прямо залежить від сповідуваних ними естетичних ідеалів.

І сьогодні це, про генерала Валерія Залужного, який отримавши у спадок 1 млн. доларів США пожертвував їх на Збройні Сили України.

 

Довідково “The New York Times”: За інформацією видання, Валерій Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця.

 

Високо-благородний вчинок Головнокомандувача Збройних Сил України продемонстрував всьому світу кореневу спадкоємність феномену українського воїнства, його естетичні ідеали та відповідальність за свою державу, а сьогодні й за весь демократичний світ.

Особливо і яскраво це контрастує на фоні останніх корупційних скандалів в політичній частині нашої державності, які так чи інакше нанесли іміджеві втрати, в очах того ж Канцлера ФРН Олафа Шольца.

Отже, воєнно-політичний авторитет і головне довіра до України була повернута. Після чого, 12 країн світу заявляють про свою готовність долучитись у формуванні двох танкових бригад (данні “ABC News”). Пізніше до них долучиться і сама Німеччина.

 

Довідково . Окрім Польщі та Фінляндії, це Іспанія, Нідерланди та Данія. Інші учасники ще публічно не розкрилися.

Інформаційно . “The New York Times”: Пентагон у шість разів збільшить виробництво 155-мм снарядів для України.

 

Додатковим важливим чинником всієї цієї західної оборонної конструкції є те, що Берлін і Париж на тлі вищезазначеного вирішили перезавантажити свої напружені відносини. (“POLITICO Europe”) Нагадаємо, що підґрунтям для такого напруження стало питання: “хто буде відповідати за оборону Європи”, яке посилилось після поїздки Макрона до Байдена.

Опісля Шольц, буде декілька разів намагатися перебрати ініціативу на себе але без успіху. І до сьогодні це виражалось у грі Берліна: “не надавати танки Україні, адже ініціатором ідеї передати танки був Париж. Надати танки Україні, для Німеччини, означає визнати лідерство Франції в Європі.

Тож, опублікована авторитетним американським виданням стаття про особистий титульний вчинок генерала Валерія Залужного на додачу до вже вищесказаного також показує, що Вашингтону ця “мишина ворожнеча” не до смаку і сильно гірчить, вказуючи при цьому на появу нових воєнно-політичних лідерів глобальноєвропейського масштабу.

 

Цікаво, що такий американський акцент чітко вловила тонко чутлива до таких змін Швейцарія, яка раптово вирішила припинити блокувати постачання озброєнь Україні та дозволити європейським країнам передавати Києву зброю швейцарського виробництва.

Те що, Вашингтон вже нервує від таких дрібних політичних непорозумінь показує друге американське видання “The Washington Post”, яке розмірковує над питанням: “якщо Туреччина заблокує вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, чи відштовхне НАТО Туреччину?”

У підсумку світові оглядачі приходять до далеко недвозначного висновку, далі цитата: “Туреччина — єдина з усіх членів — уповільнює цей життєво важливий шанс залучити Стокгольм і Гельсінкі. Настав час припинити ці намагання встановити односторонні завади і просто сказати “так”.”

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

В цей час, в “кремлі” відреагували на вчорашню погрозливу комунікацію з боку “пригожина”, в бік “кремля” і особисто “путіна”, коли “пригожин” через свій філіал, так званий фонд “русь що сидить” дав зрозуміти, що має власну і головне неконтрольовану “кремлем” армію зеків, яку він може обернути проти кремлівської системи.

 

Довідково. Натхненний “пригожин” пропонує секретити і минуле зеків, яких він набирає для “СВО”.

 

Припускаємо, що такий пригожинскький посил вжахнув “путіна”, адже він не забарився з відповіддю, вустами “пескова” зазначивши, що “кремль” не виключає, що Київ може вчинити замах на “пригожина”.

І на тлі всього цього , американська телекомпанія “CNN” повідомляє, що фільм “Навальний” номінований Голівудом на “Оскар” у категорії “найкращий документальний фільм”.

 

Довідково . Оголосивши “ПВК Вагнер” терористами США змусили “пригожина” діяти поспішно і неадекватно, а номінація фільму на початку передвиборчої президентської гонки – це потужна провокація проти “путіна”.

 

Отже, перед нами розгорнулась неймовірно яскрава і професійна наративна гра з боку Вашингтону щодо поглиблення “кремлівського розколу” до рівня відкриття майже “другого фронту проти агресора”.

 

ІІІ. Щодо внутрішньо-політичної обстановки.

Тим часом, масові відставки в українському керівництві торкаються як цивільно-адміністративних, так і оборонно-військових структур.

 

Довідково . На засіданні Кабінету міністрів України 24 січня прийнято низку кадрових рішень. З посад заступників міністрів звільнено: Шаповалова (Міноборони); Лукерю та Негоду (Мінрозвитку громад); Музиченка (Мінсоц.)

Підтримано проекти указів Президента України про звільнення: Резніченка – Дніпропетровська ОВА; Старуха – Запорізька ОВА; Кулебу – Київська ОВА; Живицького – Сумська ОВА; Янушевича – Херсонська ОВА.

 

Слід відмітити, що попередня перша хвиля кадрових змін була пов’язана з повною трансформацією Служби Безпеки України, яка мала обмежити російський вплив на українські спецслужби. Нова хвиля, яка зараз проходить, також проходить під прапором безпеки в галузі розвідки, державного управління та корупції.

 

Довідково . У Верховну Раду України внесли законопроект про прозорість оборонних закупівель після скандалу з цінами на продукти для армії.

 

В цьому контексті слід нагадати, що “кремль” наразі готується до другої спроби “лютого 2022”, тому мобілізує всі ресурси – військові та людські – для нових спроб просування на фронті. В той час, як за звітами Інституту вивчення війни, “росія” навіть готується змінювати тактику.

Це можливо відбуватиметься до мобілізації, тому розпочатий період Захід називає переломним у війні. По суті, зараз – після довгого кріостазу фронту – точаться битви за ініціативу. Той, хто домінуватиме в ініціативі перед новою хвилею мобілізації – той матиме колосальну перевагу після неї.

Ми всі бачимо, як Вашингтон лобіює найбільші військові пакети, при цьому США тиснуть і на своїх партнерів, щоб ті надали необхідне озброєння. Тож, відставки потрібні Україні для більшої внутрішньої та зовнішньої стабільності. Необхідно як припинити боротьбу центрів впливу в Україні, так і виставити із системи тих, хто не користується довірою західних партнерів. Більш того, саме з цього моменту розпочалась комунікація щодо надання Україні літаків.

 

Довідково . 1. Тема літаків зрушила з “мертвої точки” – МЗС України. 2. Поставки західних літаків дозволять суттєво змінити перебіг бойових дій, – речник КПС Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат.

 

Отже, м ожемо зауважити, що масові “звільнення” розпочалися саме після таємного візиту Глави ЦРУ США Бернса до України, в рамках якого той детально попередив військове керівництво щодо подальших планів “москви”.

Зі свого боку ми зазначимо, що зараз у “росії” залишився, за великим рахунком, останній реальний аргумент – “масована піхота”. Саме на це й орієнтована сучасна допомога Заходу: дати стільки броні та стільки снарядів, щоб за допомогою цих інструментів можна було б нівелювати тактику жукова.

 

Висновок.

Збройні Сили України сприяли набуттю світом важливого життєвого досвіду щодо переосмислення своїх же базово-ідейних та політичних систем, повернувши при цьому довіру до України, яка була підірвана чередою корупційних скандалів.

Перегляди:428
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”