Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Однією з найактуальніших проблем на сучасному етапі розвитку світової турбулентності, що утворилась через протистояння автократій проти демократій залишається актуалізація геополітичного знання для українців.

Важливість цього напрямку увиразнюється принаймні двома основними причинами. По-перше, така актуалізація сприяє глибокому розумінню та прогнозуванню світових політичних та культурних процесів. По-друге, вона допомагає виробленню адекватного погляду на місце та роль України в новітніх (і не лише) культурно-історичних обставинах глобальної воєнної політики. І в своїй сумі це убезпечить потрапляння в інформаційно-політичні пастки, які історично розставлені “кремлем” зокрема в структурі (в каркасі) української державності.

Так, весь минулий тиждень пройшов під знаком обговорення обсягів та формату постачання озброєнь Україні. Ми писали про те, але це питання гучно перекочується на поточний тиждень, і причиною цьому є ті самі кремлівські інформаційно-політичні пастки, про які ми зазначали раніше.

 

Заява МЗС України про надання танків “Leopard”: “Ми знаходимося на фінальній стадії”.

 

Разом з тим, слід відмітити, що кейс “Leopard” в значущій мірі є дуже показовим з погляду оцінки сучасної комунікативної єдності країн Заходу, але й який показав, що не всі чинники були враховані, якщо до Києва наприкінці минулого тижня таємно прибував особисто Директор ЦРУ США Вільям Бернс, а після нього Борис Джонсон.

При цьому, за повідомленнями від “СNN” для Бернса в пріоритеті завдань сьогодні зовсім інший кейс – “ядерна угода: ІзраїльІран”. Тож приїзд американського чиновника такого високого рівня як Бернс, в такий здавалось, більш-менш зрозумілий порядок денний, коли західна антипутінська коаліція єдина і працює в єдиному пориві так як треба для України, свідчить про глибину тих самих кремлівських пасток, які можна обходити тільки через актуалізацію геополітичного знання.

Ба більш того, ці ж знання, вже після перемоги  над російський ворогом, допомагали б формуванню відповідними державними структурами ефективних зовнішньополітичних векторів подальшого розвитку української нації в новій системі координат вже нового світового порядку.

Однак, повертаючись до кейсу “ядерна угода”, “ CNN” додатково повідомляє, що Ізраїль та США розпочали найбільші в історії спільні військові навчання, які, як вважається Главою ЦРУ, мають стати важливим сигналом для Ірану. При цьому окремо зазначаючи, що навчання планувались максимально приховано від іранського режиму.

 

Довідково. Повідомляється, що у маневрах із бойовими стрільбами візьмуть участь 100 американських літаків, включаючи винищувачі, бомбардувальники та літаки-заправники, а авіаносна група з авіаносцем “George HW Bush”. З боку Ізраїлю буде задіяно 42 літаки.

 

Враховуючи сучасний етап світового протистояння, ми можемо впевнено сказати, що ці спільні військові навчання ІзраїльСША направлені проти іранських ядерних об’єктів, які означитимуть як мінімум повномасштабну повітряну та морську операції – на випадок, якщо потрібно буде припинити отримання Тегераном ядерної зброї.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, колективний Захід, на противагу українському суспільству демонструє, що він вже вивчив тактику “кремля” щодо впровадження своїх агентів впливу для реалізації інформаційно-пропагандистських операцій.

Яскравим таким прикладом є Норвегія, до якої нещодавно ‘кремлем” було “відряджено” “вагнерівця” на прізвище Медведєв, який за легендою нібито прозрів від російської війни в Україні, втік і попросив політичного захисту з готовністю свідчити проти “пригожина”. Але норвежці заявили, що не збираються плодити у себе російську агентуру: військового злочинця визначили до депортаційного табору і вже готують його відправлення до “росії”. Непослідовність в цій ситуації в тому, що саме “пригожинскі” телеграмканали (лідер групи – ТГ-канал “Гулагу.нет”, автор так званий російський правозахисник Володимир Осечкін) почали вищати що Норвегія працює на “кремль”, адже по поверненню до “росії” “пригожин” докінчить Медведєва своєю всім відомою “кувалдою”, посилаючись при цьому на права людини.

 

Довідково . “The New York Times”: “За розсилкою бомб поштою в Іспанії в 2022 році стоїть російська військова розвідка, яка використовувала ультраправі угруповання”.

 

Отже, як ми бачимо російські окупанти, які ніколи не дотримуються правил, конвенцій, законів та угод, вимагають до себе ставлення як до людей, відразу згадуючи права людини та Женевську конвенцію.

Тим часом, Інститут вивчення війни повідомляє, що після провальних спроб окупувати Бахмут зірка над “пригожиним” почала гаснути. Крім того, аналітики інституту вважають, що в момент свого підйому “пригожин” вирішив, що він може кинути виклик “герасимову” та “шойгу” за першість, однак надії пішли прахом.

Разом з тим, зі свого боку ми зауважимо, що в цьому контексті не враховано китайський фактор, а також майбутній розвиток подій навколо нової мобілізації та жорстким підвішуванням “герасимова” з боку “путіна” до весни захопити Луганськ та Донецьк у межах областей.

Цілком очевидно, що спроба захоплення Луганська та Донецька у межах областей провалиться без нової мобілізації, яку ‘кремль” навряд чи встигне якісно провести, щоб до весни вже захопити визначені території. Тож, саме цим програшем і скористається “пригожин”.

Певним підтвердженням цього, є опублікована так звана статистика від фонду “русь, що сидить” (спонсор Собчак, яка сьогодні виставила фото з Осечкіним), де зазначається, що до ПВК “Вагнер” було завербовано близько 50 тис. зеків але при цьому воюють лише 10 тис. Фонд також заявляє, що інші – убиті, поранені, у полоні або дезертирували зі зброєю в руках, і що таку статистику “путіну” “пригожин” показувати не може, особливо, це стосується тих, хто втік до “росії” зі зброєю в руках (в заяві акцент саме на цьому).

Тож, саме це і є тим самим підтвердженням, особливо враховуючи те, що цей фонд під назвою “русь, що сидить” є інформаційним партнером вищевказаного правозахисника Осечкіна, який є фаворитом серед власників пригожинських телеграм-каналів “Гулагу.нет”.

Іншими словами, “пригожин” дає зрозуміти “кремлю”, що при нагоді готовий розвернути свою армію зеків проти нього. Тож ймовірною такою нагодою стане той самий весняний військовий провал “шойгу-герасимова’.

 

ІІІ. Щодо внутрішньо -політичної обстановки.

Тим часом, Президент України, коментуючи корупційні скандали в окремих відомствах анонсував, що поточний тиждень буде часом відповідних рішень з його боку. Зазначаючи при цьому, що заборонив чиновникам виїжджати за кордон, та ввів ряд санкцій проти “кремлівського духовенства” в Україні і провів кадрові чищення.

 

Висновок.

  1. Глибока українська травма, що була нанесена жорстким колоніальним минулим досі жорстко обмежує колективну свідомість українського суспільства в тому, щоб розмірковувати ширшими категоріями ніж: “моя хата скраю”.
  2. Колективний Захід угледівши це підштовхує українців розглядати геополітику через призму свого національного буття але у глобально-просторовому вимірі. Щоб нарешті позбутись, вже на ментальному рівні, кремлівських кайданів і фізично вчинити так, як сьогодні чинять норвежці, наприклад, закрити доступ до свого інформаційного поля, “кремлівським лібералам”, на кшталт Гудкова, який є партнером Осечкіна, а той в свою чергу “пригожина”.
Перегляди:1,943
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”