Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Вимушені визнати, що у міжнародній системі координат, поточний тиждень закінчується на піку хвилі негативних показників. Так, на додачу до ганебної поїздки Канцлера Німеччини до китайського диктатора додались ще й результати парламентських виборів в Ізраїлі де перемогла команда Нетаньяху.

Сам Нетаньяху відданий прихильник Трампа та республіканців, друг “путіна”, і під час передвиборчої кампанії відкрито висловлювався проти поставок зброї Україні та проти угоди з Ліваном про розподіл морського кордону, яка дозволить видобувати газ.

З наступного тижня вже розпочнеться формування коаліції та розподіл міністерських портфелів. При цьому: 64 місця в коаліції з Нетаньяху серед яких 32 місця ультраправі під керівництвом Бена Гвіра і Смотріча, партія “Релігійний сіонізм”, яка отримала безпрецедентні 14 місць.

Звертаємо вашу увагу, на те що лідер ультраправої партії Ізраїлю Бен Гвір в минулому член організації, яка була визнана США терористичною. В той час, як Смотріч з 2014 року стояв на позиціях “кремля” і своєї думки не змінював.

 

Довідково. Сьогодні партнери Нетаньяху по коаліції виступають за окупацію Західного берега, необмежений час для молитви євреїв на Храмовій горі, смертну кару (посилаючись при цьому на нещодавню кремлівську ініціативу повернути смертну кару в “росії”), скасування кримінальної відповідальності за корупційне порушення, по якому судять Нетаньяху.

 

Отже, жодної лівої, поміркованої або центристської сили в коаліції немає та не планується бути, бо кожна зі сторін виключила будь-яку можливість для об’єднання під час виборів.

Саме тому, як для американо – та арабо-ізраїльських відносин, так і для відносин з Україною, зазначений розклад політичних сил виглядає дуже нерайдужним. В тому числі і для самих ізраїльтян, серед яких розкол між прихильниками Нетаньяху та прибічниками більш демократичних методів правління, виступаючих за налагоджування відносин з арабами схоже лише збільшуватиметься.

І ще б вчора, до оголошення цих результатів виборів, ми могли б це розцінити, як негативний чинник, оскільки він вже до весни 2023 року приведе до проведення вже шостих парламентських виборів починаючи з 2019 року.

Але сьогодні – це стає важелем впливу для Вашингтона, щоб тримати цю, без перебільшення, антиукраїнську коаліцію під головуванням Натаньяху, на короткому повідку.

Разом з тим, в “кремлі” сьогодні є привід для радощів, бо якщо інстинкт до самозбереження підведе, нестабільність в регіоні країн Близького Сходу та підрив підтримки Ізраїлю з боку західних демократій – саме те, що потрібно сьогодні “путіну” та його партнеру іранському релігійному лідеру Хамінеї.

Тим часом, Іранська революція почала брати на озброєння символи Ісламської революції: “Батьки підтримують дітей”, вибиваючи всі ідеологічні підґрунтя, що запровадив до цього прокремлівський Хаменеї. Похорони та церемонії вшанування викликали ще більшу протестну активність, коли користувачі соціальних мереж почали називати вбитих протестувальників мучениками нової іранської революції.

Варто зазначити, що іранський режим привчив іранців використовувати революційні фрази та націоналістичні образи, ідеї та вшановувати мучеників протягом понад чотирьох десятиліть.

Саме тому, зростаючі зусилля протестувальників повернути ідеї революції, іранського націоналізму та світського мучеництва від режиму для власного руху є дуже помітним переломом.

Отже, якщо протестувальникам вдасться впровадити ці наративи для власного руху, тоді вони зможуть створити значний і стійкий імпульс для своїх подальших зусиль.

Тим часом, торкаючись вже системи соціальних мереж вкотре вимушені казати про Твітер, з якого почали масово втікати світові рекламодавці, після того як Ілон Маск почав все більше проявляти свою ультраправу позицію, що звичайно не може не тішити.

Це означає, що стратегія Байдена зібрати навколо себе всіх світових бізнесгравців почала давати свої плоди, в результаті чого, сучасні неофашисти отримують удари і не всі здатні після цього втриматись.

Яскравим таким прикладом є прихильниця “путіна” Ле Пен, яка втратила посаду лідера “Французької ультраправої партії”, після того, як їй не вдалося похитнути

позиції Макрона, який не просто втримався, а навпаки укріпився і оголосив про мобілізацію Франції задля допомоги Україні.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, у Варшаві таки відбувся так званий зліт, так званої російської влади в екзилі в складі колишніх депутатів під головуванням Пономарьова, та гебешників на кшталт Фейгіна. Хто їх вигнав з “росії” – не відомо. Хто їх обирав, окрім їхньої ютюбної публіки – теж не відомо. Але вони без сорому претендують на владу над усіма російськими кріпаками і звертаються до Європи та США, щоб їх почули і прийняли.

В попередніх інформаційних матеріалах ми більш ширше вже описували завдання цієї групи і продовжуємо стверджувати, що це кремлівський проєкт, якому ніхто не повірив, а отже цей зліт був першим і останнім.

Тим часом, Пентагон заявив, що вже володіє всіма достовірними даними про те, що Пхеньян таємно постачає “росії” артилерійські снаряди для війни в Україні, в той час як в Ірані після викриття їхньої відвертої брехні щодо дронів, все таки підтвердили постачання своїх безпілотників до “росії”.

В рамках зазначеного вкотре звертаємо свою увагу на зручну позицію КНР: “пекін” фінансує режими в Ірані, Північній Кореї та “росії”, останні дестабілізують ситуацію, і кожен в своєму регіоні.

При цьому, коли “пекіну” на засіданнях РадБезу ООН ставлять питання про припинення фінансування та підтримки режимів, “пекін” розповідає про баланс сил, “гегемоніюСША та войовничу риторику холодної війни Заходу.

В двосторонніх же комунікаціях, “пекін” завжди готовий надати послуги безпеки країнам в регіоні, приборкавши агресію своїх утриманців. Звичайно, в обмін на зменшення співпраці з Заходом та посилення взаємодії з “пекіном”.

Для прикладу, саме китайські банки відмивають гроші режиму Кім Чен Іна, але США тривалий час за різних президентів утримувалися від накладення санкцій на них.

При цьому слід зазначити, що Вашингтон розглядає питання накладення санкцій у випадку прямої допомоги “пекіном” “росії”, але щодо КНДР – питання досі не на столі.

Саме тому, ми вважаємо, що після цієї заяви Пентагону щодо надання військової допомоги “росії” з боку Пхеньяну, Білий Дім нарешті відкриє справу щодо КНДР.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

В Україні тим часом налагодили своє виробництво артилерійських снарядів калібром 122-мм та 152-мм.

 

Висновок.

  1. Поточний тиждень був інформаційно насиченим і у форматі світових процесів нагадував математичний маятник, який весь цей час був у нестійкому положенні. Коли навіть зараз важко визначити на якому він боці: на боці демократій чи автократій.
  2. Суперечка європейських демократій, що має первинні ознаки політичної кризи, невивчені уроки Німеччини, уроки та іспити іранської революції вже для України, італійський євроскептицізм, парламентські вибори в Ізраїлі.
  3. І в той же час, постійні кремлівські поразки від “брудної бомби” до “зернової угоди”, не стабільність у відносинах вісі зла, велика перемога демократії в Бразилії, та погляд Саудівської Аравії у бік Вашингтона і звичайно проявлене лідерство Макрона.
  4. Причиною зазначеної світової невизначеності є передвиборчій процес до Конгресу США.
Перегляди:362
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”