Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Сучасна комплексна реактивна воєнно-оборонна політика Заходу проти занепадаючої але антагоністичної “росії” з кожним днем набирає обертів. Тож станом на 20 лютого, у день напередодні виступу кремлівського диктатора зі своєю промовою присвяченої до “річниці своєї агресії”, cвітові політикотворці вже не керуються жодними припущеннями, що “росія” колись зможе (бодай теоретично) змінитись на конструктивну державу, навіть через економічну необхідність. Ні, не зможе!

Саме тому, Захід продовжує наполегливо впроваджувати свою стратегію щодо обмеження зовнішньої агресії “москви”, обрізаючи для неї всі можливі джерела для свого підживлення.

 

Довідково . Нові антиросійські санкції США будуть направлені проти енергетичного сектору і звичайно ВПК — “Bloomberg”.

 

Тим часом, воєнно-політична обстановка в наративно-інформаційному форматі на сьогодні виглядає наступним чином: 1. Пекін заявив про свій “мирний план” для “росії” та України. 2. Українські союзники однією рукою попереджають КНР про наслідки постачання “москві” зброї, іншою – пом’якшують риторику про: “як має виглядати перемога”, щоб не грати в російсько-китайський наратив: “США хочуть воювати до останнього українця”.

 

Довідково. США бачать ознаки того, що Китай “підбирається до межі” передачі “росії” летальної військової допомоги, – “CNN”.

 

  1. Україна утримує фронт та проявляє досвідченість в інформаційному протистоянні, як от, не ведеться на ворожий наратив: “нас зливають”.

 

Для врахування. Українські ЗМІ почали активно розповсюджувати слова Пекіну про “повагу до суверенітету”. Проросійські “консерви” в Україні при цьому кричать про зраду, і як українців зливають їхні партнери.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Окремо торкаючись теми, що озвучило “CNN” (з посиланням на високопосадовців США) щодо Китаю який “підбирається до тієї межі” щоб передати “росії” летальну зброю, ми лише зазначимо, що у в матеріалі “CNN” дуже важливо звернути увагу на ремарку “without being caughtне будучи спійманим”. Тобто для Китаю важливо, щоб його не “спіймали на гарячому”, щоб не повторити сумну долю Ірану під час постачання ним озброєння “росії” – санкції. Оскільки в Китаї вже чітко зрозуміли, що Захід вміло наловчився використовувати санкційний механізм впливу.

І важливість цієї ситуації для Пекіна може бути навіть вищою, аніж для Тегерана, адже Іран, як би там не було, не претендує як Китай на світове панування, і не вдає з себе лідера клубу автократій провокуючи світову турбулентність такого розмаху як сьогодні.

Разом з тим, ми припускаємо, що можливо Пекін дійсно промацує ґрунт щодо прихованих поставок озброєнь “росії”, однак США посилають жорсткий сигнал, у тому числі через публічні заяви та ЗМІ – “навіть не намагайтеся, ми все бачимо”.

Таким чином, якщо досі Заходу вдавалося знаходити дипломатичні важелі, щоб утримати Іран від поставок “росії” балістичних ракет, то, ймовірно, для Китаю відповідні важелі також вже відпрацьовані.

Тим часом, інформаційний партнер телекомпанії “CNN” – канал “BBC” запустив телевізійний проєкт про російську експансію впродовж її історії. І ось, що в цьому проекті важливо саме для України: історію “росії” там розпочато від 1340 року. Що це означає?

В першу чергу те, що канал “BBC” почав цілеспрямовано формувати світогляд (те, що сьогодні до речі досі не роблять українські ЗМІ) у своїх багатомільйонних глядачів на всіх континентах планети, що “росія” насправді не “росія”, а московія, яка являється одним з уламків Монгольської імперії.

По-друге, що історія московії, історія Русі-України, історія Великого князівства Литовського та історія Новогородської та Псковської республік це історії зовсім різних держав. І по-трете, цивілізований світ ось таким чином, змушує нас українців окремо зануритись в свою історію російсько-українських відносин, та розгледіти там, що ми українці ще жодного разу не вигравали війни з росіянами. Так, Острозький знищив найкращу кінноту під Оршею, Сагайдачний спалив частину “москви”, Виговський під Конотопом змусив московітів тікати. Але це – окремі битви, а війни з тих, чи інших причин ми програвали.

Тобто, в світовому інформаційному просторі розпочалась інформаційна кампанія, яка направлена на: (1) усвідомлення світовою спільнотою, що “росія”, себто – московія – це частина Азії, і що новий світовий порядок, який сьогодні утворюється буде нести в собі дані, що кордон Європи тепер проходить по східному кордону України; (2) підготовку колективної свідомості переможців у самих українців, адже свідомість переможця поки, на жаль, не притаманна нашому суспільству, адже переможець – це в першу чергу відповідальність за свою державність і за свій політичний вибір; – це лідерство; – це прагматичність.

Таким чином, через рік своєї так званої “спецоперації” “путін” не тільки не завоював Україну, він ще й зробив так, що в сприйнятті світу “росія” стала не нащадком колись великої і славетної держави Київська Русь (головний кремлівський міф). Вона стала для всього світу уламком орди. Також це є свідченням вірності наших висновків, що Захід більше не вірить у конструктивність російської державності, втім вірить у концепцію Великої України.

 

Для врахування. За даними від “Politico” стало відомо, що Адміністрація Байдена пропонує українській владі закріпити свої досягнення на фронті і, завдати власного контрудару.

 

Тим часом, МЗС Китаю повідомляє, що Пекіну успішно вдається подолати пандемію коронавірусу, тож Китай виявляє готовність до відновлення своїх контактів у всьому світі. Тобто, як ми бачимо Китай таки шукає комунікації з цивілізованим світом, що є свідченням того, що Пекін таки змінює свій порядок денний по відношенню до демократій, принаймні епізодично.

 

Довідково. ГУР МО України: ““росія” може посилити ядерний шантаж, з метою зірвати візит Байдена до Європи та послабити міжнародну підтримку України.

 

На тлі цього, у “кремлі” розпочинають навчання ядерних сил. Численні експерти зазначать, що ці дії направлені, щоб зірвати візит Байдена до Європи. Водночас, ми вважаємо що це лише примітивна кремлівська помста за “московію на каналі “BBC””, так би мовити, за те, що скинули маски.

І те, що маски повільно опадають, є рішення “кадирова” створити свою власну ПВК на кшталт пригожинсьої. Адже, нам відомо, що кадиров вже має свою особисту армію, тож нащо йому ще? Адже поява другоїармії” викличе ревнощі у першої.

Відповідь проста: у внутрішньому протистоянні “пригожина” з “кремлем”, “кадиров” обирає сторону “пригожина”, але поки не публічно. Однак цілком зрозуміло, що друге кадирівське ПВК піде на оновлення ПВК “пригожина”.

 

Для врахування. У Мюнхені розпочалися переговори між Президентом Азербайджану та Прем’єр-міністром Вірменії за участю Держсекретаря США. Цебто “путін” більше не впливає на Кавказ.

Отже, спроби “кремля” відвернути увагу світу від своїх внутрішніх проблем матимуть в майбутньому свої окремі безпекові наслідки для сусідніх європейських країн, де дует “кадиров”-“пригожин” впевнено набирає вагу, щоб претендувати стати тим самим першим тригером з подальшого розшматування російської державності.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників

Тим часом, Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак, на додачу до вчорашніх заяв щодо надання Україні зброї більшої дальності, ще більше піднімає ставки заявляючи, що країни НАТО вже до липня 2023 року мають надати Україні нові і головне чіткі гарантії безпеки (“Bloomberg”), окремо зауважуючи на ще більшому постачанні Україні озброєння і боєприпасів.

Після чого, Брюссель у відповідь на заклик Великобританії поспішить зазначити, що ЄС збирається ввести в дію програму зі спільних закупівель артилерійських снарядів для України, що дозволить набагато легше координувати замовлення, ніж поточна практика закупівель.

 

Довідково. Імовірність передачі США винищувачів F-16 Україні поступово зростає, — Конгрес США

 

Отже, ми вкотре маємо можливість спостерігати за процесом фактично живої оперативності та світової комунікації, яка повністю нівелює сьогоднішнє намагання “кремля” придержати у свідомості українців негативну програму своєї непотрібності, ані собі, ані світу, що є підґрунтям для існування колективної свідомості того, хто постійно програє.

 

Висновок.

  1. Напередодні “річного виступу” кремлівського диктатора зазначаємо: хоч “путін” і прийшов до влади, з метою запобігти розпаду “росії”, його можуть запам’ятати як того, хто призвів її до краху, оскільки криза довіри до “москви” стрімко поглиблюється. (дует “пригожина-кадирова” та інші численні фактори)
  2. Велику Україну, українці історично часто соромились будувати і сьогодні це стало культурною проблемою, яку як виявляється українці не здатні поки вирішити самостійно, навіть після визнання усім світом того факту, що українське військо – це фантастичний воєнно-політичний потенціал.
Перегляди:328
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”