Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Тільки ті, хто не бояться великих невдач,
матимуть змогу досягти великого успіху.

Р. Кеннеді

nesoromУ житті відомих людей було дуже багато випадків, коли вони «падали» на шляху до своєї мети. Однак перемогти – це не означає, не впасти жодного разу, перемогти – це щоразу підніматися після падіння.

А як часто Ви піднімалися після падіння? Що робити в цій ситуації? Головне – дати раду тому, що «падіння» закономірно. І необхідне при зростанні та досягненні мети. Це так. Воно весь час супроводжуватиме нас! Залишається лише одне. Усвідомити причину «падінь», щоб їх не повторювати, «не наступати на граблі».

Щодня, рік у рік, ми завжди досягаємо якихось цілей. Навіть не знаючи і не думаючи про це. І кожну мить наполегливо на їхнє досягнення діють ті самі закономірності…

Тож якщо перед вами виникла «непереборна» перешкода, то перестаньте «битися головою об стінку», як муха об скло! І …:

Зрозумійте, що все, що з Вами відбувається – нормально. Навіть закономірно. І зрозумійте, що Ви можете впливати на ці ситуації.

Потім прийміть все те, що вже є (якщо не знаєте як – просто спробуйте прийняти. Адже це не означає «тут і зараз», але в цілому дуже вплине на частоту та нищівність Ваших «падінь» і провалів).

Почніть все спочатку. Чому б і ні? Повторюйте це знову та знову – не обов’язково на глобальному рівні. Ви можете заново почати завдання, зустріч, відносини. Адже Ви живете не в тому, що було чи буде. А в тому, що Ви хочете/робите саме зараз. Пам’ятайте: «Дорогу здолає той, хто йде».

Вчіться НЕ робити так, як робили минулого разу. Адже інакше, все те ж саме й отримаєте. Тож аналізуйте та коригуйте свої дії. Спочатку можливо, це не вийде. Згодом, Ви зможете. Знайдіть причини, чому Ви поводитеся саме так у конкретних ситуаціях і попрацюйте над цими причинами. Скористайтеся законом причини та наслідку.

Не втомлюйтеся ставити цілі та вірити в себе! Підвищуйте свою самооцінку! Ви так багато досягли вже в цьому житті. Ви той, хто може та обов’язково досягне бажаного!

Навіть тоді, коли здається, що ось «вже далі нікуди». Відпочиньте/виспіться і просто «починайте все заново». При цьому керуйтеся такими переконаннями, які, безперечно, підтримають вас у скрутну хвилину:

  1. «Кожен момент часу я вчиняю найкращим для себе чином. Завжди» (до речі, альтернатива нашого «Що робиться, те на краще» ).
  2. «Кожна людина має всі позитивні та всі негативні якості» (а характер складається з тих, які Ви найчастіше звикли виявляти).
  3. «Краще шкодувати про те, що зроблено, ніж про те, чого не зроблено!» (це більше мотивація на дії; тож коли Ви зробите – не шкодуйте про це, це в минулому – найкраще прийняти, пробачити/попросити вибачення та подякувати).

Не поспішайте здаватися! Дуже часто відбувається так, що всі наші так звані «проблеми» ховаються в наших невиправданих (ірраціональних) переконаннях про власну невдачливість і тому дозволити їх надзвичайно легко. Потрібно лише зрозуміти, що саме утримує нас від власного успіху (звичайно ми ж самі, наші переконання).

Тому позбавтеся хибних переконань. І періодично проводьте їхню «ревізію». Деколи здається, що деякі люди домагаються своєї мети з мінімальною витратою сил і емоцій, у той час, як нам доводиться вести постійну боротьбу з нескінченними проблемами та невдачами.

Нижче розглянемо найпоширеніші помилкові переконання та способи змінити їх:

“Я вже знаю все, що мені потрібно знати”. Часто буває, що саме вперті люди борються з невдачами. Це відбувається тому, що вони вважають, ніби знають усе, що треба знати. Саме ця помилка не дає людині зрозуміти, чому їй не вдається справа, яку вона виконує.

Зміна. Щоб уникнути цієї ситуації, треба усвідомити той факт, що люди завжди навчаються. Якщо щось не працює як треба, то, швидше за все, є інший спосіб вирішити це питання. Ми маємо вчитися. Кожен день.

«Я не потребую жодної допомоги. Я можу це зробити сам». Коли ми відкидаємо допомогу інших, то переважно пізнаємо все на власному гіркому досвіді. Ми всі потребуємо допомоги інших, будь-то емоційна підтримка або фактично сама допомога. Ніхто ще не подолав вершину без чужої допомоги.

Зміна. Головне тут зрозуміти, що попросити та прийняти сторонню допомогу – це нормально. Такий вчинок потребує більше сміливості, ніж заперечення проблеми. Прийняття допомоги від інших – це необхідний крок у досягненні своєї мети.

«Все завжди має бути під контролем». Якщо є щось постійне у нашому житті, то це зміни. Багато чого в цьому світі знаходиться поза нашим контролем, і прийняття цього факту відіграє найважливішу роль у подоланні життєвих перешкод. Якщо ми навчимося відпускати контроль, це дозволить нам зберігати більше спокою.

Зміна. Повторюйте собі: «Я працюватиму над тим, що можу контролювати, і прийму те, що змінити не в змозі».

“Якщо в мене не вийшло, отже, я невдаха”. Існує величезна різниця між тим, щоб зробити помилку, тим, щоб не змогти досягти поставленого результату, і тим, щоб відчувати себе невдахою. Ми можемо посилитися, але це є частиною процесу досягнення мети. Ми маємо вчитися на помилках.

Зміна. Так, ніхто не хоче зазнати невдачі, але це неминуче. Хоча навіть у цій ситуації можна знайти позитивні сторони: це урок, який Ви повинні вивчити та використати в майбутньому.

«Я мало розумний, дуже старий, недостатньо багатий… (вставте своє виправдання)». Причин, чому Ви не готові до реалізації своїх цілей, може бути багато. Визначте свої відмовки. Зрозумійте, які з тих, що обмежують переконання, стримують Вас, і усвідомте, що Ви брешете самі собі.

Зміна. Умови можуть бути неідеальними, але Ви повинні використовувати те, що у Вас є, і бути найкращим у тому, у чому можете. Припиніть виправдовуватись і дозвольте своїм переконанням ступити на Ваш бік.

 «Я ніколи не подолаю цієї проблеми». Класичний песимістичний настрій. Якщо Ви не вірите в краще, Вам ніколи не знайти мотивації. Не існує вічно існуючих проблем, якщо ми не сприймаємо свої проблеми як вічне явище.

Зміна. Ви можете зіткнутися з проблемою. Якийсь час це приноситиме Вам труднощі. Але якщо Ви розумно до її вирішення, то згодом усі проблеми зійдуть нанівець. Вони не вічні.

«Моє становище не дозволяє мені це зробити». Часто у своїх невдачах ми звинувачуємо своє довкілля. Ми розглядаємо свою роботу чи начальника як причину, через яку не можемо вирватися вперед. У своїх звинуваченнях ми можемо піти настільки далеко, що в результаті звинувачуватимемо суспільство у наших власних проблемах.

Зміна. Усвідомте, що саме Ви – режисер свого життя. Оточення ніяк не впливає на Вас та Ваші можливості. Ви можете вжити заходів і створити ті обставини, яких бажаєте. Не дозволяйте своєму зовнішньому світу визначати ваш настрій.

«Я не та людина, яка може зробити це». Легко будувати думку, на що ми здатні, посилаючись на те, що вже зробили (або не зробили) у своєму житті. Якщо Вам не вдалося щось у минулому, легко припустити, що Ви не зможете це зробити і в майбутньому. Але факт у тому, що Ваше минуле – це практика, і тільки з нею ми можемо зробити будь-що.

Зміна. Ви повинні відпустити минуле. Якщо ви не досягли своєї мети, це ще не означає, що у вас це ніколи не вийде. Минуле вже в минулому, і Ви повинні вжити необхідних заходів, щоб використовувати його як інструмент формування своїх навичок та талантів.

«Я погано впораюся зі стресом». Ми всі можемо навчитися долати наш стрес. Якщо бути відвертим, то чим більше стресу ми переборюємо, тим органічніше у нас це виходить. Існує багато способів боротьби з ним, через наше мислення та поведінку, які зрештою допомагають нам створити свою власну модель стресостійкості.

Зміна. Прийміть той факт, що стрес є нормальним та здоровим фактором доти, доки ми вчимося справлятися з ним. Стрес існує для того, щоб повідомити нас про наші потреби. Слухайте його та знайдіть свій спосіб справлятися з ним. Постарайтеся змінити ставлення до того, що відбувається.

 “Що інші подумають про мене?”. Дбати про чужу думку – це частина людського досвіду. Ми зазвичай хочемо, щоб люди схвалювали те, що ми робимо. Але це так само і пастка, тому що часто тільки так ми віримо в успіх та благополуччя нашої ідеї – тільки якщо її схвалять.

Зміна. Зрозумійте, що інші люди в першу чергу турбуються про себе, ніж про вас. Вам же потрібно зосереджуватись лише на тому, як Ви оцінюєте свої прагнення. Дотримуйтесь своєї правди, незважаючи на спростування з боку інших.

Почніть звертати увагу на спосіб свого мислення. Зверніть увагу на помилкову ідею про власну невдачливість і почніть її переосмислювати. Тільки так Ви зможете керувати своїми невдачами та перешкодами, і тим самим досягнете своїх цілей із максимальним задоволенням.

І останнє «Життя дуже складне для успіху». Такий погляд життя не дозволяє людині рухатися вперед, досягати успіху, бути щасливою. Він обмежує її можливості. І дозволяє лише скаржитися. Так, можливо, ми помиляємося в такій оцінці. Насправді не все так трагічно та песимістично. Подивимося життя кілька з іншого боку. Адже все у «наших руках». І тому нижче розглянемо поради, які допоможуть вам ставитись до свого життя простіше.

Зміна. Навчіться відпускати. Відпускаючи, Ви звільняєте шлях для чогось кращого. Ви не отримаєте те, чого заслуговуєте, якщо занадто прив’язані до чогось. Іноді Ви повинні бути готові відпустити життя, яке планували прожити, щоб Ви могли насолоджуватися життям, яке саме на Вас чекає.

Не пускайте життя на самоплив. Все ваше життя вело вас до цього моменту. Подумайте про це. Кожна подія, через яку Ви пройшли, кожен зліт, кожне падіння і весь простір між ними призвела вас до цього моменту. І він безцінний. Цей момент і є Вашим «життям». Не пропустіть його.

Не звертайте уваги на чужу думку. Це одна з найбільших свобод: уміння ігнорувати чужу думку. Найкраще, що Ви можете зробити – це слідувати своєму серцю. Ризикніть. Нічого страшного не станеться, якщо Ви спробуєте. Не давайте іншим переконати Вас, що Ваші мрії надто великі. Це не так.

Зосередьтеся на продуктивності, не будучи зайнятим. Не просто досягайте своєї мети. Досягніть правильних цілей. Результати завжди важливіші, ніж час, необхідний їх досягнення. Зупиніться та запитайте себе: чи варті Ваші зусилля того, чого Ви прагнете? Чи прийдете Ви до своєї мети? Не ув’язніть у випадковій роботі: навіть те, що здається терміновим, часто не є таким важливим.

Шукайте позитивні сторони у кожній складній ситуації. Коли все навколо стає важким для сприйняття, і Ви відчуваєте пригніченість, зробіть кілька глибоких вдихів та пошукайте позитивні сторони. Нагадайте собі, що ці важкі часи можуть і зроблять Вас сильнішими. Згадуйте усі свої перемоги. Зосередьтеся на тому, що у Вас є, а не на тому, чого Ви ще не зробили.

Нехай усе буде менш досконалим. Посміхайтеся при кожній нагоді. Не тому, що життя просте, ідеальне або просто таке, яке Ви хочете, а тому, що Ви обираєте бути щасливим і вдячним за все хороше, що маєте, і за всі проблеми, які оминули Вас. Ви повинні прийняти той факт, що життя не є досконалим, люди не ідеальні, і що навіть Ви не доларова купюра. І це нормально. Життя нагороджує не тих, хто 100% ідеальний, а тих, хто всупереч усьому робить великі справи. Ви також зможете їх зробити! Наважуйтесь! Ви переможете!

Адже Ви дуже хочете змінити своє життя та здійснити свої мрії.

Однак у Вашому житті є щось, чого Ви боїтеся. І цей страх відокремлює Вас від Вашого бажання та кращого життя.

Так, завжди буває у житті! У цьому Ви не самотні! Таким чином, життя перевіряє людину, чи готова вона по-справжньому або її влаштовує все, як є. Всесвіт не чує слова. Він «бачить» вчинки людини. На чаші терезів: бажання і страх. У звичайних людей майже завжди перемагає страх. Вони перші кричать, що хочуть краще життя, але, коли доходить до справ, вони перші капітулюють.

Але ми віримо, що Ви інший! Ми віримо, що Ви можете знайти своє бажання!

І ми чудово знаємо, як це, коли страшно, але ми також знаємо, що коли Ви вирішили та зробили крок, стає вже не так страшно, а потім ще й ще крок і страх взагалі зникає.

Згадайте парашутиста-початківця.  Найстрашніший для нього момент, це стояти біля відчинених дверей літака і рахувати 5… 4… 3… 2… 1… Пішов!!!

Однак, коли парашютист опиняється у повітрі, страху вже немає! Він «вимикається». У житті теж саме!

Найголовніше – це стрибнути і страх пропаде. Ви чудово знаєте, що стрибати потрібно! Бо тільки так здійсниться Ваша мрія.

Торгуватися з життям та випрошувати свою мрію, нічого не зробивши, не приведе до результату.

І ми сподіваємось, що Ви цього не робите! Тому, зберіться!

Зробите це і  за будь-якого результату Ви будете переможцем і Ваше життя піде вгору. Не зробите – за будь-якого результату Ви вважаєте себе невдахою.

Шлях до перемоги лише один – робити!

І ми віримо, що ви переможець! Подивіться на свою мрію! І «стрибайте»!

Пам’ятайте, що найстрашніший момент на самому початку. Потім все просто! У вас все вийде! Прийміть рішення зробити все для своєї мрії та сміливо, незважаючи на можливі падіння, йдіть уперед! Пам’ятайте слова всесвітньо відомого Уїнстона Черчіля: «Ніколи не здавайтеся! Ніколи не здавайтеся! Ніколи не здавайтеся!»

Перегляди:30
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”