Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Наразі вся увага європейської спільноти прикута до Балтійського моря. Де відразу відбулись дві події: перша, відкриття нового газопроводу для норвезького газу в Європу; друга, екологічна катастрофа внаслідок враження підводних трубопроводів Nord Stream” (“ПП-1” та “ПП-2”), що призвели до величезних витоків газу.

 

Довідково . “The New York Times: Німеччина розслідує витоки в газопроводах “Північний потік” із “росії”.POLITICO Europe”: Вкрай малоймовірно, що витоки на двох різних трубопроводах сталися одночасно.

Інформаційно . Після того, як ЄС запровадив економічні санкції проти “росії”, “кремль” у відповідь відмовився поставляти газ, загрожуючи Європі енергопостачанню напередодні зими. Наразі, жоден з газопроводів, “Північний потік 1 і 2”, не був активним, але обидва були заповнені природним газом.

 

Проаналізувавши інформаційний простір навколо цих подій ми звернули свою увагу на те, що:

  1. Одночасні витоки на двох різних трубопроводах сталися в символічний день та в символічному місці, а саме в день запуску нового газопроводу між Норвегією — нині найбільшим постачальником газу в Європі — та Польщею. При цьому, витік газу на “ПП-2” був дуже близький до нового газопроводу “Baltic Pipe”, яка вперше транспортуватиме норвезький газ до Польщі.
  2. Відразу зросли ціни на газ. Незважаючи на те, що ні “ПП-1”, “ПП-2” не постачають газ до Європи, базові європейські ціни на газ раптово зросли на 12%, що черговий раз засвідчує про нестабільність ринків та про відсутність економічних перспектив у зв’язку з війною.
  3. Нанесена значна екологічна шкода.

Довідково . Підводний витік прив’язаний до ймовірної глибини від 60 до 70 метрів. Швидкість падіння тиску (одна ніч, в той час як на заповнення пішов тиждень) говорить про ймовірність того, що це велика аварія і значні обсяги небезпечного метану вже просочилися в Балтійське море. Метан дуже легкозаймистий і має сильний ефект для глобального потепління.

  1. Поставки російського газу до Європи будь-якими трубопроводами, в тому числі через Україну, можуть скоротитися до нуля. Імовірність відновлення “ПП-1” до кінця року фактично впала з 1% до 0%.
  2. Це була диверсія. За словами представника служби безпеки Німеччини докази вказують на диверсію, а не на технічну проблему.

 

Заява ОП України (Михайла Подоляка): “Масштабний “витік газу” з ПП-1,2” – це не що інше, як спланований “росією” теракт та акт агресії проти ЄС”.

 

  1. Чим далі, тим гучніше натяки, що це “росія”. Водночас, розслідування владою Німеччини, Данії та Швеції будє складним, оскільки об’єкти знаходяться під водою Балтійського моря.

Таким чином, трубопроводи знову опинилися у центрі ширшого протистояння між “росією” та Європою і ця подія наголошує на напруженості ситуації в цій області. Це демонстрація озлобленості “кремля” і впершу чергу на Німеччину, яка націоналізувала у себе все майно “Газпрома”.

 

Довідково . “росія” методично, протягом багатьох років, на різних рівнях нарощувала коріння свого впливу у Німеччині. Ціла мережа лобістів інтересів “росії” у різних німецьких структурах робить менш дивним те, як Берлін так глибоко застряг у енергозалежності від “кремля”.

 

Додатково це також вказує на те, що ображена “росія” показує свої здібності виводити з ладу трубопроводи, як шантаж, що наступного разу випадковим образом це буде новий газопровід між Норвегією та Польщею.

 

Цілком однозначно, що це направлено на те, щоб дестабілізувати економічну ситуацію в Європі та викликати паніку перед зимою, а це в свою чергу наддасть певний фундамент для ультраправих сил проявити себе і закріпитись в майбутньому.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, за повідомленнями британської розвідки, “путін” має намір виступити перед обома палатами російського парламенту, де він планує оголосити про приєднання окупованих регіонів України до “росії”.

 

Довідково . Країни ЄС заявили про те, що запровадять нові санкції проти “росії” за проведення “референдумів”.

 

На тлі зазначеного, кремлівські союзники Угорщина та Кіпр своїм саботажам допомогли російському диктатору заблокувати рішення ЄС щодо запровадження стелі цін на нафту.

Зазначене вказує на певну консолідацію дій “кремля” та його союзників в Європі, що з новим обличчям та силою почало проявлятись після перемоги правих сил в Італії.

 

Підтвердженням зазначеного є опубліковані дані тієї ж британської розвідки, що наразі “китай” проводить інформаційну кампанію впливу в Чехії, спрямовану проти України. Інформаційна спецоперація організована як правило через фальшиві облікові записи соціальних мереж у “Facebook”, “Twitter” та “Instagram”, які критикують підтримку Прагою України у війні з “росією” та поширювали інформацію про її негативний вплив на чеську економіку.

Отже, це і ті самі консолідовані дії ворога та його союзників, які можна оцінити як доволі поспішні.

В той же час, за тиждень так званої мобілізації з “росії” виїхало понад 300 тисяч росіян. За цей же тиждень від російського паспорта відмовилося понад 150 тисяч росіян. Але другу добу всі російські ЗМІ рясніють новиною, що “путін” надав громадянство зраднику своєї країни, колишньому працівнику ЦРУ та АНБ США Сноудену.

 

І ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, Нідерланди прийняли рішення посилити підтримку України через мобілізацію в “росії” та так звані “референдуми” на захоплених територіях, і одночасно з цим до України прибули слідчі жандармерії з Франції для роботи в Ізюмському районі.

Варто зазначити, що перед цим МЗС України закликали країни ЄС запровадити нові економічні обмеження проти “росії” та надати допомогу в розслідуванні воєнних злочинів в Ізюмі.

 

Цитата посла Німеччини:  Україна отримає систему ППО, якої немає

навіть у нас. Системи ППО “IRIST” виробляються спеціально для України і їх немає на озброєнні німецької армії. Перша система, ймовірно, буде поставлена вже у жовтні, друга – до кінця року, а ще дві вже наступного року.

 

Таким чином, ми переконуємося, що світ стрімко реагує на українські

запити.

 

ІV. Внутрішні суспільно -політичні події.

В Україні цей день відзначився тим, що Верховний Суд все ж таки остаточно заборонив діяльність явно проросійської політичної партії Наталії Вітренко. Однозначно, це черговий важливий крок з боку судової влади України, як такий, що веде до очищенню політичного поля української держави.

 

Ви сновок:

  1. На тлі появи в Європі нових ультраправих сил, ворог та його союзники консолідують свої сили, щоб забезпечити їм в майбутньому необхідний політичний фундамент для їх становлення та укріплення в європейському політикумі.
  2. Дії ворога зараз направлені на дестабілізацію економічної ситуації в Європі, оскільки світові ринки зараз переживають період нестабільності.
Перегляди:386
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”