Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Безумовно головною подією доби, яка по своїй масі перекрила всі інші події стала новина про видачу Міжнародним кримінальним судом ордеру на арешт “путіна”. І це стає більш ніж важливим сигналом від міжнародної спільноти про те, що за скоєнні злочини доведеться відповідати.

 

Довідково . “Це початок кінця “росії” у нинішньому вигляді”, – радник голови ОП Подоляк.

 

Головними наслідками ордеру на арешт “путіна”, окрім того, що він не зможе тепер подорожувати стають такі чинники: 1. Відтепер “путін” позбавлений імунітету, як голова держави; 2. Офіційно розвінчано російський наратив про добровільний переїзд українців до “росії”. 3. Китайський “мирний план” залишається китайською ілюзієюЗахід не піде на “мирну угоду” зі злочинцем. 4. Повернення “росії” до цивілізованого життя – тільки після покарання за вчиненні злочини.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Після рішення “МКС” хоч би як підуть далі події – “путіна” час вийшов. Те, що відбувається зараз – це судоми і конвульсії. Криваві, небезпечні, але кінець зрозумілий – подальша доля “росії” остаточно відірвалася від “путіна”.

 

Інформаційно . Після гаазького ордера на арешт, “путін” стає нев’їзним до 123 країн світу, які визнали юрисдикцію Міжнародного суду. У разі появи “путіна”в одній з цих країн, місцева влада зобов’язана заарештувати його”.

Наприклад . Незрозуміло, як тепер “путін” буде їздити на саміти “БРІКС”, адже і Бразилія і Південна Африка мають його заарештувати.

 

Але навіть і наприкінці свого політичного шляху путін” продовжує демонструвати, який він дріб’язковий: карикатурні поїздки; з’їзд “РСПП” правління якого розбіглося перед його приїздом; приїзд Асада з його липовим визнанням російськими українських територій. Все це, вже нічого не змінює і навіть не відтягує час.

Цілком очевидно, що ордер на арешт – це ще удар по і без того хворому диктаторському самолюбству, який насправді виявився банальним кримінальним злочинцем. І злочини його щодо дітей. І це тепер офіційно.

Серед всього іншого “кейс путіна” яскраво демонструє, що якщо у демократій є дійсне і реальне бажання притягти злочинця до відповідальності, то можна знайти й механізми, хай не завжди одразу очевидні.

 

Для врахування . Поступово почнуть з’являтися ордери на арешт “шойгу”, “герасимова”, “лаврова”, “захарової”, “симоньян” та інших злочинців.

 

На додачу до цього, слід зазначити, що Гаага тепер “світить” не тільки самому “путіну”, а й всьому його найближчому оточенню і “рада безпеки”, яку довелося в терміновому порядку сьогодні збирати, була присвячена по суті саме цьому питанню. Адже, можна скільки завгодно волати про невизнання юрисдикції та загрожувати ядерною бомбою Гаазі. Але факт залишається фактом – путін” для політичного світу відсьогодні не політичний діяч, а злочинець. Тож і зустрічі з “путіним” стають вкрай небезпечні для іміджу.

 

Для врахування . Рішення “МКС” – це дзвінок для лукашенко, якому вочевидь стало зрозуміло, що від трибуналу не захищає навіть ядерна бомба.

 

В контексті останнього з’являється нова політична інтрига: як буде психологічно почуватись Сі Цзіньпіню в одній кімнаті зі звинуваченим міжнародним злочинцем.

 

Довідково . Заява РНБО: Після рішення МКС видати ордер на арешт “путіна” візит Сі Цзіньпіна до “москви” стане непростим завданням для китайських дипломатів, – Данилов.

 

Від себе додамо, що непростим завданням це буде і для російських дипломатів, адже далі слід шукати політичні рішення вже без путіна, а для цього в терміновому порядку треба відмовлятись від усіх цих пропагандистських дурниць про НАТО, що наближається до кордонів тощо.

 

Разом з тим, про важливість візиту Сі Цзіньпіня для “кремля” в теперішніх умовах і говорити нема чого. Рівень очікувань історичний. Перші шпальти ЗМІ:

До нас їде товариш Сі! Побуде цілих три дні. (20-22 березня)”.

Цілковито зрозуміло, що від Пекіну в “кремлі” явно чекають на хоч якісь союзницькі відносини, обіцянки, що “старший китайський брат” їх не покине. Тим паче, що офіційні заяви китайської сторони начебто дають підстави на це сподіватися. Там і про “візит дружби”, і про зміцнення “довіри та взаєморозуміння”, і обіцянку “дотримуватися об’єктивної та справедливої позиції щодо української кризи”.

Але весь цей “китайський пафос і блюзнірство” перекреслює і вбиває перша смуга офіційного щотижневого видання (щоп’ятниці) ЦК КПКЖеньмінь жибао”, де взагалі не згадується про візит Сі Цзіньпіня до “москви”. Проте, на першій сторінці головною новиною є, що “панди з московського зоопарку видужали і набрали ваги на 20 кг”.

Тож виходячи з такого “жорсткого” троллінгу “кремля” з боку Пекіну ми припускаємо, що китайський диктатор взяв паузу, щоб особисто оцінити всі ризики від здійснення такого візиту до “москви”, або його скасування.

Оскільки “путін” дійсно догрався, вдумайтесь: президент росії” – офіційно військовий злочинець. Це тавро. Ще й звинуватили у найпідлішому з усіх можливих злочинів – у злочині проти дітей. Подвійна ганьба і подвійне тавро. Ще й перед візитом Сі Цзіньпіна.

Проте, щоб довго китайський диктатор не розмірковував, “як йому бути в цій ситуації”, прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак, через американський “Sky News” порадив йому використати цей візит, щоб змусити свого васала вивести свої окупаційні війська з території України.

Тобто, таким чином США і Великобританія заохочує Пекін, і знову ж таки нагадує йому, що Китай за своїм економічним потенціалом має демонструвати поведінку відповідно до статусу, оскільки на нього теж рівняються низка країн, що розвиваються.

 

ІІІ. Що стосується дій країн союзників.

Західні лідери вітають рішення Міжнародного кримінального суду про арешт “путіна”: “ще один крок до судного дня”.

 

Інформаційно. Враховуючи географію країн, що прийняли Римський статут, велика надія щодо арешту “путіна” саме на Пашиняна та Рахмона (тобто Вірменію та Таджикистан).

 

ІV. Що внутрішньо-політичної обстановки.

Тим часом, “падіння кремлівського ідола на московії” відобразилось відповідними наслідками в політичному середовищі України. Так, відомий своїми дискредитуючими українську державність заявами, пан Шкарлет, подав у відставку з посади Міносвіти. Одночасно з цим, одного з “провідних” кремлівців в українському політикумі Льовочкіна теж раптово відкликали зі складу Комітету Верховної Ради з питань оборони.

В результаті чого, таке ослаблення вертикалі кремлівських лобістів дає більше шансів українській державі, більш-менш цивілізовано вигнати “московських попів” з Києво-Печерської Лаври. Про що засвідчує заява Секретаря РНБО Олексія Данілова: “представниківмосковського патріархату” будемо виселяти без насилля”.

 

Висновок.

  1. Не зумівши модернізувати “росію”, “путін” завів її в глухий кут, а сам офіційно отримав статус злочинця. Це стало зрозуміло вже 2014 року, після Криму, але остаточно доба закінчилася катастрофою “24 лютого”.
  2. Глухий кут для “росії” – це жорстка багатовекторна санкційна ізоляція і неможливість повернення без покарання винних, тоді коли жодні військові успіхи чи невдачі в Україні нічого вже не змінять – стратегічна поразка “росії” вже відбулася.
  3. Цілком очевидно, що це так чи інакше буде відображатись на діяльності кремлівських лобістів в Україні, які разом зі своїм “кремлівським фюрером” будуть відчувати обмеження.
  4. Проте, наразі дійсно багато чого залежить від подальших дій Сі Цзіньпіна і його здатності діяти раціонально, як до рівня свого державного статусу, так і до тієї ситуації, яка наразі склалась навколо його васала – крадія дітей.
Перегляди:361
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”