Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Удари далеко всередину “росії” суттєво змінили географію війни, а також вказали на збої в системах ППО “москви” та засвідчили рішучість Києва. Отже “росія” заплатить більшу ціну за свій напад на інфраструктуру України.

Більш того, західні політики з усіх можливих площадок дають знати, що їх це цілком влаштовує, а це означає, що війна поступово наближається до “москви”.

Тим часом, в Тирані – столиці Албанії – відбувся одноденний саміт ЄС – та шести країн Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Косово, Північна Македонія та Сербія.

Зазначений крок з боку Брюсселя можна сміливо прирівняти з українськими ударами всередину “росії”. Таким чином, Європа починає заповнювати всі пустоти, які утворились після того, як “росія” втратила свій вплив в цьому регіоні.

Одночасно з цим, Європа посилює тиск на “росію” обговорюючи прийняття дев’ятого пакету санкцій, де однією з найпотужніших санкцій стане заборона на нові інвестиції в одну з найпотужніших промислових галузей “росії” – гірничодобувний сектор.

 

Довідково. Ноутбуки, жорсткі диски та об’єктиви перестануть надходити до “росії” через новий пакет санкцій ЄС, – “Politicо”.

 

Але на цьому Брюссель не зупиняється і застосовує історично першу цільову санкцію проти “китаю”. Сьогодні це поки стосується китайський сканерів, рентгенівських апаратів та систем виявлення вибухівки, але в даних обставинах – головне розпочати процес. А щоб цей процес мав свій розвиток, потрібно, щоб “пекін” спровокував країни ЄС на подальші кроки. Тим часом, “пекін” вже навчений помилками “путіна” ізолювався.

Ймовірно в Європі зрозуміли, що так довго прийдеться чекати на “китай”. Тож, “пекіну” з ініціативи Вільнюса вирішили нагадати про китайську серпневу образу ЄС, коли “китай” жорстко погрожував Литві, через відкриття нею тайванського представництва.

 

Довідково. У серпні Вільнюс задовольнив запит Тайваню на відкриття його представництва, “пекін” почав погрожувати заявляючи: що той, хто наслідує приклад Литви, зіткнеться з серйозними наслідками. Тоді ЄС промовчав, а на допомогу Литві прийшли США. Після цього, “китай” припинив погрози, але підступно руками “кремля” намагався влаштовувати торгівельні блокади проти Литви. “Кремль” діяв криво, США за його діями викрили “пекін” і блокада припинилась.

 

В результаті чого, ЄС вирішив звернутись до Світової організації торгівлі (СОТ), щодо прийняття відповідного рішення стосовно звинувачень в дискримінації та примусі Литви з боку “китаю”.

Очевидно, що це має змусити “китай” вийти зі своєї “ізоляції” та проявити себе ірраціонально або агресивно, оскільки через СОТ Європа може суттєво підірвати авторитет “китаю” в світі, як торгівельної країни.

 

Для врахування. Литва не перша країна ЄС, яка потрапила в дипломатичну суперечку з “пекіном”. Так, подібні суперечки мали Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Іспанія, але всі ці країни на відміну від Литви економічно-фінансово залежать від “китаю”, і тому не ініціюють рішень проти нього.

 

Отже, “маленька” Литва насправді виявилася – великою державою, в той час, як “великий” “китай” виявився маленьким. Це перший висновок. Другий висновок – демократії не забувають образ.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, перемога американського сенатора-демократа Рафаеля Ворнока стає остаточним маркером для президентської дорожньої карти на 2024 рік: ось тепер вирішено точно – Байден йде на другий термін. В той час, як сьогоднішня перевага демократів у всіх комітетах вже дає свої позитивні результати: у Сенаті США заблокували законопроект республіканців, які прагнули суттєво урізати Україні військову допомогу.

 

Довідково. Ні аудиту, ні зупинки військової допомоги Україні зі США не буде – “The Washington Post.”

 

Повертаючись до попереднього висновку про те, що демократії не забувають образ, інформуємо про ще один чинник, який це підтверджує. Так, Федеральна прокуратура в Брукліні раптом нагадала світовій спільноті про необхідність відловити екс-нардепа України Андрія Деркача, який з 2020 року перебуває під санкціями Міністерства фінансів США за те, що був активним російським агентом протягом понад десяти років.

В той час, як “Тhe Washington Post” розмірковуючи про воєнні відносини українців і олігархів виказав своє сподівання, що “бізнесмен Ахметов залишиться з Україною, а “олігарх Ахметов” більше не відродиться”.

На додачу до цього американські ЗМІ вели розмови про так званий тіньовий флот “росії”, згадуючи при цьому про тіньового українського олігарха Віктора Артемова, який є власником/контролером низки підставних компаній, які володіли 10 танкерами, що перевозили підсанкційну іранську, венесуельську та російську нафту та інші товари.

Отже, теперішня раптова зацікавленість США українськими олігархами, через яких, ймовірно, в Україні досі не відкрито тайванського представництва, є свідченням того, що США самі тільки відмились від китайсько-російського впливу проти себе, і готові поділитись цим досвідом з Україною.

 

ІІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, “росія” заявила, що не хотіла б розриву дипломатичних відносин із США, оскільки це, на думку відомства, що очолює кремлівець “лавров”, стане сигналом, що політичного ресурсу більше немає, а залишається лише силовий. “Нам це не потрібно”, – додасть заступник “лавроваРябков.

В цьому контексті важливо зазначити миттєву відповідь на цей кремлівський меседж з боку Вашингтону, який виразився у проведенні раптового обшуку резиденції Трампа у Флориді, за результатами якого було знайдено нову порцію секретних документів, незаконно вивезених Трампом з Білого Дому.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом в Україні на тлі збільшення уваги в її інформаційному полі на “китай”, як джерела світового зла, Президент України в інтерв’ю “Politico” мав можливість виразити свої сподівання, що в наступному році українці будуть жити в мирний час.

 

Висновок.

  1. Військово-політична географія війни поступово змінюється в бік “москви” та “пекіну”.
  2. Говорячи китайським прислів’ям: “пекін” хотів “налякати макаку, вбивши курку”. В той час, як кажуть литовці: “Маленька Литва – Велика”.
  3. Демократії ніколи не забувають образ – це стосується окремих епізодів українського суспільства і Брюсселя, який зараз перебуває в кроку від того, щоб долучитися до американських заходів експортного контролю для чіпів.
  4. Приклад США та Литви показав: чим швидше Україна відкриє тайванське представництво, тим швидше на її території настане мирний час.
  5. Україна – Велика держава!
Перегляди:418
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”