Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Що стосується дій ворога та його союзників.

Пройшло вже достатньо часу, щоб по шлейфу подій можна було спробувати з’ясувати наскільки якісною була остання атака по авіабазі Енгельс де російські окупанти збирали свої бомбардувальники перед наміченою атакою на “різдво”.

Отже, агресору не дали можливості тоді здійснити, неофіційно ним анонсований, “ракетний удар року” 25 грудня і він спробував його відтворити 29 грудня.

Відомо, що останній раз було застосовано 69 ракет, з них 54 були знищені. Якщо так, то це був найслабший масований удар “росії” останнім часом. Таким чином, приклад Енгельса показав, що через недостатню кількість бомбардувальників, більше 70 ракет, росіяни за раз запустити не можуть, тож перспективи у окупантів – не високі. Тим часом, про марність цих терактів ми вже неодноразово зазначали.

 

Довідково. Заява генерала Ходжеса: “Ракети ATACMS – саме те, що зараз потрібне Україні”.

Заява Секретаря РНБО України: “Якщо для захисту нашої країни потрібно буде опинитися там, де ми вважаємо за необхідне, ми там будемо, — Данилов.

 

Разом з тим, в результаті цього ракетного удару в Іванівському районі Брестської області стався інцидент, який потребує додаткового аналізу. Так, на відміну від попередніх фантазій “лукашенка” під Речицею, цього разу реальне падіння ракети. З одного боку натяк на те, що може не просто залетіти, а й прилетіти. А з іншого – “casus belli”.

 

Довідково. Україна готова провести об’єктивне розслідування падіння ракети в Білорусі за участю міжнародних експертів, але не виключає, що “росія” могла організувати провокацію, Міноборони України

 

Тому, крім грізної риторики, відповісти нічим, оскільки інша відповідь ніж вербальні інтервенції, сьогодні самозгубна для “лукашенка”.

Тим часом у самій “росії”, перед своїм вибухом, набирає необхідної потенції чергова хвиля “кланових розбірок”. Кінцевою ознакою зазначеного стали оприлюдненні данні від Східного угрупування військ Збройних Сил України про те, що під Вугледаром була помічена приватна армія кремлівця “шойгу”, ПВК “Патріот”. В той час, як джерелом цього нового конфлікту став так званий прогноз на 2023 рік від кремлівця “медведєва”, який очільник вагнерівців “пригожин” назвав “еротичними фантазіями”.

При цьому це все відбулось відразу після того, як “путін” створив нову посаду під “медведєва”, призначивши його першим заступником у військовопромисловій комісії.

Одночасно з цим, сама ПВК “Вагнер” публічно називає начальника генштабу “герасимова” – “пі”, і “пригожин” також підтримав думку своїх підлеглих.

Варто зазначити, що до певного часу, ці клани зі своїми приватними арміями жили відносно мирно, всі конфлікти між ними вирішував “путін”. Але ситуація з війною проти України все далі заходить у катастрофічну безвихідь і “путін” втратив внутрішньо-кланову легітимність, щоб виступати суддею.

Варто врахувати, що російська армія за замовчуванням потужніша за ПВК, але її кращий ресурс був витрачений у перші місяці війни. Тож, “пригожин” один з перших хто зорієнтувався в цій ситуації і щоб зберегти систему командування почав воювати “зеками”, яких не страшно утилізувати, адже завжди є джерело поповнення. Чого не скажеш про інші ПВК, тих же “кадирівців”, яких тримають подалі від місць битв. В той час, як так звана “росгвардія” сьогодні поступається навіть залишкам армії.

Таким чином, виведення шойгу своєї ПВК “на прогулянку”, в контексті всього вищезазначеного, вказує нам на те, що чергова хвиля підкилимної кремлівської війни пройшла свою стадію публічної площини і невдовзі проявить себе у більш вираженій формі, подібної до інформації про те, що в “росії” раптово помер черговий генеральний конструктор ракет-носіїв, на цей раз “Ангара(на прізвище Нестеров), а декілька днів тому помер розробник ракети “Калібр”.

Також слід врахувати, що після кожної такої внутрішньої кремлівської кризи “путін” стає слабшим. Призначивши “медведева” наглядачем за російським ВПК “путін” намагається утихомирити “пригожина”, у армії якого, сьогодні, мабуть немає тільки ракет. Тож раптові смерті генеральних конструкторів ракет відразу після призначення “медведева”, та його публічна дискредитація з боку “пригожина” напряму взаємопов’язані.

Таким чином, вплив “пригожина” як власника головного військового формування, що показує хоч якийсь результат, зростатиме. Причому якщо “путін” прибере “пригожина”, він позбудиться єдиного військового угруповання, що функціонує. Якщо не прибере, то стане жертвою “синдрому кульгавої качки”. І перше, і друге фактично є ознакою колапсу існуючої кремлівської системи управління, що веде до закінчення війни вже без функціонуючого державного апарату.

Частковим підтвердженням зазначеного є повідомлення британського видання “Financial in Perspective” (засноване в Катарі), яке на тлі смерті бразильського “короля футболу” Пеле згадувало про останній чемпіонат з футболу в Катарі, корупційні скандали і російську війну. Так ось, в контексті останнього, видання зазначає, що пропаганда війни вже приїдається внутрішньому російському споживачеві: класичні “кисельовсоловйов” поступаються місцем критично налаштованим за типом “стрєлкова”, а це означає, що інтерес до війни падає одночасно з підвищенням недовіри населення до дій центрального військового командування.

Отже, на додачу до всього вищесказаного, “путінський блок” одночасно позбавляють інформаційного панування ті, хто хоче повернення до довоєнної реальності, а також ті, хто хоче воювати, але не під путінським управлінням.

 

ІІ. Щодо воєнно-політичних відносин.

Тим часом, вслід за “Foreign Affairs” підсумки 2022 року зробило ще одне американське видання “Breaking Defence”, яке відомо тим, що його послугами та можливостями користується американська розвідка та Пентагон. Так, підбиваючи підсумок видання акцентує свою увагу знову ж таки на “китаї”. Отже тут нічого нового. Просто два найвпливовіших американських видання один за одним зазначають “китай” як основне джерело світового зла.

 

Висновок.

  1. ППО Збройних Сил України працює на рівні, що перевищує середні показники стандартних світових систем ППО (при цьому “Patriot” ще в дорозі).
  2. Фронт – ініціативу продовжують диктувати Збройні Сили України, “росія” – у наздоганяючій позиції.
  3. Кремлівська практика “ПВК результативніша за армію” загрожує “росії” перекосом у бік “зеківської” диктатури, замість “гебістської”. В той час, як сам кремлівський режим сьогодні занурився в чергову внутрішню кризу. На цей раз набагато глибшу.
  4. Вашингтон підсумовуючи 2022 рік, продовжує мобілізувати увагу світових демократій на ірраціональності “китаю”.
Перегляди:303
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”