Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Аналізуючи кожного дня брифінги Білого дому, Пентагону та Держдепу ми вирішили дещо оцінити зміни в реакції Вашингтону на останні путінські погрози щодо застосування ним ядерної зброї. До цього нас спонукала заява екс-канцлера Німеччини пані Меркель, яка перебуваючи на відкритті Фонду федерального канцлера Гельмута Коля, раптом закликала всіх дуже серйозно ставитись до слів “путіна”. В рамках останніх військово-політичних трансформацій, коли за результатами 77-ої сесії ГА ООН Вашингтон перевів російсько-українську війну у новий воєнно-політичний статус та перемоги правих сил в Європі, слова пані Меркель можуть нести в собі певний сигнал комунікації, і на нашу думку, для автократів.

Отже, Вашингтон сприймає ці погрози серйозно. Так само серйозно, як сприймав ядерні погрози “путіна”, що лунали вже раніше. Не більш серйозно і не менш серйозно. Отже, в цій частині комунікація не змінилася.

В той же час, Вашингтон вкотре підкреслює та звертає увагу на безвідповідальність подібної комунікації з боку ядерної держави. Такі самі акценти вони розставляли і на попередні подібні шантажі. Змін в цій частині також немає.

Вашингтон також підкреслює, що їхня ядерна позиція не змінилася. Аналогічну комунікацію застосовували вони і до цього. Вона не змінилася.

Вашингтон зазначає, що не бачить змін в ядерній позиції “росії”. Аналогічне вони говорили завжди, крім самих перших днів вторгнення, коли “росія” змінила свою ядерну позицію на більш загрозливу.

Вашингтон зазначає, що уважно слідкує за діями “росії” та змінюватиме свою позицію у відповідь за умови необхідності. Так само вони говорили з самого початку. Тож, жодних змін немає.

Разом з тим, нами все-таки була зафіксована єдина зміна, яка відбулася зараз, після останніх погроз. Так, одразу після комунікації від “путіна” та “медвєдєва”, Білий Дім підвищив свою оцінку загрози комунікаційно, повідомивши, що це відрізняється від попередніх погроз. Але через кілька днів комунікація в цій частині Вашингтону знов повернулася до попередньої. Вони кажуть, що це не перші погрози і змін в позиціях “росії” не відбулося. Отже, на сьогодні комунікація така сама, як була завжди.

 

Довідково . За ці кілька днів Вашингтон детально в приватному порядку передав “москві”, які будуть наслідки. Раніше, вони також попереджали про наслідки. Але таких чітких комунікацій як зараз не було, тож скоріш за все це повідомлення було ще більш чітким та зрозуміло викладеним для “москви”.

 

Тож, якщо підсумувати, то станом на сьогодні Вашингтон, схоже, оцінює загрозу удару так само, як і під час попередніх погроз. І чітко заявив, що не змінив своєї позиції, а значить загроза порівняно з попередніми випадками російського шантажу суттєво не підвищилася.

 

Довідково . При цьому завтра все може змінитися та ситуація буде геть іншою. Вашингтон завжди говорить, що театр війни постійно змінюється. Але за останні півроку моніторингу їх брифінгів не було таких випадків, коли “москва” йшла на значну ескалацію, що суттєво змінювала війну.

 

 

Тим часом, провідні європейські та американські ЗМІ сприйняли ураження ниток “Північного потоку-1,2” в загальному однаково:

  1. Вигідно перш за все “росії”.
  2. Хто зробив – чекаємо деталей.
  3. Для чого? Налякати, що наступний удар може бути по іншому важливому об’єкту на їх території.

 

Таким чином, захищати взимку інфраструктуру тепер потрібно буде не тільки Україні, а й Європі. А значить окремі оборонні можливості будуть ще більш цінними, потрібними та, як зазвичай в таких випадках буває, з обмеженою пропозицією на ринку.

 

Довідково . Європейські лідери звинувачують “росію” в диверсії після вибухів на “Nord Stream”, – “Washington Post”. Російські державні ЗМІ звинувачують США та Україну.

 

Тим часом, падіння ціни на газ зупинилося, і ціни знову пішли в гору. Прогнози, що по українській трубі потоки скоро впадуть також до нуля, будуть чим далі, тим більше тиснути на ціну. А європейському виборцю, на якого не достатньо подіяли погрози високих платіжок, зараз китайсько-російська фабрика тролів розповідатиме в соціальних мережах, що завтра ударом знищать його станцію і тоді він точно замерзне.

Отже, тепер наступає черга для європейців – не боятися.

В той же час, окремо варто відмітити, що диверсія на “ПП-1” та “ПП-2” це все-таки дуже і дуже серйозно. Настільки, що коментарі офіційних посадових осіб ЄС та США стримані та сухі до рівня, коли єдине, що ми знаємо з офіційних джерел, що це диверсія. І то не всі досі наважилися вимовити це слово. Наслідки для того, хто це зробив, будуть дуже значні. Ми навіть наважуємося сказати, що це може бути важливим переломним моментом у війні, коли її кордони все більше розмиваються.

 

Довідково. Тим часом, російська пропаганда швидко намагається заповнити пустоту своїми наративами: “винуваті США або Україна”, “це не вигідно “росії””, “брехня”.

 

На тлі зазначеного, а також на хвилі своїх політичних емоцій та амбіцій лідерка неофашистської правої партії “Брати Італії” Мелоні зненацька пообіцяла Україні “вірну підтримку”.

Звичайно це важлива заява від Мелоні для України. Водночас у нас, ще замало даних, щоб вірно оцінити її, тим паче її ще не вибрали прем’єр-міністром Італії і все це може виявитися грою, щоб завчасно не входити у конфлікт з проукраїнським Президентом Італії Серджо Маттарелла.

Разом з цим, окрім емоцій і амбіцій, Мелоні ще стикнеться з відповідальністю перед своїми виборцями, оскільки її дружба з “кремлем” та його союзниками в майбутньому може затягнути її в політичну прірву, адже є певні припущення, що саме події навколо виявленого факту диверсії газогонів, підштовхнули Мелоні розпочати свій прем’єр-міністерський шлях з України.

 

ІІ. Що стосується дій воро га та його союзників.

Тим часом, “кремль” намагається відвести увагу від серйозних проблем при проведенні “часткової мобілізації” перекладаючи вину на бюрократичні інститути, що відповідальні за мобілізацію. Тим самим применшуючи масові порушення закону, однак порушення надто поширені, щоб бути просто результатом індивідуальних помилок, і на відміну від невдач “росії” в Україні, які “кремль” зміг применшити, порушення указу про мобілізацію очевидні для багатьох росіян.

Цілком ймовірно, що саме через це “путін” не насмілиться робити окреме звернення за результатами своїх псевдореферендумів (висновок з брифінгу “пескова”). Водночас, анонсований на 30 вересня концерт на “червоній площі” щодо цього ще не відмінено.

 

Довідково . Важливим чинником для нас є також те, що екс-васал “кремля” Президент Сербії Александар Вучич офіційно заявив, що не визнає результатів так званих “референдумів” на тимчасово окупованих територіях України.

 

Тим часом, к итайський юань рекордно впав. Так, за результатами торгів від 27 вересня курс юаня до долара на офшорному ринку впав до позначки 7.24 – найгіршої з 2008 року.

Зазначене черговий раз демонструє високу залежність автократій від західного світу, адже підриваючи світові ринки від яких ти залежиш, це теж саме, що рубати гілку, на якій сидиш.

 

І ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, США готуються надати Україні черговий пакет військової допомоги на $1 млрд. Так, США реагують на російськи псевдореферендуми на території України.

 

ІV. Внутрішні суспільно -політичні події.

В Україні тим часом, Одеська міська рада не пройшла іспит на політичну свідомість проваливши голосування за демонтаж пам’ятника “Катерині ІІ”.

Тим часом, в підтвердження наших попередніх висновків про те, що український інформаційний простір має всі ознаки розірваності, є фіксація перших непублічних закликів з боку ЄС до офіційного Києва щодо відходу від формату “єдиних новин” на українському радіо та телебаченні.

 

Висновок:                                        

  1. Вашингтон не змінив своєї позиції щодо оцінки ядерної загрози, а це значить, що така загроза суттєво не підвищилася.
  2. В той час, як оцінка диверсії в Балтійському морі може піднятись до відповідного статусу, що відповідає “ядерному удару”.
  3. Тим часом, “кремль” все більше і більше заглиблюється в своїх внутрішніх проблемах, які сам собі створив оголосивши “часткову мобілізацію”.
  4. В той же час, Україні підказують, що потрібно зробити, щоб позбутись свого невігластва у питанні політично-інформаційної свідомості і пам’яті.
Перегляди:430
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”