Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА

З 15 по 18 червня 2021 р. на території Міжнародного виставкового центру відбулась
XVІІ Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека-2021».

Незважаючи на складнощі, пов’язані із пандемією COVID-19, цьогорічна виставка підтвердила статус вагомого заходу відповідного спрямування у Східній Європі за кількістю учасників, представлених зразків техніки та новинок, а також за представницьким рівнем та популярністю серед громадськості. Результати проведення продемонстрували, що тривале очікування виставки дало можливість добре підготуватися до неї не тільки постійним учасникам, а й дебютантам, які у ці непрості часи зробили великі ставки саме на участь у виставці.

У церемонії відкриття та роботі виставок взяли участь іноземні делегації з 24 країн, які прибули за запрошеннями Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та ДК «Укрспецекспорт». Делегації були представлені наступними країнами:

Іспанія, Польща, Молдова, Литва, Чехія, Франція, Хорватія, Туреччина, Катар, Судан, ОАЕ, Єгипет, Пакистан, США, Ефіопія, Уганда, Казахстан, Болгарія, Саудівська Аравія, Грузія, Греція, Румунія, В’єтнам, Нігерія

 

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

348 компаній-учасників

Розмір експозиції – 30 000 кв.м.

39 іноземних компаній з 13 країн світу

42 натурних зразки техніки

військові аташе з 40 країн світу, а також представники офісів ЄС і НАТО

 

167 представників ЗМІ

 

 

21 681 унікальний відвідувач

з 61 країн світу

 

43%

Представники ОПК та суміжних галузей промисловості

38%

Представники ЗСУ, правоохоронних та добровольчих формувань

14%

Науковці та студенти/курсанти профільних науково-освітніх закладів

5%

Поціновувачі зброї та загальна публіка

 

Оборонно-промисловий комплекс України був представлений 309 підприємствами у наступних форматах:

 

  1. Об’єднані експозиції організацій:

–           ДК «Укроборонпром» – 42 підприємства

–           Національна асоціація оборонної промисловості України – 18 підприємств

–           ГО «Ліга оборонних підприємств України» – 23 підприємства

  1. Експозиції профільних міністерств і відомств:

–           Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

–           Міністерство оборони України

–           Міністерство внутрішніх справ України

–           Рада національної безпеки і оборони України

–           Міністерство освіти і науки України

–           Служба безпеки України

  1. Індивідуальні стенди державних і приватних підприємств.

 

Країни, які були представлені на виставці компаніями-учасниками:

Україна

США

Бразилія

Австрія

Чехія

Казахстан

Литва

ОАЕ

Туреччина

Польща

Франція

Пакистан

Ізраїль

Білорусь

 

 

НАЙЦІКАВІШЕ В ЕКСПОЗИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВИРОБНИКІВ

 

 

У цьому році експозиція концерну була представлена 42 підприємствами, які розмістили свої експонати як на об’єднаному стенді у павільйоні, так і на відкритому майданчику.

Флагманом цьогорічної виставки від ДК «Укроборонпром» став бойовий танк БМ “Оплот” виробництва Харківського заводу імені В.О. Малишева. Бойова машина займає провідні позиції серед рейтингів найкращих танків світу. БМ призначена для ураження вогнем усіх видів наземних (надводних) і низько літаючих на малих швидкостях повітряних цілей в умовах вогневої протидії супротивника.

 

Та справжньою родзинкою цьогорічної виставки стала експозиція ДККБ “Луч”, спеціалісти якого привезли на виставку багато чого цікавого та унікального. Чимало уваги відвідувачів виставки привернув до себе макет першого вітчизняного ударного безпілотника “Сокіл-300”. Перший дослідний зразок планується зібрати вже до кінця поточного року. Представники КБ “Луч” розповіли, що безпілотник буде виконувати не тільки ударну функцію, а й розвідувальну. Тобто, в залежності від того, яке саме призначення буде у БПЛА, відповідно таку комплектацію він буде мати. Керівник конструкторського бюро Коростельов Олег Петрович зазначив, що вітчизняний БПЛА буде мати ряд переваг перед турецьким БпАК Bayraktar TB2 та стане йому гідною альтернативою. Основною перевагою «Сокіл-300» стане саме робота у поганих метеоумовах.

Ще одним цікавим експонатом став макет зенітної ракети “Корал”, яка призначена для того, щоб збивати сучасні винищувачі, вертольоти, крилаті і балістичні ракети та безпілотники.

Також ДККБ “Луч” на своєму стенді вперше презентувало ракетний комплекс “Амулет”, призначений для озброєння бронетехніки та адаптований для використання протитанкових ракет під ПТРК “Скіф”. “Амулет” адаптований для використання як і ракет РК-2С, так і для використання новітніх протитанкових РК-2М. Окрім цього вперше на своєму стенді презентували комплекс керованого морського ракетного озброєння “Бар’єр-ВК”. Цей комплекс призначений для ураження кораблів, наземних броньованих цілей та вертольотів ракетами РК-2В. “Луч” продемонстрував й інший комплекс, який можна використати для озброєння кораблів Військово-Морських Сил та Морської охорони, або ж для бойових машин – “Сармат”. Набір озброєння цього комплексу – кулемет КТ-12,7 калібру 12,7 міліметра та дві керовані ракети РК-3 в транспортно-пускових контейнерах.
На відкритому майданчику ДККБ “Луч” представило модернізований самохідний ПТРК “Барєр-С”, який отримав на озброєння керовану ракету РК-2В «Бар’єр-В» від КБ «Луч» з дальністю 7,5 км.

ДАХК “Артем” на виставці запропонувала до уваги відвідувачів декілька свої розробок. Перша розробка – це некерований реактивний снаряд з термобаричною бойовою частиною РС-122ТБ до системи “Спека”. Цей боєприпас призначений для ураження відкрито розташованої живої сили, неброньованої та легкоброньованої техніки, елементів інфраструктури противника типу мобільний командний пункт чи позиція для запуску безпілотників.

Наступна розробка, яку продемонстрував “Артем” – комплекс дистанційно-керованих літальних апаратів “Мисливець”. Цей комплекс призначений для доставлення повітрям різних типів бойових частин до цілей противника. Зокрема, для ураження живої сили противника, легких плавзасобів, неброньованої та легкоброньованої техніки “Мисливець” може доставити бойову частину з ударним ядром та готовими елементами, що поражають (ГЕП).

Також ДАХК “Артем” продемонструвала свій новітній снаряд калібру 152 міліметрів – кінетичний осколково-фугасний снаряд КОФС-152. Цей снаряд для гармат 2С5 під заряд Ж-48 призначений для ураження різноманітних об’єктів та живої сили противника кінетичною, осколковою та фугасною дією.

Представники Харківського конструкторського бюро з машинобудування (ХКБМ) презентували найновішу модифікацію українського БТР-4, розробленого спеціально для морської піхоти. Інженери підприємства розповідають, що від серійного БТР-4 ця машина відрізняється вагою – вона легша на дві тони. А по всьому периметру корпусу зроблені так звані “поплавки” для покращення плавучості. Тобто машина має меншу осадку у воді і краще придатна для морського десанту.

 

 

 

Справжньою приємною несподіванкою для відвідувачів виставки стало появлення на ринку ОПК нового об’єднання приватних підприємств – Національна асоціація оборонної промисловості України (NAUDI). Та ще й яке вражаюче появлення – експозиція асоціації на виставці стала однією з наймасштабніших, а її наповнення не залишило байдужим більшість відвідувачів. На виставці NAUDI об’єднали під своїм флагом 18 компаній-учасників. На стенді була представлена броньована колісна військова техніка, автоматизовані системи управління військами, системи артилерійського озброєння, радіолокаційні комплекси, та багато чого іншого.

КВП «Українська Бронетехніка» під час виставки продемонстрала 120-мм мобільний мінометний комплекс «Смерека», який створений на базі бронеавтомобіля «Варта». Це система з автоматичним розгортанням і наведенням на ціль, з масштабною «цифровізацією» та інтегруванням у сучасні системи управління військами. Все це дозволяє за мінімальний час знищувати цілі супротивника і змінювати позицію до того, як він завдасть удару у відповідь. Дослідно-конструкторська робота під шифром «Смерека» виконується «Українською бронетехнікою» на замовлення Міністерство оборони України.

Окрім цього, представниками компанії вперше під час виставки «Зброя та Безпека-2021» було продемонстровано бронеавтомобіль «Новатор» із бойовим модулем НСВТ 12,7 мм (з можливістю модифікації під встановлення кулемету Browning M2).

Корпорація «УкрІннМаш» представила на загальний огляд бронетранспортер «Кевлар-Е»

Бойова гусенична плавуча машина «Кевлар-Е» призначена для:

  • транспортування особового складу механізованих підрозділів сухопутних військ;
  • забезпечення їхньої вогневої підтримки в бою;
  • знищення (ураження) сучасних бойових броньованих і неброньованих машин, низько літаючих не швидкісних повітряних цілей, морських цілей при діях у береговій смузі та інших окремих наземних цілей.

Ще один учасник NAUDI – компанія «Трител» презентувала комплекс НОТА, призначений для боротьби з БПЛА, блокування роботи мобільних мереж, протидії радіоелектронним та радіолокаційним засобам розвідки. НОТА пеленгує джерела радіовипромінювання та радіоелектронне придушення бездротових каналів зв’язку, супутникової навігації, дистанційного керування, передачі даних телеметрії, технічних засобів розвідки.

Представники Краматорського заводу важкого верстатобудування» (КЗВВ) на виставці розповідали усім охочим про свою розробку – самохідну колісну далекобійну скорострільну 155 мм гаубицю з автоматом зарядження (ДКР «Богдана»). «Богдана» призначена для виконання вогневих завдань з безпосереднього вогневого ураження об’єктів противника на глибину бойових порядків бригад першого ешелону, а також завдання із загального вогневого ураження на дальності до 40 км залежно від типу снаряду. На жаль, сама одиниця на виставці не була присутня, через те, що саме у цей час проходила державні випробування.

Український виробник БПЛА та наземного обладнання для безпілотних авіаційних систем компанія Укрспецсистемз представило комплекс БПАК PD-2. Проаналізувавши досвід, отриманий на cході України, та зворотний зв’язок від користувачів та партнерів, компанія створила високотехнологічний та універсальний продукт, здатний працювати у суворих погодних умовах у будь-якому куточку світу.

 

 
Ще однією з «родзинок» виставки стала експозиція компанії Proximus LLC. Вони представили декілька своїх розробок, однією з якої стала універсальна станція постановки перешкод “Прометей-МФ5”. Ця станція призначена, щоб створювати перешкоди для роботи безпілотних систем, артилерійських радарів, систем навігації, засобів зв’язку між командними пунктами та бойовою технікою. Дальність розвідки та пеленгування для станції “Прометей-МФ5” складає 30 кілометрів, дальність радіоподавлення – до 25 кілометрів.
Окрім «Прометея» дебютант виставки показав ще один свій комплекс – РЕБ з БПЛА “Буковель-AD R4”. Цей комплекс також призначений для зриву виконання польотних завдань безпілотними літальними апаратами шляхом радіоелектронного впливу на бортові радіоелектронні системи БПЛА. Комплекс має пасивну систему виявлення та пеленгації безпілотників. Такі БПЛА, як російський “Орлан-10”, він може побачити на відстані від 70 до 100 км, БПЛА на кшталт Bayraktar TB2 – на відстані 200 км. Ефективна дальність радіоподавлення – до 16-20 км. Час розгортання у бойове положення – 2 хв. Як стверджують представники компанії, комплекс “Буковель-AD R4” користується популярністю за кордоном – наразі компанія завантажена замовленнями до 2022 року. А під час проведення порівняльних випробувань за кордоном з ізраїльськими, німецькими чи іншими комплексами, саме українська розробка демонструє себе якнайкраще.

“Науково-виробнича компанія “ВК Система” продемонструвала бронемашину Oncilla. Автомобіль був розроблений польською компанією Mista, але виготовляється під Києвом і є саме українською машиною. Як говорять українські військові, які вже користуються цією технікою, наразі машини вже випробувані в різноманітних умовах як влітку, так і взимку і мають в активі проходження безперервних маршів в колонах на відстані до 1000 км, а також пересування місцевістю зі складним рельєфом в умовах бездоріжжя та осінньо-весняної непрохідності. На машині встановлено дистанційно-керований бойовий модуль зі встановленим 12,7 мм кулеметом НСВТ, що призначений для боротьби з легкоброньованими цілями, стаціонарними вогневими точками, живою силою, а також для ураження низьковисотних та малошвідкісних повітряних цілей. Управління бойовим модулем здійснюється оператором зсередини бойової машини. Розробники говорять про те, що, завдяки великій вантажності та універсальності, БТР Oncilla має значний потенціал для подальшої модернізації. Зокрема, тут завіряють, що на базі БТР Oncilla можуть з легкістю виконати автомобіль РХБ розвідки, командирську машину управління, розвідувальний автомобіль або автомобіль патрулювання, самохідний протитанковий комплекс, медичний автомобіль, поліцейський автомобіль та інші спеціальні модифікації, що можуть знадобитись потенційному замовнику.

 

Ще один з дебютантів виставки, компанія Mad Nomad, викликав справжній фурор серед відвідувачів виставки, показавши свою розробку – всюдихід Шалений Кочівник (Mad Nomad). Це машина, яка створена для руху там, де доріг немає. Вона  може знайти своє місце у війську на “другій лінії” та відкрити нові можливості для прикордонників, інженерних військ та єгерських бригад у ролі дозорної та санітарної машини, стати у нагоді при створенні переправ та розвідці. Nomad має ряд унікальних особливостей, які відрізняють його від аналогічних всюдиходів. В першу чергу, це величезний крутний момент на колесах, який складає близько 10 000 нМ. Завдяки своїй конструкції, всюдихід може долати не лише земляні перепони, а ще й чудово почувати себе на воді. Тому авто по праву можна назвати всюдихідом-амфібією.

 

 

 

І завершимо огляд українських цікавинок «шоу-стоппером» виставки – українським багатоцільовим ударним stealth-БПЛА від компанії AIR COMBAT EVOLUTION.

Над створенням цього амбітного проекту працювали кращі українські фахівці у сфері авіакосмічної галузі на чолі с колишнім гендиректором ДП “Антонов” Олександром Лосем та ексголовою ДКАУ (Державне космічне агентство України) Володимиром Усовим. Дрон розроблявся у партнерстві з ДП “Івченко-Прогрес”, “АТ “Мотор Січ” та ТОВ “Гідробест”. Завдяки новітній Stealth-технології, а також своїй формі плаского крила, безпілотник є фактично невидимий для радарів і його складно вичислити. Швидкість ACE ONE наближена до надзвукової. Це 1000 км/год. Управління здійснюється за допомогою системи штучного інтелекту, яка може управляти роєм таких безпілотників. Вітчизняний безпілотник буде нести не тільки розвідувальні функції, а зможе використовувати високоточне кероване озброєння як проти наземних, так і проти повітряних цілей, яке може бути розташоване у двох великих внутрішніх відсіках.

 

 

 

ФЛАГМАНИ ІНОЗЕМНОЇ ЕКCПОЗИЦІЇ

Участь американської компанії Lockheed Martin, яка вже не перший рік займає першу сходинку у світовому рейтингу з обсягів продажів оборонної продукції, є знаковою для України і, безумовно, є статусною для виставки. Основною метою участі компанії стало просування на ринок України останньої модифікації винищувача F-16 Fighting Falcon. В основному модернізація торкнулася електронної начинки винищувача – він отримав нову бортову РЛС – APG-83 (SABR), яка може виявляти і ідентифікувати цілі в повітрі і на землі на далеких відстанях, а також бортовий комплекс РЕБ з системами постановки перешкод, нашоломну систему цілевказівки, апаратуру передачі даних за стандартом Link 16 і багато іншого.

 

 

 

Ще одним учасником виставки, не менш відомим за Lockheed Martin, став  бразильський авіабудівний конгломерат Embraer. Більш того, компанія отримала статус стратегічного партнера авіакосмічного салона «АВІАСВІТ – ХХІ». Представники конгломерату на виставці презентували легкі штурмовики A-29 Super Tucano та військово-транспортні літаки KC-390, які є  конкурентами українського Ан-178.

 

 

Чеська компанія Tatra цього року вирішила  привезти на виставку шасі, на якому буде базуватись український протиповітряний ракетний комплекс ЗРК-СД від ДККБ “Луч”. До речі, під час виставки стало відомо, що берегова версія українського комплексу “Нептун” повністю поміняє своє шасі. Всі складові спецавтомобілі першого дивізіону замість вантажівок КрАЗ будуть базуватися на адаптованих машинах підвищеної прохідності від чеського виробника. Перші зразки серійного дивізіону протикорабельного комплексу “Нептун” планують показати на військовому параді на честь 30-річчя Незалежності України.

 

 

 

Дебютанти виставки, французька компанія OCEA, яка спеціалізується на кораблебудуванні, взяли участь у виставці разом зі своїми українськими партнерами – компанією «Нібулон». Співпраця українсько-французької команди розпочалася у липні 2020 року, коли лідер українського суднобудування «Нібулон» підписав із французькою компанією ОСЕА Меморандум про взаєморозуміння щодо будівництва швидких патрульних прикордонних катерів типу OCEA FPB 98 MKI у рамках реалізації урядового проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. За контрактом буде поставлено 20 катерів, 15 з яких будує ОСЕА, а 5 – «Нібулон». Упродовж чотирьох днів у виставковому центрі у режимі реального часу завдяки встановленим камерам демонструвалися різні виробничі процеси у цехах компанії «Нібулон», обладнаних надсучасним обладнанням від провідних виробників світу, безпосередньо на стапелі й сліпі.

Турецька компанія Menatek, яка спеціалізується на виробництві компонентів до легкої та важкої військової техніки, після успішної участі у 2019 році, вирішила стати постійним учасником виставки. Представники компанії заявили, що у останні роки наш ринок став привабливим для них через те, що Україна стрімко переходить на стандарти НАТО та знаходиться на активній фазі проектування та розробки техніки високого рівня. Саме тому компанія планує взяти на себе важливу роль у постачанні своєї продукції для виробництва цієї техніки. Як зазначив представник компанії, вони вже контактують з кількома великими компаніями та навіть розробили ходову частину для БМП одній із компаній.

 

 

Багато уваги з боку офіційних делегацій та відвідувачів виставки було прикуто до стенда ще одного дебютанта виставки – турецької компанії MKEK (MECHANICAL AND CHEMICAL INDUSTRY CORPORATION). На своєму стенді представники компанії ознайомили усіх охочих зі своїми розробками в області стрілецького озброєння та розповіли про свій проект – нову 76-мм морську гармату.

 

 

Компанія Milanion (ОАЕ), яка знаходилась на об’єднаній експозиції Національної асоціації оборонної промисловості України, показала безпілотну платформу Agema 8х8. Це повністю модульний, швидкий та адаптивний безпілотний наземний комплекс з високими експлуатаційними характеристиками. Багатоцільова платформа машини-амфібії оснащена випробуваними системами світового класу і має індивідуально налаштований герметично закритий кузов, який можна адаптувати до корисного навантаження для виконання будь-якого завдання. Управління здійснюється дистанційно, можливе програмування на виконання автономних завдань.

AGEMA побудована для екстремальної прохідності: має високий крутний момент, трансмісію з високим тягловим зусиллям, незалежні підвіски, низький центр ваги та здатність заїжджати крутими схилами з кутом нахилу 40 градусів.

 

 

 

 

ВИЗНАЧНІ ПОДІЇ ВИСТАВКИ

 

Підписання ДК “Укрспецекспорт”, що входить до складу ДК «Укроборонпром», першого контракту на модернізацію та ремонт літака Військово-повітряних сил (ВПС) Пакистану
Під час другого дня роботи виставки укладено контракт з пакистанськими партнерами на ремонт літака-заправника Іл-78, що може використовуватись як військово-транспортний літак та призначений для дозаправлення у повітрі військових повітряних суден.

“За останній рік це вже другий укладений контракт на ремонт Іл-78 для ВПС Пакистану. У червні 2020 року Укрспецекспорт переміг у тамтешньому багатомільйонному тендері на ремонт літака-заправника. За його результатами ДК “Укрспецекспорт” уклала з Управлінням закупівель Військово-повітряних сил Пакистану контракт на ремонт військових літаків. Контракт успішно виконав Миколаївський авіаремонтний завод, що входить до складу Концерну”, – зазначає Генеральний директор державної компанії “Укрспецекспорт” Вадим Ноздря.

 

– Зустріч керівництва ДК «Укроборонпром» з французькою делегацією під час заходу «Французькі дні охорони та безпеки в Україні», який був організований Посольством Франції в Україні. Під час заходу було обговорено можливість та перспективи укладення контрактів з тамтешніми компаніями Thales, Safran та Airbus в рамках вже підписаних меморандумів про співробітництво. Зокрема, йшлося про проекти у сферах авіабудування, бронетехніки та радіолокаційних систем.

 

Національна асоціація оборонної промисловості України (NAUDI) та асоціація приватних оборонних підприємств Індонезії уклали угоду про співробітництво у сфері ВПК

 

Підписантами виступили Голова NAUDI Андрій Сенченко та фінансовий директор Асоціації приватних оборонних підприємств Індонезії Хендра Гуванан.

Сторони домовилися, зокрема сприяти розвитку кооперації шляхом підбору партнерів та інтеграторів, реалізації партнерських проектів, зміцнення кадрового і виробничого потенціалу оборонних галузей, трансферу технологій тощо. Термін чинності угоди – 10 років з можливістю пролонгації. Угода про співпрацю з індонезійськими колегами – перший крок NAUDI на шляху до реалізації завдання з просування української військової техніки, озброєння та боєприпасів на зовнішніх ринках.

 

– Підписання Меморандуму про співпрацю між NAUDI та тбіліським авіаційним заводом
Меморандумом закріплені наміри сторін співпрацювати у сфері безпеки та оборони задля поліпшення взаємної здатності розвивати сильну і незалежну оборонну індустрію.

Сторони розвиватимуть спільні проекти, в широкому спектрі оборонних напрямків, зокрема постачанні продукції для потреб військових і силових відомств України та Грузії та третіх сторін, проведенні науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, організації програм навчання військовослужбовців, розвитку ланцюгів попиту і пропозиції, інтенсифікації маркетингових активностей.

 

– Установчі збори Військовоморського підкластеру ГС Морський Кластер України

Організатор: ТОВ “НВК “КЛІВЕР”

 

– Зустріч командування Національної гвардії України та командувача Генерального Інспекторату Карабінерів Молдови.

У період відвідування виставки іноземною делегацією з Молдови були проведені переговори з командуванням Національної гвардії України, під час якої сторони досягли порозуміння щодо необхідності започаткувати співробітництво в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Генеральним Інспекторатом Карабінерів Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова та Національною гвардією України, який наразі перебуває в процесі погодження.

 

– Фінал п’ятого конкурсу інженерних стартапів, які розвиваються в напрямку космічних технологій та активної біоелектроніки Vernadsky Challenge.


У конкурсі взяли участь 132 стартапа: 89 іноземних і 43 українських. У фінал потрапили 10 учасників з 6 країн: України, США, Канади, Іспанії, Словаччини та Швеції.

Третє місце на конкурсі Vernadsky Challenge і грант 400 000 гривень отримала космічна розробка BOROSPACE зі Словаччини. Автори проекту розробили інноваційну конструкцію літій-іонних акумуляторів, завдяки якій батарея зберігає електроенергію та служить гібридним ракетним паливом після завершення місії.

Друге місце і грант 600 000 гривень отримав український проект Provizio, команда якого розробила прилад для вимірювання внутрішньоочного тиску, що допоможе відстрочити втрату зору. Програмне забезпечення Provizio в режимі реального часу сповіщає лікаря про зміни тиску і інформує його про можливі варіанти лікування.

Перше місце на Vernadsky Challenge 2021 і 1 000 000 гривень дісталися проекту Medicsen з Іспанії. Команда Medicsen створила розумний пластир, який відкриває мікропори в шкірі людини для неінвазивного введення ліків з великим розміром молекул, таких, наприклад, як інсулін.

 

– Проведення у останній день виставки пробних демонстраційних показів військової техніки на окремо підготовленому майданчику.

 

У демонстраціях взяли участь:  ДК «Укроборонпром» з танком Т-72,  БТР-3ДА та БТР-4Е, а також компанія «Українська бронетехніка» зі своїм флагманом – бронеавтомобілем «Варта». Цими показами ми анонсуємо розширення формату проведення виставки «Зброя та безпека-2022» та впровадження в програму заходу  показових виступів для всіх охочих продемонструвати здібності своєї техніки у динаміці.

 

До зустрічі 27-30 вересня 2022 року під час
Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека-2022»!

 

У цьому матеріалі були використані матеріали Генерального інформаційного партнера виставки «Зброя та безпека» – журналу «Defense Express» (https://defence-ua.com), спеціального інформаційного партнера виставки – порталу Мілітарний (https://mil.in.ua) та матеріали учасників виставки.

 

Ще більше: на сайті:    https://mvc-expo.com.ua

Перегляди:731
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”