Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно -політичної обстановки.

Україна, її державні символи та інституції тріумфально були представлені 9 лютого під час цільового засідання Європарламенту, як політично-побутовий елемент уведення України у велику європейську сім’ю, таке собі: “знайомство з родичами”, але вже у новому статусі та форматі.

 

Довідково . Заява кабміну Угорщини: “Будапешт не ратифікує членство України в ЄС, доки Київ не вирішить проблему утиску угорської меншини в Україні.

 

Тим часом, новини з Великої Британії навздогін за анонсованим озброєнням сповіщають нам про введення цільових санкцій проти російського ВПК. Так, по заслугах отримали: (1) транспортно-логістичний підрядник російської армії та імпортер іранських шахідів “Оборонлогістика”; (2) постачальник авіазапчастин “ООО ЦСТ з Іжевська”; (3) виробник гусеничного транспорту “Універсалтрансмаш”; (4) і розробник програмного забезпечення російської авіації ННП “Топаз”.

 

Для врахування . Країни G7 почали обговорювати введення санкцій проти китайських, іранських та північнокорейських компаній, які постачали компоненти російському ВПК.

 

Поміж тим, Європарламент прийняв резолюцію на підтримку санкцій проти російського ядерного монополіста “Росатома” – другого найзначнішого після нафтогазової галузі інструменту поширення політичної волі “кремля”.

Водночас, найперше на шляху цього рішення стане Угорщина, де “Росатом” сьогодні будує ядерну станцію. Нагадаємо, що через пропозиції будівництва реакторів “росія” роками заманювала держави до довгострокових співпраць, що, звісно ж, має і політичні пункти, приписані дрібним шрифтом.

 

Нюанс. Угорський кремлівець Орбан виставив спільне фото із Зеленським із написом: “Угорщина на стороні світу”, – “France24”.

 

Тож, як ви розумієте: Угорщина сьогодні висить накремлівському гачку”, але ймовірно вже при запровадженні санкцій проти “Росатому” це дозволить Будапешту знайти шпаринку, щоб в майбутньому позбутись кремлівських кайданів.

Разом з тим, щодо такої тріумфальної зустрічі України в Європарламенті є певні застереження, і не на користь Європи. Невідомо, наскільки обґрунтовані такі наші побоювання, але з одного боку надзвичайно приємно бачити європейський острах, що Україна не тільки має міжнародну суб’єктність, а й може ефективно прикладати її на свою користь, граючи в велику європейську політику.

 

Довідково . Президент України зміг переконати Президента Франції та Канцлера Німеччини надати Україні літаки та далекобійну зброю, – “Bild”.

 

Але з іншого боку, неозброєним оком видно,  що це відбувається, виключно через те, що в Європі досі існує брак лідерства. Нинішній виклик чітко зрозумілий, але ЄС вперто відмовляється захоплювати ініціативу у боротьбі із російською навалою. Нажаль, Європу досі ще треба підштовхувати до більш рішучих дій, як це постійно робить Вашингтон і Лондон.

Підтвердженням цьому є оприлюднена ціла серія цільових репортажів від топового французького телеканалу “France24”, який французькою, англійською та арабською мовами висловлює хвилювання, з приводу того, що не бачить великих заяв, які ЄС міг би зробити, та допускає, що фактор приїзду Зеленського допоможе змістити Урсулу фон дер Ляєн (політичний союзник Олафа Шольца) з посту очільника Єврокомісії на користь бельгійця Шарля Мішеля (політичний союзник Емманюеля Макрона), який на думку телеканалу демонструє набагато більшу рішучість щодо протистояння з “росією”.

Отже, внутрішнє протиборство за єдинолідерство в Європі між Макроном і Шольцом, на тлі анонсованого “великого наступу” “кремля” та попри всі публічні заяви, на жаль досі триває. І це антипатичний чинник, який не дозволяє сьогодні Європі взяти відповідальність за російську агресію. Ба більш того, саме цією гризнею користується Угорщина дозволяючи собі провокативні заяви в бік Києва. Адже в цій ситуації Угорщина стає ситуативним партнером Німеччини.

Тим часом, Вашингтон, для Франції та Німеччини вкотре показує майстер-клас дипломатії та урок стриманості. Так, Джо Байден коментуючи збиття китайського розвідувального аеростату над Атлантикою зазначив, що це не завдало великої шкоди американо-китайським відносинам.

 

Довідково . Заява Білого Дому: США хочуть стабілізувати відносини з Китаєм, тож інцидент з аеростатом залишився у минулому.

 

А це погана новина для “путіна”, якому б хотілося підвищення ставок з боку США, щоб Китай був більш прихильним до співпраці з “кремлем”. Але американська дипломатія, схоже, не така прямолінійна. У всякому разі, якщо ми правильно розуміємо те, що відбувається, її стратегічна мета раціональна. Щодо російської дипломатії, то ми не бачимо в ній ні раціональності, ні стратегії: лише “нерви та імпульси”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, про перемогу “росії” вже ніхто не говорить навіть у самій “росії”. Загальний наратив: “ми переможемо” плавно перейшов до “ми не можемо програти”. Отже, незабаром цей наратив зміниться на: “ми не можемо так ганебно капітулювати”.

Саме такий наратив сьогодні в свідомості головного вагнерівцяпригожина” якому заборонили набирати зеків на війну. Більш того, прокремлівські соцмережі наповнились інформацією, що діяльність його ПВК у “росії” взагалі прийнято згорнути.

Отже “пригожин”, який надмірно збільшував кулуарний вплив, заявивши про себе, як про окремий центр сили, зустрівся з наслідками. І в цій новині є два аспекти: перший, це додатково наголошує на конфлікті “пригожина”, як з лінією відомства “шойгу”, так і з ближнім колом “путіна”. Другий, ув’язнених перекинуть з ПВК “Вагнер” на новостворену ПВК “міноборони”. При цьому відомство “шойгу” зробило інформаційне замовлення, в якому звинувачує “пригожина” в тому, що він “поховав” на полі бою майже всіх в’язнів. В той час, як “шойгу” обіцяє, що ув’язнені будуть в тилах, забезпечуючи “поліцейську” функцію на захоплених територіях.

 

Довідково . ISW: “російсько-окупаційні війська “відновили ініціативу в Україні та розпочали свій “великий наступ”.

 

На тлі чого так звані кремлівські аналітики заходились описувати нові грандіозні проекти наступів. У заявах знову фігурує необхідність розпочати наступи на всіх фронтах.

 

Довідково. Компанія SpaceX обмежила використання супутникового інтернету “Starlink” бійцями Збройних Сил України для управління безпілотниками, – “Reuters”.

 

Але в цих “аналітичних заявах” завдання “кремля” все-таки простежується: усі плани на Південь, Північ, атаки центральної частини, іншими словами розмазування фронту є димовою завісою. Проте відслідковується точна копірка з вимоги “путіна” до “герасимова”: “захоплення Луганська та Донецька у межах областей”.

 

Для врахування . “Bloomberg”: “путін” тягне час у війні проти України, думаючи, що він на його боці.

 

Отже, “росія” знову хоче “розтягнути сили України” по фронту, спираючись на свою чисельну перевагу. Однак питання “широкого фронту” не тільки не вирішенк (в основному – це логістика) з початку вторгнення, воно ще й ускладнюється з урахуванням постачання нового озброєння України.

 

Довідково . Заява Байдена: ““путін” не має жодного шансу, він уже втратив Україну.

Для врахування . Орбан виступив за “негайне припинення вогню” в Україні.

 

Таким чином, з урахуванням того, що для України готуються системи середньої дальності, та поставляється техніка точкового впливу (якраз проти логістичних “перевалів”), “росія” знову почне наступ у дусі “саранчі”.

Тим часом, почали зростати ставки для самого “кремля” у прямому сенсі цього слова. Так, в світовому інформаційному просторі з’являється все більше інформації про те, що міжнародна слідча група “JIT” у справі збиття рейсу МН17 заявила про особисту причетність “путіна” до збиття літака.

Раніше було доведено, що окуповані райони України в Донецькій та Луганській областях перебували під контролем “росії” – тобто йдеться про вторгнення з 2014 року. Тож, за подібними лекалами буде доведено причетність особисто “путіна”. А це між іншим створює для прихильників цього шляху, того ж ображеного “пригожина”, спокусу здати “путіна” в комплекті зі “стрєлковим” до Гааги і домовитися з Україною та Заходом.

 

ІІІ. Що стосується внутрішньо -політичної обстановки.

На тлі всього вищесказаного у Києві перед Верховною Радою України прибрали величезний “кремлівський” монумент Ватутіну, ніби з живого тіла нарешті голки вийняли.

Отже, Україна звільняється від окупації. Процес вже не зворотній: слідом за Ватутіним піде кремлівська церква, фільми, “мультики”, блогери, експерти і їх куратори, “матрьошки” і зрештою Булгаков.

І підтвердженням цього є наступні дії, коли очистившись від кремлівської приналежності через символізм персони Ватутіна, Верховна Рада України нарешті створює спеціальний офіс щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС.

 

Висновок.

  1. На фоні початку кремлівського “великого наступу” Європа, як і рік тому, політично причаїлась в очікуванні результатів битви. Вашингтон робить висновки, і вони сьогодні не на користь Європи, але на користь України.
  2. Тим часом США і Велика Британія почали процес санкційного добивання російського ВПК.
  3. Одночасно з цим піднімаються ставки для “кремля”, на фоні “економічно-фінансового ауту” поглиблюється внутрішній розкол. Відтепер наратив: операція провалилась звучатиме ще гучніше і вже від двох кремлівських терористів: “стрєлкова” і “пригожина”.
Перегляди:342
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”