Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

У межах наступної дефініції світової комунікації, геополітика постає перед нами як воєнно-політична методологія нового впливу або геостратегії, тобто як важливий елемент системи регулятивних принципів контролю по відношенню до України. І найпаче зараз, коли весь український політичний істеблішмент потонув в численних корупційних скандалах.

 

Довідково. Оскільки зовнішня політика постійно пов’язана із поняттям боротьби, то у світі геополітика вважається спеціальною наукою про війну та про державну безпеку.

 

Іншими словами Захід неопосередковано дає зрозуміти офіційному Києву, що якби не українська корупція, то Збройні Сили України вже б отримали все необхідне військове озброєння. Тобто, чиновницьке ментальне каліцтво, фактично стало на заваді перемоги України над російським агресором.

Більш того, така потворність українських чиновників в очах західних партнерів взагалі ставить під сумнів весь військовий системотворчій рівень стратегічного мислення котрому, в тому числі, підпорядковується стратегія національної безпеки й військова стратегія.

Так, найвпливовіший аналітичний центр США “The Heritage Foundation” (в перекладі “Спадщина”) який між іншим описує російсько-українську війну починаючи з 2014 року сьогодні зазначає, що без продуманої геостратегії, що є елементом національної стратегії не може бути ні ефективної системи національної безпеки, ні ефективного застосування збройних сил.

При цьому, остання теза напряму зачіпає численні інформаційні повідомлення щодо переміщення Олексія Резнікова з посади Міністра оборони України.

 

Довідково . В США працює близько 1200 аналітичних центрів — мозкових центрів Уряду США, що нараховують близько 5000 працівників і мають фінансування близько 1,5 млрд дол. щорічно. При університетах працює майже 600. Ще 600 є незалежними громадськими організаціями.

Для порівняння. В Україні діє близько 60 мозкових центрів, 38 з яких в Києві, решта в регіонах. У більшості офіційні сторінки або не працюють, або не оновлювались з 2019 року.

 

Тобто аналітичний центр США каже, що українська геополітика насправді ніяка не геополітика, а примітивна внутрішня боротьба за владу.

Додатковим свідченням відсутності в Україні навіть розуміння важливості геополітики – як географічного розуму держави є заява колишнього прем’єр-міністра Ізраїлю Нафталі Бенетта навколо його розмови з “путіним” на початку повномасштабного вторгнення, коли останній нібито “пообіцяв не вбивати Володимира Зеленського”, після того, як за три дні захопить Київ.

Київ не захоплено, що вказує на гігантський військовий стрибок, зокрема Збройних Сил України, а ось сам факт оприлюднення такої розмови з боку Бенетта, і в такому форматі вказує, на те що політична складова української державності досі залишається на рівні 23 лютого 2022 року.

 

Довідково. Заява сенатора Вільяма Фулбрайта цитуючи Карла Гаусгофера: “геополітика забезпечує та насичує внутрішню політичну ідею і надає спрямування політичному життю в цілому”

Припускаємо, що Фулбрайт, який є Головою Комітету з міжнародних справ Сенату США висловлює певне розчарування, щодо відсутності в Україні стійкої національно-політичної ідеї, навіть після майже року війни.

 

Тим не менш перші “Леопарди-2” вже вилетіли до України. Нехай процес створення злагодженого угрупування займе певний час, але тепер дати задню ні в кого не вдасться. Навіть Португалія на зовнішньо-державному рівні (знову ж таки – геополітика) шукає запчастини, щоб відремонтувати те, що припадало до цього пилом на складах. Крім того, ожив світовий ринок озброєнь, причому у важких класах і це ще одна “геополітична перемога”.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, хід бойових дій в Україні наочно демонструє, що ціла низка кремлівських “аналоговнет”-рішень існує тільки на папері, починаючи від літаків 5-го покоління в промислових масштабах і закінчуючи “Арматою”.

Що підтверджує наші нульові результати щодо пошуку та аналізу російських аналітично-мозкових центрів. Тож висока ймовірність, що всі кремлівські центри перебувають під крилом спецслужб і засекречені.

Отже, ефективність російського та частково білоруського ВПК виявилася вкрай сумнівною навіть у окремих предметах гордості “путіна” як-то ППО та РЕБ: 20% відбитих повітряних цілей, зате 100% влучення по великих нерухомих цивільних об’єктах (наприклад, університет у Харкові) – це найкраща ілюстрація військового потенціалу старого радянського мотлоху в новій упаковці, яка до того ж залежить від імпорту сучасних комплектуючих. В той час, як БПЛА та так звані бойові роботи від союзників ворога – це предмет окремої ганьби. Таким чином, залишається легке стрілецьке озброєння – але це не для сучасних високотехнологічних конфліктів.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Натомість на цьому фоні сходять зірки американського ВПК, також на ринку озброєння успішно закріплюється Південна Корея та Туреччина. Ізраїль при цьому твердо демонструє, що всі передові технології боротьби з повітряними цілями та кіберрозвідки у нього.

Європейські виробники повільно, але вірно упускають свій шанс – до якості “питань немає”. Водночас, є питання щодо обсягів виробництва, оскільки вони досі розраховані на мирний час замовлення під уже укладені контракти (брифінг Пентагону).

 

Висновок.

  1. Потворність через ментальне каліцтво так званої “касти” українських чиновників виходить за межі раціонального сприйняття і вже стає в один ряд з російсько-окупаційною армією.
  2. Російська агресія привела до того, що армії країн НАТО розпочали інвентаризацію свого військового потенціалу та його упорядкування.
  3. ВПК “росії” та Білорусі – всі мільярдні контракти обнулились. Вся російська зброя минулого століття, добре застосовується тільки проти неозброєного противника.
  4. За всім цим продовжує спостерігати Китай та робить висновки. Тож, війна в Європі здатна на деякий час відкласти “битву за Тайвань”.
  5. Цілком очевидно, що Європі зараз треба прискорюватися інакше європейський ринок тих же танків та броньованих машин займуть американці з південними корейцями.
Перегляди:329
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”