Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Вперше в історії саміт між ЄС та країною-кандидатом на вступ відбувається в умовах війни. Західні експерти вбачають в цьому важливий символізм у тому, що до Києва приїхало майже все керівництво Євросоюзу.

Однозначно саміт “Україна – Європейський Союз” – це ще один важливий крок на шляху до української євроінтеграції.

 

Довідково. Перша цитата із виступу Джонсона “Atlantic Council”, USA від 01.02.2023: “Якби не підтримка США, „бліцкриг“ “путіна” би вдався”.

 

Отже, своєю військовою авантюрою “путін” забезпечив вкрай швидкий прогрес із європейською бюрократією одразу з кількох треків. Адже не лише “кремль” еволюціонував із тези Київ за три дні” до “цілісність “росії” зберегти”. Серйозний шлях пройшов і Захід, від: Київ впаде за три дні, максимум тиждень” до “як урятувати “путіна” від ганебного розгрому”.

 

Довідково. Друга цитата Джонсона. “Всього 5-6% щорічного американського військового бюджету руйнують від 20 до 50% путінської воєнної машини.

 

Паралельно з цим треком рухалася історія з озброєннями “від касок і бронежилетів” до “треба вчити пілотів літати на F16.

 

Довідково. Прем’єр Британії не виключає поставку літаків Україні та підготовки українських пілотів, – “TalkTV”.

 

За фактом, зараз залишається одне обмеження – далекобійні ракети, які здатні діставати до “москви”. Тож, ми припускаємо, що це, насправді, останнє обмеження Заходу.

 

Довідково. Третя цитата Джонсона. “Немає сенсу зараз розмірковувати про те, що буде з “кремлем”, з “росією”, з “путіним”. Україні потрібні далекобійні гармати і ракети, бронетехніка і нові літаки.

 

Аналогічно процес щодо української євроінтеграції проскочив стадію довгих дискусій “про примарні перспективи євроінтеграції – колись” до “статусу країни-кандидата”.

Водночас, ми не беремося прогнозувати, скільки часу буде потрібно Україні, щоб стати повноправним членом ЄС, але це вже точно роки, а не десятиліття.

 

Довідково. Четверта цитата Джонсона. “Це наша колективна помилка, що ми дозволити “путіну” перекроювати кордони в 2014 році”.

 

Тим часом, як очікувані підсумки саміту можна назвати: розширення планування відновлення післявоєнної України, оновлення інфраструктури та залучення інвестицій.

Іншими словами, формування вже конкретного плану дій, підкріпленого фінансами, все те, що потрібно сьогодні й у середньостроковій перспективі. Також багато часу приділено і військовій допомозі Україні.

Серед всього іншого, сьогодні ми побачили, що цивілізований світ у своїй свідомості вже закінчив війну в Україні і готується рухатися далі вперед. В той же час агресори – думають виключно про те, як продовжити агонію та стрімко рухаються у своє вигадане минуле.

 

Довідково. П’ята цитата Джонсона. “Якщо ми будемо знову і знову говорити про “путіна”, росіяни будуть думати: “це русофобська спроба зняти нашого лідера“. Ми повинні припинити такі розмови, а просто підштовхнути цей режим у потрібному напрямку.

 

Разом з тим, Європа звертає свою увагу на те, що Україні сьогодні потрібна серйозна дискусія і прогрес у покращенні практик державного та місцевого самоврядування, а також боротьби з корупцією.

 

Довідково. Шоста цитата Джонсона. Україна рухається у правильному напрямку, але в Україні є внутрішні проблеми – корупція”, але не така, як в “росії”.

 

В своїх попередніх інформаційних матеріалах ми не раз зазначали, що після того як Захід став єдиний в своєму намірі зупинити сучасну світову турбулентність, він вже не дозволяє собі припускатись помилок на кшталт тієї, про яку зазначив Джонсон: “… колективна помилка, що дозволила “путіну” перекроювати кордони в 2014 році”.

Тож питання української корупції сьогодні набирає особливого присмаку, коли її джерелом, як вважає Захід, є Коломойський.

Цілком ймовірно, що Захід допускає, що Україна немає авторитетно-правового ресурсу, щоб самостійно впоратись з цією екстраординарною фігурою і підставив своє плече.

Так, стало відомо, що Високий Суд Лондону дозволив арештовувати всі активи Коломойського у всьому світі. (“Економічна правда”). Іншими словами зараз Високий Суд Лондону може арештувати буквально все, що буде визнане власністю Коломойського – наприклад, той самий гірсько-лижний курорт Буковель і ту “відому хату” зі “шкарпетками співробітників СБУ”, в якій Коломойський зараз переховується від США та Ізраїлю.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

На тлі вищезгаданого рішення британського суду, Вищий Суд США дозволив конфіскувати 5,4 мільйони доларів російського олігарха Малафєєва для подальшої передачі цих грошей Україні, на відновлення її інфраструктури.

Того самого Малафєєва, колегу Новинського, і поки ще “Героя України” Бойка, в якого офіційно працювали терористи Бородай і Гіркін.

Отже, як ми самі можемо переконатись початок гарний: КоломойськийМалафєєв, тож на черзі активи братів Роттенбергів, Тимченка та інших путінських “гаманців”, а з ними “гаманців” “лаврова”, “мішустіна”, “шойгу”, “герасимова”.

Тим часом, Глава ЦРУ США Бернс зазначив, що незважаючи на те, що китайський диктатор “сі цзіньпін” все ще неохоче ставиться до постачання зброї “росії”, він залишається тісно прихильним до їхнього партнерства з “путіним”. (“CBS News”)

Окремо Бернс зазначив, що “китай” залишається найбільшим геополітичним викликом для США на десятиліття вперед, а також найбільшим пріоритетом для ЦРУ: суперництво з Китаєм унікальне за масштабами, воно може бути навіть інтенсивнішим, ніж суперництво з срср”.

Зі своєї сторони додаймо, що навряд чи хтось інший так уважно стежить за тим, що робить “путін”, ніж “сі цзіньпін”, і цілком зрозуміло, що він стурбований слабкими результатами російсько-окупаційною армії.

Свідченням цього є свіжі дані від “The New York Times”: за 11 місяців війни в Україніросія” втратила вбитими і пораненими 200 тис. військових злочинців. Видання підкреслює, ймовірно спеціально для “пекіна”, що ці втрати лише за 11 місяців, що вже у 8 разів перевищують американські за два десятиліття війни в Афганістані.

Тим часом британська розвідка звернула свою увагу, що темпи вербування зеків до ПВКВагнер” значно знизилися. Отже, таке скорочення напряму може бути пов’язане з конфліктом “пригожина” з “шойгу”.

 

Висновок.

  1. Важливим наративним нюансом поточного дня є те, що цивілізований світ у своїй свідомості вже закінчив російську війну в Україні і готується рухатися далі вперед. Але, для України “європейське далі – вперед” означає – “всередину себе і як можна глибше” – щоб очиститись та вилікуватись від глибокої психологічної корупційної травми: “сам давав хабарі, тож буду вимагати від інших”.
  2. Водночас, вкотре переконуємося, що працювати мусить тільки закон, у всіх його проявах, в тому числі – міжнародний: ірраціональний та алогічний фактор Коломойського поступово переходить під юрисдикцію світового правосуддя.
  3. Можливо саме в цьому західні експерти вважали важливим символізм, коли коментували проведення саміту “Україна – Європейський Союз”.
Перегляди:412
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Допомога ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”