ZentrBudOf-foto

Контакти:
(044) 2538072 (чергова служба)
cbozsu@ukr.net
Адреса:
вул. Грушевського 30/1 (на перетині з Кріпосним провулком)

ЗРАЗОК договору про надання послуг

 

IMG_8949

IMG_8947 IMG_8946

 

 

Інтернет-ресурси:

Офіційний сайт

Бібліотека (сайт)

Культурно-освітній центр неформальної освіти (сторінка)

Курсова мережа (Фейсбук)

Курси крою та шиття (Фейсбук)

 

ЦЕНТРАЛЬНИЙ БУДИНОК ОФІЦЕРІВ

ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Центральний будинок офіцерів ЗСУ розташований у центрі Києва поблизу метро “Арсенальна”, має близько 150 кімнат, великий концертний зал на 1000 глядачів, бібліотеку з кількома кімнатами, два зали для лекцій і ресторан-бар, що дозволяє проводити найрізноманітніші заходи.

IMG_8951IMG_8952IMG_8946IMG_8945

Саме тут військовослужбовці та ветерани ЗСУ, члени їх сімей, а також мешканці і гості столиці мають отримують чудові можливості відпочити, долучитися до кращих зразків естетичної та художньої культури, реалізувати свої творчі можливості. Адже призначення Будинку офіцерів у мирний час це не тільки військово-патріотичне виховання громадян, розвиток воєнно-історичних традицій та формування довіри українського суспільства до воєнної політики держави, але й сприяння створенню, розповсюдженню та популяризації культурних надбань, задоволення культурних та духовних потреб його відвідувачів, забезпечення можливостей отримання ними нових знань та нового досвіду, розвиток цивільно-військового співробітництва та зв’язків з громадськими і релігійними організаціями, пропаганда культурної спадщини українського народу, національно- історичних, бойових та військових традицій Збройних Сил України засобами культури і мистецтва.

У приміщеннях Центрального будинку офіцерів ЗСУ проходять урочисті заходи з нагоди державних і професійних свят, визначних подій; концерти і спектаклі за участю професійних та самодіяльних творчих колективів, артистів різних жанрів та діячів мистецтв; заняття на курсах, в гуртках, студіях, школах тощо; тематичні вечори, виставки, конкурси, огляди, бенефіси, фестивалі, літературні читання, лекції, фото виставки, портрети сучасних художників та інші форми культурного дозвілля; презентації, конференції, круглі столи, переговори, прес-конференції, семінари, майстер-класи, тренінги, екскурсії; зустрічі з ветеранами військової служби, учасниками бойових дій, представниками органів влади, громадських військово-патріотичних, культурних та волонтерських організацій, діячами науки, літератури та мистецтва; вечори вшанування військовослужбовців, вечори бойової співдружності, зустрічі ветеранів.

ЦБО ЗСУ сприяє діяльності військової громадськості, ветеранських, громадських, волонтерських об’єднань, професіональних клубів (секцій) військово-патріотичної спрямованості; розвиває аматорське мистецтво, самодіяльну народну творчість, встановлює та зміцнює зв’язки творчої інтелігенції з військовими колективами, залучає працівників культури, мистецтва та науки до культурно-просвітницької роботи.

На інтернет-ресурсах Будинку офіцерів можна ознайомитися з подіями, що відбуваються у нашому закладі та організацією роботи курсів, отримати навчальні матеріали інформацію культурно-освітнього центру неформальної освіти для самоосвіти чи отримання нових знань з історії України та українського війська, літературознавства, психології.

Список керівників

 

Про ЦБО ЗСУ

Історія:

16 лютого 1923 року у Києві було відкрито Будинок Червоної Армії.

Наказом Реввоєнради Української РСР №1415 від 23 листопада 1924 року Будинок Червоної Армії та Флоту у м. Києві був визначений як Будинок по штату ІІ розряду. З 15 листопада 1931 року на підставі наказу військам Київського гарнізону №10 від 6 листопада 1931 року Київський Будинок Червоної Армії та Флоту переведений з ІІ-го в І-й розряд.

1 листопада 1934 року Київський Будинок Червоної Армії та Флоту отримав статус Всеукраїнського Будинку Червоної Армії, проте 1938 року його знову перейменовано. Нова назва: Київський Окружний Будинок Червоної Армії. За призначенням, у співпраці з військовими частинами гарнізону, партійними, радянськими та громадськими організаціями, своєю діяльністю він мав сприяти зміцненню боєздатності армії  та обороноздатності країни. Проводити військово-виховну, військово-просвітницьку та культурно-масову роботу серед військовиків, членів їхніх сімей та цивільного населення. Ця робота проводилась через систему курсів, семінарів та гуртків, розрахованих на підвищення кваліфікації військовослужбовців та військових знань населення.

Перед початком Другої Світової війни в Будинку Червоної Армії працювали: вечірній університет, філія військово-політичної академії, середня загальноосвітня школа, політшкола, широка мережа оборонних гуртків та курсів масових професій, що охоплювали кілька тисяч учнів та слухачів. Діяльність Будинку Червоної Армії розглядалася як частина партійно-політичної роботи у військових округах. В роки війни  на базі Окружного Будинку Офіцерів був створений Фронтовий Будинок Червоної Армії  та Фронтовий Ансамбль пісні і танцю. Проводилась агітаційно- пропагандистська та масово-політична діяльність з бійцями та командирами частин, які відбували на фронт і в частинах діючої армії.

У липні 1941 року Київський Будинок Червоної Армії було евакуйовано у російське місто Саратов, де він продовжував працювати з бійцями та командирами, які йшли на фронт. Повернення з евакуації відбулося в грудні 1943 року, вже під нової назвою: Київський окружний Будинок Офіцерів.

У повоєнний час діяльність Будинку Офіцерів була зорієнтована на підвищення боєготовності, політичне виховання та повніше задоволення духовних потреб військовиків Київського гарнізону та цивільного населення міста.

 

Про будівлю та її архітектуру:

Будівля зводилась у 1914–1918 роках за проектом архітекторів В. Г. Кричевського і В. П. Пещанського і спочатку призначалася для льотної школи прапорщиків. Була однією із небагатьох великих споруд, що будувались в період Першої світової війни військовим міністерством у зв’язку з перетворенням Києва на головний тиловий центр Південно-Західного фронту.

У 1928 році було прийнято рішення добудувати будівлю для Будинку Червоної Армії і Флоту. Будівництво закінчено у 1931 році році під керівництвом архітектора Й. Ю. Каракіса.

У 1967 році в будинку було засновано Музей історії військ Київського Червонопрапорного військового округу. З 1995 року тут діє Центральний музей Збройних Сил України.

В червні 1989 року будинок був визнаний пам’яткою архітектури, а у 2006 році занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятка архітектури місцевого значення.

Будівля має три поверхи і виконана в стилі неоампір. В плані будівлю складають два різновеликі прямокутні корпуси на розі об’єднані напівкруглим об’ємом, де розташований головний вхід, оформлений доричними колонами. Другий, парадно оформлений вхід розміщено у торцевій частині корпусу зі сторони Кріпосного провулку.

На першому поверсі будівлі облаштований вхідний вестибюль, на другому і третьому — лекційні зали. В будівлі міститься великий зал для глядачів. Приміщення клубної та адміністративної частин розташовані обабіч коридору.

IMG_8944

IMG_8942

Перегляди:1,489
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”