Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Президент Конфедерації Ігнаціо Кассіс проілюстрував результати Конференції з відновлення України:

щодо партнерства:

Процес реконструкції виключно в руках української влади, але за підтримки та співпраці з міжнародними партнерами. Перебіг виконання Плану реконструкції, а також правильне використання виділених коштів буде перевірятися шляхом регулярних оцінок.

щодо реформи:

План реконструкції спрямований на прискорення та поглиблення досягнення Україною цілей реформ у відповідності до того, що потрібно, щоб стати державою-членом ЄС.

щодо прозорості, підзвітності та верховенства права:

План відновлення України має бути прозорим і підзвітним українському народу. Треба буде структурно зміцнити верховенство права та викорінити системну корупцію. Усі виділені кошти мають бути розподілені чесно та прозоро.

щодо демократичної участі:

Процес відбудови має бути результатом колективних зусиль усього українського народу та базуватися на демократичній участі всіх українців, у тому числі тих, хто зараз перебуває за кордоном через конфлікт. Крім того, він повинен буде дозволити створити ефективну систему місцевого самоврядування та державну децентралізацію.

щодо співпраці на всіх рівнях:

Процес реконструкції має сприяти співпраці між українськими національними та міжнародними учасниками, включаючи приватний сектор, членів громадянського суспільства, науковців та всіх місцевих учасників.

щодо гендерної рівності та соціальної інтеграції:

Процес реконструкції має бути інклюзивним і забезпечувати гендерну рівність, а також повагу до людських, економічних, культурних і соціальних прав. Кожен має отримати користь від процесу реконструкції, і ніхто не має бути виключений. Диспропорції доведеться скорочувати.

щодо стійкості:

План має відновити сталу Україну відповідно до Порядку денного сталого розвитку на період до 2030 року та принципів Паризької угоди, інтегруючи екологічний вимір разом із соціальним та економічним.

 

ІІ. Що стосується дій противника:

1. Яскравим підтвердженням нашого визначення стосунків між росією” і Китаєм у форматі “васал-сюзерен” є відкидання запрошення Главою Китаю Сі Цзіньпіня від “путіна” відвідати “росію”. Офіційне китайське пояснення – коронавірусні обмеження (за повідомленнями японських ЗМІ “Yomiuri”). Проте справжні причини інші.

По-перше, Сі не збирається давати главі “кремля” підстав вважати, що ієрархічні відносини з домінуванням Пекіна можуть бути змінені на рівноправні: сюзерену, яким мислить себе лідер КНР, не личить походити до поїздок до васала, оскільки всі тисячолітні традиції подібних відносин припускають інше – васал здійснює візит до столиці Великого Ханства, але не навпаки.

По-друге, і це куди прагматичніша мотивація, Сі просто не хоче псувати відносини із Заходом. Не дивлячись на те, що всі медійні китайські наративи дублюють російську пропаганду, на практиці, поки не видно, щоб КНР безпосередньо надавав би допомогу “кремлю” в його війні проти України. Китай, звісно, був би радий поразці України, бо це означало б світове торжество авторитарної моделі як такої, якої її дотримується у Пекіні. Однак китайська економіка критично залежить від Заходу, а позиція Заходу чітко прозвучала в промовах Президента США Джо Байдена, на Саміті НАТО: КНР, як і будь-яка держава у Світі, зазнає катастрофічних витрат за спробу допомогти “росії” у її агресивній війні проти України.

За тиждень до цього Вашингтон підтвердив свої погрози конкретними заходами, коли ввів цільові санкції проти п’яти китайських компаній за співпрацю з російським режимом. Як нами було зазначено в попередніх інформаційних матеріалах – це були першими санкціями проти російського сюзерена. Сигнал, очевидно, був почутий, і саме тому Сі не їде до “кремля”.

Для “путіна” це чергове приниження і є підтвердженням того, що китайська влада не поспішатиме з легітимацією путінського проекту з так званого переділу світопорядку.

Це не означає, звичайно, що КНР має намір стати на бік Заходу – цього не буде за нинішньої моделі розвитку китайської держави. Найімовірніше якраз протилежне – що в якийсь момент американські видання з посиланням на дані ЦРУ повідомлять нам про те, що китайські структури почали масово допомагати російській армії боєприпасами, технікою, технологіями та фінансуванням.

Треба мати на увазі й те, що в диктатурах на кшталт російської та китайської, на відміну від західних демократій, головні питання вирішуються у непублічній площині. Тим не менш, на даному етапі ми можемо констатувати той факт, що китайський лідер не хоче змінювати статус-кво – принаймні офіційно. Поки що все, на що можуть розраховувати в “москві” – принаймні у публічному плані – це повторення кремлівської марення про те, що в “українській кризі” винне НАТО.

Таким чином, це означає, що “путін” залишається в глибокій міжнародній ізоляції, коли навіть Сі гидує простягати йому свою руку.

Якщо він і зробить це в доступній для огляду перспективі, то вже точно не на російській території, а, можливо, такого рукостискання взагалі робити не планується. У другому випадку “путіну” слід було б насторожитися і замислитися, чи не вирішив китайський господар відвернутися від нього, свого московського васала, під гарантії якого він розпочав війну проти України.

На тлі зазначеного, еталонна марка “Brent” пішла на різке зниження, втративши у вартості майже 10 доларів за барель протягом всього лише двох годин після опублікування новини про відмову Сі приїхати до “росії”.

Прокремлівський “Інтерфакс” пише про ризики зниження попиту через світову рецесію, але такі різкі піке, як сьогодні, зазвичай трапляються зовсім з інших причин – зазвичай вони пов’язані з рішенням про нарощування видобутку великими гравцями світового нафтового картелю “ОПЕК”. Отже, деталі ми скоро дізнаємося, проте ми всі чудово розуміємо одне: вбити путінський режим здатне не просто саме по собі західне ембарго на російські енергоносії, а західне ембарго з низькими світовими цінами на ці енергоносії, які виключать для “путіна” можливість хоча б частково компенсувати свої втрати із-за санкцій за рахунок продажу в Азію.

При цьому, варто зазначити, що ціна продовжує падати. Динаміка падіння стрімка, що є ще однією ознакою якогось несподіваного чинника, а несподіваний фактор – це завжди геополітичний чинник.

 

ОТЖЕ ІНТРИГА 13 ЛИПНЯ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ.

 

ІII. Внутрішні суспільно-політичні події які впливають на розвиток подій:

В продовження теми конференції у Лугано з відновлення України прем’єр-міністр України Шмигаль представив карту – хто з європейців що відновлюватиме, Італія Рівненщину, Німеччина Чернігівщину, Канада Сумщину, США та Туреччина Харківщину, Чехія, Фінляндія та Швеція Луганщину, Бельгія Миколаївщину, Швеція та Нідерланди Херсонщину, Швейцарія Одещину, Норвегія Кіровоградщину, Латвія Запоріжжя, Польща та Італія Донеччину.

Водночас, сьогоднішній день відзначився соціальним вибухом у соціальній мережі після опублікування керівництвом Збройних Сил України документів про заборону залишати місце проживання чоловікам призовного віку без дозволу військкомату. Але серед всього цього соціально-інформаційного хаосу окремої уваги заслуговує позиція окремих представників провладної партії, які підживлювали цей керований хаос.

Тим часом, волонтерська ініціатива з інформаційної гігієни “Як не стати овочем” представила “Базу російських пропагандистів” Це перелік публічних осіб, що підтримують російську агресію проти України та поширюють антиукраїнські наративи останні вісім років.

На сьогодні в базу внесено 1800 осіб, її планують доповнювати щоквартально. Більшість осіб у переліку — росіяни, також є декілька білоруських медівників, представників окупованих територій Донбасу та колаборантів із Криму. Крім того, до бази включені деякі громадяни України, що наразі проживають у “росії” та є колаборантами.

 

ВИСНОВОК:

Щодо оцінки поточних намірів і дій держав:

Вільний демократичний Світ демонструє єдність.

Характер можливого воєнного конфлікту:

Сукупність стратегічних показників дозволяє охарактеризувати воєнний конфлікт з високою динамічністю протікання.

Перегляди:403
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”