Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин. За останні тижні весь цивілізований світ остаточно переконався, що:

  1. “росія” настільки слабка, що може програти.
  2. Україна настільки сильна, що може виграти.
  3. “путін” настільки нікчемний, що немає права очолювати будь-яку країну, а тим більш ядерну.
  4. Росіяни настільки безпорадні та бездарні, що взагалі ні на що в своїй країні не впливають і не мають бажання впливати.

 

Станом на сьогодні – це головні висновки і головні наративи цивілізованого світу.

А отже – це значний прорив порівняно з тим, що думали окремі частини світу буквально ще пару місяців тому.

 

Довідково . Настрій в ізраїльських ЗМІ щодо війни “росії” проти України останніми днями можна коротко описати так:

“Тепер ніхто не скаже українцям: йдіть на компроміс з росіянами і закінчіть війну, не звільнивши всі території, які у вас відібрали. Бо якщо домовитися з “путіним” зараз, через п’ять років він повторить це знов”.

 

Водночас, на сьогодні залишається одне питання: що з цим ядерним “фракенштейном” робити далі?

 

На це поки немає спільної відповіді, що і лякає більшість країн світу, оскільки всі чудово розуміють, що на місці “російської федерації” в майбутньому будуть десятки різних державних утворень, в тому числі і нових численних терористичних угруповань.

Цілком однозначно, і ми про це вже не одноразово зазначали,    що лідерство в цій дискусії може зайняти “КНР”, ґрунтуючись на територіальному сусідстві, значних взаємозв’язках на рівні персоналій та грошей, на своєму статусі, та казках про західну гегемонію, яка не повинна розширюватися.

На додачу до цього, глибокий аналіз подій останнього тижня показує, що “китай” змінив свою тактику щодо України з військового на шлях політично-корупційного механізму або/чи шантажу центральної влади України.

При цьому , ми прийшли до висновку, що КНР” зацікавлений в гібридному завершенні війни, коли наша перемога не буде однозначною, як і поразка “росії”, конфлікт на окремих територіях зайде в політично вигідний для “росії” глухий кут, а Україна не буде виглядати щасливим доказом західної сили та єдності. Таким чином, чим далі тим ближче ми підходимо до одного з найскладніших викликів сучасної війни у форматі світового протистояння автократій та демократій: який, альтернативний китайському погляд на майбутнє “росії” ми здатні запропонувати, щоб весь світ в нього повірив?

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, Президент США наголосив, що у США немає свідчень того, що “китай” постачає зброю “росії”. Окремо, Джо Байден заявив про те, що застерігав китайського диктатора від надання допомоги “росії” в обхід санкцій Заходу.

Разом з тим, з брифінгу Пентагону стало відомо про те, що іранські вантажні літаки цього тижня регулярно здійснювали рейси до “москви”. Так, за даними сайту “Flightradar24.com”, що відстежує польоти по всьому світу, з Тегерана до столиці

“росії” прибули за ці дні щонайменше 4 борти авіакомпаній, пов’язаних з іранськими військовими. Пентагон без сумнівів стверджує, що це провадилася доставка безпілотників.

У контексті зазначеного приходимо до ще одного висновку: на саміті ШОС “путін” вперше виступав у ролі того, хто просить. Також вперше всіх своїх партнерів з переговорів чекав він, а не чекали на нього. І в кожної країни він щось просив – безпілотники, амуніцію, снаряди, артилерію. Погодився лише Іран.

Важливо зрозуміти, що публічні засудження “путіна” з боку Моді та не публічні з боку “сі” говорить про титанічні зрушення у глобальному сприйнятті російсько-української війни. Крім того, їхні коментарі були “справжнім і чітким сигналом” роздратування діями “росії”.

Припускаємо, що відтепер Індія та “китай” прогнозовано скоригують свої дії як щодо “росії”, так і до Заходу. Адже, навіть ті країни, які ще вчора не виступали проти дій “путіна”, на кшталт того ж самого Ватикану, сьогодні голосно і різко, починають запитувати, що “путін” робить в Україні?

 

Окремо . Щодо “китаю”: ми вже зазначали, що “пекін” – навіть без додаткового попередження з боку США чудово розуміє, що допомогти зараз “кремлю” – це наразити себе на пряму небезпеку з боку США. Тим паче зараз, коли всі кроки відстежуються, як під мікроскопом.

Щодо Ірану, то йому просто нема чого втрачати, тим більш саме зараз коли він зажатий між двома цивілізаціями і можливо легке загравання з “росією” допоможе йому відтягнути час, щоб краще зорієнтуватись в новому порядку речей.

 

З позитивного також слід відмітити реакцію ЄС, на так зване передрікання Орбана, що Євросоюзу ближче до зими прийде кінець. В результаті чого, Європейська Комісія прийняла рішення позбавити Угорщину дотацій на суму 7,5 мільярдів євро – за корупцію та порушення принципів правової держави.

Тож, неодмінно в найближчому часі Орбан виявить чудеса зговірливості на європейському напрямку, оскільки втрату 7,5 мільярда євро його кремлівські партнери йому не компенсують.

Одночасно з цим, у відповідь Орбану щодо його передрікань, стосовно непідготовленості Європи до зими, асоціація “Gas Infrastructure Europe” оприлюднила дані про те, що рівень запасів газу у підземних сховищах Європи вже перевищив 85%.

 

Тим часом, Берлін взяв під своє управління німецькі активи “Роснафти”. Всі! Без виключення.

 

Довідково . На відміну від України, яка досі не спромоглася націоналізувати російськи активи, де тільки вісім обленерго знаходяться у власності депутата держдуми “бабакова”, який між іншим являється довіреною особою “путіна” “по взаємодії з організаціями співвітчизників за кордоном”.

 

Після цього рішення Берліна, слова “путіна” про те, що “росія” нічого не втратила у війні проти України, виглядають ще брехливішими. “Газпром” і “Роснафта” – дві колись російські дорогоцінні перлини у великій німецькій економіці “кремль” остаточно втратив.

І це б ув відмінний контрнаступ Берліна на економічному фронті проти “росії”, особливо враховуючи те, що Україна досі так і не спромоглася реалізувати подібне у себе.

В рамках зазначеного, зауважуємо, що в найближчому часі в українському інформаційному просторі ми будемо фіксувати інформаційні вкиди, які будуть дискредитувати особисто Канцлера Німеччини Олафа Шольца. Це звична схема “кремля” та їх агентів впливу в світі та Україні зокрема.

 

Висновок.

  1. Китай” почав лякати цивілізований світ наслідками розпаду ядерного “франкенштейну” під назвою “росія”, та демонструє готовність взяти її під свій контроль.
  2. “КНР” також демонструє зацікавленість у завершенні війни в Україні, але виключно в гібридному образі: щоб наша перемога не була яскравою і щоб Україна не стала символічним доказом західної єдності та сили.
  1. Демократії підходять до наступного виклику – підготовки та впровадження нової Концепції майбутнього світового порядку, яка стане альтернативою китайській.
Перегляди:375
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”