Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Дивно переконувати людину, яка себе поважає, що її думка важлива. Те саме справедливо і для держав. Існує чимало прикладів, коли не найбільші й не найбагатші країни добивалися поваги значною мірою тому, що мали власну думку, стратегії, цілі й рухалися до них, попри, здавалося б, нездоланні перешкоди. Що вже казати про великі країни.

Отже, китайський диктатор Сі Цзіньпін прямує до “кремля”. І виходячи з опорних точок, розмова має бути непростою, але досить принциповою. Адже, незважаючи на те, що війна проти України значно військово послабила і дискредитувала саму державність російського васала, новий стабільний транзит зараз набагато важливіший для Китаю.

 

Довідково. Мова йде про те, що після того, як Пекін виступив в ролі посередника у зближенні Саудівської Аравії з Іраном, він послав світу сигнал про новий рівень амбіцій лідера Китаю, який виставив себе в ролі брокера, котрий примирив двох запеклих суперників на Близькому Сході. Насправді Пекін пропонує чергову нову альтернативу світовому порядку. Але для цього треба оволодіти основними ланцюжками світових поставок, або створити нові.

Для врахування. КНР Іран та “росія”, почали військові навчання в Оманській затоціце морський шлях через який транспортується вся нафта з Близького сходу. Там же, поряд, в Джибуті, у Пекіна є військова база.

 

І так само опинитися на боці сторони, яка програла Пекін, собі теж дозволити не може. А так як створення нових ланцюжків потребує часу та світового іміджу, Пекіну сьогодні потрібно більш активно схиляти “кремль” до завершення війни, щоб весь світ побачив який “Сі – миротворець”. Але, як ми зазначали вже раніше, “кремль” пройшов всі можливі із всіх можливих точок свого неповернення.

 

Довідково. В контексті вчорашньої заяви ДеСантіса щодо участі американців: найкращий і відомий американський пілот “F-16” Ден Гемптон викликався захищати небо України. Крім того, він заявив, що багато американських пілотів погоджуються воювати в Україні.

 

Щодо “точок неповернення” для “кремля”, можна сказати, що у 2014 році нашу державу врятував той самий “малайзійський Боїнг”, збиття якого московитами радикально змінило громадську думку на Заході щодо так званого “громадянського конфлікту” в Україні.

Тож, не виключаємо, що вчорашня атака на американський БПЛА також може мати серйозний вплив на подальший хід війни. Оскільки ми вже фіксуємо перші важливі маркери, які вказують нам на різкий підйом антиросійських настроїв серед американського та європейського суспільств. А це в свою чергу вибиває підґрунтя у трампістів і китаїстів, які закликають не знищувати путінський режим і прислухатись до Сі Цзіньпіна.

 

Інформаційно. Кремлівські льотчики не змогли збити з курсу американський БПЛА скиданням на нього пального, пішли на таран, пошкодили і безпілотник, і свій винищувач, а потім “сміливо” заявили, що БПЛА якось сам упав.

 

Американці не схильні терпіти таку зухвалість ні від кого, і судячи з того,                             як смиренно почали виправдовуватися московити, вони це вже зрозуміли: “армія “росії”, як і вся “росія”, черговий раз пошивається в дурні”.

Проте, на фоні цього кремлівського прорахунку таки здійснилася мрія посла “росії” у Сполучених Штатах Антонова, який днями раніше публічно скаржився, що йому як послу відмовляють у прийомі в Держдепі. Тож, сьогодні його вже офіційно викликали і зачитали ноту.

При цьому Антонов своєю поведінкою яскраво показав всьому світові, як насправді виглядає сучасна “росія”: стояти, похитуючись під час зачитування ноти, щось бурмотіти собі під ніс, посміхатись, гикати часом, прикриваючи рота рукою, виразно вимовляючи: “Соррі!”, а потім спитати російською: “це все?”, не попрощавшись, обернутися і рушити до виходу.

Утім оглядачі “Politico” зазначили, що така поведінка російського посла шокувала сенаторів з обох партій США, які почали негайно вимагали у глави Пентагону, якнайшвидше надати Україні “F-16”.

Отже дивно переконувати людину (тут йдеться про Антонова), яка себе настільки не поважає в тому, що її ірраціональні дії настільки ганебні, що це викличе відповідну реакцію. Те саме справедливо і для держав.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Цікаво, але перша реакція на поведінку Антонова відбулась, як не дивно, не з боку США, а з боку “російських капіталістів” чиї капітали як відомо переховуються ними на Заході.

Так, на тлі оголошення “кремлем” проведення 16 березня з’їзду “РСПП” (“Російський союз промисловців і підприємств”) де має виступити особисто “путін”, понад 50 із 150 членів правління за один день подали заяви про вихід із нього, серед яких власник “ЛукойлаАлікперов і навіть найбагатша людина “росії (за версією “Bloomberg”) Усманов.

 

Довідково . “РСПП” – привілейована лобістська група, яка просуває інтереси великого бізнесу “росії”. Раніше весь російський бізнес мріяв потрапити на цей захід.

 

Цілком очевидно, що ці “алікперови” та “усманови” одні з перших зрозуміли, наскільки глибоко “кремлю” вдалось “образитиДерждеп, а значить слід чекати дійсно потужної реакцію з боку Вашингтону.

На додачу до цього, “нова кремлівська точка неповернення” ламає нові китайські амбіції показати всьому світу, що гарантує адекватність “кремля”, а значить його “мирний план” має право на своє втілення. В той час, як поведінка Антонова показала, що – ні, Пекін нічого не гарантує, “росія” не здатна ані визнавати свої помилки, ані тим паче їх виправляти.

Після чого Президент Литви заявить, далі пряма мова: “Дуже важко повірити, що Китай може відігравати роль посередника, роль Пекіна радше деструктивна, аніж конструктивна”. Тобто Сі – не миротворець.

Тож, щоб хоч якось відтягнути реакцію з боку Вашингтону, ЦентробанкКНР” розразився незвичною заявою, в якій критикував політику США та більш того відкрито погрожував відповіддю у випадку запровадження економічних обмежень. Тобто, Китай, щоб врятувати “росію”, чине вперше відкрито бере удар на себе.

Однак, Захід на це відреагував доволі стримано, і майже всі західні експерти стали єдиними в своїй оцінці: “Пекін готується до санкцій”.

 

ІІІ. Що стосується дій країн союзників.

Тим часом, за підсумками зустрічі контактної групи “Рамштайн” країни НАТО готові надати Україні більше ППО, бронетехніки та боєприпасів, і, серед всього іншого, дев’ять країн мають намір передати Україні 150 танків.

 

ІV. Що внутрішньо -політичної обстановки.

На додачу до цього Україна здобула чергову перемогу над агресором – у Верховному суді Великобританії у справі щодо єврооблігацій на суму $3 млрд – це так званий “борг януковича”.

Однак всередині країни загострюється питання з “московським попами”, які продовжують записувати погрозливі відео з намаганням вплинути на ситуацію, щоб не покидати Лавру. Втім слова Секретаря РНБО, що “процес розвалу “росії” вже не зворотній” дає більше шансів українській державі позбутись цієї ракової пухлини, якою на сьогодні являються “московські попи” і на превеликий жаль ті численні громадяни України, які їм досі вірять.

 

Висновок.

  1. Якщо ми самостійно не мислитимемо й не розумітимемо, що наша державна думка важлива, (а не “релігійне мракобісся” в тому числі, або ще гірше – “гумористичний контрнаступ”) єдине, що можна гарантувати Україні в епоху трансформації світу – це місце на узбіччі історії.
  2. . Яскравий приклад: московія дійшла до того стану, коли епоха трансформацій підвели росіян до тієї межі, коли вони вже не здатні зрозуміти, що будь-які їхні дії грають проти них самих.
Перегляди:338
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Дрони для ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
2014-2024: АТО ОЧИМА ВОЛОНТЕРА (світлини перших років війни)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”