Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Що стосується дій ворога та його союзників.

На тлі тижневих зібрань китайських комуністів (ХХ з’їзд “КПК”) росія стає все більш “відчайдушною”, і ми перед цим фіксували багато ознак цього відчаю серед яких: мобілізація; внутрішні репресії, що призвели до падіння рейтингів “путіна”; спроба анексії чотирьох нових регіонів з запровадженням воєнного стану та інші.

Але головними атрибутами теперішнього відчаю стало  по-перше повне розуміння факту того, що кремлівська операція з газового шантажу ЄС напередодні майбутньої зими повністю провалена.

В результаті чогокремль” втратив свій останній важіль впливу “не терористичного характеру” на країни ЄС.

 

Довідково . Заява Голови Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн: Спочатку ми припускали, що відмова від російського газу триватиме 7 років. На сьогоднішній день факти такі: нам знадобилося на це всього 8 місяців.

 

Таким чином, Європа напередодні зими практично вже досягла своєї повної енергетичної незалежності від “кремля”, а у “воронці російської газової орбіти” опинилися лише ті, хто був схильний до переговорів із “кремлем”, і – за іронією долі – саме у них спостерігаються найбільші проблеми щодо забезпечення гарантій газового сектору (Угорщина, Швеція, Італія, Нідерланди).

 

В той час, другим атрибутом кремлівського відчаю стало офіційне озвучення “сі цзіньпіном” свого бачення “біполярного світу”, який дощенту ламає основну кремлівську концепцію і ставить “росію” в один ряд з усіма.

 

А отже, “путіну” відтепер навряд чи вдасться зібрати за своєю особистою ініціативою, наприклад, країни “ОДКБ”, “ЄАЕС”, або навіть “СНД”, оскільки відтепер всі учасники названих союзів орієнтуються не на “москву”, як це було раніше, а на “пекін”. Це ніщо інше, як втрата “кремлем” політичної ініціативи.

Таким чином, втративши всі свої можливі важелі впливу “не терористичного характеру” та водночас дискредитований і обмежений у застосуванні ядерного терору “кремль” наразі намагається запровадити щось нове, що дасть йому можливість хоч якось втримати свою псевдо політичну суб’єктність на міжнародній арені. І цим так званим новим проєктом стала – “брудна бомба”.

 

Довідково . “Брудна бомба” – звичайна вибухівка з радіоактивною речовиною, яка не є ядерною зброєю.

 

Так, “кремль” вустами “шойгу” намагався звинуватити Україну, стверджуючи телефоном міністрам оборони Великобританії, Франції, Туреччини та США, що Збройні Сили України готують атаку під фальшивим прапором, щоб звинуватити “росію” в тому, що вона застосувала ядерну зброю проти України, в той час коли Захід ненароком може так і подумати і нанести “неправомірний ядерний удар” по “оббріханій” “росії”.

 

Довідково 24 жовтня російські ЗМІ значно посилили це хибне та безглузде твердження. Більш того, серед цього є навіть заява “лаврова” про те, що “росія” має намір порушити це питання “брудної бомби” в ООН.

 

Фокус не вдався: Франція, Великобританія та США не повірили “шойгу” про плани України застосувати “брудну бомбу”. Країни випустили спільну заяву, в якій йдеться про підтримку України, далі пряма мова: “Світ бачить наскрізь будь-які спроби використовувати ці твердження, як привід для ескалації з боку “росії””.

 

Отже, в цій кремлівській ідеї нічого нового насправді немає, тим паче цивілізований світ вже начисто бачить підлу кремлівську сутність.

Разом з тим, світові ЗМІ з посиланнями на американську та британську розвідку, в цьому контексті, звертають свою увагу, що під цими абсурдними заявами про так звану “брудну бомбу”росія” намагається приховати свій намір підірвати дамбу Каховської ГЕС.

Так, видання зазначають, що російські окупанти почали навіть зменшувати рівень води, щоб пом’якшити повінь, бо ймовірно самим лячно. Паралельно, “росія” примусово переселяє українців з Херсону.

 

Символічне значення . Місто Херсон на сьогодні є єдиною обласною столицею, яку російські окупанти захопили після вторгнення 24 лютого. Тому його втрата була б серйозним символічним ударом для “кремля” і вказувала б, що “росія” не змогла просунутися навіть до міст Миколаєва та Одеси, не кажучи вже про Київ, захоплення яких так прагнула “москва”.

 

Таким чином у підсумку ми побачили, що про “брудну бомбу” пишуть і кажуть тільки російськи ЗМІ, в той час, як про підрив дамби Каховської ГЕС пишуть всі світові ЗМІ, і вважають ризик високоймовірний.

 

ІІ. Щодо воєнно-політичних відносин.

Тим часом, на тлі знову ж таки “коронації китайського диктатора” політичні еліти Великобританії проявили військово-політичну та дипломатичну поміркованість щоб витягнути з внутрішньо-політичного хаосу Індію, яка після переобрання “сі” та озвучування ним свого бачення про “біполярний світ” глибоко задумалась щодо своєї подальшої долі в цих нових умовах.

 

Для врахування . Президент Казахстану 24 жовтня затвердив указ про зміни у Військовій доктрині країни де передбачено значне збільшення військового потенціалу у зв’язку з новими ризиками та викликами. Ймовірно зазначене відбулось через більш проявлену агресивність “китаю”.

 

Поміркованість англійських еліт полягає  в тому, що два кандидати на посаду прем’єр-міністра країни Джонсон та Мордант раптово зняли свої кандидатури забезпечуючи Ріші Сунаку безсумнівну перемогу в політичних перегонах, тим самим подаючи потужний наратив, як сигнал маяка для Нью-Делі, що Лондон поряд і поряд не як колонізатор через історичні травми, а як партнер, оскільки коріння Ріші Сунака йде саме з Індії.

 

Для врахування. Переважна більшість західних експертів зійшлись на тому, що Джонсон, міг би виграти у голосуванні членів консервативної партії, при цьому не маючи за спиною Парламенту, який переважно виступав за Сунака.

 

І свідченням того, що Нью-Делі схвально прийняв цей посил, є перші сторінки індійських ЗМІ, які через опис родоводу Ріші Сунака підводять індійське суспільство під світло британського маяку. Окремі висновки щодо особистості та позиції Ріші Сунака:

1 Сунак – це “тихий економіст але із гострими зубами” і не популіст. 2. Сунак впевнено стане біля керма економічного курсу Великобританії, повністю віддавши “український кейс” до рук “супер-проукраїнського” Глави оборонного відомства Бена Волеса, який 24 жовтня вів закриті цільові переговори у Вашингтоні щодо України. 3. Позиція Сунака – це продовження повної підтримки України та навіть її подвоєння.

 

ІІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

Тим часом, у відповідь на російський ядерний шантаж (через “брудну бомбу”) та високу ймовірність того, що окупанти підірвуть дамбу Каховської ГЕС, офіційний Київ запросив ООН і МАГАТЕ терміново відвідати Україну.

Одночасно з цим центральна влада України розпочала комунікаційну роботу щодо попередження українське суспільство про те, що майбутня зима буде найгіршою в історії України.

 

Довідково. Дані Нафтогазу: 40% об’єктів електроенергетики в Україні зруйновано. Всі нафтопереробні заводи знищені.

 

Висновок.

  1. кремль” втрачаючи свої останні важелі впливу “не терористичного характеру” шукає інші шляхи, щоб хоч якось намагатись проявляти свою політичну суб’єктність на міжнародній арені, особливо після озвучення китайським диктатором істинного його місця на політичній карті світу.
  2. Європа досягла своєї енергетичної незалежності від “кремля” і в подальшому буде працювати на те, щоб Україна успішно пережила майбутню зиму.
  3. Великобританія знов демонструє світу свою аристократичність.
Перегляди:373
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”