Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Україна зараз перебуває на початку “зимового етапу” нової хвилі інформаційних операцій ворога. З часом їх інтенсивність лише зростатиме. Їх вектор буде направлений на “холод і темряву”: тільки попросіть про переговори; Захід вас здав і вами маніпулюють; ваше керівництво недолуге і ні на що не здатне; Захід проти Сходу, Південь проти Заходу і т.д.

На жаль, ми вимушені визнати, що “росії” вдається нас розхитувати по вектору “світло-зима”. Проте, якщо кожен буде уважнішим до дописів розмов та не поширюватиме їх без перевірки та обдумування – задача для росіян ускладниться.

Також з наближенням зими, у США залишається все менше часу, аби переконати світ припинити бути наївними: “пекін”, “росія”, Іран, КНДР – зло.

І справи з ними треба вести, як зі злом. Без або та але.

Саме тому, Білий Дім активізувався. Колін Кал заступник Лойда Остіна відряджений на Близькій Схід. Сам Лойд Остін відряджений до Канади, де в свій промові кілька разів повертався до 1938-1939 років, проводячи аналогії.

 

Довідково . Лойд Остін порівняв “сі” з “путіним”, акцентувавши увагу на китайській агресії та прагненнях “пекіну” змінити міжнародний порядок. Серед всього іншого Остін згадав держави осі Другої світової війни й нагадав, що Іран, країна Близького сходу, та КНДР, країна Індо-Тихоокеанського регіону, постачають “росії” зброю.

 

Віце -президент США Камала Гарріс відлетіла до Таїланду. Потім летить на філіппінський острів Палаван, крайню точку Південно-Китайського моря, на який КНР має необґрунтовані територіальні претензії, як на Тайвань, що суперечать рішенням спеціального арбітражного суду. Гарріс стане найвищим посадовцем США, яка відвідала острів.

 

Довідково . Відвідування Камалою Гарріс філіппінського острова Палаван, це буде не прямо так, як з Пелосі на Тайвань, але також дуже нервово для китайського диктатора.

 

Державний секретар США  Ентоні Блінкен в цей час летить до Катару.

Отже, 20 листопада Білому Дому було не до ювілею свого Президента. Більш того, ймовірно саме через свій ювілей Джо Байден, як акула міжнародних відносин Нової Історії, тонкий знавець зовнішньої політики, унікальний геополітичний гравець і просто найвпливовіша людина планети, такою активацією подав чіткий сигнал автократам, що він в грі.

Тим часом, в ході вивчення офіційного сайту прем’єр-міністра Сполученого Королівства, щоб прочитати повний текст його промови під час його візиту до Києва, ми виявили, що тексту там немає. Є перелік подарунків, які він привіз Україні. Є основні тези щодо війни, на яких він хотів акцентувати увагу. В світових ЗМІ є багато про непопулярні, але дуже потрібні реформи, які він зараз проводить. Але тексту промови – немає.

Отже, Даунінг-стріт таки змінюється. Для кожних часів – свої лідери. І, схоже, Сунак – саме той лідер, який потрібен британцям сьогодні.

В той же час, ми знайшли відновлений обліковий запис Трампа у Twitter, який йому відновив Ілон Маск, за підсумками так званого опитування користувачів. Комунікація Маска щодо Трампа:  1. Не буду повертати акаунти в Twitter, поки не буде сформована Рада з модерації, – сказав Маск, і повернув Трампа у Twitter без формування такої Ради. 2. В Twitter тисячі ботів, – нарікав кілька місяців поспіль Маск, і повернув Трампа на підставі онлайн голосування, перешкод для взяття участі в якому у ботів не було.

Зазначене є простим але яскравим прикладом короткої пам’яті у людства в цілому і в Україні зокрема, і саме це є головною зброєю для автократій та популістів.

Отже, Ілон Маск провів опитування і розблокував Трампа, назвавши це демократичним принципом. Що демократичного у можливості пригнати ботів на опитування – незрозуміло, особливо коли мова йде про настільки суперечливу персону як Трамп. Проте Трамп боротиметься за президентське кандидатство від республіканців і, звичайно ж, програє. Хоч із Twitter, хоч без нього, оскільки очевидним фаворитом є ДеСантіс.

Серед неприємного також слід відмітити парламентські вибори в Малайзії, де ми фіксуємо суттєвий зсув “праворуч” (мається на увазі перемога правих сил), але вже в іншій частині світу.

 

Довідково . Неочікувану підтримку (73 місця) отримала коаліція очолювана колишнім прем’єр-міністром Мугіддіном Ясіном, в якій домінує “китай” та його концепція нового світоустрою. Жодна інша партія не отримала більшості.

 

В той же час, приклад Ізраїлю, яскраво демонструє, що правий популізм зараз не на часі. Мова йде про кут в якому опинився прокремлівський за своєю суттю Нетаньяху, який для створення коаліції пообіцяв своєму ультраправому партнеру по коаліції Смотричу посаду міністра оборони.

 

Довідково . Смотрич лідер партії “Релігійний сіонізм”, який починаючи з перших днів російської агресії 2014 року підтримував позиції “кремля” і до цього часу виступає проти надання Україні будь-якої військової допомоги.

Не кажучи вже про наслідки для регіону, враховуючи прагнення Смотрича розширити окупацію на Західний берег та радикально негативне ставлення до арабів.

 

Вашингтон при цьому відразу попередив Нетаньяху, що в такому разі США гарантовано суттєво та значуще обмежить підтримку Ізраїлю. Отже, призначити Смотрича – залишитися без американської допомоги. Не призначити – без коаліції. Не буде коаліції – нова хвиля політичної кризи, що потягне за собою чергові парламентські вибори.

Вже відомо, що Нетаньяху пропонував Смотричу МЗС, але той категорично відмовляється вимагаючи виключно оборонне відомство.

Тим часом, на президентських виборах в Казахстані перемагає Касім Токаєв (82%) Найбільше конкурентів Токаєва набрала графа “проти всіх” – 5%.

Результат, звичайно, дивовижний, але з урахуванням того, що Токаєв організував реальне усунення Назарбаєва, він отримав підтримку як антиназарбаївської коаліції, так і прихильників “помірної демократії”.

Також, о кремо хочемо зупинитись на Туреччині, яка 20 листопада оголосивши про “операцію “Кіготь-Меч”” завдала авіаударів по заборонених базах курдських бойовиків на півночі Сирії та Іраку, які, за її словами, використовувалися для здійснення терористичних атак на її території.

На наше глибоке переконання це лише елемент примітивної помсти за нещодавні теракти в центрі Стамбула минулої неділі, хоча український інформаційний простір у звичній йому манері розганяє подію там, де її нема.

 

ІІ. Внутрішні суспільно-політичні події.

В той же час, торкаючись українського інформаційного простору слід зазначити про інший випадок, коли українські медіа спочатку подають наратив Президента України з Міжнародної конференції з безпеки в Галіфаксі, де серед усього було зазначено про існування ініціативи “кремля” щодо так званого “короткого перемир’я”, а потім окремо наратив його Офісу, який їде в розріз з президентським. В результаті чого, західні журналісти починають не тільки плутатися в наших заявах, але й прямо вказувати на це в своїх матеріалах.

 

Висновок.

  1. Україна на початку “зимового етапу” нової хвилі інформаційних

операцій ворога. Мета таж сама: примусити Україну до перемовин.

  1. Тим часом, США почали ще більше центрувати увагу світової коаліції навколо України, акцентуючи два наратива: перший, результат війни в Україні визначить курс глобальної безпеки у XXI столітті; другий, на карту поставлено стабільність та процвітання по обидва боки Атлантики.
  2. Події летять швидше, ніж ми встигаємо їх усвідомити та прийняти.
Перегляди:313
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”