Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

На тлі останньої подвійної атаки іранськими дронами українського міста Біла Церква, свіжа стаття газети, що належить брату правлячого принца Саудівської Аравії “Arab News”, під заголовком “Від Ємену до України: або як іранська технологія безпілотників сіє хаос”, чітко демонструє, наскільки війна в Україні стає все ближче до різних континентів та частин світу.

 

Довідково . У статті зазначається: “Чим більше бойових випробувань іранських безпілотників буде проходити в Україні та на Близькому Сході, тим більш досконалими вони, ймовірно, стануть. Тому і Києву, і Ер-Ріяду необхідно посилити протиповітряну оборону”.

 

Зазначений політичний сигнал з боку ЕрРіяду, можна розцінювати, як запрошення офіційного Києва до поглибленого партнерства, зокрема у спільному безпековому питанні, що наразі є важливим, як для України так і для Саудівської Аравії.

В рамках зазначеного слід зауважити, на реакцію Тегерану після атаки міста Біла Церква, який черговий раз офіційно заперечив постачання своїх дронів “росії” для війни проти України (заява МЗС Ірану).

В даному випадку, очевидним є те, що офіційний Тегеран бреше, оскільки дані Пентагона стверджують протилежне. Але, станом на сьогодні, особливо після участі Президента Ірану Раїсі в засідання ГА ООН та його розколу відносин з релігійним лідером Хаменеї, в результаті чого весь Іран опинився в лавині протестів, цю “брехню” можна прирівняти до політичного покаяння, оскільки прямо сказати: “ми винні”, така авторитарна країна, як Іран ще не може.

 

Довідково . Тим часом у всіх школах Ірану, дівчата школярки зняли свої обов’язкові до носіння хіджаби та скандують “Смерть диктатору!”, “Ми не хочемо Ісламської Республіки!” і “Хаменеї – вбивця, його правління анульовано”.

 

Таким чином, ми є учасниками процесу та свідками того, як Україна своєю спроможністю бити російського диктатора, виховує інших диктаторів та робить передумови до зміни їх державних устроів. Отже, Україна не тільки об’єднує світ, але й надихає його до змін.

Тим часом, за повідомленнями видання “Politico” США та Європа домагаються голосування в ООН за історичний докір “росії” та особисто “путіна” після того, як “кремль” наклав вето на резолюції Ради Безпеки ООН, яка спростовує її претензії на чотири українські регіони. Після чого у ГА ООН розгорнулася масштабна лобістська діяльність.

У ній задіяні практично всі рівні дипломатичної інфраструктури США та Європи, від послів до помічників секретаря та держсекретаря Ентоні Блінкена. Головний британський дипломат назвав цю кампанію “масованою лобістською та пропагандистською роботою проти агресивного “кремля””.

Таким чином, якщо резолюцію буде прийнято, вона значно посилить зусилля Заходу щодо ізоляції “путіна”, підірве всі його аргументи про те, що він є “визволителем”, і в ідеалі, переконає його в тому, що ескалація війни викличе лише ще більшу глобальну реакцію.

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

На тлі вищезазначеної масованої дипломатичної роботи США та Європи проти “путіна” його китайський сюзерен “сі” зненацька заметушився та в терміновому порядку почав збирати всіх своїх дипломатів у Європі, з метою організації роботи з поновлення дипломатичних дискусій щодо війни в Україні після з’їзду “КПК”, наміченого на 16 жовтня.

Також, важливо зазначити, що мобілізація китайських дипломатів відбулась напередодні дипломатичних європейських зустрічей (друга декада жовтня). Більш того, китайський диктатор повідомив про своє внутрішнє сподівання зустрітися у листопаді з Президентом Франції та Канцлером Німеччини у “пекіні”. На додачу до цього, китайський президент зажадав зустрітися ще з Прем’єр-міністром Великобританії і Президентом Туреччини.

Таким чином, інструкції “пекіна” своїм дипломатам цілком нам зрозумілі: спробувати переконати європейські країни не посилювати нинішню систему санкцій проти “росії” та запросити їх до “пекіна” для обговорення цих питань із “сі цзіньпіном”.

Таку активність “сі цзіньпіна” можна оцінити, як спробу повернутися до дипломатичної гри, але при цьому твердо дотримуватись своєї лінії офіційного нейтралітету у війні “росії” проти України.

Не дивлячись на те, що в майбутньому така активність “пекіна” принесе свої негативні плоди, але на сьогодні – це означає, що його кремлівський васал в занадто ганебному стані, щоб далі проявляти себе як лідер.

Підтвердженням зазначеного є демонстративне рішення маленької та ще вчора залежної від “кремля” Вірменії перестати приймати у себе російськи фінансові картки “Мир”.

Разом з тим, варто зазначити про те, що учасники “ОПЕК+” домовилися скоротити видобуток нафти, і вже відомо, що це рішення погоджено з подачі “росії” та Саудівської Аравії, які виступили в даному випадку єдиним фронтом. З першого погляду це можна розцінити, як особистий виклик Джо Байдену з боку наслідного принца MbS. Водночас, ми вважаємо, що зарано робити такі висновки про зраду, тому що:

  1. Минуле скорочення “ОПЕК” місяць тому у своєму підсумку не виправдалося і ціни на нафту замість очікуваного підвищення, впали.
  2. MbS особисто не зацікавлений в тому, щоб нафта коштувала занадто дорого, вище психологічного ефекту, коли покупці будуть активно переходити на інший більш дешевий ресурс.
  3. Ціна російської нафти буде регулюватися верхньою ціною для “росії”, отже, підвищення цін не збільшить суттєво російські доходи.
  4. MbS сам тільки повернувся з суттєвими складнощами в західне життя. І немає мотиваціі грати в “росію”, хоча й підтримує відносини з “москвою” та “пекіном”. Принцу потрібна безпекова допомога Заходу, а “росія” та “КНР” навряд чи задовольнять його потреби. Саме цей сигнал і подав Ер-Ріяд західному світу та Україні зокрема, у вищевказаній статті “Arab News”, яка є очевидним сигналом для українців: не поспішати засуджувати Саудівську Аравію у зраді.

Враховуючи вищезазначене, ми також пропонуємо дочекалася офіційних коментарів від наших партнерів. Враховуючи вибори, інфляцію, протести вони більш ніж зацікавлені у зниженні цін на нафту. А значить, якщо це дійсно дефектне рішення “ОПЕК+”, ми або почуємо критику, або побачимо просування у Вашингтоні законопроекту “noOPEC”.

 

І ІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, Президент Джо Байден, підтвердив незмінну готовність США забезпечити жорсткі наслідки будь-якій фізичній, юридичній особі чи країні, які надають підтримку російській анексії та агресії. Ціна для них буде суворо високою. Це дуже і дуже важлива заява для України, що несе в собі ударний наратив: відтепер “дружити з росією” буде, аж занадто дорого.

Після чого, як з почином, Байден підписав указ, який забороняє надавати фінансову допомогу “росії” та Білорусі. Тепер ці країни не зможуть отримати кредит від МВФ.

Після чого, на тлі вищезазначеного, такі країни як Угорщина, Кіпр, Мальта та Греція раптово зняли всі свої заперечення щодо обмеження цін на російську нафту і ЄС зміг нарешті безперешкодно погодити 7 пакет санкцій проти “росії”.

 

Довідково . Обмеження має бути остаточно схвалено на саміті ЄС та набути чинності 5 грудня.

 

Отже, аналізуючи та враховуючи зазначені цільові удари по “росії” з боку США та Європи, стає все більш зрозумілим, чому так сьогодні заметушився китайський диктатор.

 

  1. Внутрішні суспільно-політичні події.

В той же час, враховуючи сьогоднішнє проявлення дипломатичної активності “пекіна” окремо звертаємо свою увагу на те, що головний китайський партійний таблоїд у взаємодії з російською пропагандою та своєю армією так званих “хороших руських” на кшталт Невзорових, Шендеровичей, Венедиктових, в найближчій перспективі намагатимуться зіграти на фантомних болях українців: “нас не беруть в НАТО”.

Тож, закликаємо не піддавайтеся на китайську пропаганду: не читати та не слухайте тих, хто просуває подібні наративи. Це важливий інформаційний фронт. Особливо важливий, коли ми перемагаємо.

 

Висновок.

  1. Україна на шляху досягнення своїх стратегічних цілей у війні з “росією”, чим змусила автократів переглянути свої ставлення до себе.
  2. Китайський дипломатичний переполох тому підтвердження.
  3. США та ЄС почали вибивати останнє політичне підґрунтя “москви” в Європі.
Перегляди:395
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”