Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичних відносин.

Головна подія: зустріч “путіна” та “сі” в Самарканді на саміті “Шанхайської організації співробітництва” (далі – ШОС). Якщо проаналізувати китайські та російські меседжі напередодні цієї зустрічі то ілюзорно виглядає так, що “КНР” нібито підтримує “росію” зараз ще гучніше, ніж на початку її вторгнення на територію України.

Проте останні події навколо “росії” та навіть остання заява Казахстану про вихід з “ОДКБ” свідчить про зворотне. І попри окремі прогнози, що режим “сі” впаде після виборів у жовтні через його стратегічно помилкову ставку на “путіна”“сі”, здається, є ще більш впевненим у своїй владі та курсі, ніж ще кілька місяців тому.

 

Довідково . Лідер Казахстану після зустрічі з китайським диктатором перевів торгівлю з “росією” під санкційний контроль США. Відтепер жодна угода не буде підписана без згоди чиновників зі США.

 

Якщо повернутися до оприлюднених вчора даних американської розвідки про фінансування “росією” (та звичайно “КНР”) антидемократичних та антизахідних громадських і політичних рухів в Європі та інших частинах світу, можна припустити, що “зимова ставка” некрократів буде саме на це.

Обох, і “путіна” і “сі” надихають результати виборів у Швеції. Обидва з нетерпінням чекають приходу до влади в Італії автократичних режимів Мелоні та “Братів Італії” разом з Берлусконі та Сальвіні. Також вони вірять в силу троянського коня Орбана. В нестабільність виборчого періоду в США. В слабке європейське населення, яке між приниженням та платіжками оберуть приниження. В можливості корупції, яка віддано відкривала їм багато західних дверей. В своїх агентів в Україні, які впораються з широким поширенням антизахідних та перш за все антиамериканських наративів про слабких та цинічних капіталістів.

Водночас, ми вкотре заявляємо про те, що ознак того, що їх ставка зіграє наразі немає. Хоча тенденції до їх появи є, і доволі високі.

В той же час, події останніх місяців демонструють, що ані “сі”, ані “путін” так і не навчилися зчитувати демократичні нації. Власна впевненість в перевагах та силі диктаторських режимів природньо призводить до необ’єктивного сприйняття демократій, як нестійких та слабких.

Оскільки, демократії, хоча і сперечаються постійно та дискутують, мають стійку здатність об’єднуватися проти зовнішніх загроз. І сьогодні демократичний світ демонструє надзвичайну єдність, чого не скажеш про автократичних акторів.

З саміту ШОС в Самарканді ми не побачимо щирих та дружніх фото, як на зустрічах G7. Бо демократії за ці більш ніж півроку навчилися довіряти один одному, поважати відмінності, цінувати консенсусні рішення та їх пошук в дискусіях.

Натомість відносини в осі зла (“КНР” – Іран – “росія” – “північна корея”) більше схожі на “жабу та гадюку”. Коли кожен уважно слідкує за руками “партнера” та максимально обмежує його свободу рухів.

 

Довідково . Іран підписав меморандум про вступ до ШОС.

 

Можливо, Іран просунеться в своєму членстві в ШОС та зближенні з КНР і “росією”, але навряд чи це буде стійким результатом, тим паче, що “ядерна угода” все ще на столі, як і занепокоєння іранського суспільства зближенням з їх ворогами, якими для них залишаються як “росія” так і “КНР”.

 

Можливо, “росія” стане ще більш безправним васалом “КНР”, але це зробить її слабшою, і аж ніяк навпаки.

 

Можливо, Індія проведе переговори з “китаєм”, але в можливість закопати сокиру війни не вірять обидві країни.

 

Інші країни-члени, що будуть присутні там, скоріш гратимуть роль інтер’єра, який має створити ілюзію сили та впливу на міжнародній арені “пекіну”.

 

Це найбільше, що вони можуть собі дозволити зробити для некрократів, щоб відпрацювавши обов’язкову програму, роз’їхатися по своїм столицям та швидше забути про те, що ШОС взагалі існує.

Тим часом, ми фіксуємо, як на тлі спроб “пекіна”, вже самостійно створити альянс автократій (до саміту ШОС, “пекін”, це довірив зробити “росії” і вона з цим не впоралась, чим ще більше розчарувала “китай”) військова, економічна та ідеологічна напруженість між CША та “китаєм” загострюється. В цій ситуації заручниками стають країни-союзники США в Азіатському та ІндоТихоокеанському регіоні, які побоюються бути потісненими “пекіном”, оскільки “китай” нарощує свій ядерний арсенал і конкурує за напівпровідники. Таким чином, США та “китай”, все частіше йдуть шляхом зіткнення, яке може призвести до нової версії холодної війни.

 

ІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, щоб підсилити ефект від саміту ШОС “китай” спільно зі своїм васалом “росією” розпочав військові навчання у Тихому океані. Зазначене також направлене на залякування країн-союзників США в цьому регіоні.

Одночасно з цим, стає все більш зрозумілим, що керівник ПВК “Вагнер” “пригожин” стає обличчям російської агресії проти України.

 

Довідково . Російські військові блогери вихваляють успіх “пригожина” в Україні, а деякі навіть кажуть, що він має замінити “шойгу”, якого блогери звинувачують у поразці “росії” у Харківської області.

 

ІІІ. Що стосується дій країн-союзників.

Тим часом, на тлі китайсько-російської віри в силу троянського коня Орбана, Європарламент дійшов до спільної думки, з відповідними в майбутньому рішеннями, що Угорщина більше не є демократичною державою.

 

Довідково . Депутати зазначили, що відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню “гібридного режиму виборчої автократії”, тобто конституційної системи, де відбуваються вибори, але відсутня повага до демократичних норм і стандартів.

 

Цілком очевидно, що в ЄС вже чітко зрозуміли, яку роль відіграє Угорщина у сучасному світовому протистоянні і почали готувати правову платформу щодо позбавлення її відповідних прав під час голосування з майбутнім виключенням зі складу союзу.

Для України це важливий сигнал для перелому на свою користь суспільнополітичної ситуації в Закарпатській області, яку Будапешт використовував для нахабного втручання в українські справи.

Також, важливим чинником для України є прийнята резолюція Ради МАГАТЕ з вимогою до “росії” негайно вивести свої війська з території Запорізької АЕС. Звичайно проти ухвалення резолюції голосували “росія” та “китай” назвавши цей документ “антиросійським”.

 

Вкотре акцентуємо свою увагу на те, що саме з цією метою місія МАГАТЕ направлялась на ЗАЕС. Прийнята резолюція розширяє коридор можливостей для Вашингтона для подальшого тиску на ті країни, які глибоко зав’язані на “росію” та “китай”. В той же час, для нас важливо, ще раз нагадати, що український інформаційний простір в цьому питанні висвітлював виключно проросійську позицію.

 

ІV. Внутрішні суспільно-політичні події.

В Україні тим часом, зареєстрували перший випадок мавпячої віспи. Діагностувати захворювання вдалось ПЛР-дослідженням.

 

Висновок.

  1. Саміт ШОС – це ніщо інше як пекінська ілюзія сили та впливу на міжнародній арені.
  2. В той же час, США та “китай”, йдуть жорстким шляхом зіткнення, яке може призвести до нової версії холодної війни.
  3. Угорщина починає втрачати важелі впливу на Україну. В той час як рішення ЄС значно розширяє Києву коридор можливостей для упокорення Будапешту.
  4. Одночасно з цим США отримали від МАГАТЕ нові важелі впливу, щоб вигнати російських окупантів з Запорізької АЕС.

 

Перегляди:320
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародна виставка “Зброя і безпека” (МВЦ)
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
"Народні казки про тварин". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Велика розмальовка до "Український народних казок про тварин"     Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Василь ТИМКІВ, Олена ПОДРУЧНА "Словник музичних термінів"     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”  
Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
КЛУБ “М&Х”