Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

Щодо воєнно-політичної обстановки.

За минулі 24 години суттєвих або критичних змін в структурі воєнно-політичних взаємовідносин та суспільно-політичної обстановки не відбулося.

Разом з тим уваги заслуговує, заява Канцлера Німеччини Шольца, цитуємо: “нехай “путін” і не розраховує на зменшення підтримки України Заходом”.

Адже в такому форматі наратив, і саме з вуст Шольца, підкреслює сучасне дивовижне зміцнення та єднання Європи, та її одність під прапором США.

На тлі чого, Секретар РНБО України зміг дещо ублаготворити українське суспільство напередодні початку “місяця лютого”, місяця, який ще на десятки років буде негативно відбиватися н а суспільній психіці українців.

 

Довідково. Данилов: “Як було в лютому 2022 року, у них точно не вийде. На сьогоднішній день пильність на кордоні та пильність наших Збройних Сил України зовсім в іншому стані. Але це не привід вважати, що все закінчено”.

 

Тим ча сом, на тлі проведення американо-ізраїльських навчань, які направлені виключно проти ядерної програми Ірану, саме в день пам’яті жертв Голокосту, арабський терорист здійснює теракт на території однієї з синагог Єрусалима. (“The Jerusalem Post”)

Цілком очевидно, що теракт було скоєно спеціально саме цього дня, та ще на фоні вищевказаних спільних військових навчань. Можливо саме цей теракт стане тією самою відмашкою нової ескалації на Близькому Сході про що ми зазначали раніше. А можливо навпаки, це змусить Ізраїль, повторити за країнами Європи крок і стати під прапор США.

Цікавим залишається той факт, що через деякий час після теракту, американська організація “Інститут дослідження війни” (штаб-квартира Вашингтон) публікує звіт де серед усього іншого зазначає, що “москва” просить Тегеран про надання їй додаткової партії “дронів-камікадзе”, оскільки з попередніх партій дрони вже закінчились.

Припускаємо, що зазначена теза в звіті інституту, якраз направлена, на те, щоб Єрусалим поміркував з цього приводу і прийняв рішення зараз, поки проходять спільні військові навчання.

АНАЛІТИЧНИЙ ДАЙДЖЕСТ № 360, 28.01.2023 року.                             

 

Разом з тим, певним попередженням, що за цим єрусалимським терактом стоїть саме “москва” є два пропагандистських вигуки з боку її прямого васала прем’єр-міністра Угорщини Орбана, де: перший вигук було направлено на дискредитацію самої заяви Шольца, де угорський кремлівець зазначив, що Угорщина буде накладати вето на будь-які санкції ЄС проти “росії”, а значить Європа нібито “насправді” не єдина.

І другий вигук, де Орбан порівнює Україну з Афганістаном, окремо підкреслюючи, що Україна“нічийна земля”. В цьому контексті варто відмітити, що це вперше таке порівняння України в кремлівській світовій комунікації: чому саме з Афганістаном?

Тож, насправді в цьому “орбанівському вигуку” про Україну як Афганістан закладена та сама кремлівська відповідь на вчорашню заяву Вікторії Нуланд щодо послаблення санкцій (примітка: Орбан теж про санкції каже) проти “москви” в обмін на виведення своїх окупаційних військ з території України.

“Фактор Афганістану” в цій конструкції надважливий, адже з боку “кремля” це психологічне нагадування Вашингтону про репутаційні та економічні втрати у зв’язку з виведенням своїх військ з цієї країни, де США майже 20 років поспіль вливала всі свої можливі інвестиції, щоб вибудувати хоч якусь афганську державність. Результат всім відомий – нічого не вийшло, Афганістан перетворився на терористичне талібанське збіговисько.

Це як раз той самий посил, де “кремль” намагається наштовхнути Вашингтон на думку, що нібито з Україною, як і з Афганістаном у США нічого не вийде: в Україні корупція, а її влада краде американські гроші витрачаючи їх, як приклад, на Дубаї (нардепи Тимошенко, Сподар) та Тайланд (нардеп Тищенко).

Але надважливість цього фактору ще полягає в тому, що Афганістан на заході межує з Іраном, а це вже відсилання на Ізраїль, де сьогодні, в знаковий для єврейського народу день, відбувся теракт.

Таким чином, “кремль” дає зрозуміти, що ще має свої терористичні активи на Близькому Сході, і при нагоді готовий їх використовувати. Тож, якщо сідати за стіл переговорів і розмовляти про Україну, то з позиції, що це буде “нічийна земля”.

 

Висновок.

  1. Суттєвих або критичних змін за останню добу не відбулося, окрім того, що “путін” не погодився на пропозицію Вашингтону вивести свої війська з території України.
  2. Тож, через РНБО України, США попереджають “путіна”, що лютого 2022 для “кремля” вже більше не буде, а буде “лютий 2023”, з єдиною Європою та озброєнною Україною.
Перегляди:324
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”