Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Що стосується дій країн союзників.

Країни НАТО та їхні союзники на зустрічі у Німеччині (авіабаза Рамштайн) домовилися максимально підтримати Україну зброєю. З одного боку, масштаб військової допомоги Україні справді історичний і найбільший із усіх попередніх Рамштайнів. З іншого боку, інформаційний простір навколо цієї події просто вибухнув певним розчаруванням навколо питання: де Leopard 2?Тож ми лише зауважимо, що таке ж запитання ставлять сьогодні і російські окупанти. Разом з тим, ситуація з “ Leopard” підказала нам глибше вивчити питання логіки поставок військового озброєння Україні.

 

І перше, на що ми звертаємо вашу увагу, так це на те, що всі суперечності всередині Білого Дому щодо постачання важкого озброєння – це інформаційна операція, про яку ми зазначали раніше, коли говорили про Блінкена, якого Великобританія мала умовляти надати Україні зброю.

Так чи інакше, але військові аналітики Білого Дому готують детальні проекти військової допомоги для України, і постачання цієї допомоги здійснюються або одноосібно США, або спільно з іншими країнами західної коаліції. Якщо певні протиріччя виникають у союзників, то Вашингтон використовує свої наявні резерви для реалізації стратегії, вибудуваної військовим керівництвом.

Друге . Інформація, що періодично вкидається в пресу, з блокування поставок має на меті інформаційне маніпулювання діями “кремля”. Так Вашингтон підштовхує “москву” до більш різких та емоційно поспішних рішень, оскільки в “кремлі” приймають кожну відмову, як конфлікт між Києвом і Вашингтоном, тому починає кидати свої війська в максимально стислі терміни на передову, щоб Україна не встигла вирішити протиріччя із союзниками”.

 

Довідково. У “росії” вичерпуються боєприпаси і вона зазнала значних бойових втрат, — Глава Пентагону для “CNN”.

 

Зважаючи на відсутність конфліктів і відмінну роботу західної розвідки та Збройних Сил України, кожне таке екстрене рішення “гнати в атаку” призводить до величезної кількості втрат у ворога, як серед техніки так і серед особового складу.

 

Маніпулятивно-димова комунікація. 1. Країнам НАТО на зустрічі “Рамштайн” не вдалося досягти єдиної позиції щодо постачання танків для України, – новий міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. 2. Словаччина та Чехія готові передати Україні танки “Leopard 2”, отримані з Німеччини, – “FAZ.” 3. Представник німецького уряду, за даними “SkyNews”, заявив, що Польща може передати Україні танки Leopard без дозволу ФРН. 4. Питання із танками для України має бути вирішене до весни, – Ллойд Остін.

 

Трете. Отже, всі деескалаційні блокування є нічим іншим, як димовою завісою реальних поставок. В той час, як нинішні інформаційні вкидання про проблеми з танками є “димом” під поставки снарядів для HIMARS з дальністю більш ніж 100 км. Таким чином, нинішнє блокування викликане не небажанням, а об’єктивною реальністю.

 

Іншими словами, інформація була вкинута, як “кістка” для російського військового апарату, який радіє тому, що Україні не поставлять танки, зважаючи на всі інші поставки, які “затіняються” радісними криками про блокування танків.

В цьому контексті репліки Вашингтону про переговори звучать “особливо цинічно” після вчорашніх одночасних фраз про те, що Вашингтон готовий надати Україні всі засоби для визволення Криму.

Завжди варто пам’ятати, що Вашингтон постійно зберігає певну двозначність в аспекті переговорів, дозволяючи деяким креатурам із російської влади таємно чи відкрито виходити на комунікації з Пентагоном, ЦРУ, та навіть Білим Домом. Цілком зрозуміло, що їхня вага близька до нуля, зате є гарним підґрунтям для розвідки та аналітиків.

 

Для врахування . Глава ЦРУ Вільям Бернс таємно відвідав Київ і зустрівся із Зеленським, – “The Washington Post”. За даними видання, під час зустрічі обговорювалися подальші плани “росії” на фронті в найближчі тижні та місяці, включаючи можливі наступальні операції. Глава ЦРУ наголосив на невідкладності моменту на полі бою на тлі великих поставок Україні зброї.

 

І піком інформаційного розбалансування стала заява генерала Марка Міллі, що російсько-українська війна не закінчиться у 2023 році. А це означає, що Захід ставить на довгу війну – війну на виснаження.

 

Цілком ймовірно, що західні аналітики прийшли до висновку, що основні проблеми, що стосуються енергетичної безпеки та загальної соціальноекономічної стабільності демократій, перебувають у допустимих межах турбулентності.

В результаті чого , Захід готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. І на Рамштайні це декілька разів повторювали.

Отже, довга війна забезпечує вимотування “росії”, і ліквідацію загрози, що походить від неї. Захід продовжує повільно підвищувати ставки, не дозволяючи “москві” ні зіскочити зі своєї шибениці, ні контратакувати різко і несподівано.

 

Це безпечно як з погляду довгострокової стратегії, так і з перспектив військових реалій, адже, після війни “росія” має залишитися не просто побитою, а повністю знищеною, позбавленою сил, ресурсів та технічної бази на майбутні десятиліття.

 

Тим часом, з метою внесення ще більшої ворожнечі всередині кремлівської системи, США визнала ПВКВагнер” міжнародною злочинною організацією та вводить санкції проти неї.

 

Довідково. Проти України зараз воює близько 50 тисяч “вагнерівців” , – інформує британська розвідка. Цікаво, що ще влітку розвідка оцінювала кількість бойовиків ПВК “Вагнера” в Україні в 5 тисяч осіб.

 

Інформаційно. Сербія заборонила ПВК “Вагнер”. Отже, близький союзник “росії” в Європі остаточно відвернувся від “москви”.

 

Однозначно невдовзі це рішення США знайде свій відбиток на “кремлі”, адже, щоб залишитись легітимним гравцем на політичній щаховій дошці, “пригожину” терміново треба зайняти безпечне місце, яке зараз не вакантне, а зайняте “путіним”.

 

Висновок.

  1. Захід жорстко крутить та жорстко маніпулює світовим інформаційним простором, чим створює складні перепони для “кремля” вірно оцінити ситуацію.
  1. Захід продовжує повільно душити “росію”, принагідно сковуючи її рухи і змушуючи захлинатися у своїх проблемах.
Перегляди:368
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”