Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Перше: Київ вистояв!” Друге:росія – ослаблена!” Третє:НАТО сильне як ніколи!” Це три, здавалось дуже короткі речення (висновки) від Віце-президента США Камали Гарріс, однак наскільки вони ґрунтовно описують сьогоднішню геополітичну ситуацію в світі.

 

Для врахування . Із заяви Камали Гарріс: “США офіційно визнали дії “росії” в Україні злочином проти людства. Всіх росіян, причетних до злочинів проти цивільних в Україні, буде покарано.

 

На додачу до цього світові ЗМІ сьогодні активно обговорювали вчорашню заяву філософа, мислителя і бізнесмена – Сороса, якого в “росії” називають ніяк інше, як “доктор зло”. В своєму підсумку ЗМІ приходять до висновку, що Сорос лише озвучив те, що не можуть озвучити офіційні особи Вашингтону, про те, це аж ніяк не умаляє проголошене: програш “росії” у війні призведе до розпаду “російської імперії”.

Серед іншого: вчора ми прийшли до висновку, що заява Сороса – це символічне “фас” на “росію”, і не помилились. Підтвердженням цьому є санкційний пакет від

ЄС, який тільки на вчора був готовий, а сьогодні вже погоджений зі США, Швейцарією (що важливо), Великобританією та Канадою. Це важлива перемога, бо зазвичай на узгодження пакету санкцій ідуть тижні та місяці. Цього разу все пішло іншим шляхом.

 

ІІ. Що стосується дій країн-союзників

Тим часом, для внутрішньої політики США заява Сороса теж починає відігравати свою важливу місію, а саме: стає зрозумілим, що Конгрес спробує сформувати двопартійну коаліцію (“Washington Post”), метою якої стане повна та остаточна перемога США над світовими диктатурами та російсько-окупаційними військами в Україні.

 

Довідково . Сорос зауважує: час Трампа (читати – “путіна”) закінчився.

 

Ба більше того, саме ця позиція стане основною для головних спонсорів Республіканської Партії в майбутньому, оскільки, як повідомляє той же “Washington Post”, республіканці почали виказувати готовність включитися до міжнародного процесу будівництва нового світопорядку (припускаємо, що швидше до повернення америкоцентристського світу).

Тим часом, Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак заявив, що його країна стане першою країною, яка надасть Україні зброю більшої дальності. А це означає, що Сунак, який досі намагався грати між радикальною та усередненою позицією, тепер чітко схиляється до абсолютного радикалізму та тотальної війни проти “росії”.

 

Довідково . Подоляк про прямі удари Києва по “москві”: “Маємо абсолютно законне право знищувати все”.

 

В контексті заяви Сороса, ми припускаємо, що на кінцевому етапі війни Україна ймовірно триматиме під прицілом “москву”, і “росія”, залежно від бажання еліт, або підпише капітуляцію, або буде втягнута в незворотний процес не лише соціальної, а й військової деконструкції.

Такі заяви сторін пов’язані не лише з “подарунком” для “москвидо 24 лютого, а й з розвідувальною інформацією, якою володіють сторони. Безумовно, такий запеклий радикалізм свідчить про те, що “росія” не має військових перспектив, “росія” не готова до нової фази війни і не зможе до неї достатньо підготуватися, щоб сформувати нову екзистенційну загрозу для української територіальної цілісності, а отже немає сенсу залишати за нею дипломатичний майданчик.

І яскравим підтвердженням цього є аб’юзивна (залежна від обставин) поведінка угорського кремлівця Орбана, котрий на саміті ЄС почав по-блюзнірському “обійматися” з Зеленським, який після цього запросив Орбана до України.

 

ІІІ. Що стосується дій ворога та його союзників.

Тим часом, ми продовжуємо спостерігати за розвитком подій навколо зустрічі білоруського та російського диктаторів. Так, як ми і припускали, “кремль” затримав у себе “лукашенка”. А це, означає, що проведена напередодні прес-конференція не дала значного результату.

 

Довідково. 1. Звіт “ISW”: “путін” підім’яв Білорусь для посилення своєї армії”. 2. ГУР МО України: “Білоруси намагаються утриматися від участі у війні проти України”.

 

Отже, формат “ залишитися погостювати” має ту пікантну особливість: поки господар не дозволить, літак “лукашенко” нікуди не полетить. І чим довше білоруський самозванець буде “гостити” у “путіна”, тим сумнішими можуть бути наслідки цієї поїздки, зокрема для України. Іншими словами, наразі “лукашенко” перебуває в заручниках у “путіна”.

 

Для врахування . 1. Ризик ескалації конфлікту в Україні для НАТО не можна порівняти з небезпекою перемоги “росії” — Столтенберг. 2. 450 літаків та 300 вертольотів “росія” накопичила на заході, недалеко від кордонів з Україною, – ГУР МО України.

 

На тлі чого, Президент Франції посилаючись на прямий зв’язок “кремля” з ПВК “вагнер” називає “росію” – мафіозною державою. А це означає, що Захід офіційно визнав, що всі спроби перетворити “російську федерацію” на національну державу чи громадянську державу зазнали провалу. Особливо символічне в цій заяві Емманюеля Макрона є те, що вона була озвучена на Мюнхенській конференції саме в тій залі, де у 2007 році Європа слухала відому путінську промову і вірила йому.

Тим часом, ПВК “вагнер” знову передали “вітання” відомству “шойгу” – зеки розстріляли з кулемета портрети генерала “лапіна” та “герасимова”, після чого головний терорист “пригожин” підкреслив, що “вагнер” ніколи не мала жодного відношення до російської армії, зазначаючи, що його терористична організація діє по всьому світу.

Отже, окрім того, що протистояння між “шойгу” і “пригожиним” виходить на новий рівень, ми в цьому розгледіли ще чергову спробу останнього скомунікуватися з Заходом, оскільки “пригожин” своєю зеківською інтуїцією ймовірно передчуває неминуче розшматування російської державності, очільник якої вже не бачить основних світових тенденцій.

Частковим підтвердженням зазначеного є прибуття офіційної делегації Китаю, вперше за останні три роки, на острів Тайвань для участі у фестивалі ліхтарів та зміцнення контактів із адміністрацією міста Тайбей. Нагадаємо, що вчора ми прийшли до висновку, що Китай переглядає свій порядок денний щодо демократій.

Тим не менш “Wall Street Journal” нагадує Пекіну, що “росія” досі використовує китайські БПЛА у своїй війні проти України. Однак окрім цього, видання публікує доволі шокуючу інформацію. Так виявляється, головний російський виробник “смерчів”, “торнадо” та “градів” ЗАТ “Спеціальне конструкторське бюро”, весь цей час, починаючи з 2014 року, уникало санкцій. Тобто до цього “бюро” досі не застосовано жодних санкцій, ані в Україні, ані в світі.

 

Довідково . З вересня 2022 року “бюро” перейшло на цілодобовий режим роботи, що пов’язане із виконанням державного оборонного замовлення “росії”, направленого на ведення загарбницької війни в Україні. Себто вони працюють 24/7 для вбивства українців.

 

Використання цих РСЗВ російською окупаційною армією у війні проти України у 2022 році задокументувала міжнародна OSINT-група “Oryx”. Тому ми сподіваємось, що цей “виробник смерті” невідкладно потрапить до наступного пакету санкцій від України. Однак, це стане яскравим прикладом і для інших держав санкційної коаліції.

На завершення нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена у Дорожній карті індивідуальних санкцій розробленої Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

 

Висновок.

  1. Повномасштабне військове вторгнення “росії” в Україну та запроваджені міжнародні економічні санкції пришвидшили розшматування держави: росія” не встигає за світовими воєнно-політичними перетвореннями.
  2. Провал “росії” також посилюється неспроможністю забезпечити економічне зростання та розширенням внутрішніх розбіжностей, де інтенсифікація внутрішньої ворожнечі заради влади підвищить перспективи насильницьких зіткнень.
  3. Тим часом, США перезавантаживши свою політичну систему виходять на старт для повернення світу до Америкоцентристської системи координат.
Перегляди:375
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”