І. Що стосується дій ворога та його союзників.
Едіпова доля відома заздалегідь. Всі зусилля сучасної світової драми, якраз спрямовані на те, щоб продемонструвати світу, що ніяких цінностей автократії не мають і не мали, а їх політичні системи, від однієї дедукції до іншої все одно ведуть їх на трагічний саксаган (“саксаган” – означає політичний кінець).
Так, на тлі нещодавнього українського дипломатичного успіху в США, в той самий період часу коли весь світ починає поступово але відкрито засуджувати “путінізм”, на його захист “неочікувано” виступив прем’єр-міністр Угорщини Орбан, з абсурдною ідеєю розпустити Європарламент (дані – “Associated Press”). Де причиною для такого розпуску Орбан назвав нещодавній корупційний футбольний скандал. Що черговий раз підтверджує, що “футбол” сам по собі – це маніпулятивний і дієвий “інструмент” для автократій, який має цільову аудиторію – це країни, що розвиваються, це країни, які заради ілюзорної перемоги готові прислуговувати власникам цієї гри, забуваючи про свої національні цінності та політичні традиції.
Ті європейські політики, яких піймали на “футбольній корупції”, своїм не дотриманням “футбольної гігієни” опустили свої країни на рівень тих, “що розвиваються” і тепер автократії це використовують, щоб дискредитувати цінності світових демократій.
Але, час сьогодні , поки грає не на користь автократій: Брюссель прямо і відкрито дорікає Орбану в його потрійних стандартах, а Єврокомісія відразу блокує Угорщині 22 млрд. євро цільової фінансової допомоги. (дані – “Reuters”)
Тим часом, голова ізраїльської розвідки ( “Мосcад”) Давид Барнеа в інтерв’ю “The Times” оголошує на весь світ отримані дані про те, що Іран має намір збільшити постачання озброєнь до “росії”, щоб в обмін отримати для себе технології для нарощування свого ядерного потенціалу.
Цілком очевидно, що зазначений посил направлено до Тегерану. В результаті чого Лондон нагадав президенту Ірану Раїсі, що його країна займає друге місце у світі за доведеними запасами природнього газу.
Але тролінг цього нагадування заключається в тому, що 20 грудня уряд Ірану визнав, що невдовзі країна зіткнеться з великим дефіцитом газу, а 22 грудня президент Раїсі з урядом закликали своїх громадян скоротити його споживання для економії.
Тим часом тролінг Лондона закінчився фразою: “ – це короткий прогноз про газове майбутнє “росії”, недвозначно натякаючи, що якщо ми перемагаємо “росію”, то що тоді ми можемо зробити з Іраном, якщо він дійсно надумає передавати зброю “кремлю”.
Довідково . 1. Путінська агресія відкинула “росію” на 30 років назад, — “The Times”. 2. “Путін” ізольований і недовірливий, він спирається на жменьку безкомпромісних радників, — “The Wall Street Journal”.
Тим часом, за пові домленнями Пентагону КНДР здійснила перші поставки ракет “росії”. Бенефіціаром є – “вагнерівці”. Вони ж їх і оплатили.
Довідково. МЗС Північної Кореї спростувало інформацію про постачання боєприпасів на “росію”, – “The Guardian”. Що отримує з цього КНДР:
- Північнокорейські робітники можуть бути залучені до будівельних робіт на “росії” та захоплених нею українських територіях. Враховуючи накладені санкції, які забороняють такий вид наповнення казни КНДР валютою – для Пхеньяну це важлива послуга.
- Валюта за ракети. За даними, що були оприлюднені Пентагоном “пригожин” витрачає $100 млн/міс на війну проти України. Для економіки КНДР, що п‘ять років під жорсткими санкціями – це значна підтримка.
- Доходи від експорту. КНДР заборонено санкціями експортувати майже все, що вона спроможна виробляти/видобувати/вирубати/виловлювати. Тож, “москва” тепер стане надійним покупцем. Хоча й не довгостроковим, бо гроші мають здатність закінчуватися швидко, коли ти під санкціями. Але режими рахують короткими відрізками часу в економіці.
Що це означає для України:
- Це не змінить хід війни, про що також зазначив Пентагон (заява Джона Кірбі.) Додавши, що це лише початок співпраці.
- КНДР може поділитися з “росією” не тільки зброєю, а й здобутками в кіберзлочинності. Успіхи КНДР рахуються сумою 1,2 млрд вкрадених криптоактивів за останні п‘ять років, з них більше половини – за останній рік. Це одне з основних джерел наповнення бюджету Пхеньяну валютою (друге джерело – КНР).
- Отже, тепер крім Близького Сходу, Україну чекає ближче партнерство з Південною Кореєю та Японією. Оскільки, ніщо так не об’єднує країни, як спільний ворог.
Довідково . “Байден посилює партнерство з Юн Сук Йолем (Президент Південної Корєї) та Фуміо Кішіда. (прем’єр-міністр Японії) — “The New York Times”.
Отже Україна, як головний військовий партнер США також має привід для цього.
Інформаційно . КНДР, Білорусь та Іран головні союзники “росії” у війні з Україною і для них підготовлено солідарну відповідальність, — радник голови ОП Михайло Подоляк у Твіттері.
- КНР стає в потрійно незручній позі для Радбезу ООН. Адже чим більше з’являється фактів військової підтримки Тегераном та Пхеньяном російського вторгнення, тим незручнішою стає поза “пекіну”, й тим більш карикатурним виглядає його так званий “нейтралітет”. Іншими словами “китай” демонструє готовність підставитись під санкції.
В будь-якому разі, поставки – вже факт. Майбутні поставки – також майже неминучі.
Тож, тепер стратегія України має будуватися в новій реальності, де ми маємо союзників ворога в Індо-Тихоокеанському регіоні, а значить і значні інтереси там.
А це означає, що Україні сьогодні, як ніколи потрібно нарешті відкрити тайванське представництво, про важливість якого ми неодноразово зазначали в попередніх інформаційних матеріалах.
Серед всього іншог о, також стало відомо, що 24 грудня “лукашенко” їде до “путіна” в “москву”, де відбудеться їх 9-та зустріч в цьому році.
ІІ. Що стосується дій країн-союзників.
Одночасно з цим, США визнали, що країна за місяць може зробити стільки артилерійських снарядів калібром 155 мм, скільки українські війська витрачали за два дні. (“The Washington Post”) У зв’язку з цим було прийнято рішення збільшити виробництво.
Висновок.
- Військово-дипломатичний успіх України жорстко спровокував китайського тирана: “Пекін” консолідує зусилля “росії”, Ірану та КНДР, і на сьогодні схоже планує захищати всіх трьох.
- Наступне засідання Радбезу ООН стане певним показовим оцінюванням готовності країн світу виступати проти “китаю” та вводити проти нього цільові обмеження.
- . В будь-якому разі, час поки грає не на користь автократій, але демократії вже діють все більш рішуче і на сьогодні промацують готовність “китаю” захищати своїх васалів.
- . Україну чекає ближче партнерство з Південною Кореєю та Японією, в той час, як Україна будучи де-факто світовим фаворитом продовжує вести себе, як країна, що розвивається.