Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…

І. Щодо воєнно-політичної обстановки.

Методологічний рівень аналізу та тлумачення повідомлень від світових ЗМІ, як головного інструменту світової комунікації, спонукає нас більш уважніше придивитися до “теорії глобалізму”, як до “дерева”, що дає “корисні плоди”, а відтак дозволяє ідентифікувати й ініціаторів, по поведінці який можна оцінювати майбутні зміни, що відбуваються в системі координат воєнно-політичної обстановки.

Так, ЗМІ в Україні та світі 30 січня широко цитували заяви німецького канцлера Олафа Шольца щодо його намірів і далі залишатися на зв’язку з “путіним”. Однак під час цитованої розмови Шольца пролунала інша важлива фраза, яка нажаль, потрапила в набагато менше заголовків. Хоча її значення для розуміння сучасної психології та воєнно-політичної стратегії керівників провідних країн Заходу достеменно набагато більше.

 

Далі цитата: “Німеччина більше не співпрацює з “росією” і змогла швидко пристосуватися до нової дійсності” – Шольц.

 

Тобто, як велике досягнення подається те, що ще кілька місяців тому видавалося просто немислимим. Тепер цим досягненням пишаються.

 

Довідково . “Bloomberg”: “росія” витратила майже 50 років на створення свого енергетичного ринку в Європі. “кремль” знищив його за 50 тижнів.

 

Такі заяви свідчать, що світ без “ росії” дедалі більше зі “сміливої мрії” перетворюється на буденність. А це означає, що зусилля з переконання західного істеблішменту посилити тиск на “росію” мають також посилитися.

І результат буде дедалі більше подобатися самим західним елітам, адже тут як раз і спрацьовує той самий механізм “теорії глобалізації”, яка сьогодні приносить Україні дуже “корисні плоди”.

Свідченням цього, є поява “міжнародної танкової коаліції” (назвемо це так), яка вже пообіцяла Україні щонайменше 300 танків. Логістика з новою технікою сьогодні представляє певну проблему, але це питання так чи інакше більше технічне, а ось результати бойового застосування в майбутньому лише сприятимуть збільшенню цього постачання.

Також все більше і більше з’являється факторів того, що Україна отримає літаки нерадянського зразка. Тож, залишаються тільки ракети далекого радіусу дії та флот. А отже, усе це створює важливі передумови для кардинальної зміни ситуації на фронті та створення умов для контрнаступу, яке “гарматним м’ясом” стримати вже не вийде.

 

Щодо війни на кілька років. Для цього “кремлю” потрібно, щоб кількість російської техніки хоча б не скорочувалася, щоб “росія” на місяць виробляла, ремонтувала та модернізувала стільки, скільки втрачає. У звичайній обороні це, напевно, можливо, але з наступальними діями складніше.

Нагадаємо, що за даними “Forbes” на момент вторгнення в “росії” було 3000 танків. До грудня їх залишилося 1500-2000 – це з урахуванням усіх машин, знятих з консервації та вивезених з Білорусі.

Тим часом, сьогодні вже, ще з більшою впевненістю можна сказати, що наліт на військові об’єкти в Ірані є багатоплановою операцією.

 

Довідково . “The Washington Post”: “Атака на Isfahan – додаткове нагадування, що “Іран не отримає ядерної зброї, – як неодноразово підкреслював Байден. Урок КНДР засвоїла”.

 

По -перше, це продовження спалювання військового потенціалу цієї країни. По-друге, це чіткий сигнал, що союзники ворога поділять всю відповідальність і не залишаться не покараними. По-третє, це попередження: вдарили по Ірану, але помітили у Пхеньяні та Мінську.

Щодо ситуації навколо: “війна Ізраїлю та Ірану неминуча”. Ізраїлю не треба розпочинати жодної повномасштабної війни, як це зробила “росія”, а лише достатньо на кілька годин влетіти в простір і точково знищити те, що йому потрібно знищити, рештою займеться Моссад. Яскравий приклад ми вже побачили: “хто влітав – невідомо”, “що сталося – невідомо”. Раптом в Тегерані згадали, про пост Подоляка, і вирішили, що це Україна. Така позиція характеризується, як позиція слабохарактерної держави.

 

Заява Блінкена: “Всі варіанти на столі”: США не виключають військових дій проти Ірану, щоб уникнути придбання Іраном ядерної зброї.

Висновок . Війна Ізраїлю та Ірану триватиме “рівно добу”. Саме тому Іран досі її не розпочав і не розпочне.

Для врахування. Ізраїль підвищив боєздатність у зв’язку з можливою помстою

Ірану. Серед сценаріїв помсти: ракети і БПЛА, які будуть випущені з Ємену чи Сирії.

 

Отже, 2023 рік почався з того, що військова інфраструктура ворога та його союзників сьогодні перебуває на прицілі і суд неминучий. Щодо останнього, слід нагадати, що за створення спеціального трибуналу над “путіним” і “лукашенком” проголосував навіть “союзний” Азербайджан.

 

ІІ. Щодо дій ворога та його союзників.

Тим часом, за повідомленням “ТАРС” стало відомо, що “путін” готує нову спробу наступу, звернення до “федеральних зборів”, а також низку кроків по мобілізації в 20-х числах лютого. При цьому проміжок 22-24 лютого знову підлаштовується під досить дивні “аналітичні” записки та заяви на російському телебаченні “кремлівських екстрасенсів”, “старців” і “ворожок”, що черговий раз доводить, що для “кремля” “символізм” завжди стоїть понад розумом.

 

Довідково . “китай” закликав США припинити постачання зброї Україні.

 

Адже, за цей час основна частина техніки, спрямованої проти запланованого “кремлем” наступу, якраз доїде до України, а у вихідних матеріалах “ТАРС” зазначається, що шансом на успіх нової російської атаки якраз називалася “несподіванка”, пов’язана з відсутністю техніки, необхідної для комплексного відображення масованого наступу.

 

Довідково . Заява “пескова”: У “кремлі” бачать абсолютно позитивні перспективи майбутнього “росії”.

Відповідь-наратив від США через телешоу “60 хвилин” “Парейдолія –

різновид зорових ілюзій.”

 

Отже, “росія” не зумівши провести “екстреного наскоку” при відносному паритеті сил, та не здійснивши більш-менш нормальну підготовку своїх сил до наступу, все скидає на так званий “символізм двійок” у даті.

В контексті чого хочемо відзначити, що “несподівано” у “кремля” не виходить нічого: починаючи з березня 2022 рокуросія” поводиться максимально передбачувано, вибираючи з усіх можливих методів ведення війни найменш адекватні.

Яскравим свідченням останнього, є дані від “ВВС”, що “путін” виявляється погрожував Джонсону ракетним ударом напередодні вторгнення в Україну.

 

Заява Джонсона . “У якийсь момент він ніби пригрозив мені і сказав: “Борис, я не хочу завдавати тобі болю, але з ракетою це займе лише хвилину”.

 

Тим не менш, “несподіваний” успіх у цій війні показали тільки Збройні Сили України, які створили інформаційний фон таким чином, що російські окупанти перетягували свої війська між фронтами, внаслідок чого в потрібний момент виявилися вразливими. Адже кремлівська постановка питання: “наступаємо по всіх напрямках або несподівано на одному” – це ознака хаосу.

Отже, результат нового наступу “росії”, схоже, вирішено як об’єктивним військовим потенціалом нинішніх російських угруповань, так і суб’єктивним “конспірологічним”.

 

ІІІ. Щодо внутрішньо -політичної обстановки.

Тим часом в Україні напередодні проведення “генеральної перевірки” з боку США продовжуються тенденції щодо кадрових чисток. У відкритому просторі відбувається жваве обговорення щодо звільнення восьми міністрів зі складу Кабінету Міністрів України.

 

Висновок.

Перемога України наближає суд над ворогом та його союзниками. Для Мінська ця обставина бентежить, бо підштовхує “лукашенка” кинути “путіна”, але від трибуналу це, знову ж таки, не врятує. Тим часом, у Тегерана, як і у Пхеньяну, завжди був і досі залишається дипломатичний вихід. Але на відміну від Пхеньяну, Тегеран сьогодні має лише одну альтернативу дипломатії – атаки та знищення іранських ядерних та ракетних об’єктів.

Перегляди:342
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”