Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА

3.04.2021

Брехня про Чорнобиль не врятувала СРСР. Нині брехня Кремля послаблює Росію

35 років тому Кремль заповзято брехав про Чорнобильську катастрофу. Тоі протягом декількох днів радянська влада намагалася переконати власний народ і світ у тому, що все добре. Ось, мовляв, погляньте: вся радянська спільнота продовжує готуватися до святкування Першотравня. Наслідки були руйнівними! Але інстинкт до затятої брехні у Кремлі невмирущий.

Замовчування інформації про катастрофу – це справжній героїзм

З нагоди сумного ювілею державне інформаційне агентство РІА «Новості» на цьому тижні помпезно висвітлювало роботу КДБ щодо Чорнобиля. Чого ж такого видатного досяг Комітет у ті критичні дні? З’ясувалося, що «роль КДБ полягала у спостереженні за об’єктом, який знаходився у дуже поганому стані». А ще працівники КДБ «виявили великий інтерес до об’єкта з боку інших країн, які з першого дня аварії продемонстрували незвичну активність у спробі зібрати інформацію, яка може бути корисною». Нахвалюючи такі «досягнення», кремлівський рупор цитує ветерана КДБ: «Ми не дозволили просочуванню інформації. Але ми отримали досвід щодо того, як в екстремальних ситуаціях можна отримати дані через периферійні зацікавлені сторони та як запобігти цьому».

Отож, на переконання редакції РІА «Новости», замовчування інформації про катастрофу – це справжній героїзм. Дарма, що вибух 26 квітня 1986 року на четвертому реакторі АЕС ім. Леніна Володимира Ілліча на північ від Києва вважається одним з найбільших випадків радіаційного забруднення в історії. Дарма, що Чорнобиль став не лише ядерною, але й політичною катастрофою, яка яскраво засвідчила наслідки дезінформації та нездатність авторитарної системи впоратися з кризою.

Як відомо, радянська влада визнала інцидент лише через кілька днів, коли атомна електростанція в Швеції, розташована на відстані тисячі кілометрів від Чорнобиля, зафіксувала стрибок рівня радіації та евакуювала своїх робітників. Натомість Москва кинула пожежних, медичний персонал, солдатів, науковців у зону техногенного лиха майже без обладнання та захисту. Немає жодних сумнівів у героїзмі тисяч ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, так само, як немає сумнівів у боягузтві та брехні радянських чиновників усіх рівнів! Нині Кремль демонструє: дух Чорнобиля живий і досі. Брехати, заперечувати, фальсифікувати!

Росія продовжила оббріхувати Україну у підготовці до війни 

На тлі заяви офіційної Москви про відведення військ від кордонів нашої держави (до речі, повернення російської військової техніки до місць постійної дислокації залишається під питанням), Україна продовжує домінувати в потоці російської дезінформації. Цього тижня, зокрема, знову зафіксовано сумнозвісні кремлівські фейки: «Україна готує війну проти Росії», «США штовхають Україну до війни, але звинувачують Росію» і «Україна підкоряється США». Чехію, Словаччину, країни Балтії  та інші держави, які висловили солідарність Україні, прокремлівські ЗМІ назвали «маріонетками США»

Усі ці звинувачення нашої країни протирічать елементарному здоровому глузду. Усім світом засвідчено факт, що не Україна, а саме Росія у порушення міжнародних угод накопичила на кордоні з нашою країною «бойовий кулак». І нині (яка несподіванка для російського агітпропу!) саме Росія заявила про відведення військ…  Загальновідомо, що керівництво України послідовно дотримується курсу з врегулювання конфлікту мирним, дипломатичним шляхом.

«Причетність Росії до вибуху боєприпасів у Чехії – божевілля»

Ще однією важливою темою цього тижня є, як не дивно, російська дезінформація щодо вибуху на складі боєприпасів у Чехії та дипломатичної суперечки навколо нього. На тлі чергового скандалу, що спалахнув так несподівано та яскраво для Москви, її вірні інформаційні «багнети» заявили, що участь російської військової розвідки в інциденті – це божевілля. Позиція Кремля виглядає наступним чином: «Висилка 18 російських дипломатів з Чехії має на меті реанімувати антиросійську кампанію, спрямовану на дискредитацію Росії. Рішення Праги – це спроба вбити двох птахів одним каменем: дискредитувати виробника Sputnik V і найкращого кандидата (Росію – авт.) на добудову нового блоку на атомній станції в Чехії. Ця антиросійська кампанія, подібна до справи Скрипаля, яка так само як збиття малайзійського «Боїнга», не була належним чином розслідувана. Через це проти Росії введені санкції, що порушують усі основні принципи цивілізованого світу, зокрема принцип презумпції невинуватості».

Годі казати: у своїй затятості заперечувати все і вся проросійські ЗМІ давно не оригінальні. Насправді розслідування чеської влади чітко встановило, що агенти російського головного розвідувального управління (ГРУ) Анатолій Чепіга та Олександр Мішкін (ті самі особи, яких звинувачено у замаху на вбивство Сергія Скрипаля в Солсбері в 2018 році), стояли за вибухом на складі для зберігання боєприпасів у чеському містечку Врбетице у 2014 році, в результаті чого загинули дві людини. Слідчі ідентифікували обличчя офіцерів ГРУ у фальшивих паспортах, за якими ті в’їхали до Чехії. Окрім того, висновки  офіційної Праги були незалежно підтверджені спільним розслідуванням, проведеним Bellingcat, The Insider (Росія), Der Spiegel (Німеччина) та Respekt.cz (Чеська Республіка).

Та російському агітпропу байдуже до фактів. Головне – зняти  будь-яку відповідальність з Росії. Як цього досягти? Все просто: треба каламутити воду. Отож російські пропагандисти активно продовжили поширювати брехню:  «Звинувачення в причетності Росії до вибуху в Врбетіце є частиною інформаційної підготовки до нової холодної війни», «Повідомлення про роль Росії у вибуху в Чехії – це виверт, щоб вплинути на майбутні вибори в Німеччині», «Вибух військового складу в Чехії став провокацією США»…

Куди зникли 200 000 росіян?

І на завершення. Міжнародна громадська організація «Репортери без кордонів» нещодавно наголосила на важливості конструктивної журналістики для боротьби з пандеміями. Небагато країн світу постраждали від COVID-19 гірше, ніж Росія. Перевищення смертності в Росії в 2020 році було значно більше 300 000, тоді як Кремль визнав лише 108 980. У більшості європейських країн надлишок смертності майже повністю пояснюється пандемією. У Росії – 200 000 громадян загинули від незрозумілих причин (!).

… Дезінформація смертельна, адже без правдивих даних суспільство не може протистояти викликам. Чорнобиль продемонстрував це у найтрагічніший спосіб. Натомість цього тижня Кремль оголосив рух Олексія Навального «екстремістським». Незалежне інформаційне агентство «Медуза» отримало ярлик «іноземний агента». У Росії триває війна проти плюралізму, проти ідей. Брехня про Чорнобиль не врятувала СРСР, нині брехня Кремля послаблює Росію.

Руслан Ткачук

Перегляди:1,401
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”