Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА

6.05.21

 

Щодня російські телеканали, що контролюються державою, разом з безліччю джерел в Інтернеті малюють світ за межами Росії. Світ, наповнений русофобськими ідеями, заплямований антиросійським упередженням. За минулий тиждень контури цього «русофобського» світу стали більш чіткими, адже прокремлівські ЗМІ розповсюдили «чорний список» країн, які нібито були недружніми до Росії. Або, за висловом політичного ведучого ток-шоу на державному телеканалі «Росія 1» є «зграєю шакалів, які намагаються вкусити нашу велику країну».

І хоча офіційної версії перелік, ще не затверджено (Лавров запевнив: він буде складений найближчим часом), проєкт списку активно публікують прокремлівські ЗМІ, які слухняно виконують свою роль глашатаїв Кремля, без жодних сумнівів повідомляючи своїм аудиторіям, хто є другом, а хто ворогом; кого любити, а кого ненавидіти.

Цікаво, що список «шакалів» щоденно змінюється. Складається враження, що він, немов ріка, яка нескінченно несе свої води. Однак чи варто дивуватися, адже для кремлівських ЗМІ вибір «ворогів Росії» невичерпний і швидко редагується відповідно до потреб дезінформації. Однак для міжнародних фактчекерів, і зокрема, бази даних EUvsDisinfo, перелік країн-ворогів Росії аж ніяк не є чимось несподіваним, адже саме проти них Кремль зосереджує «вогонь» своїх стволів з дезінформації.

США

Традиційно США зображувались як злий натхненник Європи та України зокрема. Цього тижня ми бачимо російську версію, що Вашингтон штовхає Україну на розгортання військ на Донбасі, а самі США перебувають на межі «расової війни».

Кремлівські ЗМІ поставили на меті переконати свою аудиторію, що загроза, яку представляють США, має не лише геополітичну, але й конкретну – біологічну компоненту. Нове – добре забуте старе. Отож кремлівські пропагандисти знову взялися за поширення дезінформації про американські «секретні лабораторії», що виробляють біологічну зброю. У цьому контексті одразу ж з’явилась Грузія – також визнаний ворог Білокам’яної та слухняний сателіт Америки…

Польща

Ця країна займає особливе місце в серцях прокремлівських чаклунів. Кількість купоросу і ненависті, спрямованих на Польщу, конкурує лише з обсягами брехні щодо України.

Цього тижня прокремлівські ЗМІ стверджували, що польські політичні партії змагаються у своїй агресивній позиції щодо Росії та Білорусі; що поляки намагаються скинути політичний порядок в Білорусі з незапам’ятних часів; і що Польща в односторонньому порядку заморозила добрі стосунки з Росією у 2014 році. До всього іншого прокремлівська дезінформація повернулася до історичного ревізіонізму, стверджуючи, що польська влада стирає пам’ять про славне «визволення» (а потім і окупацію) Червоною Армією своєї країни.

Чеська Республіка

Чехія «заробила» своє місце в чорному списку Кремля, наважившись розслідувати та пов’язати  російську військову розвідку з підривом складу боєприпасів у 2014 року. Правда – недруг російських ЗМІ, а ті, хто її шукає, відповідно є ворогами Кремля. Отже, Чехію знову звинуватили в русофобській пропаганді та у вигадуванні цілої «історії» про вибух, щоб заподіяти шкоду «Росатому», вакцині «Супутник V» та прикрити… передбачуваний переворот у Білорусі.

Напади на Чехію нагадують прокремлівську тактику дезінформації, націлену на Великобританію, ще одного «недруга» Росії, як повідомляють прокремлівські ЗМІ, після отруєння в Солсбері.

Балтійські держави

Литва, Латвія та Естонія є постійними об’єктами гніву Кремля і, отже, прокремлівської дезінформації. Ексзистенційна мета країн Балтії, включаючи їх представників у Європарламенті, на переконання російських пропагандистів, полягає у створенні антиросійського порядку денного. Цього тижня, зокрема, Литву звинуватили у неповазі до історії Росії. Міністра закордонних справ цієї країни представляли як інструмент ЄС щодо пошуку нових шляхів ізоляції Росії на «пострадянському просторі».

Україна

Після нещодавнього військового нарощування вздовж кордонів нашої країни прокремлівські ЗМІ посилено оббріхують Україну. Цього тижня продовжувались прокремлівські дезінформаційні кампанії про «нацистський український уряд, який пране напасти на Донбас, і влаштовує смертельні провокації для підготовки агресії на Крим». Тим часом та частина російського агітпрому, яка працює на Європу, видає неправдиві запевнення, що Україна та Росія ніколи не перебували у стані війни, і що все, чого хоче Росія, це лише мирного вирішення громадянського конфлікту на Донбасі.

…Представлений список країн – ворогів Росії, звичайно, не повний, адже, як волають кремлівські ЗМІ, «сили зла намагаються оточити Росію, немов гігантська голодна змія». Після послання Путіна до федерального зібрання, в якому він згадав звіряток з історій Редьярда Кіплінга, «Книга джунглів» тепер, вочевидь, на столі у кожного керманича російського агітпропу, який беззворотно погруз з фауні тропіків.

Руслан Ткачук

Перегляди:1,170
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”