Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА

23 квітня 2021

Минулого тижня  Україна продовжувала перебувати у центрі  уваги прокремлівських ЗМІ. На тлі ескалації своєї військової сили на кордоні з Україною російські пропагандисти планомірно вигадували нові креативні причини для виправдання масштабного бряцання зброєю,  однак  поряд з цим з’явилися й дези, за якими відчувається й певне розчарування Кремля. Мовляв, Захід не почув, Європа не відгукнулась на злочини «фашистського режиму» в Україні. Проаналізуймо  декілька найбільш показових у цих «перлин» ручної роботи з московським брендуванням.     

«Ескалація на Донбасі є частиною схеми США з дестабілізації пострадянських державах»

Як зафіксував «Східний Стратком», на початку тижня проросійські ресурси активно поширювали в Україні, Росії, Киргизстані, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Молдові, Білорусі, а також у США та Німеччині фейкове повідомлення про те, що «Штати хочуть розділити Євразійський союз, максимально оточивши Росію. Як це зробити? Шукати провокацію, активізувати конфлікт на Донбасі та лити бензин у полум’я. США вирішило поставити Росію у катастрофічну ситуацію на всьому пострадянському просторі: війна між Азербайджаном та Вірменією, переворот у Киргизстані, переворот у Білорусі, зміна уряду та тиск на Молдову, переслідування Північного потоку – 2, «пісні русалок» щодо Грузії. Вся справа в оточенні та організації провокації, тоді як Захід лише вказує на іншу сторону як на загрозу. США чітко про це заявляють у своїх документах, наприклад, у “Надмірній та незбалансованій Росії” корпорації RAND».

Від такого й справді складається враження, що Росія – «бідна жертва» та водночас «фортеця справедливості», яка вимушена оборонятися. Насправді ж це повторюваний кремлівський наратив про оточення Росії. Мовляв, Україна виконує роль, яку їй призначив НАТО, що США можуть відправити Україну на м’ясорубку на Донбасі, що Україна має намір вчинити геноцид російськомовних мешканців… Мета цих дез одна: звільнити Росію від будь-якої відповідальності за накопичення її військових угруповань на нашому кордоні.

Чи можна ескалацію на сході нашої країни назвати провокацією США чи Заходу, судіть самі. Протягом останніх тижнів незаконні збройні формування так званих «ЛНР» та «ДНР», які повністю підтримувані та керовані Москвою, нарощували обстріли та напругу на Донбасі під приводом того, що українські війська планують наступ. При цьому тільки за минулий тиждень загинуло три українських військовослужбовці. Тим не менше, Москва та її «довірені особи» з ОРДЛО продовжували звинувачувати Київ у «постійному порушенні перемир’я та підготовці до повномасштабної атаки», а Захід – у тому, що «наполягає на ескалації та розпалює напруженість».

ЄС, G7 та США не припиняли моніторинг ситуації на кордонах України. Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Джозеп Борелль акцентував увагу на такій російській (!) військовій діяльності. Відповідні заяви зробили й міністри закордонних справ G7. У них зокрема йдеться про те, що широкомасштабні переміщення військ без попереднього повідомлення призводять до загрози та дестабілізації ситуації. Країни G7 закликали Росію припинити свої провокації та негайно деескалувати напруженість відповідно до своїх міжнародних зобов’язань.

«Захід проігнорував вбивство 6-річної дитини під час вибуху в Україні на Донбасі»

Паралельно зі звичною наступальною інформаційною тактикою в останні дні тижня російські пропагандисти запустили декілька старих дез, що породило у моніторингової спільноти певне почуття гумору, адже Москва вирішила посоромити Захід на неувагу до її фейків, а на фоні об’явленого згортання російського «бойового кулака», це виглядає, як очевидний неуспіх.

Серед цих повідомлень, що нагадують скавульчання російського агітпрому й фейк про те, що «Захід проігнорував вбивство 6-річної дитини на Донбасі». Ось, мовляв, вам європейські цінності: «внаслідок нападу Києва на Донбасі загинула дитина, а Захід нічого не прокоментував. Ні виконавці нападу, ні їхні західні прихильники не думали, що однією з жертв могла стати дитина. Міністри закордонних справ Франції та Німеччини висловили лише занепокоєння ескалацією конфлікту, підтримку територіальної цілісності України та засудили Росію за переміщення військ всередині (!) російської території. Смерть, а точніше вбивство невинної дитини розслідується ООН, однак  замовчується європейськими ЗМІ».

Це – дезінформація про українську армію та Захід. Хоч і правда, що 6 квітня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердила смерть дитини «внаслідок вибухової травми та осколкових поранень», загибель хлопчика не була результатом атаки українського ударного безпілотника – її спричинило необережне поводження з вибухівкою або старими боєприпасами.

При цьому прокремлівські агенції, зокрема як RT German, спочатку поширювали інформацію про те, що дитина, загинула внаслідок нападу українського безпілотника в селі Олександрівське. А згодом, як про цю брехню стало широко відомо, деякі російські рупори терміново «забули» про безпілотник і перенесли акцент на загальне «бомбардування» неуточненого походження… Отож брехня переросла у фарс. На цьому фоні особливо ницо виглядає той факт, що  Російський слідчий комітет розпочав власне розслідування інциденту, звичайно, з посиланням на брехливу версію. Про те, що цим інцидентом зайнялася ООН – також російський фейк.

Прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко підтвердив, що фейки про вбитих дітей є невід’ємною частиною російських інформаційно-психологічних операцій проти України, та нагадав про сумнозвісне фальшиве розп’яття дитини у Слов’янську. У  2014 році ця деза охопила щонайменше 250 мільйонів людей у всьому світі…

«Україна порушує мінські домовленості, а захід воліє це ігнорувати»

У продовження теми російського скавчання варто навести ще один наратив кремлівського агітпропу, який так само набув широкого поширення. Sputnik та інші російські ЗМІ заповзято бідкаються у тому, що Західні політичні кола та основні ЗМІ ЄС не говорять про порушення Мінських угод, підписаних Україною. Мовляв, «наша країна не виконує домовленостей, підписаних колишнім президентом Петром Порошенком, які існують вже 7 років, і Донбас не отримує особливого статусу».

Насправді за допомогою цього звинувачення Кремль бажає виставити нашу країну як сторону, що винна у затягуванні війни на Донбасі, та (ба!) навіть винною у російських військах на її кордоні. До речі, ця дезінформація з’явилася в тій самій телевізійній програмі, що і заяви про те, що «Джо Байден має старечу деменцію і є маріонеткою Обами і Клінтонів», що «Росія не бере безпосередньої участі в конфлікті в Україні, в якій мав місце західний переворот» і  що «пронацистські українські батальйони можуть здійснити чистку на Донбасі».

Пропагандистські пси Кремля брешуть і скавулять. Прийде час й ми почуємо їх завивання.

Руслан Ткачук

Перегляди:1,196
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”