Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Просто читайте
Натискайте
на цей банер
і просто скачуйте книги
у форматах
Pdf або Doc
baner-korekta-2019 Читайте і насолоджуйтесь)
Сергій КОРНЯ – система морально-психологічного забезпечення ЗСУ
Сергій КОРНЯ
Volodymyr V. KRAVCHENKO – La situación en Ucrania/The situation in Ukraine
Володимир Кравченко
Вадим КАРПЕНКО – управління, комунікація та інформаційна безпека
Руслан ТКАЧУК – Аналітичні статті
Ігор ВІТИК – Україна у вирі боротьби за незалежність (історична публіцистика)
Василь ТИМКІВ – Тонкі аспекти державного управління
 Василь Тимків
Роман МАТУЗКО – Московська імперія vs Українська держава
Роман МАТУЗКО-1
Василь ШВИДКИЙ – погляд в історію
Олексій КАРПЕНКО – графіка: історична тематика
Андрій МУЗИЧЕНКО (АНЖИ) – художні роботи
Андрій Музиченко
Олексій ПАЛІЙ – рекламна фотографія
Олексій ПАЛІЙ
Олег ТИМОШЕНКО – тероборона у фотографіях
Олег ТИМОШЕНКО
Лідія БУЦЬКА – Війна! (поезії)
Лідія БУЦЬКА
Лідія ХАУСТОВА – Слов’янськ. Поезія війни
Лідія ХАУСТОВА
Владислав ТАРАНЮК – оповідання, сценарії
Твори Віктора ВАСИЛЬЧУКА

Минулого тижня, як інформує фактчекінгова платформа EUvsDisinfo, в повідомленнях  прокремлівських ЗМІ та китайських державних ЗМІ превалювала дезінформація про те, що Україна планує ядерні атаки та готова до використання біологічної зброї.

Яскравим прикладом розвитку цього наративу в прокремлівській дезінформаційній екосистемі є історія нібито розробки української ядерної зброї. Як повідомило джерело в російському органі державної безпеки, Україна могла б отримати ядерну зброю протягом кількох місяців.

Ось, чим кормлять російські пропагандисти свою аудиторію: «За висновками західних експертів, київський режим був надзвичайно близький до створення ядерного вибухового пристрою на основі плутонію, отриманого таємно з відпрацьованого ядерного палива, що зберігається на території країни. Українські спеціалісти могли зробити такий пристрій протягом кількох місяців», – повідомило джерело РІА та RT Russian. РІАнавіть дещо підвищила ставку, додавши, що плутоній Україні передали США. Більше того, прокремлівські ЗМІ продовжували стверджувати, що Україна частково знищила та перемістила документи, пов’язані з розробкою ядерної зброї (RIA, DiarioOctubre). RT Russian і VZ придумали, що «збройні сутички на Запорізькій АЕС могли статися через те, що там зберігали відповідну документацію».

Водночас у прокремлівських ядерних фантазіях програми створення ядерної зброї недостатньо…Має бути історія про фактичне використання ядерної зброї! Потрібно? Будь ласка, російський агітпроп радий старатися. «Лента», «Газета», «Царград», «Регнум» і «Супутник», посилаючись на посольство Росії в Іспанії, стверджують, що СБУ разом із «бойовиками» батальйону «Азов» готує в Харківській області провокацію з можливим радіоактивним забрудненням. Щоб не відставати у брехливих перегонах газета «Правда» припустила, що «НАТО використовує Україну в якості троянського коня для ядерного удару по Росії».

Окрім ядерних атак, які готуються, в Україні, російські ЗМІ поширюють дезу про розробляння біологічної зброї. Публікуючи кілька «офіційних» документів співробітників нібито українських біологічних лабораторій, кремлівська пропагандистська екосистема (RT Russian, RT DE, Tvzezda, RIA, RIA в Telegram) натякає, що компоненти біологічної зброї розробляються в Україні в безпосередній близькості від російськогокордону.

Міністерство оборони Росії видало«сюжет» про те, що Київ поспішив приховати сліди своєї військово-біологічної програми, яку фінансує Пентагон. Це сумлінно підхопили РІА і «Правда». Вигадкупосилили російські дипломатичні акаунти в Twitter (МЗС, посольства Росії в Іспанії та в Північній Македонії). Ці каналитакож послалисьна веб-сайт, на якому розміщуються ймовірні документи про українську біологічну зброю. Більше того, такі прокремлівські видання як «Правда», «Ветерани сегодня», «Анти Шпигель» і «Журнал Нео» поширили дезу про те, що Росія опублікувала документи, які підтверджують, що США готували не лише ядерний удар по Росії, але й атаку з використанням біологічної зброї на Донбасі.

Міністерство закордонних справ Китаю та пов’язані з ним ЗМІ також долучилися до дезінформаційноїкампанії щодо зброї масового знищення. Вони відродили стару та вже розвінчану кремлівську конспірологічну змову про біолабораторії США в Україні та решті світу. Посилаючись на сумнівні російські доказипропагандисти з Китаю, закликалиСША розкрити інформацію про свої біологічні лабораторії в Україні, які нібито зберігають велику кількість небезпечних вірусів, і захистити їх. Контрольована державою китайська телевізійна мережа CGTN пов’язала американські біолабораторії, нібито розташовані по всьому світу, з місцевими спалахами захворювань.

Загалом у висвітленні українського питанняконтрольовані державою китайські ЗМІ здебільшого покладаються на російські джерела, надаючи як мінімум їм мовчазну підтримку,а як максимум- посилюючибрехливі наративи Кремля.

У цей час російське представництво при ООН в Женеві продовжує залишатися епіцентром дезінформаційної кампанії #DonbassTragedy. Воно просуває контент у кількох соціальних мережах. Зокрема з 1 березня проросійські джерела публікують відео, «офіційні» документи та презентації, намагаючись підтримувати розвінчаний «геноцид» під хештегом #DonbassTragedy. Цей брехливий контентбув додатково посилений понад 60 російськими дипломатичними акаунтами в Twitter, Facebook, Instagram і Telegram. Вониі зараз продовжуютьрозбризкувати токсичний зміст.

Заклики української влади до об’єднаної Європи заблокувати проросійські канали нині більш ніж актуальні.

Не читайте та не поширюйте російську дезінформацію!

Руслан Ткачук

Перегляди:940
Центральний будинок офіцерів ЗСУ
Міжнародний Виставковий Центр
VVK-STUDIO (ютуб-канал для всіх)
Книжкові видання:
Марія БЕРЕЖНЮК. "Казки Марії". В ілюстраціях Олексія Карпенка     Олексій КАРПЕНКО "Холодна зброя". Ілюстрований довідник.
    Ігор ВІТИК “Українська повстанська армія ― гордість української нації. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави 1914-1944”     Ігор ВІТИК “На олтар боротьби. Боротьба українського народу за створення своєї української соборної самостійної держави з 1944 року по наш час”